• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 7466 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Składki członkowskie należy wpłacać na konto: 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS
    ZZ CELNICY PL ul. Otmuchowska 50, 48-300 Nysa, NIP: 7542935512, REGON: 160186970, KRS: 0000303717

Pilzak

  • Thread starter Thread starter Guest
  • Rozpoczęty Rozpoczęty
Anonymous napisał:
HERMIONA,HERMIONA o faktach się nie dyskutuje.A fakty są takie,że i główny etyk był aresztowany redaktor kodeksu etyki przez małe "e" i dyrektor siedzi.Czas odprawy celnej dla firm też nie jest krótszy co nie poprawia o nas opinii.No może tylko mobilni stanowią jakieś światło w tunelu.Z tym że cisze jedziesz dalej zajedziesz.Medale zasłużony dla służby celnej i krzyże zasługi za ostatnie kilka lat (można sprawdzić) nie odbierali kc,skc tylko byli i obecni funkcyjni.Podwyżki związane z awansami dla niektórych za ostatni rok i kilka lat wstecz to tylko w porywach do 100 pln.Kto odpadł od ściany to stracił tylko dodatek i siedzi oko w oko ze skc co dostał ostatnio ten awans za 100 brutto (80 netto) i teraz jest inspektorem mimo takiego samego lub podobnego stażu pracy.Nadinterpretacja przepisów o ochronie danych osobowych w wykonaniu dyrekcji powoduje,że brak jest uczciwej informacji na temat wynagrodzeń.Tej najboleśniejszej operacji odcięcia ryja od koryta nie przeprowadzono.Jakby ją przeprowadzono to może byłaby kasa dla mkc i kc i skc i nie byłoby może tylu afer.Dodam jeszcze ,że brak rozeznania naszego pryncypała powoduje niezrozumiałe ruchy kadrowe i niechęć osób naprawdę wartościwowych i dobrze postrzeganych w służbie do angażowania się w cokolwiek oprócz wycieczek krajoznawczych(nie mówię o wycieczkach w ramach izby-(uprzedzajac tym samym wyrwanie z kontekstu jakiegoś zdania i wlenie w nie jak w bęben co jest bardzo powszechną metodą)No,ale tak samo było za poprzedniej ekipy bo w większości ludzie zostali i nadal mają wpływ na to co dzieje się w izbie.Tym samym kończę ten wpis bo szkoda mi czasu na pirdoły .Zostawiam to następnej komisji.Mnie zawsze bardziej interesowały efekty działań i nie tylko finansowe.Dlatego nie chwale się swoimi działaniami ale też się ich nie wstydzę.Natomiast jeśli ty traktujesz fakty jako wylewanie pomyj na dyrektora to zorganizuj spotkanie dyrektora z funkcjonariuszami .Może będzie ciekawie.Chodzi o spotkanie przy otwrtej kurtynie a nie stwierdzenie ,że każdy może przyjść do gabinetu.Bo to odbieram jako tworzenie TW(Tajnego Współpracownika) i źle mi się to kojarzy oraz zostawiam to tym co mają już doświadczenie z lat minionych.Pa,Pa.
Teoria psychologii tłumu G.L.B. mówi, że niektóre jednostki nie potrafią inaczej wyartykułować swoich pragnień, marzeń, celów, jak w grupie (czyt.tłumie). Siła tłumu jest wtedy siłą jednostki, bo w nim znajduje ona oparcie... czyli inaczej nie masz odwagi porozmawiać z preziem "face to face ..."!!! :twisted: :lol: :oops:
 
