O polityce

tele echo

Dobrze znany użytkownik
Dołączył
13 Lipiec 2010
Posty
4 427
Punkty reakcji
109
Quo vadis polityko?

013714f74881a38d44f08c934f14b08f.png


Prezydencki projekt nowelizacji ustawy o zgromadzeniach z 2013 roku nadmiernie ogranicza konstytucyjne prawo wolności zgromadzeń, więc prace nad nim powinny zostać przerwane.

Tak wynika z opinii Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka do znajdującego się w parlamencie projektu.

http://wpolityce.pl/polityka/218001...rezydenckim-projektem-ustawy-o-zgromadzeniach

ee779b7798ad687881f27a0a90127bf0.jpg


Wciąż uważam, że istnieje grupa ludzi, która próbuje z Polski zrobić dziki kraj — narzeka skompromitowany po aferze hazardowej Mirosław Drzewiecki.

Były minister sportu nie ma jednak na myśli swoich kolegów z Platformy Obywatelskiej, których bierze w obronę. Przykładem jest Sławomir Nowak.

Sławek Nowak jest w nietypowej sytuacji. Wierzę, że nie zrobił nic złego, sprawa jego oświadczenia majątkowego jest wyjaśniana. Mam jednak nadzieję, że wszystko dobrze się skończy. To jeden z wybitniejszych polityków młodego pokolenia. Był świetnym ministrem, nadzieją polskiej polityki. Nie chciałbym, by z niej odszedł… — ubolewa w rozmowie z Wirtualną Polską.

http://wpolityce.pl/polityka/218015...arzeka-na-polske-chca-zrobic-tutaj-dziki-kraj
 

tele echo

Dobrze znany użytkownik
Dołączył
13 Lipiec 2010
Posty
4 427
Punkty reakcji
109
Olaboga, jajo ją dotknęło

3157248e98cea7ff2d9753406dfae32e.jpg


Magdalena Środa wsiadła do czarnego samochodu z kierowcą, takiej limuzyny jeszcze nie widziałam. Kiedy brama się otworzyła do auta podszedł chłopak z jajkami. Od strony kierowcy była otwarta szyba. Chłopka trafił jajkiem prosto w ramię Magdaleny Środy. Ona się wycierała, a kierowca powtarzał: mój samochód, mój samochód. Potem jajka roztrzaskały się o szyby odjeżdżającego samochodu — relacjonuje Teresa Jurkowicz.

http://wpolityce.pl/polityka/218038...zarze-pani-etyk-z-wyborczej-obrzucona-jajkami

Decyzja ministra obrony narodowej o odwołaniu w trybie natychmiastowym dowódcy oraz komendanta garnizonu Koszalin po prostu cieszy. Po pierwsze - dlatego, że Tomasz Siemoniak dał tą dymisją pewien sygnał innym garnizonom i niższym stopniem, a po drugie - decyzja MON pokazuje, że presja społeczna w tak symbolicznych sprawach może być skuteczna.

http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/2...gory-co-bylo-widac-na-pogrzebie-jaruzelskiego
 

tele echo

Dobrze znany użytkownik
Dołączył
13 Lipiec 2010
Posty
4 427
Punkty reakcji
109
Spieprzaj Dziadu

Moi Drodzy,

Po prawie 5 latach nie potrafię już wykrzesać zapału do dalszego prowadzenia strony. Zabrakło mi go nawet do podsumowania ostatnich lat, więc podsumowania nie będzie. Nie tak się historia miała potoczyć w tym dziwnym kraju, stąd też i zakończenie działania SpieprzajDziadu/DobrePaństwo odbędzie się bez fanfar, fajerwerków i szampana.

Dziękuję wszystkim odwiedzającym, komentującym, wspierającym i krytykującym. Wszystkich zasłużonych nie wymienię, bo boję się kogoś ominąć, ale na pewno duże brawa należą się Garnkowi, który za dawnych czasów jako jedyny wspierał mnie aktywnie w produkcji artykułów, Jendrasowi, który do końca walczył na każdym froncie, Pelemu, który ładnych kilka miesięcy w pocie czoła tłumaczył wszystko na angielski oraz wszystkim Kustoszom, bez których nie powstałoby największe dzieło – Muzeum IV RP. Odwaliliście kawał dobrej roboty.

konkurs2.jpg


http://www.spieprzajdziadu.com/
 

tele echo

Dobrze znany użytkownik
Dołączył
13 Lipiec 2010
Posty
4 427
Punkty reakcji
109
Nie chciany filantrop? Dembut i Pruszków?

