• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 7466 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Składki członkowskie należy wpłacać na konto: 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS
    ZZ CELNICY PL ul. Otmuchowska 50, 48-300 Nysa, NIP: 7542935512, REGON: 160186970, KRS: 0000303717

Pilzak

  • Thread starter Thread starter Guest
  • Rozpoczęty Rozpoczęty
Pytanie za 100 zł:Zapyta się.Czego się napijesz.Powie do Halinki,proszę dwie kawy czy wyp... mnie razem ze swoimi koleżkami zastępcami w zespole na rurę do Radomska albo jeszcze dalej?Zresztą to towarzystwo wzajemnej adoracji jeszcze z czasów kupińskiego nie bardzo mi odpowiada.Zmiany na tych stanowiskach przerabialiśmy gdy urząd stawał się izbą.Wychodziło wtedy prawdziwe oblicze decydentów i to że nigdy nie liczyli się z podległymi im pracownikami.A kto dowodził w tych rozdaniach.Sławek zawód dyrektor od informatyki,zawsze zapracowany do bólu.Podobno miał sklep z komputerami ale splajtował i dlatego znalazł się w cle..Najlepiej to wychodzą mu podpisy na billingach.Sprawy karne,celne,akcyzowe .No coments jak mawiają Anglicy.Wiedza merytoryczna w całym spektrum cła i akcyzy:Nie potwierdzam i nie zaprzeczam.Poprzednik Pilzaka mówił o nim,że zrobi wszystko co mu się każe.I to też.Jaja sobie robię a wy wszystko na poważnie.Jak będę chciał zostać dyrektorem to zostanę bez łaski p.o.
 
jak to czytam to jedno się nasuwa . Wszyscy chcielibyście aby zanicnierobienie kasę i awanse przynosili Wam do łóżka z porannym śniadaniem. Bo przecież każdy tak cięzko zarobiony jest do bólu :) A najbardziej to pewnie Ci szepcący po kątach:) Ja sie zawsze zastanawiam skąd oni takie newsy mają . Aha no i szczeglnym wrogiem oprócz dyrektora jest ten kto awansował albo dostał jakieś stanowisko a przeciez wokół tylu madrzejszych i wszystkowiedzących hehehehehehe tylko robić nie ma komu. No i trzeba jakieś zasady dyscypliny przestrzegać i poddawać się procedurom kontroli. Toż to ponad ludzkie siły hehehe . W żadym innym europejskim kraju ani też w Stanach długo z taką filozofią byście nie popracowali:):) Tam pracować trzeba a nie udawać hehehehee.
A Dyrektora bardzo cenię za te chociaż częsciowe porządki, chociaż częściowe.
 
Zgadzam się z przedmówczynią. Moi drodzy pamiętajcie o etosie SC i o tym, że pracujemy dla Najświętszej Rzeczypospolitej Polskiej. To nie dowcip ale prawda i powinniśmy to sobie jak najszybciej uświadomić. A czy kasa jest najważniejsza? Nie, ale się przydaje. Po drugie pamiętajcie, że w aparacie państwowym niewiele się zarabia. Dlczego? Braki w budżecie i Państwa nie stać na podwyższki. Tym samym jeżeli ktoś jest rozczarowany to powinien zmienić branżę. Faktem jest, że młodzi rozpoczynają od 1200 zł netto lub trochę więcej. Ja na początku także zarabiłem grosze. Obecnie mam pensję, jak na warunku łódzkie znośną, choć mogłaby być wyższa. Nie narzekam i pracuję. Dlaczego? Bo lubię to co robię. Nagrody były jakie były, ale i trzy stówy także się przydały. Zobaczmy co nam przyniesie przyszłość :D
 
kultura

Ciągle czytam o jakiś tam Panach i Paniach M., A., K. konfiturach itp. bzdetach. Już mm tego powyżej dziurek od nosa. :idea: Proponuję, aby w tym temacie umieszczać własne (bez emocji, wyważone) spostrzeżenia o negatywnych, jak też pozytywnych przykładach w pracy naszej Izby i podległych UC. Może "ktoś władny" to dostrzeże i w oparciu o uwagi, wyciągnie wnioski do wprowadzenia korzystnych zmian.
 
Nie jesteś godzien by mówić o sobie - Polak. Wstydzę się, że z taką kreaturą muszę pracować w cle.
A ja sie wstydzę być polakiem. Ja mam tylko prawnie obywatelstwo polskie i tyle. Dla mnie to czy jestem polak czy hiszpan jets obojętne. równie dobrze mógłbym mieszkac i pracowac w np. w danii.
 
