• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podsumowanie

chiałbym zauważyć że *I to nie jest zbyt wiele i niezbyt mało.
Ale na wczorajszej gali dało się zauwazyć galopujace kariery wielu innych odbieranie "nagrów" kilkakrotnie to zakawa na obrazę tych którzy nie zostali zaproszeniu juz od paru lat.
To nie jest kłus do galop z ostrym przyśpieszeniem może przed wyborami.
Kto zostanie PO wyborach dyrektorme?
Bo poPISy juz sie zakończą.
A z Dyrektorem mozna mnie pomylić bo posturą jestem bardziej lichy.
 
Licho to nie śpi :wink:

Co do wyborów, to prawdopodobnie nic się nie zmieni.
PiS ma twardy elektorat, podobnie jak SLD (LiD).

PO albo PiS minimalnie wygra i będzie taki sam bałagan jak obecnie.
Bardzo istotnym będzie to, ile jeszcze partii przekroczy próg wyborczy i z jakim wynikiem, gdyż od tego będzie zależała liczba mandatów.

Nie wydaje mi się również, czy którakolwiek partia będzie miełą większość w Sejmie, więc potrzebna będzie koalicja z LiD. PO na to pójdzie, chociaż teraz nie moga tego powiedzieć, bo PiS będzie miał z tego amunicję.

Mam tylko nadzieję, że KAS bez względu na opcje polityczną wejdzie (z zapowiadanymi pensjami), bo podwyżka na poziomie 2,3 % (co nie zrekompensuje nawet inflacji z 2007, a co tu mówić o 2006r?) oznaczać będzie i tak koniec.
 
jesli będzie koalicja PO i LiD KASy nie będzie ( zdaniem specjalisty Steca i Chlebowskiego jest to bubel i wzmocnienie aparatu ucisku a gdzie mowa o swobodzie gospodarczej w przypadku uzbrojenia setek ludzi, wcześniejsze emerytury dla funkcjonariuszy w mundurach to kolejne straty w budżecie)
Nie zdziwmy sie jak neofita Mosqito będzie chciał wypłynąć choć nie można zapomnieć o POwiązaniach jeszcze jednego byłego Dyrektora a będąceg w strukturach IC.
Może może może. Gdzie znaleź miejsce do pracy pozostaje chyba Irlandia.
 
Bawi mnie to że spekulacje w sprawie obsady "stołka" zawężają się do kilku dobrze już znanych nazwisk. Nic nikomu nie ujmując ale myślę że w takiej Warszawie nikt się do nich specjalnie nie przywiązał. Więc drogi MNL może nie będziesz musiał emigrować i sam zostaniesz dyrektorem. No i wtedy okaże się ze wszystko ci się będzie podobać.
 
Rozbawiłeś mnie. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Szkoda pisać.
Obrazić mnie chciałeś. ja licze conajmniej na Ministra Finansów. ewentualnie Szefa Służby Celnej
 
Myślałem, że powodem obrazy może być ewentualna zmiana Twojego stanowiska w myśl zasady "punkt widzenia zależy od punktu siedzenia". No ale Ty kolego wyżej mierzysz. A to przepraszam.
 
Jak napisałem w temacie Leszno
Wiem gdzie usiąść kogo poklepać i z kim sie napić. Ale wierzcie mi są wydziały w których trzeba coś wiedzieć a żeby dowodzić zgrają wyrobników trzeba najlepiej być po "czymś" ( najlepiej AWF lub WSZiB) i wiedzieć jak 3mać krótko albo sfinansować z funduszu premiowego.
Najlepiej być wysoko bardzo wysoko.Być szefem
Mieć Barek z Piwem. :p
 
odnośnie pisma w sprawie manifestowania poglądó politycznych

Zastanawiam, gdzie były nasze ZZ, gdy tworzona była ustawa o SC :shock:

Konstytucja:
Art. 32.
1.Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne.
2.Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny.

czy aby na pewno nasze restrykcyjne zapisy w ustawie są wynikiem
Art. 31.(Konstytucja)
3.Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.

Kandydowanie funkcjonariuszy celnych bądź członków korpusu służby cywilnej w wyborach do Parlamentu Rzeczpospolitej Polskiej z list komitetów wyborczych partii politycznych byłoby naruszeniem...


Tylko jedna osoba jest ponad prawem, któż odważy się jej wysłać pismo o podobnej treści? Któż odważy się wszcząć postępowanie dyscyplinarne? Przecież i tak 5 miejsce na liście daje pewność złożenia przysiegi poselskiej, więc immunitet wszystko przyjmnie na klatę.

Projekt ustawy o KAS reguluje tą kwestie poprawnie, ale projekt to nie prawo

PS wg mnie nie ważne, czy w wyborach do Parlamentu startuje się z listy partyjnej czy nie, czy jako partyjny, czy bezpartyjny i tak publicznie manifestuje się poglądy polityczne. Każdy Obywatel ma Konstytucyjne prawo o ubieganie się o uzyskanie mandatu do Sejmu lub Senatu, nie ważne z jakiej listy.


projekt KAS
Art. 186. 1. Urzędnik skarbowy nie może publicznie manifestować poglądów politycznych, być członkiem partii politycznej ani uczestniczyć w działalności tej partii lub na jej rzecz, z zastrzeżeniem ust.2.
2. Urzędnikowi skarbowemu, ubiegającemu się o mandat radnego, posła, senatora udziela się urlopu bezpłatnego na czas trwania kampanii wyborczej. W czasie trwanie urlopu bezpłatnego nie stosuje się przepisu ust.1
3. Przepis ust. 2 stosuje się odpowiednio do kandydowania na funkcję organu samorządu terytorialnego.
 
Back
Do góry