• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 7466 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Składki członkowskie należy wpłacać na konto: 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS
    ZZ CELNICY PL ul. Otmuchowska 50, 48-300 Nysa, NIP: 7542935512, REGON: 160186970, KRS: 0000303717

Pilzak

  • Thread starter Thread starter Guest
  • Rozpoczęty Rozpoczęty
no i zdemaskowano wroga klasowego.I kto zdemaskował porucznik Borewicz nasz 007 z MO.Jakub Bond ze SC.Przysłali szeryfa żeby zrobił porządek w tej stajni Augiasza.Żeby było śmieszniej w samo południe o 11,58 pracujemy przeglądając forum.Nie tak dalej jak wczoraj dzwoniła firma mówiąc,że 5 godzin czekał na odprawę i jak wrócił do roboty to nikt mu nie uwierzył.Mówili,że pewnie siedział w kafejce internetowej.
 
No to mamy kolejnego eksperta i komisarza z nagrodami i krzyżem zasługi chyba brązowym od Kwacha.Tak to można do emerytury jako przewodniczący komisji wdrażajacej coś co już w UE jest wdrożone i tak do emerytury.Chyba,że chodzi o Oddział Celny III w czasie naczelnikowania.Uwaga,zaraz okaże się ,że w komórce gdzie został oddelegowany jest za dużo osób ,ludzie skoczą sobie do oczu i padnie na jakiegoś mkc. i pójdzie chłop lub baba do odpowiedzialnych zadań w Oddziale Celnym. ITD przesunięcia i zmiany.Ot cała reforma.Rzygać się chce.A awanse były po 50-100 zł lub dyplomy a nagrody w 2004 i 2005 od 3 do 10 tysięcy..Rzygać się chce.
 
Po wymiotach musi nastąpić poprawa. Aby nastąpiło odrodzenie muszą nastapić jeszcze dwa wymioty. Oby jak jajszybciej. Pozdrawiam.
 
Dodatkowo myślę,że eksperci powinni pracować przy projekcie decyzji JE Dyrektora w sprawie zwalczania korupcji w Łodzi.Prace już trwają ale o dziwo nie ujawnia się składu tej grupy.Będzie to kolejna wiekopomna decyzja dyrektora i tej nieujawnionej grupy.Powołać komisję w sprawie komisji.Kolejne odciąganie ludzi od roboty i dobry pretekst żeby przyznać nagrodę za wkład w modernizację służby w Łodzi.Proponuję do współpracy CBŚ i prokuraturę.
 
No kto zyskał na tych zmianach i czy nam te zmiany przyniosły jakieś ułatwienia w codziennej pracy.Nie myślę nawet już o firmach obsługiwanych przez urzędy.Zarobią tylko papiernie gdzie kupimy papier do drukarek drukujących zmiany do decyzji i decyzje dyrekcji.Szkoda lasów.
 
Policzcie sami ile wydano na wydrukowanie 140 decyzji dyrektora.Mnie wychodzi,że każda komórka archiwizuje sobie średnio 5 kartek papieru pomnożone przez 140 i pomnożone przez wszystkie komórki oprócz sprzątaczek czyli około 120 kierowców,dyrektorów,kierowników,naczelników,zastępców i kierowników śmiesznych komórek od archiwum itd.Razem jest to około 30.000 albo 40.000 kartek plus tusz plus zużycie drukarek.Jest to około 400 podręczników 100 stronicowych.Szkoda lasu.Bo te decyzje tak naprawdę nic nie zmieniaja i nie ułatwiają nam roboty a wręcz niektóre są podkładką pod wypłacenie sobie dodatkowych nagród,wykazanie się no i oczywiście podstawowa kwestia jest to maskowanie własnego nieróbstwa i odciąganie ludzi od roboty.Np. decyzja w sprawie mandatów nr 120.Szkoda lasów.Jawna niegospodarność.Sieć informatyczna to tylko po to aby mieć dostęp do forum w godzinach pracy i straszyć.
 
