• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

PIKIETA 12.12.2006r.

Aktualne wyniki ankiety ze strony WSSC:

Czy powinniśmy włączyć się w protest „skarbówki”?

- TAK – zdecydowanie 60% (535)
- TAK – tylko w sprawie płac 4% (38)
- NIE - wątpliwy wynik 1% (5)
- NIE – zdecydowanie 35% (312)
- nie mam zdania 0% (3)

Hamulcowi w mniejszości!
 
Pikieta jak dobrze pamiętam miała mieć miejsce przed wyborami samorządowymi. jak wszystkim wiadomo jej nie było. Myśle że w MF-e wiedzą co z nami zrobić i coś mi sie wydaje że ta cała pikieta może być już za późno.....
 
Cwaniaczki podpieliście się pod skarbówkę, aby sobie podwyżki załatwić. Mam nadzieje ze Ludwiński nie jest taki głupi, zeby się z wamu kumać. Kiedyś pluliście na skarbówke (ze wam cło chcą zabrać) a teraz co najlepsi koledzy.
Jak chcecie sobie nieroby emeryturki po 15 latach załatwić to dlaczego nie protestujecie ze SG albo z Policją (odpowiedz bo oni mają was w dupie). Cholerni hipokryci
 
Ciekawy rodzaj harcownika. Nawet mu specjalnie nie chce się wysilać. Ciekaw jestem drogi prowokatorze, kiedy to chciano Służbie Celnej odebrać uprawnienia do poboru cła?
A co do pikiety ze skarbowcami. Niestety, pan Ludwiński juz wyraził gotowośc do współpracy z "hipokrytami".
Mimo wszystko, trzymaj się ciepło, idzie zima. :wink:
 
Bingo tax.uniformie!
Prowokator Gość jest ostatnio bardzo aktywny, zwłaszcza w topicu Zjazd Federacji. Wiem ze źródeł zbliżonych do dobrze poinformowanych, że T. Ludwiński nigdy nie miał nic przeciwko wspólnej pikiecie z celnikami, pod jednym wszakże warunkiem: Celnicy - TAK, Fołta - NIE. Jak sie okazało, Przewodniczaca FZZSC nie zostanie zaproszona do MF na KONFERENCJĘ NAS 2006, na pikiecie jest persona non grata, a zbliża się Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy Federacji. Stąd wyjątkowa zajadłość Gościa (to ten sam człowiek).
 
Duszny przepraszam Ciebie, że sam nie zorganizowałem pikiety. Ale to nic starconego. Ważne aby zadbać medialnie o postulaty z ramienia Służby Celnej. Pamiętam też naszą samodzielną pikietę w czerwcu, kiedy żadne znaczące media nic a nic nie wspomniały o proteście. Może teraz uda się przebić z naszymi postulatami. Pikieta sama w sobie na pewno będzie dużo bardziej medialna. Zobacz też jak zostały rozbudowane nasze postulaty http://www.celnicy.pl/viewtopic.php?t=941, które stawia już także Sekcja Krajowa i przesyła je wraz ze swoimi oraz prezentuje na swoich stronach internetowych. W dniu protestu odbędzie się też najpewniej konferencja prasowa. Zadajmy sobie pytanie czy warto tam być i zaprezentoiwać postualty z ramienia Służby Celnej, czy zostawić te dot. nas zawarte w pierwotnych postulatach Sekcji Krajowej?
 
Kolega Siwy zadał retoryczne pytanie:
Zadajmy sobie pytanie czy warto tam być?
Odpowiadam sentencją:
NIEOBECNI NIE MAJĄ RACJI
Nie tylko warto, ale trzeba tam być! Obowiązkiem liderów związkowych jest wykorzystać każdą sytuację. Dużo wiary i wytrwałości Kolego Siwy!
 