Łójojoj:) Już miałam juz miałam oprzeć swe jakżesz zgrabne hehehe odnóża na biurku i przyciąć komara na słuzbie ale jeszcze tu zajrzałam i co?? Kocioł. Anonimowi wyżalają się :) A moja refleksja z ostatnich kilku postów tak brzmi:)
1.Fakty są jakie są ale stały się jeszcze przed Dyrektorem Pilzakiem. I to był nasz smietnik, który On dziś próbuje posprzątać. Nie mam zastrzeżeń do Jego metod działania a wręcz przeciwnie, dlatego nie mam zamiaru organizować zadnych spotkań. Zwłaszcza , że w imieniu usiśnionych działają Związki Zawodowe a te w naszej Izbie są taaaaaaaaaaaaaaaak hehehehehehehheee preżnym organizmem, że aż się nie mogę doczekać czekolady i kawy na Święta hihihihihiiiiii i tego pędu po odbiór paczek hihihihiiiii. No ale wszyscy kochaaaaają Przewodniczącego i Związki , prawdaaaa:)? No bo nikt go jeszcze nie obalił , mimo że wszyscy psioczą:) i mają ochotę potrząsnąć marynareczką:)
2. Zastanawiam się nad sprzecznościa tu wystepująca w zakresie ochrony danych osobowych co do wysokości zarobków (nota bene obowiązuje ona we wszystkich Izbach od daty wejscia w życie ustawy). Skąd pomimo jej obowiązywania niektórzy tu piszący mają wiedzę, iż osoby które "spadły z Nacza" maja nadal taką samą" kaskę" przecież jest ochrona danych , no to jak? Przecieki z płac czy jak? A może wyobraźnia? Ja osobiście znam dwa przypadki (więcej osób zainteresowanych nie wypowiedziało sie przy mnie o tym), które po utracie stanowiska (chociaż to brzmi zbyt tendencyjnie) mają niższe uposażenie:):) No i co? A może zanim coś ktoś pacnie sprawdzi wiarygodność swej wypowiedzi?
3. Mobilni nigdy w żadnej Izbie nie są i nie będą światełkiem w tunelu. To jest zwyczajna jednostka Izby tyle , że do innych zadań. I to Wy a nie Dyrektor robicie im otoczke specjalnej komórki , ze specjalnymi uprawnieniami i pensjami i boicie się ich. O nich się pisze i mówi bo pracuja i potrafią się promować. A dlaczego zaden z Naczelników nie wymógł np. takiego marketingu o swoich ludziach, o specyfice ich pracy , ujawnieniach i problemach np. w Oddziałach? Tam ludzie tyraja, ujawniają mnóstwo sprzeczności i prób obejscia prawa, przemyty ale nikt nie ma smiałości wymóc u Pewnej Pani aby opisać te wyniki w mediach.
3. No i ostatnia mała dygresyjka:) Sądząc po godzinach nadsyłania postów to hihihiiiii są to godziny pracy (łups! ile osób ma dostęp do neta wtedy hehehehee wg listy uprawnień?) Ktoś ma wtedy czas na pisanie tak długich wypowiedzi, liczenie ile to kartek papieru Zmarnowano na pisanie poleceń i decyzji , przeliczanie tego hektary lasu, wypłakiwanie nad utrata iposzukiwaniem niewypłaconej nagrody? Myśłę, że wrodzonego lenia i malkontenctwa nie da się tak szybko zreformować:) Panie Dyretorze , ma Pan jeszcze mnóstwo pracy w tej Izbie , proszę nie odchodzić:)
Pozdrowienia dla wszystkich tak bardzo utożsamiających się ze słuzbą celną.
Aha i prosze nie podkładać mi bomby pod kompa:) On i tak jest tylko sprzętem:)
 
Czy kasjerka oddała te zdefraudowane 50.000 , a może któryś z vice prezio.Mają z czego.Jeśli nie to może syn kasjerki spłaca kasę zrabowaną.W normalnej firmie każdy prezio od kasy leciałby na pysk.A wasz p.o. szef mój tylko nominalnie i chyba przez przypadek i wrodzony mój konformizm wykazuje przy takich oczywistych zmianach refleks szchisty.Lepiej wydać decyzję w sprawie korupcji.Tylko u nas, od razu znajduje się cała masa obrońców (pewnie z rodziny lub z bloku).Jednak tak budowano naszą służbę.W oparciu o nepotyzm.A nasze ELYTY od razu zwierają szeregi.Mają obrońców w postaci tych wpisów wartych 100 zł brutto80 netto.Spotkanie z szefem na pewno nie byłoby odbierane jako donoszenie, bo nikt nie jest głupi aby na takim zgromadzeniu sypać nazwiskami.Jakby się pomylił to elyty załatwią mu etat na rurze wcześniej czy później.Zresztą ile osób może się zjawić? No może od 5 do 10.Trudno powiedzieć ,że byłoby to chowanie się w tłumie.Reszta leje z góry bo jak ma się np.szefa naczelnika -dyrektora od 20 lat przy którym pączkowały te wszystkie afery to trudno o nową jakość mimo nowego umundurowania.
 