Hominem Quero

Anonymous napisał:
Policzcie sami ile wydano na wydrukowanie 140 decyzji dyrektora.Mnie wychodzi,że każda komórka archiwizuje sobie średnio 5 kartek papieru pomnożone przez 140 i pomnożone przez wszystkie komórki oprócz sprzątaczek czyli około 120 kierowców,dyrektorów,kierowników,naczelników,zastępców i kierowników śmiesznych komórek od archiwum itd.Razem jest to około 30.000 albo 40.000 kartek plus tusz plus zużycie drukarek.Jest to około 400 podręczników 100 stronicowych.Szkoda lasu.Bo te decyzje tak naprawdę nic nie zmieniaja i nie ułatwiają nam roboty a wręcz niektóre są podkładką pod wypłacenie sobie dodatkowych nagród,wykazanie się no i oczywiście podstawowa kwestia jest to maskowanie własnego nieróbstwa i odciąganie ludzi od roboty.Np. decyzja w sprawie mandatów nr 120.Szkoda lasów.Jawna niegospodarność.Sieć informatyczna to tylko po to aby mieć dostęp do forum w godzinach pracy i straszyć.
Poczytaj sobie "Zarządzenie w sprawie nadania statutów ..." i Reg. Org. IC i UC, bo chyba nie wiesz, że istnieją - dowiesz się przynajmniej, ile komórek org. może liczyć IC oraz UC ... Hominem non odi, sed eius vitia :!:
 
Jeszcze jest Prawo Parkinsona tego od zarządzania.Najwyższy stopień niekompetencji ,trzeci to w zarządzaniu i administracji działanie dla samego działania w ramach struktury organizacyjnej.Urząd produkuje sam dla siebie w ramach tej rozrastającej się struktury.A ministerstwo,które przyjęło te statuty jest też tego przykładem.Bełkot,który czasami przychodzi z ministerstwa powinien w prostej linii trafiać do kosza.To co potrafią napisać urzędnicy ministerstwa w sprawie odpraw celnych to czasami przechodzi ludzkie pojęcie.I te uzupełnienia.Oni nie podejmują decyzji to mogą sobie pozwolić na różne interpretacje.Jeden wielki bełkot,który po 1 maja 2004 roku znajduje swoje usprawiedliwienie jako nakazy UE-jak przyszedłem do roboty to był 1 dyrektor UC i zastępca.Teraz robota tylko na papierze a dyrektorów cała masa i całkowity brak samodzielności kierownictwa bo co to będzie jak przyjdzie kontrola wewnętrzna albo z ministerstwa lub nie niech Bóg broni z UE.Zawsze wygodniej jest powołać komisję żeby samemu nie podejmować decyzji.No bo ile razy jest tak np. w izbie.Nie dawać spraw do zastępcy zastępcy bo on tylko był od podpisywania bilingów a na sprawach karnych znał się tylko jeden człowiek w izbie.
 
No to mamy efekty działań naszego kierownictwa.Decyzja numer 143.Po piśmie o utajnianiu zarobków.Po co odkrywać Amerykę.W latach 80 było modne hasło"Nie rób rządowi konkurencji,nie kradnij!"I teraz cała para w gwizdek.Wylewanie dziecka z kąpielą.Nie bierzcie .nie róbcie konkurencji.No bo główny etyk urzędu redaktor KOdeksu etyki ,przyjaciel dyrekcji i obecnych zastępców był aresztowany, dyrektor zapuszkowany i ponad 100 osób na przestrzeni kilku lat.A może po prostu zamiast zajmować się pierdołami i pisaniem takich etycznych decyzji zajmiemy się wynagrodzeniami i robotą.Ostatni ekspert i komisarz zarabia ??? no właśnie ile.Ujawnij i porównaj ile zarabia funkcjonariusz o tym samym stażu pracy.Podaj tylko jaka jest różnica między skc ,inspektorem a ekspertem,komisarzem.Jakie komisarz brał nagrody.Nie kradnij nie rób rządowi konkurencji-to tylko hasło takie samo jak to,że kogo przesuniesz to idzie na zwolnienie albo to,że gdzieś dają ,a ty nie wiesz dlaczego.Dlaczego to ja się pytam ludzie o takim samym stażu zarabiają o 1000 i więcej zł mniej.W ciechanowskiem były modne IRCH, dla młodszych Inspekcja Robotniczo Chłopska zawalczająca patologię.Załóż ją w izbie.To będzie dalszy etap działalności.Tylko gdzie potem wrócisz?Do Warszawy,Ciechanowa.Ocknij sie !!!Masz jeszcze szansę,żeby coś zmienić.
 
