• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2020

No i co to za argumenty?! Upraszczając było i jest Ci dobrze. Nie widzę jakoś takich jak Ty w naszym związku...............sorry batory
Jeśli to było skierowane do mnie to moja odpowiedz brzmi ze nie jest i nie było mi dobrze. Ale nikt o zdrowych zmysłach nie idzie strajkować jak dają mu prawie tysiaka podwyżki na łapę. To główny ale nie jedyny argument przeciwko strajkom w 2016 roku.
 
Powiem Ci jak to wygląda z punktu widzenia osoby zatrudnionej w Us od kilkunastu lat. Zarzucacie nam ze nie przylaczylismy się do Was w 2016 roku, nie strajkowaliśmy z Wami. Do utworzenia kas zarabiałam najniższą krajową, wykształcenie wyższe, kierunek dobry, mała mieścina bez perspektyw bo rynek pracy wyglądał trochę inaczej. I teraz wyobraź sobie ze dostałam prawie 700 zł podwyżki! Powiedz mi teraz dlaczego miałam strajkować? Czy ta konsolidacja mnie dotknęła? Owszem dostałam podwyżkę w wysokości 50 procent zarobków. Wcześniej przy awansie 50 zł. Takich osób było mnóstwo. Nie zrozum mnie źle ale takie były tamtejsze realia dla większości pracowników. To Was najbardziej wtedy skrzywdzono ale protesty które wtedy organizowaliscie przybierały formę ataku na Us tak jakbyśmy mieli z tym cokolwiek wspólnego. Więc reakcja otoczenia była taka a nie inna. Nie mam tu na myśli przedstawicieli zz ani gory tylko zwykłego Kowalskiego. Często piszecie ze byliście pod butem przez lata. My też. Bez lidera z kiepskim przedstawicielstwem i prawa głosu. Najniższa krajowa albo wypad, takie argumenty słyszeliśmy od lat.
EFEKT.... zostali uparci altruiści /nieudacznicy wg większości społeczeństwa/, którzy mimo przeciwności jakoś łatali dziurę budżetową.
I MAŁE UZUPEŁNIENIE dla niewtajemniczonych - dla nowych po prawie, administracji, ekonomii 80% słownie
OSIEMDZIESIĄT PROCENT najniższego wynagrodzenia, tak góra rozumiała zasilenie w kadry, żenada/
i tak, żeby już dopełnić czarkę, <starzy> pracownicy *dostali do michy ok. 200 -wybrańcy- ok 450
i dejavu ,,,, w imię solidarności społecznej, KOŁO hist(e)orii :cry:
NA szczęście w kolejnej modernizacji, czy też ATAKU wirusa raczej nie będę brał udziału/ zastąpi mnie KLON któregoś z Szefów,:cool:
 
EFEKT.... zostali uparci altruiści /nieudacznicy wg większości społeczeństwa/, którzy mimo przeciwności jakoś łatali dziurę budżetową.
I MAŁE UZUPEŁNIENIE dla niewtajemniczonych - dla nowych po prawie, administracji, ekonomii 80% słownie
OSIEMDZIESIĄT PROCENT najniższego wynagrodzenia, tak góra rozumiała zasilenie w kadry, żenada/
i tak, żeby już dopełnić czarkę, <starzy> pracownicy *dostali do michy ok. 200 -wybrańcy- ok 450
i dejavu ,,,, w imię solidarności społecznej, KOŁO hist(e)orii :cry:
NA szczęście w kolejnej modernizacji, czy też ATAKU wirusa raczej nie będę brał udziału/ zastąpi mnie KLON któregoś z Szefów,:cool:
Duzo się zmieniło, sporo młodych zatrudniono którzy mają w doopie czy to będzie Us czy inna branża. Chcą godnie żyć i zarabiać. Rynek pracy tez się otworzył więc trzeba korzystać i walczyć o swoje prawa bo nie wiem jak doszło do sytuacji ze totalnie nie dba się o „żywiciela rodziny” wręcz chce się go zajeb...
 
Jeśli to było skierowane do mnie to moja odpowiedz brzmi ze nie jest i nie było mi dobrze. Ale nikt o zdrowych zmysłach nie idzie strajkować jak dają mu prawie tysiaka podwyżki na łapę. To główny ale nie jedyny argument przeciwko strajkom w 2016 roku.

Ja pier...................takie myślenie?! Spadaj z baru!
 
@Rozalija nie cytuję Twojego wpisu bo jakoś nie bardzo pasuje jako odpowiedź na mój - notabene nie kierowany był do Ciebie (ale to nieistotne uznałaś że chcesz się odnieść, ok).
Odpowiem Ci tak: Sometimes darkness show You the light.....
 
Ostatnia edycja:
Admin wykasuj @Rozalija. To troll
Przykro mi ze tak uważasz, daleko mi do tego. I nie byłoby mnie ty gdybym nie chciała walczyć z tym co teraz się wydarzyło. Obecna sytuacja wkurwia nie tylko Was. Nie uzurpujące sobie do tego nerwa prawa. Nie podpisywałam pisma i w życiu do tego związku się nie zapisze bo ich odnoga to nie tylko my. Pozdrawiam
 
Jak dzieci w piaskownicy.... Jeden włoży kij w mrowisko i wszyscy już się kłócą..... A MF siedzi i zawija sreberka.... Gratulacje...
FB_IMG_15893124138073493.jpg
 
Tak samo myśli zdecydowana większość z Nas. Nie przejmuj się takimi wyskokami (co prawda nie kojarzę Twoich wcześniejszych wpisów, ale chyba nie dałeś podstaw do takiej oceny...)

