• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6987 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podsumowanie

http://wiadomosci.wp.pl/kat,28354,wid,8766674,prasaWiadomosc.html?ticaid=1393b

Funkcjonariusze SB ujawnieni
Znamy nazwiska wielu agentów, ale nie wiemy, kto pracował w Służbie Bezpieczeństwa - oznajmia "Głos Wielkopolski", który ujawnia listę funkcjonariuszy SB z byłego województwa poznańskiego....
Wysoką funkcję w Urzędzie Celnym w Poznaniu pełnił (i do dzisiaj pracuje w UC) ostatni naczelnik wydziału polityczno-wychowawczego, negatywnie zweryfikowany ppłk Czesław Szymaniak

Mamy więcej takich rodzynków?
Dla niezorienotwanych ww Pan był przez wiele lat Dyrektorem (głównym) IC w Poznaniu.

PS To artykuł z marca i nikt nie porusza takiego tematu na forum???
 
Z pewnością takich ananasów jest więcej. Funkcjonariusze SB po 89 roku znaleźli zatrudnienie w służbach mundurowych - pisze to na podstawie opracowań naukowych pracowników IPN. Nie ulega wątpliwości, że ci sprytniejsi pełnili najważniejsze funkcje, także w SC. Dlatego należy wykorzystać sprzyjające warunki polityczne i oczyścić nasze środowisko. Dla naszego dobra. Sami widzicie, jak kończy się zamiatanie śmieci pod dywan.
Do krytyków mojego postu: nie jestem zwolennikiem PIS-u.
 
Widzę zmiany i to na lepsze i nie zgadzam się się z mottem Waldemara, że WZP nie ma sprzętu, mundurów, kasy itp to jedna wielka przygoda dla funkcjonariuszy, gdyż z tym wszystkim byłoby zbyt łatwo :?: (dot. przeszłości)
Był to (wg mnie) skrajny brak odpowiedzialności i przygotownia do wykonywania swoich obowiązków.

obecnie
Ostatnio zwalniane są ze służby przebywające na zwolnieniach lekarskich, czy dotyczy to tylko alokersów?
Czy nie dotyczy to byłych (czy na pewno) ppłk SB? Czy jest to dla Dyrekcji śliski temat, gdyż ww ma szerokie plecy(kolesiostwo na wielu szczeblach z równorzędnego rocznika 8) ) i do tej pory są BARDZO WPŁYWOWI.
Wydział polityczno-wychowawczy. Mam zdecydwanie złe skojarzenia szczególnie z tym "wychowawczy". Nasz Krecik to był jednak wporzo gość (gdyby nie ta alokacja).

Temu panu[(ppłk SB) przynajmniej ja] mówię ZDECYDOWANIE DOŚĆ i zgodnie z obowiązującym prawem można (podobnie jak w wielu innych przypadkach) podziękować (to byłoby zbyt piekne określenie) - wypierdolić z roboty na zbity PYSK z całą pompą.

PS W przyszłości dla byłych sb-eków emerytura minimalna :lol:
PSII O kim ja pisałem? O Dyrekcji? O kur...a, co mieliśmy za władzę?
 
Zweryfikować teczki WALDEMARA i reszty, która pozostała.
Może oni teraz obawiają się o swoje teczki w IPN.
Pytania do Ekipy Waldemara:
Co wy .... zrobiliście z SB kami, Milicjantami i ich rodzinami-na niezłych warunkach przyjętymi.
Pamiętajmy że SBcy byli i wciskali swoje rodziny w struktury.
 
Przypominają mi się szczytne hasła (m.in. anty KAS-owe), że reforma nie jest potrzebna, gdyż jesteśmy służbą profesjonalną, apolityczna i nie uwikłaną w żadne układy.
Obecnie stara gwardia została prawie wszędzie odsunięta, ale nadal pracują, (poza 2in1 i Wieszczu niedaleko od tego pierwszego) i nie mają obligu złożenia oświadczenia lustracyjnego związanego z zajmowanym stanowiskiem, tylko z sumieniem (jeżeli sełniają określone przesłanki), a pamięć to oni mają jak sito i jeżeli nikt im nie przypomni, że współpracowali, niszczyli ludzi (itp) to ONI sami tego nie zrobią.