hej misiaczki:) No co jest? ostatnie szkalowanie Pana Dyrektora 13 pażdziernika!!!?? I nic więcej?Inwencji brakuje? Tematów zabrakło? A może odwagi:) bo to co po toaletach słychać jakoś skłania do innej koncepcji hehehehe. A może wszyscy dzielnie pracują na nagrody i awanse? A może widmo puchy się przybliża:)? A może wreszcie ludzie zmądrzeli i do roboty się zabrali? Eeeeeeeeeeeeee nie sądzę, aż tak wielkiego mniemania to o nich nie mam heheheee.
Bo konsekwencji w działaniu Pan Dyrektor się nie pozbył. I trzymam za to kciuki, bo jest co sprzątać w tym łódzkim grajdole.
Ostatnie zmiany bardzo mi się podobają.
Pozdrawiam
 
Hermiona napisał:
hej misiaczki:) No co jest? ostatnie szkalowanie Pana Dyrektora 13 pażdziernika!!!?? I nic więcej?Inwencji brakuje? Tematów zabrakło? A może odwagi:) bo to co po toaletach słychać jakoś skłania do innej koncepcji hehehehe. A może wszyscy dzielnie pracują na nagrody i awanse? A może widmo puchy się przybliża:)? A może wreszcie ludzie zmądrzeli i do roboty się zabrali? Eeeeeeeeeeeeee nie sądzę, aż tak wielkiego mniemania to o nich nie mam heheheee.
Bo konsekwencji w działaniu Pan Dyrektor się nie pozbył. I trzymam za to kciuki, bo jest co sprzątać w tym łódzkim grajdole.
Ostatnie zmiany bardzo mi się podobają.
Pozdrawiam
Wreszcie ktoś napisał tu coś mądrego. Hmmm.. przecież łódzka izba, zdaje się, trzyma rekord w ilości zatrzymanaych funkcjuszy. Ale może się mylę. I tak się zastanawiam, jak to jest, ze przyszedł ktoś z zewnątrz, maący generalnie w dupie układy panujące w Łodzi i .... jest absolutnym rekordzistą w ilości postów na swój temat jak i w ilości wyświetleń. I w większości są to wpisy krystykujace prezia. Tzn co, nic nie robi, wszedł w układ albo stara się rozwalać układ i większości się to nie podoba?
Może ktoś mi wyjaśni?
 
Szanowny Barnabo ! Masz rację,że Dyrektor zrobił już wiele w dziedzinie kadrowej IC. Nie zgadzam się z Tobą w jednym,mianowicie z tym,że ma jednak respekt wobec niektórych kluczowych stanowisk(chyba trzech),ponieważ tu nic się nie dzieje i prawdopodobnie nie zadzieje.Serdecznie pozdrawiam.
 
ufff Otwarłam rano przecudne oczęta no i kompa i co widze:)? Gość co o 6 rano już przed netem siedzi. Bez nadgorliwości bo oczy sie psują a z refundacją za okulary wiadomo jak w tej Izbie jest. :):) Ale wielki szacunek dla pracowitych:)
Co do aresztowań:) No coż ja tam Kassandrą nie jestem ale....... W Łodzi jest ich najwięcej bo niestety tak sobie na to pozwalamy. Pamiętacie pierwsze wystąpienie dawno temu Pani Niedorzecznik prasowej w mediach to jakoś tak brzmiało "Są wśród nas czarne owce...." W Izbie lekarskiej lub Adwokackiej ten sam dziennikarzyna usłyszałby coś w rodzaju "bujaj się baranie dopóki sąd w tej sprawie sie nie wypowie ....". A teraz to już zwyczajna konsekwencja.
Mnie sie w czasie reform Dyrektora Pilzaka podoba jednak najbardziej ludzka reakcja:):):) (O Narodzie rozpasany hehehe ) Dyrektor kontroluje rzeczy banalnie oczywiste oczywiste (np. punktualność przybycia do pracy, jakość świadczonej pracy) egzekwuje i stosuje dopuszczalne kary za nieróbstwo i co? Ludzie są zbuklwersowani, no bo jak celnikowi nierobowi z nastoletnim stażem, zaszytemu w przechowlani ,bo ciocia załatwiła taki Dyrektor ma czelność zwrócić uwagę?:) No trza hulnąć na gościa, heheheheheeee jak śmiał? Tak i to nie stąd? A ciocia obiecała ze tak do emeryturki sie prześpi w kanciapie:)
Ludzie obudźcie się bo te czasy minęły. Panie Dyrektorze ja współczuję w takim bagnie rzeczy oczywistych wymagać:)
Lenie i nieroby z przerostem wysokiego mniemania o sobie.
Cieszę się , że mogę sobie pić poranną kawkę, czytać gazetkę i machać kapciem heheheheee . A wy tam sie teraz zwijacie w robocie:) Ups tzn. kolaborujecie w toaletach i opowiadacie o sobie jak zwykle w samych superlatywach. Pozdrawiam:)
P.S.
Do Pani celniczki, która tak żywo wczoraj gapiła sie w wystawkę Yves Rocher:) Tak, tak, rozwiewam wątpliwości. Ale o fryzurę to bym zadbała w obecnej sytuacji:):) Pozdrawiam.
 
