• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2019

IAS Lublin granica: 323 zł... a miało być tak fajnie...
Cywile dostali jeszcze mniej.
6314
 
granica IAS, specjalista, 11 lat, bez super awansu na stopniu w marcu
-przelew wyrównujący 1168,52z I-III co daje 389zł /mc netto
  • w lutym po wzroście kwoty bazowej o 2,3% zwiększone wynagrodzenie o 65,68zł netto
  • dodatek kontrolerski 255zł zamiast 215zł czyli 40zł netto
389zł +65,68+40zł = 494zł netto

nie wiem o czym piszecie skoro wszystko gra
 
To co pisał Mały to oczywiście najdziwniejsza izba w kraju czyli Rzeszów. Nie byłem ale słyszałem. na początku nie wierzyłem. Dopiero jak kilka osób potwierdziło to uwierzyłem że można taki cyrk zrobić.
Z drugiej strony jak to jest że są pieniądze na około 6.000.000 krów w Polsce ( nie wiem ile świń , u nas parę by się znalazło) a nie ma ich w odpowiedniej wysokości na około 60.000 pracowników i funkcjonariuszy.
 
To co pisał Mały to oczywiście najdziwniejsza izba w kraju czyli Rzeszów. Nie byłem ale słyszałem. na początku nie wierzyłem. Dopiero jak kilka osób potwierdziło to uwierzyłem że można taki cyrk zrobić.
Z drugiej strony jak to jest że są pieniądze na około 6.000.000 krów w Polsce ( nie wiem ile świń , u nas parę by się znalazło) a nie ma ich w odpowiedniej wysokości na około 60.000 pracowników i funkcjonariuszy.

W punkt !!
 
Myślę Kolego @oszukany, że coś takiego, może się zdarzyć (wyjątkowo - np. w afekcie). Natomiast całkowicie "nie fair", jest manipulacja
(także własnymi postami), zmieniająca kontekst i wydźwięk pierwotnego komentarza, a tak czynią niektórzy ...
Rozpoczynanie dyskusji o nauczycielach w wątku o naszych podwyżkach jest nie fair. Zainteresowani dyskusją na ten temat powinni założyć sobie oddzielny wątek, dlatego proszę Was zróbcie to.
Natomiast co do podwyżek, to jestem ciekaw czy to prawda, że ta podwyżka ma być już stale wypłacana oddzielnie. Przekonamy się już wkrótce, ale jakoś osobiście nie chce mi się w to wierzyć.
Masz rację przepraszam ciebie i innych zniesmaczonych postawą nauczycieli.
 
Masz rację przepraszam ciebie i innych zniesmaczonych postawą nauczycieli.
W jednym wątku krytykujesz przeciwników strajku nauczycieli, w drugim ich przepraszasz.
Zdecyduj się: czy popierasz ten strajk czy jesteś przeciw? Czy jak Wałęsa: jesteś za a nawet przeciw? :D

Nie masz Ty przypadkiem rozdwojenia jaźni??? :p
 
To co pisał Mały to oczywiście najdziwniejsza izba w kraju czyli Rzeszów. Nie byłem ale słyszałem. na początku nie wierzyłem. Dopiero jak kilka osób potwierdziło to uwierzyłem że można taki cyrk zrobić.
Z drugiej strony jak to jest że są pieniądze na około 6.000.000 krów w Polsce ( nie wiem ile świń , u nas parę by się znalazło) a nie ma ich w odpowiedniej wysokości na około 60.000 pracowników i funkcjonariuszy.

Jeszcze i tu odniesienie do krowoświni+. Podajcie podstawę prawną tego, że krooświnia+ będzie wypłacana z budżetu państwa (jeśli w ogóle będzie).
Na konwencji obiecywano pieniądze UNIJNE na to, a do tego dotyczyć to będzie ograniczonego zakresu zwierząt (chyba chów ściółkowy) więc nie dość że kasa niepewna (albo wręcz nierealna) to jeszcze zasięg mocno ograniczony, a najprawdopodobniej nic z tego nie będzie, a ludzie z miasta czepnęli się tego jak pijani płotu. Wydaje mi się że ci, których najwięcej to boli jakby przyszło im popracować w gospodarstwie, takim prawdziwym, to by z podkulonym ogonem wrócili do poprzedniej pracy, ba nawet na takiego "hańbiącego cywila"
 
Wie ktoś co zostało ustalone na spotkaniu 8 marca, na którym cześć zz zaakceptowała program modernizacji kas na lata 2020-2022?
 
Angel to masz lepiej niż ja na starszym. IAS Lublin granica 11 lat starszy specjalista 1101 zł. Bez awansu w marcu. Dodatek kontrolerski 251 zł wynagrodzenie większe o 59 zł razem wychodzi 462 zł
 
Wygląda na to, że Twoje wynagrodzenie dla st. spec. jest w górnych widełkach porównywalnych z min dla mł. eksp. ;)
Taaak. Nawet po podwyżce nie łapię się na ml. eksp. Podsumowując. 351 wyrównania/ mies plus zmiana kwoty bazowej i ok 40 zł więcej na dodatku daje ok 465 netto. Dla statystyki: 14 lat stażu.
 
Szczerze dziwię się spokojowi Polaków, a szczególnie wszystkim osobom zatrudnionym w "aparacie skarbowym".
Dlaczego natychmiast nie biją na alarm? Dlaczego wszelkie organizacje - nieważne czy razem czy osobno - ani
żadne gremia uczelni ekonomicznych czy też uznane autorytety, nie "wydzierają się" ze wszystkich sił, reagując
na ewidentnie tragiczne poszukiwania każdej złotówki?

To już nie sama KAS, gdzie jedną ręką dano marne, okrojone ze wszystkiego, możliwego do zabrania "podwyżki",
a drugą zabiera się nawet nadzieję na sens dalszych trudów i wyrzeczeń. Panika "poszukiwawcza" sięga coraz
głębiej i zapewne niebawem mocno uderzy w innych obywateli i to tych najsłabszych, najmniej zdolnych do
obrony!

Co gorsza, chyba nikt nie myśli o naturalnym wypracowaniu, wykreowaniu, wykupie, odzysku bądź faktycznej
modernizacji dochodów Państwa, a tym bardziej o stworzeniu własnej, nowej gałęzi dóbr eksportowych, tak
materialnych, jak również intelektualnych. Jedynym w czym "praca" nad budżetem wre w najlepsze aż wręcz
mózgi się "lasują" (i stąd chyba efekt poronionych pomysłów), to kombinowanie nie nad stworzeniem źródła
dochodów, lecz nad sposobem (dosłownie) grabieży wszystkiego, co gdzieś zostało, a zostało prawie NIC !!

Do tego dochodzi najboleśniejsza prawda, że to jeszcze NIE KONIEC tragedii!
Bo choć JUŻ TERAZ najwyraźniej istnieje ewidentny problem z "kasą" Państwa, to - tylko przypominam - wciąż
przecież nie podjęto się jeszcze, nawet odrobinkę, realizacji sławetnej "piątki" ...
Wygląda na to, że jak dostaniemy swoje PIT-y za 2019 r., to się okaże, że żadnych podwyżek nie było. Poza tym zauważcie, że nie macie nic na papierze, że zmieniono Wam warunki zatrudnienia i odpowiednio podwyższono mnożnik kwoty bazowej
 
Back
Do góry