PS Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że ONI nie widzą nic złego w tym co robili, więc kłamstwo dla nich to tylko usprawiedliwienie i walka o przetrwanie.

PSII Czy twardogłowi mają szansę zablokować KAS? Raczej nie, ale staną się (prędzej niż my) szybko nowymi (który to już raz) urzędnikami skarbowymi.
 
i w tym miejscu zastanowiłbym sie czy ci Twardogłowi dostaną propozycje tak lukratywnew KASach jaką pełnią obecnie w IC .

hi hi :twisted:
 
Sorry, ale uważam, że płk Kwiatkowski powinien dostać już 3 miesięczne wypowiedzenie, a jeżeli ma sposobność przebywania na L4 proponowałbym komisję na szylinga i prosta piłeczka.
Trudniej będzie z całą ekipą ściągniętą do utworzenia sprawnego zespołu (Akwarium), gdyż nie ma ich na oficyjalnych spisach, a że amnezja jest sprawą normalną w tych kręgach, to tylko weryfikacja przy dostępie do akt tajnych/ściśle byłaby (ABW) niewielkim sitkiem.

PS Sprawa oczywiście nie dotyczy aktualnych współpracowników :lol:
 
NAPRAWDĘ nie mogę zdzierżyć, że dyrem był oficyjalnie przez tyle lat ppłk SB.
Kurna, dlaczego ten gościu bierze emeryturę sb-cką i pensję dyrektorską. Czy ktoś zrobi z tym porządek?
Przecież ten "członek" smieje się nam wszystkim w twarz!!!


PS Mam nadzieję, że słowo "członek" ne zostanie usunięte, gdyż i tak jest wystarczająco delikatne, a postaram się w najblizszym czasie uzyskać info na temat zasadniczej pracy naszego ppłk w wydziale polityczno-wychowawczym a może dowiem się o innych sprawach :lol: lub "członkach" :shock:
 
inni też mają problemy

A mógłbyś zdzierżyć, gdyby Twoimi przełożonymi byli (z nadania nowej władzy) milicjanci, oficerowie polityczni LWP, nominaci SLD-owskich baronów czy zwyczajni kombinatorzy i szmuglerzy gorzały i fajek. Codziennie widzę ich zadowolone ryje. I taki to mamy "pożondek".
 
Obecnie większość kadry kierowniczej to już nowa ekipa, dobrze wykształcona, tylko niezbyt wysoko opłacana, gdyż stara kadra , która nie pełni już swoich obowiązków nadal pobiera swoje stare/kierownicze pobory. Czy to się zmieni? Może w KAS-ie? A może nie?
 
:lol: Chciałbym zapytać kolegów jak z imprezą w piątek ile dopłacamy.
Pozdrawiam.
Ps. Słyszałem że jest jakieś dofinansowanie. :shock:
Dziękujemy CI Panie Dyrektorze.
Słyszałem że mam dostać nagrodę, kurna tylko zastanawiam się czy jest jakieś świeto żeby mi jej zaraz nie zabrali.

Wracając do SBków to się nadaje do prasy na 1 stronę.
 
Widzę, że doskonale się bawisz :lol:
Jak to sie mówi - nie ustrój, a natura człowieka świadczy o jego usposobieniu i trzymaj tak dalej.
 
Grunt to dobra zabawa.
A takie imprezy byle częściej można np. Dyra poklepać po plecach :lol:
My gwardziści -obecnie -mamy się dobrze ale żeby to piwo nie podlali cykutą.
Panie :twisted: co Pan wyrabia jak to śpiewała Kaja "byłeś na językach" i to chyba niezbyt pochlebnie.
Fajnie jest pić piwo i uczestniczyć w zgadywankach objechali mi plecy jak nigdy :!: .
Pozdrawiam Jabol.
Ps.Oj Wazelinki zabrakło zabrakło.
 