Nie jestem z tych "wylewnych" wole obserwować niż udzielać się ;) Ale jak już wspomniałem, odkąd była mozliwośc jestem z Wami i nie zamierzam tego zmieniać - dobrze mi tu :)
 
Dofinansowania w dobie kryzysu. Dla pracowników zapewniających budżet nie ma, ale jest na coś innego. Ja to tylko tu zostawię...
 

Attachments

  • IMG_20200516_120007.jpg
    IMG_20200516_120007.jpg
    601,4 KB · Wyświetleń: 477
Ostatnie strony tylko utwierdzają mnie w przekonaniu, iż musimy jak najbardziej pokazywać naszą odrębność jako funkcjonariuszy. Skarbówce jest dobrze jako urzędnicy zarabiają dobre pieniądze w stosunku do innych urzędników. Dorównali do naszych zarobków a w tym czasie inne służby mundurowe nam uciekły. Rząd nie będzie windował nadmiernie pensji w jednym urzędzie bo w innych zrobi się zadyma, że oni nie dostali podwyżki. Nasze interesy są sprzeczne my musimy równać do innych funkcjonariuszy służb mundurowych a nie ciągnąć za sobą 50 tyś urzędników bo będziemy traktowani jak urzędnicy.
 
Ostatnie strony tylko utwierdzają mnie w przekonaniu, iż musimy jak najbardziej pokazywać naszą odrębność jako funkcjonariuszy. Skarbówce jest dobrze jako urzędnicy zarabiają dobre pieniądze w stosunku do innych urzędników. Dorównali do naszych zarobków a w tym czasie inne służby mundurowe nam uciekły. Rząd nie będzie windował nadmiernie pensji w jednym urzędzie bo w innych zrobi się zadyma, że oni nie dostali podwyżki. Nasze interesy są sprzeczne my musimy równać do innych funkcjonariuszy służb mundurowych a nie ciągnąć za sobą 50 tyś urzędników bo będziemy traktowani jak urzędnicy.
Widzę, że kolega z tych zazdrosnych....
Jeżeli, chodzi o zrównanie to chyba porównanie najlepiej zarabiających USC z najgorzej zarabiającymi funkcjonariuszami.
ale tak ogólnie to szału nie ma /// 1000 EURO , to POŁOWA NAJNIŻSZEJ u sąsiadów zza Odry,
jeszcze roczek i koniec męki....za te srebrniki co dostajemy bo reszta LUDZI i tak traktuje nas jak darmozjadów
 
Ostatnie strony tylko utwierdzają mnie w przekonaniu, iż musimy jak najbardziej pokazywać naszą odrębność jako funkcjonariuszy. Skarbówce jest dobrze jako urzędnicy zarabiają dobre pieniądze w stosunku do innych urzędników. Dorównali do naszych zarobków a w tym czasie inne służby mundurowe nam uciekły. Rząd nie będzie windował nadmiernie pensji w jednym urzędzie bo w innych zrobi się zadyma, że oni nie dostali podwyżki. Nasze interesy są sprzeczne my musimy równać do innych funkcjonariuszy służb mundurowych a nie ciągnąć za sobą 50 tyś urzędników bo będziemy traktowani jak urzędnicy.
Myślę tak samo jak Ty, ale pisząc tak jesteśmy wrogami, bo dzielimy środowisko, które podobno jest blisko nas...
 
@Zawiedziony Celny pisząc takie bzdury o wynagrodzeniach skarbówce pokazujesz, że nie masz o tym zielonego pojęcia. Uważasz, że mnożnik1,9 dla pracownika z ponad 20 letnim stażem będącego starszym ekspertem skarbowym to dużo? A takie mnożniki mają ludzie w izbie na wschodzie.
 
hmm a gdzie średnia zarobków w urzędzie jest wyższa niż w skarbówce być może w urzędach wojewódzkich porównywalna. My jako służba mundurowa mamy w tej chwili najniższe zarobki ze wszystkich formacji. Ja się nie będę porównywał do urzędnika bo nim nie jestem ja chcę równać do kolegów z SG pracujących na granicy. A w tej chwili młody funkcjonariusz z SG po szkółce zarabia tyle co celnik z ponad 10 letnim stażem.
 
Pracownicy US zarabiają lepiej od innych urzędów? HAHA to się uśmiałem 😂
Tak na marginesie, sporo osób tutaj jak mantrę powtarza że podwyżki w KAS są tylko dzięki SCS. To też jest chybione, pracownicy Sądów i Prokuratury dostali podobne a nawet chyba wyższe podwyżki do MSWiA na przestrzeni 2019-2020, bez podczepienia się pod jakichkolwiek funkcjonariuszy.
 
Back
Do góry