• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

PIKIETA 12.12.2006r.

CUD?

Przypominam, że nowa/stara Przewodniczaca FZZSC I. Fołta przez cały rok blokowała protest celników, a teraz sama namawia do udziału, słowem nie wspominając, że organizatorem pikiety jest RSK NSZZ "S" Pracowników Skarbowych. Skad się biorą tacy zatwardziali, cyniczni oportuniści? Podczas pikiety postaram się stanąć jak najdalej od Pani Przewodniczącej.
______________________________________________________
Jeśli cokolwiek przygnębiało go bardziej niż własny cynizm to fakt,
że często nie był aż tak cyniczny jak prawdziwy świat...

[Straż! Straż! Terry Pratchett]
 
Z treści Uchwały KW FZZSC:
Komitet Wykonawczy FZZSC uprzejmie informuje, że Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy FZZSC obradujący w Krakowie w dniu 01 grudnia 2006r. podjął Uchwałę o udziale w pikiecie Ministerstwa Finansów w dniu 12.12.2006r. o godz. 12.00.
wnioskuję, że Pani Przewodniczaca I. Fołta została końcowo przyciśnięta do muru przez nowych v-ce Przewodniczących? Brawo. Mam jednak jedno zasadnicze pytanie: Czy Pani Przewodniczaca I. Fołta konsultowała udział członków FZZSC z organizatorem Pikiety, czyli z RSK NSZZ "S" Pracowników Skarbowych?
 
Ludzie przyjeżdźajcie do Warszawy 12.12.2006R albo weźcie urlop na żądanie. Nie obawiajcie sie. Za komuny ludzie oddawali zycie i walczyli o wolnosc i swoje prawa a teraz co PEŁNA DEMOKRACJA I BOICIE SIĘ ???? CZEGO???
 
Ciekawa propozycja. Na WSSC napisano:
Szanowni Związkowcy!
Myślę, że Pani Premier równie zainteresowana jest przyszłością naszych dzieci, dzieci funkcjonariuszy i pracowników Służby Celnej – szczególnie tych alokowanych ! Przypomnijcie o tym na PIKIECIE trzymając w ręku symbol tego Mikołajkowego spotkania - pluszową pandę (na pewno macie takiego „pluszaka” w domu).
Proponuję także, by na PIKIECIE oprócz przygotowanych petycji i postulatów wręczyć Panu Banasiowi ..... żelazko. Nie może nas „ reprezentować” osoba w tak wymiętym garniturze !
<ZOBACZ FOTKĘ> http://www.mf.gov.pl/_files_/sluzba_celna/wydarzenia_biezace/komunikaty/laureatka.jpg
(Panda wielka należy do zwierząt na granicy wymarcia, głównie wskutek niskiej rozrodczości, ale również wskutek stopniowego ograniczania obszarów dla niej dostępnych. Panda jest symbolem World Wildlife Fund, organizacji zajmującej się ochroną środowiska i organizmów zagrożonych wymarciem)
http://www.wssc.szu.pl/news.php?id=727
 
Z Opola, Nysy, Katowic, Częstochowy, Wałbrzycha, Legnicy, Bielska-Białej, Cieszyna, Wrocławia, Zgorzelca celnicy na pewno pojadą na pikiete bo są wściekli na nowe pseudoreformy i ozi Beate mają w głebokim poważniu.
 
Pracownicy Ministerstwa Finansów(wszyscy)

Szanowni Państwo

Uprzejmie informuję, że w dniu 12 grudnia 2006 r. w godzinach 12.00 – 14.00 przed gmachem Ministerstwa Finansów, odbędzie się zgromadzenie publiczne organizowane przez Radę Sekcji Krajowej NSZZ „SOLIDARNOŚĆ” Pracowników Skarbowych w Warszawie.

Przewiduje się, że zgromadzenie będzie liczyło około 2000 uczestników.

Celem zgromadzenia jest wyrażenie protestu przeciwko „brakowi podwyżek w państwowej sferze budżetowej i łamaniu prawa pracy”.

Uwzględniając powyższe informuje, że w godzinach 11.00 – 15.00 zostaną zamknięte wejścia boczne do gmachu Ministerstwa Finansów od strony ulicy Świętokrzyskiej.
W tym samym czasie zostaną usunięte wszystkie samochody znajdujące się na parkingu od strony ul. Świętokrzyskiej.