00c56b7cd84ff7d206ecf819bb2e6b85.jpg


Gdyby Kopacz mi zaproponowała pracę, zostałbym z nią za kilka tysięcy złotych, a nie wybrałbym tego co robię teraz, mimo że dostaję nieporównywalnie większe pieniądze. Ale to jej wybór - udawał obojętnego. Nie wiem czemu nie zdecydowała się na współpracę ze mną — dodał skromnie.

http://wpolityce.pl/polityka/218065...-kaminskiego-zostalbym-z-nia-za-kilka-tysiecy

Jakim pojazdem kierował Siemoniak? „Pojawia się nowoczesne alfa romeo ufundowane przez senatora KLD i bogatego przedsiębiorcę Andrzeja Rzeźniczaka. W 1993 r. prokurator przedstawia senatorowi zarzuty prowadzenia nielegalnej działalności bankowej i wyłudzania kredytów, więc duet Tusk–Siemoniak rozstaje się zarówno z przedsiębiorcą, jak i z jego samochodem. Nowego opla kupuje Grzegorz Schetyna” – czytamy.

KLD w 1993 r. przegrało, a potem weszło w skład Unii Wolności. Z jej nadania Siemoniak trafił do TVP. (...).

Za rządów Jerzego Buzka, czyli koalicji AWS–UW, Siemoniak pełnił funkcję dyrektora Biura Prasy i Informacji w MON, kierowanym przez Janusza Onyszkiewicza z UW. Był też w radzie nadzorczej PAP. W latach 1998–2000 był radnym gminy Warszawa-Centrum, a od grudnia 2000 r. zastępcą prezydenta Warszawy Pawła Piskorskiego. Był też lokatorem w słynnej spółdzielni Dembud, w której domach mieszkali wszyscy członkowie miasta z ramienia PO, a także kierownictwo gangu pruszkowskiego.

http://niezalezna.pl/60422-kierowca...em-jak-siemoniak-jozefa-mackiewicza-zdejmowal
 
Ostatnia edycja:

tele echo

Dobrze znany użytkownik
Dołączył
13 Lipiec 2010
Posty
4 427
Punkty reakcji
109
Wiedząc o wielkiej słabości Federacji Rosyjskiej, jaką są dla niej wyśrubowane ceny ropy i gazu, działający racjonalnie świat zachodni powinien dążyć do ich obniżenia. Dlatego można podejrzewać, że aktualny nagły spadek cen ropy na światowych rynkach do około 90 dol. za baryłkę jest zarówno wynikiem mechanizmów rynkowych, jak i przede wszystkim świadomych działań politycznych, w tym wskrzeszonej strategicznej współpracy amerykańsko-saudyjskiej. Powrót tego rodzaju strategicznego myślenia w USA jest, być może, najlepszą od lat wiadomością dla krajów Europy Wschodniej.

Z mechanizmów rynkowych decydujących o niskich cenach ropy i gazu do najważniejszych zaliczyć należy zwiększenie wydobycia ropy i gazu w USA m.in. metodą hydroszczelinowania oraz utrzymanie ciągłości dostaw z Iraku i Libii pomimo trwających tam wojen. Niedawno pojawiła się także możliwość wydobycia gazu ziemnego z północnego szelfu Alaski, skraplania go i sprzedaży na zależnym dotychczas od rosyjskich dostaw rynku dalekowschodnim: do Japonii, Tajwanu i Korei Południowej. W tym celu władze Alaski pozwoliły właśnie na budowę 800 mil gazociągu przecinającego półwysep z północy na południe wraz z położonym na południowym brzegu Alaski terminalem LNG. Nie bez znaczenia dla światowego rynku naftowego są także plany Meksyku, opracowującego właśnie technologię wydobycia ropy z dna Zatoki Meksykańskiej. W tym sensie amerykańskie lobby naftowe i gazowe jest cennym, choć egzotycznym sprzymierzeńcem Polski i państw naszego regionu na arenie geopolitycznej. (...).

Czynnikiem politycznym realnie wpływającym na ceny gazu jest natomiast przypominające lata 1985–1986 zachowanie Arabii Saudyjskiej, która nieoczekiwanie zgodziła się na spadek cen ropy i zwiększyła jej wydobycie. (...).