Hermiona napisał:
Łójojoj:) Już miałam juz miałam oprzeć swe jakżesz zgrabne hehehe odnóża na biurku i przyciąć komara na słuzbie ale jeszcze tu zajrzałam i co?? Kocioł. Anonimowi wyżalają się :) A moja refleksja z ostatnich kilku postów tak brzmi:)
1.Fakty są jakie są ale stały się jeszcze przed Dyrektorem Pilzakiem. I to był nasz smietnik, który On dziś próbuje posprzątać. Nie mam zastrzeżeń do Jego metod działania a wręcz przeciwnie, dlatego nie mam zamiaru organizować zadnych spotkań. Zwłaszcza , że w imieniu usiśnionych działają Związki Zawodowe a te w naszej Izbie są taaaaaaaaaaaaaaaak hehehehehehehheee preżnym organizmem, że aż się nie mogę doczekać czekolady i kawy na Święta hihihihihiiiiii i tego pędu po odbiór paczek hihihihiiiii. No ale wszyscy kochaaaaają Przewodniczącego i Związki , prawdaaaa:)? No bo nikt go jeszcze nie obalił , mimo że wszyscy psioczą:) i mają ochotę potrząsnąć marynareczką:)
2. Zastanawiam się nad sprzecznościa tu wystepująca w zakresie ochrony danych osobowych co do wysokości zarobków (nota bene obowiązuje ona we wszystkich Izbach od daty wejscia w życie ustawy). Skąd pomimo jej obowiązywania niektórzy tu piszący mają wiedzę, iż osoby które "spadły z Nacza" maja nadal taką samą" kaskę" przecież jest ochrona danych , no to jak? Przecieki z płac czy jak?
Sr....ak!. Jezeli Jakis zdegradowany Nacz, o którym pisałem powiedział Ci, że po upadku ma niższe uposażenie to Cię oszukał. Nie ma. Pozbawiono go jedynie dodatku służbowego z racji pełnienia funkcji kierowniczej. ot. co. Mniej chaosu, wiećej faktów i czasami ktoś inny też może miec rację.
 
Hmmm..... coś mi sie zdaje, że dodatki za pełnienie kierowniczego stanowiska już nie istneją:) No i Gościu nie wziąłeś pod uwagę, że ja też moge być Naczelnikiem , który już nim nie jest i bynajmniej nie w katergoriach degradacji ale reorganizacji. Więc może nie być chaosu , za to mogą być fakty. To na tyle:):) No ale szacunek do tak zaciekłej obrony swoich poglądów dla moich rozmówców:)
 
Hermiona napisał:
Hmmm..... coś mi sie zdaje, że dodatki za pełnienie kierowniczego stanowiska już nie istneją:) No i Gościu nie wziąłeś pod uwagę, że ja też moge być Naczelnikiem , który już nim nie jest i bynajmniej nie w katergoriach degradacji ale reorganizacji. Więc może nie być chaosu , za to mogą być fakty. To na tyle:):) No ale szacunek do tak zaciekłej obrony swoich poglądów dla moich rozmówców:)

Jestem pewien, że nie jesteś byłym Naczelnikiem, bo inaczej wiedziałabyś , że takie dodatki istnieją. Mówiłem, więcej faktów.
 
dodatek np.500zł dla kierownika w szczególnych działach,czasami mniej,dla naczelnika było i jest więcej.Zabierał ludziom kilka setek.Nie likwiduje to różnicy między skc o takim samym stażu jak np.ostatni komisarz ekspert celny z angielskiego taylor czyli krawiec.Niech nasz reformator poda jaka jest różnica w wynagrodzeniu między funkcjonariuszami o tym samym stażu pracy.Tylko nie pisz o jego zasługach-taylora.Jak dziś pamiętam realizował przekształcenia z UC w IC.Na co to nam było.Nam na nic, ale ELYTOM na poszerzenie koryta.I tak samo było w Warszawie skąd mamy dodatkowego zastępcę.A propos, kto teraz płaci za jego mieszkanie?HERMIONA co ty piszesz o anonimowości.Przecież nie przedstawiasz się z imienia i nazwiska.Prawie jak każdy.Nawet ten co zarzuca innym,że chcą schować się w tłumie.No właśnie co z tą kasą kasjerki?
 