Gość napisał:
Szanowny Barnabo ! Masz rację,że Dyrektor zrobił już wiele w dziedzinie kadrowej IC. Nie zgadzam się z Tobą w jednym,mianowicie z tym,że ma jednak respekt wobec niektórych kluczowych stanowisk(chyba trzech),ponieważ tu nic się nie dzieje i prawdopodobnie nie zadzieje.Serdecznie pozdrawiam.
Ja również pozdrawiam. A jeżeli chodzi o kluczowe stanowiska - zmienić zastępce dyrektora, przesunąć go na inne stanowisko - wierz mi, to bardzo trudne zadanie. Tego dokonuje SSC, oczywiście na wniosek dyra. Pozdrawiam :D
 
Gość napisał:
Szanowny Barnabo ! Masz rację,że Dyrektor zrobił już wiele w dziedzinie kadrowej IC. Nie zgadzam się z Tobą w jednym,mianowicie z tym,że ma jednak respekt wobec niektórych kluczowych stanowisk(chyba trzech),ponieważ tu nic się nie dzieje i prawdopodobnie nie zadzieje.Serdecznie pozdrawiam.
Jakie to są stanowiska i czy aktualnie jeszcze trzy, czy też może już tylko dwa ... ???
 
HERMIONA,HERMIONA o faktach się nie dyskutuje.A fakty są takie,że i główny etyk był aresztowany redaktor kodeksu etyki przez małe "e" i dyrektor siedzi.Czas odprawy celnej dla firm też nie jest krótszy co nie poprawia o nas opinii.No może tylko mobilni stanowią jakieś światło w tunelu.Z tym że cisze jedziesz dalej zajedziesz.Medale zasłużony dla służby celnej i krzyże zasługi za ostatnie kilka lat (można sprawdzić) nie odbierali kc,skc tylko byli i obecni funkcyjni.Podwyżki związane z awansami dla niektórych za ostatni rok i kilka lat wstecz to tylko w porywach do 100 pln.Kto odpadł od ściany to stracił tylko dodatek i siedzi oko w oko ze skc co dostał ostatnio ten awans za 100 brutto (80 netto) i teraz jest inspektorem mimo takiego samego lub podobnego stażu pracy.Nadinterpretacja przepisów o ochronie danych osobowych w wykonaniu dyrekcji powoduje,że brak jest uczciwej informacji na temat wynagrodzeń.Tej najboleśniejszej operacji odcięcia ryja od koryta nie przeprowadzono.Jakby ją przeprowadzono to może byłaby kasa dla mkc i kc i skc i nie byłoby może tylu afer.Dodam jeszcze ,że brak rozeznania naszego pryncypała powoduje niezrozumiałe ruchy kadrowe i niechęć osób naprawdę wartościwowych i dobrze postrzeganych w służbie do angażowania się w cokolwiek oprócz wycieczek krajoznawczych(nie mówię o wycieczkach w ramach izby-(uprzedzajac tym samym wyrwanie z kontekstu jakiegoś zdania i wlenie w nie jak w bęben co jest bardzo powszechną metodą)No,ale tak samo było za poprzedniej ekipy bo w większości ludzie zostali i nadal mają wpływ na to co dzieje się w izbie.Tym samym kończę ten wpis bo szkoda mi czasu na pirdoły .Zostawiam to następnej komisji.Mnie zawsze bardziej interesowały efekty działań i nie tylko finansowe.Dlatego nie chwale się swoimi działaniami ale też się ich nie wstydzę.Natomiast jeśli ty traktujesz fakty jako wylewanie pomyj na dyrektora to zorganizuj spotkanie dyrektora z funkcjonariuszami .Może będzie ciekawie.Chodzi o spotkanie przy otwrtej kurtynie a nie stwierdzenie ,że każdy może przyjść do gabinetu.Bo to odbieram jako tworzenie TW(Tajnego Współpracownika) i źle mi się to kojarzy oraz zostawiam to tym co mają już doświadczenie z lat minionych.Pa,Pa.
 