W związku z utrudnieniem, o którym mowa wyżej zwracam się z uprzejmą prośbą o ograniczenie w tym dniu organizacji spotkań z udziałem gości zaproszonych spoza Ministerstwa, jak również o zrezygnowanie z kierowania próśb o wyrażenie zgody na parkowanie samochodów na parkingu od ul . Świętokrzyskiej.
Przypominam jednocześnie o bezwzględnym obowiązku posiadania identyfikatorów osobistych umożliwiających wejście do gmachu.


Ministerstwo Finansów Biuro Logistyki
Warszawa, 2006-12-07
p.o. Dyrektora Biura Logistyki
 
Może w ostatniej chwili ktoś "anonimowo" zadzwoni z info o niebezpiecznej walizce (itp) i tuż przed pikietą zamkną całą świętokrzystką i nic się nie odbędzie.
PS Szkoda, że oprócz zamkniętych drzwi nie nakazali pozamykać wszystkie okna (oszczędności energii :) ), bo jak uprzednio (29.06.2005r) tylko niektórzy odwazyli się z nich wychylić, ale prawie wszystkie zostały otworzone, aby przynajmniej nasłuchwiać, czego tam nowego chcą Ci pikieciarze. :(
 
Co na to KW FZZSC, co na to Kolega S. Siwy?
Ilu jedzie z Poznania na pikietę? Zgadnijcie. Tylko jedna osoba i nie jest to Arkadiusz, przewodniczący poznańskiech ZZ. Zajmował się on raczej skutecznym zniechęcaniem do wyjazdu niż przedstawianiem korzyści płynących z przedstawienia naszych postulatów przed MF-em. Jemu jest dobrze, tzn. dobrze zarabiającemu przewodniczącemu ZZ, mającemu samodzielnej stanowisko, dla którego jedynym zajęciem jest wykonywanie powinności związkowej (nie robi przecież nic innego). Wstyd. Wstyd. Wstyd. Do niedawna zastępca przewodniczącej federacji. Może czas zrzucić Go także ze stołeczka związkowego w Poznaniu i niech zapierda... jak wszyscy inni
autor: jabol
Taka postawa A. Pytlaka, udawacza i sabotażysty zasługuje na szczególne napiętnowanie przez władze FZZSC, zwłaszcza, że ww jest etatowym działaczem związkowym. Mam nadzieję, że parasol ochronny I. Fołty dla takich "działaczy" to już przeszłość?
 
zorro napisał:
Podobnie jest ze związkowcami z Rzepina, umywaja ręce. Jak zwykle.

Kolego czepiasz się związkowców, a czy wiesz ilu funkcjonariuszy zgłosiło chęć udziału w pikiecie? 7 (słownie:SIEDMIU) przy obsadzie prawie 700 osób daje to niewiele ponad 1%.

Jeśli ludziska nie chcą, to związki na siłę nic nie zrobią, chyba że będą jedynie wydawały z siebie pisma w stylu Pani Fołty....
 
Arkadiusz mimo, iż miał zawsze takie same zdanie na temat pikiet był chyba wbrew samemu sobie na pikiecie w czerwcu. Mam nadzieję, że teraz też zabierze kilku ludzi ze swojego zarządu i stawi się w Warszawie.
Związkowcy z Rzepina(zarząd) raczej powinni przyjechać. Jeżeli z każdej organizacji zrzeszonej w Federacji przyjechałoby te wspomniane 7 osób to mamy 126 osób, a że z wielu organizacji będzie znacznie większa liczba, mamy całkiem sporą grupę do wręczenia petycji, która umożliwi nowemu KW Federacji odpowiedni start i pozycję wyjściową do rozmów z Ministerstwem.
Kiedyś zapytałem zz Policjantów jakie sankcje przewiduje ich Statut w przypadku niewywiązywania się z podjętych Uchwał, bo tak należy traktować brak udziału przedstawicieli danego związku na pikiecie. Popatrzyli na mnie ze zdziwieniem i odpowiedzieli, że podstawową odpowiedzialnością jest odpowiedzialność moralna.
Dlaczego wielu celników nie chce brać już udziału w protestach mimo, iż identyfikują się w ogromnej większości z przedstawionymi postulatami?
Odpowiedź jest oczywista, to kilkakrotne na przestrzeni wielu lat, podrywanie braci celniczej do protestu przez centrale związkowe, po czym nagłe wyhamowywanie wszelkich zrywów w przeddzień podjęcia relanych działań spowodowało powstanie w wielu z nas tej bierności i apatii.
Obiecuję, że zrobię wszystko aby działania obecnego KW Federacji(i mam nadzieję za chwilę jednolitej organizacji zwiazkowej) zmieniły ten stan rzeczy. Pomału zaczniemy odbudowywać utracone zaufanie do centralnych, podkreślam centralnych celniczych branżowych zwiazków zawodowych.
 