Anonymous napisał:
Hermiona napisał:
Hmmm..... coś mi sie zdaje, że dodatki za pełnienie kierowniczego stanowiska już nie istneją:) No i Gościu nie wziąłeś pod uwagę, że ja też moge być Naczelnikiem , który już nim nie jest i bynajmniej nie w katergoriach degradacji ale reorganizacji. Więc może nie być chaosu , za to mogą być fakty. To na tyle:):) No ale szacunek do tak zaciekłej obrony swoich poglądów dla moich rozmówców:)

Jestem pewien, że nie jesteś byłym Naczelnikiem, bo inaczej wiedziałabyś , że takie dodatki istnieją. Mówiłem, więcej faktów.

Hermiona ma rację, wiesz, że dzwonią, tylko nie wiesz, w którym kościele ... dodatki istnieją, lecz tylko w przypadku, gdy komuś prezio powierzy pełnienie obowiązków np.kierownika komórki organizacyjnej ... gdybyś matołku postudiował trochę przepisy, to byś wiedział na jakich zasadach i na jaki okres czasu jest to możliwe !!! Reasumując kierownicy/naczelnicy powołani na stałe takich dodatków nie mają :!: :idea: :twisted: :P :oops:
 
Do niecytatych napisał:
Anonymous napisał:
Hermiona napisał:
Hmmm..... coś mi sie zdaje, że dodatki za pełnienie kierowniczego stanowiska już nie istneją:) No i Gościu nie wziąłeś pod uwagę, że ja też moge być Naczelnikiem , który już nim nie jest i bynajmniej nie w katergoriach degradacji ale reorganizacji. Więc może nie być chaosu , za to mogą być fakty. To na tyle:):) No ale szacunek do tak zaciekłej obrony swoich poglądów dla moich rozmówców:)

Jestem pewien, że nie jesteś byłym Naczelnikiem, bo inaczej wiedziałabyś , że takie dodatki istnieją. Mówiłem, więcej faktów.

Hermiona ma rację, wiesz, że dzwonią, tylko nie wiesz, w którym kościele ... dodatki istnieją, lecz tylko w przypadku, gdy komuś prezio powierzy pełnienie obowiązków np.kierownika komórki organizacyjnej ... gdybyś matołku postudiował trochę przepisy, to byś wiedział na jakich zasadach i na jaki okres czasu jest to możliwe !!! Reasumując kierownicy/naczelnicy powołani na stałe takich dodatków nie mają :!: :idea: :twisted: :P :oops:
Po pierwsze - nie obrażaj mnie.
Po drugie - uważasz, że osoba p.o. dostaje dodatek a nastepnie gdy znikają jej literki przed stanowiskiem znika jej też kasa? Lecz się.
Po trzecie - gdzie tak "wycytałeś", że dyro nie może dawać dawać dodatkowej kasy osobom na kierowniczych stanowiskach? Zamiat się wymądrzać przeczytaj wcześniejsze posty, a dowiesz się, że chodziło nie tyle o dodatek ile o dodatkowe pieniądze dla kierów i naczów.
 
26.000 wyświetleń na forum pt.Pilzak.Ciekawe ile osób byłoby chętnych do spotkania z szefem w sali konferencyjnej, aby porozmawiać o różnych tematach nie tylko o kasie.Kontakt bezpośredni z elytamy jest bardzo utrudniony ze względu na to,że zwykli funkcjonariusze nadają na innym poziomie i nikt ich właściwie nie rozumie.
 
Anonymous napisał:
Hermiona napisał:
Hmmm..... coś mi sie zdaje, że dodatki za pełnienie kierowniczego stanowiska już nie istneją:) No i Gościu nie wziąłeś pod uwagę, że ja też moge być Naczelnikiem , który już nim nie jest i bynajmniej nie w katergoriach degradacji ale reorganizacji. Więc może nie być chaosu , za to mogą być fakty. To na tyle:):) No ale szacunek do tak zaciekłej obrony swoich poglądów dla moich rozmówców:)

Jestem pewien, że nie jesteś byłym Naczelnikiem, bo inaczej wiedziałabyś , że takie dodatki istnieją. Mówiłem, więcej faktów.