D O C E Ń C I E N A S!
A MY DOCENIMY NAS

MINISTER ZYTO
POZWÓL ZYĆ

G O D N I E

NIE BIORE, ALE CORAZ MI TRUDNIEJ

ODDAM MUNDUR WZAMIAN ZA PODWYZKĘ - CZEKAM NA PROPOZYCJE
 
Panowie związkowcy , dlaczego jest brak rozgłosu w mediach o zbliżającej się pikiecie . Z tego co wiem, to nie wszyscy są w związkach, a chętnie by tez wzieli udział we wspólnych zmaganiach pod MF. Ale o pikiecie mowa tylko w poczcie pantoflowej. To jak ma coś takiego wypalić. Czy ktoś może podać choć przybliżoną ilość uczestników w skali ogólnokrajowej? JAk zorganizowano transport, o której godzinie to wszystko ma się odbyć. Jeśli ktoś to określi to można rozwiesić informacje na budynkach IC, UC ,OC. oraz kontakt z osobami które organizują tą pikietę. Szansa na powodzenie jest, ale trzeba się jednoczyć > Pokazali to listonosze, górnicy lekarze, a cło?
 
przedruk z http://www.skarbowcy.pl/mkportal/index.php

W związku z licznymi zapytaniami kierowanymi do RSK Pracowników Skarbowych NSZZ „S”, dotyczącymi możliwości przyjazdu na manifestację pod Ministerstwem Finansów przewidzianą na 12 grudnia 2006 roku, uprzejmie informujemy, że z transportu (wynajętych autokarów, busów, itd.) mogą skorzystać nieodpłatnie także pracownicy i funkcjonariusze nie należący do NSZZ „Solidarność”, zrzeszeni w innych związkach zawodowych oraz pracownicy nie zrzeszeni .

Warunkiem jest wcześniejsze zgłoszenie chęci uczestnictwa w pikiecie do organizatorów wyjazdów w poszczególnych jednostkach organizacyjnych, aby można było zarezerwować odpowiednią liczbę środków transportu. Można także kierować pytania bezpośrednio do osób odpowiedzialnych za organizację pikiety z ramienia Rady Sekcji Krajowej.

Początek demonstracji o godzinie 12-tej, posiadamy już stosowane zezwolenie oraz ochronę demonstracji (górnicze siły porządkowe, straż miejska, policja). Wkrótce dalsze szczegóły.
 
>> > > > Zajączek był ciągle bity przez niedźwiedzia .By to skończyć
>> > > poszedł na
>> > > > skargę do lwa
>> > > > - drogi lwie jesteś królem zwierząt i tylko ty możesz mi
>> > > pomóc!. Zrób coś
>> > > > żeby niedźwiedź mnie nie bił ! Lew po wysłuchaniu skarg
>> > > zajączka postanowił
>> > > > zwołać zebranie wszystkich zwierząt wieczorem na polanie. Po
>> > > zmroku wszyscy
>> > > > mieszkańcy lasu czekali na swoich miejscach na rozpoczęcie
>> > > jednak brakowało
>> > > > zająca. Nagle zając pojawia się miedzy zwierzętami w
>> > > prezerwatywie na
>> > > > głowie
>> > > > !!!!! Wszyscy w wielkim szoku. co o....... zajączkowi ? Lew
>> > > nie wytrzymał i
>> > > > pyta
>> > > > :
>> > > > - Zając dlaczego k....masz prezerwatywę na głowie ????
>> > > > A zając na to cichutko :
>> > > > Chciałem podkreślić swoją c...... sytuację
Proponuję skopiować pomysł zajączka.
 
słuszałem że odwołali p.Siwego ze związków. czy to prawda?. Jeśli tak to co z planami pikiet, wolą walki z MF w słusznej sprawie. Z tego co widać to w tych związkach sami się panowie nie umiecie dogadać , a chcecie sobie zjednać ogół pracowników. .....Z tą pikietą to chyba też tylko sztucznie napełniony balon.
 