Główne założenia w projekcie ustawy dezube/sbe-kizacyjnej nawet mi się podobają. Naszemu ppłk nie zaliczyliby stażu z sb do emerytury mundurowej, a tych parę lat z MPolicji w latach 90-tych nie wystarczy do uzyskania tego świadczenia :lol: więc pozostanie tylko goła emerka dyrektorska :twisted:, no pasa trzeba będzie zacisnąć :wink:

:cry: Obawiam się, że następne wybory znowu może wygrać lewica, i Baronowie znowu zaczną odwiedzać salony dyrektorskie :lol: , zostanie uchwalona ustawa depistacyjna, zmieni się władza, niezatapialni i lekko uszkodzeni będą rządzić, a zatopieni wypłyną jako męczennicy.

PS Tak na poważnie, to cieniutko widzę tę ustawę, więc SB-kie emerytury raczej sa niezagrożone, a nawet jeżeli zostaną odebrane, wszyscy w jednym szeregu i reprezentowni przez jedną kanecarię (Kaliszankę) z uśmiechem na twarzy odzyskają je przed Trybunałem Sprawiedliwośći.

PSII Sam z zaciekawieniem parę razy spojrzałem na całe towarzystwo i zastanawiałem się jak się bawisz (MnL), niestety zestresowany szukałem wazeliny, a jak już ją znalazłem, to nie była potrzebna a i tak nie wiem do czego służy, choć ponoć jest pomocna, więc trzymałem ją w rękach-zapakowaną- bez efektu :lol:
 
Praca w służbie celnej jest dla mnie zaszczytem i spełnieniem moich marzeń, spotkałem tu samych wsaniałych i bezinteresownych ludzi, zarobki są na poziomie europejskim, a moich byłych i obecnych przełożonych po prostu uwielbiam jestem lojalnym funkcjonariuszem państwowym
 
Ostatnia edycja:
to już przetarg zakończony? tzn. konkurs :wink:
Kto jeszcze złożył swoje kandydatury? Czy takowych nie było :p
 
Opowiem Wam bajeczkę rodem z rzepiliady.
Termin akcesji ściśle określony. Kwaśniak zapowiada poważne reformy, w tym niewykluczone redukcje.
Rok 2002, 2003 przyjęcia do służby, oczywicie na czas określony (3 lata).

(teoria) Porozumienie pomiędzy MF a ZZ z zapisem, że w pierwszej kolejności alokowani zostaną zatrudnieni na czas określony i do 5 lat służby.
(fakty) zamiast kilkudziesięciu :!: :!: :!: osób ze stażem 0,1,2,3,4 lat WYPIERDOLONO na wschód osoby kilka lat przed emeryturą i ze stażem kilkudziesięcioletnim (niestety bez układów, koligacji i znajomości)(młodzi oczywiście zostali - oczywiście Ci merytoryczni :lol: )

Uczmy się na błędach :twisted:
Niewykluczone, że niedługo sytuacja się powtórzy (chyba, że jest to planowane)

NIe chcę siać fermentu (wiem, że brakuje rąk do pracy), ale to deja vu
:cry:

PS Nowa kadra jest dobrze wykształcona, ale nie można postępować ze starą-doświadczoną kadrą tak jak to zrobiono w trakcie alokacji (na razie nie jest to prywatna firma, a ludzie to nie rękawiczki)

Planowanie! Planowanie! Planowanie! (mogę mieć tylko nadzieję, że jest to częścią większego, dobrze kończącego się planu)
 
Praca w służbie celnej jest dla mnie zaszczytem i spełnieniem moich marzeń, spotkałem tu samych wsaniałych i bezinteresownych ludzi, zarobki są na poziomie europejskim, a moich byłych i obecnych przełożonych po prostu uwielbiam jestem lojalnym funkcjonariuszem państwowym
 
Ostatnia edycja:
Przepraszam. Nawet chciałem ten post usunąć, ale zmieniłem zdanie.
To, co napisałem, to historia opowiedziana z mojego punktu widzenia, wiele osób niealokowanych się z tym zdaniem nie zgadza :lol:, ba!!! uważają mnie za oszczercę 8)

I tak uważam, że mój wpis można porównać do krótkotrwałej fermentacji, której efektem jest tanie winko, a MnL zagrał bardzo ładnie :shock: dokunując dwukrotnej descylacji, po dodaniu drożdży i stworzył wódeczkę :wink:

Ku chwale obczyzny :!: :lol:
 
Back
Do góry