Hmmm no cóż począć z taką zacietościa i zajadlIwością. Aż chce sie rzec jak staremu mężowi:) "oki Ty masz racje a ja święty spoków skoro tak chcesz myśleć". Ja jednak wiem jak wyglądął moj tzw. pasek po i przed . Nie odnotowałam(ŁEM) pojecia dodatek jak równiez nie zauważyłam (łem) aby po ustąpieniu została mi ta sama kaska. A jakie cudne pismo dostałam(łem) w tej sprawie:) A tak na marginesie , pogratulujmy sobie nowej PANI NACZELNIK KADR. Toż to mistrzostwo świata czytać czasem pisma stamtąd. "Mąty Pajton:)" to mały pikuś, albo Izba Celna w Łodzi objeta jest inna kodyfikacją prawa. Tylko szkoda, ze ktoś to czasem podpisuje ale wypadki przy pracy się czasem zdarzają:)
 
Słyszałem,że będziemy pracować wszyscy od 6 do 16 .Nareszcie ię wyśpię.Krzysiek może nadal przychodzić na szóstą i pracować 26 godzin na dobę.Dwie godziny wcześniej wstawać.
 
Chyba będziemy pracować od 8 do 16 a KP i wspólnicy jako Elyta tego urzędu państwowego (mimo ,że sami sobie nagrody płacą) 26 godzin dwie godziny wcześniej bedą wstawać.Ja osobiście wolę wrócić do domu.Właśnie gdzie mieszka szef i czy nadal płacimy za wynajęcie lokalu biedaczkowi z poborami (tajne łamane przez poufne).No i jak wyżej czy kasjerka oddała NASZE 50.000 zł bo teraz nie ma na materiały biurowe.Jak żyć i jak pracować w tym Dyzmolandzie ?
 
Anonymous napisał:
Chyba będziemy pracować od 8 do 16 a KP i wspólnicy jako Elyta tego urzędu państwowego (mimo ,że sami sobie nagrody płacą) 26 godzin dwie godziny wcześniej bedą wstawać.Ja osobiście wolę wrócić do domu.Właśnie gdzie mieszka szef i czy nadal płacimy za wynajęcie lokalu biedaczkowi z poborami (tajne łamane przez poufne).No i jak wyżej czy kasjerka oddała NASZE 50.000 zł bo teraz nie ma na materiały biurowe.Jak żyć i jak pracować w tym Dyzmolandzie ?
Pilzak sam sobie wypłaca nagrody?
 
Do zdezorientowanego

Anonymous napisał:
Chyba będziemy pracować od 8 do 16 a KP i wspólnicy jako Elyta tego urzędu państwowego (mimo ,że sami sobie nagrody płacą) 26 godzin dwie godziny wcześniej bedą wstawać.Ja osobiście wolę wrócić do domu.Właśnie gdzie mieszka szef i czy nadal płacimy za wynajęcie lokalu biedaczkowi z poborami (tajne łamane przez poufne).No i jak wyżej czy kasjerka oddała NASZE 50.000 zł bo teraz nie ma na materiały biurowe.Jak żyć i jak pracować w tym Dyzmolandzie ?
To już prezio może sam sobie przydzielać nagrody? A ja myślałem, że dyrom wypłaca Szef SC :oops: :P :idea: Chyba niewiele wiesz o finansach. Kasjerka zabrała nie NASZE, lecz PAŃSTWOWE PIENIĄDZE, jeśli wiesz na czym polega różnica. :idea: :idea: :idea:
jak żyć i pracować ??? NAJLEPIEJ, JAK NAJLEPIEJ !!! Potrafisz :?: :!: :idea: :oops: :evil: :twisted:
 
Najlepiej to ty pracuj dla elyt z medalami od kwacha.Państwowe czyli niczyje i jak są w kasie to bierzmy je bez ograniczeń.Ot mentalność z kręgu naszego kierownictwa.Pytanie brzmiało-Czy oddała nasze pieniądze? I kto teraz płaci za lokal szefa?
 
Anonymous napisał:
Najlepiej to ty pracuj dla elyt z medalami od kwacha.Państwowe czyli niczyje i jak są w kasie to bierzmy je bez ograniczeń.Ot mentalność z kręgu naszego kierownictwa.Pytanie brzmiało-Czy oddała nasze pieniądze? I kto teraz płaci za lokal szefa?
ja.
 
Back
Do góry