W Danii obcokrajowiec nie może pracować w służbach mundurowych, podobnie, jak np. w Niemczech. Czy potrafisz jeszcze coś innego robić, znasz duński lub chociaż na przyzwoiyum poziomie angielski ... ??? :oops: :cry: :evil: Jeder weiss, wo ihn der Schuh drueckt ... :idea: :idea: :idea:
 
Napisałem, że dla mnie nie ma znaczenia że jestem polakiem bo mógłbym byc równie dobrze np. duńczykiem. Nie pisałem, że mieszkałbym jako obywatel polski w danii. Owszem znam na przyzwoitym poziomie angielski. Ja nie "urodziłem się" urzędnikiem jak niektórzy dyrektorami lub kierownikami i bez tych stanowisk nie potrafią żyć. Wkurza mnie tylko jak niektórzy mówią 'powinieneś być dumny że jesteś polakiem" itp. Tylko z czego tu byc dumnym?
 
Oszczędności [?]

Czy ktoś z was zastanawiał się jak długo jeszcze będziemy funkcjonować jako Izba Celna w Łodzi?
Łatwo jest narzekać, łatwo pracować oczekując właściwej zapłaty za wykonaną pracę.
Co jednak zrobisz jeśli TY pracujesz, a inni wydają Twoją kasę?
Co zrobisz jeśli za Twoje wybagrodzenie KTOŚ spełnia swoje zachcianki?
W IC Łódź najpierw załatwiamy sprawy swoje, szwagra, kumpla, babki, dziadka...
a zwykły pracownik (skoro jest tylko nieskoligaconym śmieciem) ma pracować.
I morda w kubeł!
Jedni wiążą koniec z końcem, aby izba mogła pracować.
A inni klaszczą łapkami i co?
I nawet p.o. dyrektor może go...

Kumpel ma mieć blisko do roboty.
Ile może kosztować przeprowadzka jednego działu?
Mniej niż kilku działów jednocześnie.
Jednak czasem trzeba zrobić dobrze kumplowi, który mieszka za płotem,
więc dlaczego ma jeździć do roboty przez całe miasto.

Dobre plecy.
Jeśli ktoś podskoczy za wysoko, to "TATUŚIOWE KUMPLE" zrobią swoje.
Umiesz kroić? To krój tak, aby nikt nie zorientował się co tak naprawdę robisz na swoim stole.

Dobrze wiedzieć gdzie jeszcze mam rodzinkę.
Pamiętacie zeznania rodzinne?
Nie tylko dyrektor ma do nich wgląd.
Wszak dobrze wiedzieć, że na drugim końcu miasta męczy się szwagra, ciotki, żony brat...

Pracować można wszędzie.
Jedni mogą dojeżdzać 200 km, a inni nie...
Dyrektorzy Przychodzą. Odchodzą.
A zastępcy zostają...
8)
 
drogi Gallu- święte słowa! i Ty pewnie najlepiej wiesz,że tak było jest i może będzie,a do kiedy- ano do czasu likwidacji tej świetlanej izby wraz z kilkoma tego typu w kraju. Miejmy nadzieję,ze to towarzystwo wzajemnej adoracji zostanie troche poszarpane przez zbliżajace się mnie lub bardziej logiczne zmiany.
 
Gallu, skonkretyzuj swoją wypowiedź, może nadeszła pora, aby wkręcić zapalnik i posłuchać, jak bomba zacznie tykać ... :twisted: :twisted: :twisted:
 
Przestańcie biadolić i się wzajemnie straszyć. ŻADNYCH likwidacji nie będzie. Po pierwsze ta władza jest do jakichkolwiek zmian NIEZDOLNA (bo nie potrafi), a po drugie po co likwidować tyle synekur, które obsadzono swoimi ludźmi. Zobaczcie, że od prawie roku (a może i dłużej) co rusz wyznaczane są kolejne terminy "końca świata". Styczeń, kwiecień, sierpień itd. I co? I NIC. NIGDZIE w kraju nie dokonano strukturalnych zmian i nie widzę powodu, dla którego cło miałoby być pierwsze. Jestem przekonany, że dotrwamy w tym gnoju i maraźmie do następnych wyborów, i następnych wyborów i .....
 
Będziemy żyli razem z Krzysiem z Kubusia Puchatka w Stumilowym Lesie.Co najlepiej lubią tygrysy.Brykać.Jest i Prosiaczek i Kłapouchy,Maleństwo.Misio Puchatek o małym rozumku.A tym wszystkim kieruje Krzyś.I jest jak w bajce.Będziemy brykać do końca świata i jeden dzień dłużej.
 
Back
Do góry