Odpowiedź: Źle słuszałeś! /pisownia oryginalna/
Odwołać S. Siwego z jego związku może jedynie Zarząd ZZFiPSC Województwa Opolskiego, którego S. Siwy jest przewodniczącym.
Pikieta MF w dniu 12 grudnia nie jest sztucznie nadymanym balonem.
Poczytaj topic Ważne informacje na stronie głównej forum.

Główny powód przystąpienia celników do Pikiety organizowanej przez RSK NSZZ "S":
Brak środków na wzrost wydatków i uposażeń w Służbie Celnej w 2007r. to niebywały skandal, ale pomysł z zamrożeniem płac w budżetówce to już po prostu granda. Czy wyrażając swój protest weźmiesz udział w pikiecie MF? slawomir.siwy@celnicy.pl
 
Hasło

Propozycja na hasło:
BALCEROWICZ MUSI ODEJŚĆ !
albo
KONONOWICZ NA SZEFA S.C. !
albo jakieś inne idiotyczne hasła, co komu do głowy wpadnie! Może te gamonie w MF-ie umrą ze śmiechu! Bo sensowne argumenty do nich nie docierają
Aha! Ktoś wcześniej napisał, że Pani Fołta reprezentuje interesy Pani Fołty.
Całkowicie się z nim zgadzam! Związki zawodowe w tej formie są największą zakałą S.C.
 
Próba generalna wypadła znakomicie!

W dniu dzisiejszym odbyła się próba generalna demonstracji pracowników podległych Ministrowi Finansów. W próbie wzięło udział około 1000 osób oraz siły porządkowe. Obecni byli także przedstawiciele mediów.

Licznie przybyłe oddziały Policji wzorowo wypełniły swoje obowiązki.

Zapraszamy wszystkich na właściwą demonstrację! (godz. 12.00 w dniu 12 grudnia 2006 roku przed gmachem Ministerstwa Finansów ).

żródło: www.skarbowcy.pl
 
Federacja ZZSC podjęła Uchwałę o przystąpieniu do PIKIETY w dniu 12.12.2006r.
Spotykamy się pod gmachem Ministerstwa Finansów w umundurowaniu o godz. 12-tej.

Wiceprzewodniczący Federacji ZZSC
Sławomir Siwy

Oto propozycja postulatów, która zostanie wręczona stronie rządowej, Marszałkom Sejmu i Senatu oraz Prezydentowi RP:

http://www.celnicy.pl/viewtopic.php?t=941
 
KOMITET WYKONAWCZY
FEDERACJI ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH SŁUŻBY CELNEJ

STRONA INTERNETOWA: www.customs.org.pl

Tel.kom.0-660-712-712; (012) 629-05-82

E-MAIL: Iwona.Folta@kra.mofnet.gov.pl

FZZSC/277/a.p.-2/2006 /IF Kraków, dnia 05-12-2006r.


FUNKCJONARIUSZE i PRACOWNICY SŁUŻBY CELNEJ RP

ORGANIZACJE CZŁONKOWSKIE FEDERACJI ZZSC


Komitet Wykonawczy FZZSC uprzejmie informuje, że Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy FZZSC obradujący w Krakowie w dniu 01 grudnia 2006r. podjął Uchwałę o udziale w pikiecie Ministerstwa Finansów w dniu 12.12.2006r. o godz. 12.00.
Przedstawiciele Federacji ZZSC przekażą adresatom Petycję zawierającą nasze postulaty i żądania dotyczące najbardziej istotnych i ważnych spraw Służby Celnej i jej funkcjonariuszy i pracowników.

Mając na uwadze, że są to ważkie sprawy dla nas wszystkich
a p e l u j e m y o uczestnictwo w pikiecie i poparcie działań Federacji Związków Zawodowych Służby Celnej.

Za KW FZZSC:
Przewodnicząca
Federacji Związków Zawodowych Służby Celnej

Iwona Fołta
/-podpisano na oryginale-/
 
Back
Do góry