Wczoraj w poźnych godzinach nocnych decyzję o udziale w PIKIECIE miał podjąć ZZSNPiA Ryszarad Adama.
Czy ktoś wie jaką decyzję podjęli delegaci ZZSNPiA?
 
To ja może tak, dla rozładowania emocji - propozycja hasła na transparent (wiem, że to plagiat, ale nikt sie nie przyczepi): SPIEPRZAJ DZIADU ! (opcjonalnie zamiast Dziadu - BABO, BABU itp.)
 
Ale strach przed czym?
Art. 54. konstytucji
Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
Art. 57.
Każdemu zapewnia się wolność organizowania pokojowych zgromadzeń i uczestniczenia w nich.
Art. 63.
Każdy ma prawo składać petycje, wnioski i skargi w interesie publicznym, własnym lub innej osoby za jej zgodą do organów władzy publicznej ...

Słyszałem o paru przypadkach w przeszłości kiedy przełożeni mówili, że nie wolno nam manifestować w umundurowaniu. Rozmawialiśmy o tym przez chwilkę na KW Federacji, stanęło na tym, że w sprawie tej nie będziemy pozyskiwać opinii prawnej, gdyż szkoda po prostu środków na sprawy oczywiste.
Jako wiceprzewodniczący Federacji ZZSC oświadczam, że każdy ma prawo uczestniczyć w PIKIECIE w dniu 12.12.2006r. w mundurze.
 
Bez tytułu

12 grudnia wybitni, ogólnopolscy, odpowiedzialni przywódcy związkowi: I. Fołta, B. Smolińska i R. Adam(zwani przez złośliwych Bandą Trojga), zaprosili się na Konferencję AS-NEP z udziałem
Pani Prof. dr hab. Zyty GILOWSKIEJ Wicepremier, Minister Finansów oraz przedstawicieli
świata nauki i ekspertów pod patronatem Pana Mariana Banasia Podsekretarza Stanu
w Ministerstwie Finansów w Hotelu Polonia Palace w Warszawie. No high-live!Brawo!
Właściwi ludzie na właściwym miejscu. Postawa tych szanowanych przez WŁADZĘ działaczy związkowych
jest godna naśladowania i powinna być wzorem dla...no właśnie(-)

-w tym samym czasie niezdyscyplinowany element wichrzycielski, nie szanująca władzy
grupa podająca się za prawdziwych przedstawicieli pracowników skarbowych i funkcjonariuszy
celnych, bedzie próbowała zakłócać porządek w stolicy i spokój ciężko pracujących dla dobra kraju urzedników
pod gmachem Ministerstwa Finansów przy ulicy Świętokrzyskiej (w sobie tylko znanym celu).
Wybitni ogólnopolscy przywódcy związkowi Służby celnej z niepokojem obserwują próby wciągnięcia
do tych bezrozumnych wybryków, inspirowanych przez niezdyscyplinowanych pracowników skarbowych,
członków celniczych organizacji związkowych. Dlatego my wszyscy stojący na gruncie konstytucyjnego
porządku prawnego będącego podstawą demokratycznego ustroju państwa mówimy końcowo:
Wstyd nam za tych z Radomia!
 
Jeżeli zdarzyło się, ze te dwa wydarzenia ( pikieta i konferencja ) mają miejsce w jednym czasie jest dla mnie rzeczą oczywistą, że Pani Fołta powinna być na konferencji i tam nas reprezentować a Panowie Siwy i Margas kierować pikietą funkcjonariuszy i pracowników SC. Złośliwości w niektórych powyższych komentarzach nie mają tu znaczenia – no chyba że Panowie Ludwiński i Kręciproch będą w dwóch miejscach jednocześnie. Mam jeszcze propozycję, by koledzy, którym uda się wcześniej dojechać do Warszawy wzięli udział w Msza Św. o godz. 8.30 w Kościele pw. Św. Piotra i Pawła na Koszykach – mundury obowiązkowe !
 
Back
Do góry