Anonymous napisał:
HERMIONA,HERMIONA o faktach się nie dyskutuje.A fakty są takie,że i główny etyk był aresztowany redaktor kodeksu etyki przez małe "e" i dyrektor siedzi.Czas odprawy celnej dla firm też nie jest krótszy co nie poprawia o nas opinii.No może tylko mobilni stanowią jakieś światło w tunelu.Z tym że cisze jedziesz dalej zajedziesz.Medale zasłużony dla służby celnej i krzyże zasługi za ostatnie kilka lat (można sprawdzić) nie odbierali kc,skc tylko byli i obecni funkcyjni.Podwyżki związane z awansami dla niektórych za ostatni rok i kilka lat wstecz to tylko w porywach do 100 pln.Kto odpadł od ściany to stracił tylko dodatek i siedzi oko w oko ze skc co dostał ostatnio ten awans za 100 brutto (80 netto) i teraz jest inspektorem mimo takiego samego lub podobnego stażu pracy.Nadinterpretacja przepisów o ochronie danych osobowych w wykonaniu dyrekcji powoduje,że brak jest uczciwej informacji na temat wynagrodzeń.Tej najboleśniejszej operacji odcięcia ryja od koryta nie przeprowadzono.Jakby ją przeprowadzono to może byłaby kasa dla mkc i kc i skc i nie byłoby może tylu afer.Dodam jeszcze ,że brak rozeznania naszego pryncypała powoduje niezrozumiałe ruchy kadrowe i niechęć osób naprawdę wartościwowych i dobrze postrzeganych w służbie do angażowania się w cokolwiek oprócz wycieczek krajoznawczych(nie mówię o wycieczkach w ramach izby-(uprzedzajac tym samym wyrwanie z kontekstu jakiegoś zdania i wlenie w nie jak w bęben co jest bardzo powszechną metodą)No,ale tak samo było za poprzedniej ekipy bo w większości ludzie zostali i nadal mają wpływ na to co dzieje się w izbie.Tym samym kończę ten wpis bo szkoda mi czasu na pirdoły .Zostawiam to następnej komisji.Mnie zawsze bardziej interesowały efekty działań i nie tylko finansowe.Dlatego nie chwale się swoimi działaniami ale też się ich nie wstydzę.Natomiast jeśli ty traktujesz fakty jako wylewanie pomyj na dyrektora to zorganizuj spotkanie dyrektora z funkcjonariuszami .Może będzie ciekawie.Chodzi o spotkanie przy otwrtej kurtynie a nie stwierdzenie ,że każdy może przyjść do gabinetu.Bo to odbieram jako tworzenie TW(Tajnego Współpracownika) i źle mi się to kojarzy oraz zostawiam to tym co mają już doświadczenie z lat minionych.Pa,Pa.
W większości zgadzam się z Tobą. Mnie też krew zalewa, jak człowiek skompromitowany, odwołany z funkcji np. Nacza spada.... i ma tyle samo kaski. Tylko, ze chyba nie dyro nie bardzo ma instrumenty prawne, aby takiego gościa zdegradować i zabrać mu kasę. Poza tym, jak ktoś tu już kiedyś wspomniał, jeżeli chodzi o awanse - prezio awansował WSZYSTKICH tych, którzy w ocenie okresowej mieli taki wniosek. To chyba sprawiedliwe.
Myślę, że Hermionie i jaki i mnie we wcześniejszych postach chodziło o to, że pomyje bardzo łatwo się wylewa, a nie zawsze jest to uzasadnione. Tyle hałasu o nagrody (te marne 148 zł) na dzień celnika - "cała polska juz dostala a my nie. Kasa lezy na kontach izby i procentuje. Skandal!" A to kit na kółkach, bo izby, które wcześnie jwypłaciły te pieniądze, wykorzystały na to własne środki, płacąc nagrodę "awansem" z 3%, która MOŻE będzie na koniec roku.
 
Back
Do góry