• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2019

Rozpoczynanie dyskusji o nauczycielach w wątku o naszych podwyżkach jest nie fair. Zainteresowani dyskusją na ten temat powinni założyć sobie oddzielny wątek, dlatego proszę Was zróbcie to.
Natomiast co do podwyżek, to jestem ciekaw czy to prawda, że ta podwyżka ma być już stale wypłacana oddzielnie. Przekonamy się już wkrótce, ale jakoś osobiście nie chce mi się w to wierzyć.

Myślę Kolego @oszukany, że coś takiego, może się zdarzyć (wyjątkowo - np. w afekcie). Natomiast całkowicie "nie fair", jest manipulacja
(także własnymi postami), zmieniająca kontekst i wydźwięk pierwotnego komentarza, a tak czynią niektórzy ...
 
Podwyżki 2019r. jeszcze nie otrzymałem, za to otrzymałem pisemną informacje o obniżce premii za I kwartał.
Rok temu premia średnio wynosiła 1.100zł, a obecnie 420zł.
Nie o takie podwyżki walczyliśmy, prawda?
 
IAS Lublin wpłynęły dziś dodatki kontrolerskie miały zostać wg porozumienia neutralne chyba jednak wyrzucili w nie podwyżki bo przyszły większe około 260 zł. O co chodzi ktoś wie?
 
Podwyżki 2019r. jeszcze nie otrzymałem, za to otrzymałem pisemną informacje o obniżce premii za I kwartał.
Rok temu premia średnio wynosiła 1.100zł, a obecnie 420zł.
Nie o takie podwyżki walczyliśmy, prawda?

Aleoso chozi ...?!

Chyba nie znasz tekstów Jana Kaczmarka, bo byś się nie dziwił tym kwotom.
Śpiewał on: "Pero, perooo, bilans musi wyjść na zero..."

Najpierw podziel dawną premię kwartalną przez trzy. W wyniku otrzymujesz kwotę premii za miesiąc.

Potem podziel obecną premię przez trzy i dodaj do kwoty otrzymanej "podwyżki". To średnia kwota wzrostu ...
Możesz także uwzględnić w liczeniu wzrost uposażenia o (podobno) 2,3%.

Na koniec porównaj te dwie kwoty i ...
Teraz możesz "po imieniu" nazwać to, co na ten temat myślisz ...
 
IAS Lublin wpłynęły dziś dodatki kontrolerskie miały zostać wg porozumienia neutralne chyba jednak wyrzucili w nie podwyżki bo przyszły większe około 260 zł. O co chodzi ktoś wie?
nie wiem gdzie pracujesz i ile zarabiasz ale ja w oc wewnętrznym dodatek dostalam 84zł poprzednio 71zł
 
Aleoso chozi ...?!

Chyba nie znasz tekstów Jana Kaczmarka, bo byś się nie dziwił tym kwotom.
Śpiewał on: "Pero, perooo, bilans musi wyjść na zero..."

Najpierw podziel dawną premię kwartalną przez trzy. W wyniku otrzymujesz kwotę premii za miesiąc.

Potem podziel obecną premię przez trzy i dodaj do kwoty otrzymanej "podwyżki". To średnia kwota wzrostu ...
Możesz także uwzględnić w liczeniu wzrost uposażenia o (podobno) 2,3%.

Na koniec porównaj te dwie kwoty i ...
Teraz możesz "po imieniu" nazwać to, co na ten temat myślisz ...

Delikatnie mówiąc uważam, że zostałem oszukany.
Sytuację opisałem nie po to by się wyżalić, ale po to by ZZ miały pełną świadomość tego, jak traktuje się funkcjonariuszy SC-S.
Na koniec dodam, że mowa jest o IAS Wrocław.
 
nie wiem gdzie pracujesz i ile zarabiasz ale ja w oc wewnętrznym dodatek dostalam 84zł poprzednio 71zł
Tak pracuje na granicy.
Wcześniej dodatek był 220 teraz jest większy. I się zastanawiamy czy to nie przypadkiem kolejne kombinacje związane z podwyzkamu.
Wręcz nie ma złudzeń raczej w tej sprawie że mimo że miał być neutralny graniczny mieli obniżyć porocetowo aby zostało to.co było i aby w niego nie pchać podwyżki bo dla nas to byś jest korzystne bo wiadomo dodatek dziś jest jutro go może nie być.
 
U mnie każdy ma procentowo określony dodatek indywidualnie ale w taki sposób że czy zarabiasz 2 czy 3 każdy dostaje taki sam.
 
tylko ten procent który został przydzielony wg. decyzji (dla speca ok 9%) liczony jest od zasadniczego. Skoro podwyżka zwiększyła zasadnicze to każdy powinien otrzymać nową decyzję obniżającą procent aby dodatek pozostał neutralny.. a tak -mam nadzieję że się mylę, te podwyżki zamieniają się w fikcję bo zwiększają w większości dodatki....
 
Nie ma jednego odważnego z Podkarpacia, który przyznałby się do odbierania awansu przy akompaniamencie zespołu muzycznego. Fajnie było? A przynajmniej czy warto.
 
Back
Do góry