Innymi słowy, kilka miesięcy aktywnej polityki Zachodu wobec Rosji pozbawiło ją środków niezbędnych do utrzymania całej armii przez cały rok.

http://niezalezna.pl/60427-sankcje-maja-sens-rosja-juz-je-odczula

Firma honorowego konsula Rosji w Polsce wygrała we wrześniu 2014 r. gigantyczny przetarg na obsługę systemów informatycznych KRUS‐u. Informatyzowała także w ostatnich latach ZUS i Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia. Wdrażała też system obiegu dokumentów w Rządowym Centrum Bezpieczeństwa. Przewodniczący klubu parlamentarnego PiS‐u, poseł Mariusz Błaszczak zapowiada, że PiS będzie domagało się w tej sprawie wyjaśnień od prezesa Rady Ministrów.

http://niezalezna.pl/60430-gazeta-p...matyzuje-rzad-i-zabezpiecza-uczciwosc-wyborow
 

tele echo

Dobrze znany użytkownik
Dołączył
13 Lipiec 2010
Posty
4 427
Punkty reakcji
109
Dziś, po latach, w kraju, w którym „polskość to nienormalność” ubeccy siepacze i narodowi zaprzańcy wszelkiej maści umierają w dobrobycie i ze starości. Jako wojujący ateiści nie przejmują się zbytnio Sądem Ostateczny. Oni boją się tylko ludzkiego osądu. A ten jest jednoznaczny – pochować z honorami…

No, ale jeśli narodowi jest z tym dobrze, nie rozdzierajmy szat… Chcącemu nie dzieje się przecież krzywda…

http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/218073-pogrzeb-z-honorami-czy-pogrzeb-honoru

Pełny tytuł tej książki brzmi „Rzeź Woli. Zbrodnia nierozliczona”. Jej promocja odbyła się w miejscu symbolicznym : Muzeum Powstania Warszawskiego. Autor, znany dziennikarz, ale także historyk, mówił, że temat straszliwej, systematycznej masakry, dokonanej w pierwszych dniach Powstania, chodził za nim od lat. Książka jest efektem bardzo szczegółowych badań, zwłaszcza zebrania dziesiątków relacji tych nielicznych, którzy przeżyli, często jako dzieci.

http://wpolityce.pl/historia/218069...atek-upamietniania-tej-nierozliczonej-zbrodni

Co się stało w ostatnich siedmiu latach rządów Platformy Obywatelskiej? Wprowadzono w czyn słynne stwierdzenie Donalda Tuska, że „polskość to nienormalność”. I dlatego za tych rządów powstało w Niemczech Centrum przeciwko Wypędzeniom, a przewodnicząca Związku Wypędzonych Erika Steinbach odwiedziła nasze kraj i czuła się jak u siebie w domu - bez protestów ze strony rządu III RP. Media niemieckie, zarówno lewicowy „Der Spiegel” jak i liberalna gazeta „Frankfurter Allgemeine Zeitung”” sugerowały współpracę Polaków z reżimem hitlerowskim, a także udział w holokauście. Żaden cywilizowany kraj nie pozwoliłby na podobne ataki na swój naród, na ataki pozbawione podstaw, niesprawiedliwe i poniżające. Zarówno Brytyjczycy, Francuzi, a zwłaszcza Amerykanie odnoszą się z najwyższym szacunkiem do swoich bohaterów z czasów drugiej wojny światowej, ale nie polskie elity, polityczne i Intelektualne, które kpią z heroizmu warszawiaków w Powstaniu Warszawskim albo głoszą tezę, że rząd II Rzeczpospolitej powinien był stanąć po stronie Hitlera.

http://wpolityce.pl/polityka/218067...m-przez-wlasny-rzad-przez-wlasnego-prezydenta
 

tele echo

Dobrze znany użytkownik
Dołączył
13 Lipiec 2010
Posty
4 427
Punkty reakcji
109
Sytuacja zaczęła się zmieniać po 2010 r. Na rynek zaczęły trafiać ogromne ilości gazu z łupków i innych nowych technologii. W tym roku świat zalała ropa łupkowa. Producentem stały się najbardziej rozwinięte kraje świata: USA i Kanada. Zamiast końca epoki wysoko rozwiniętych państw Zachodu rozpoczął się koniec epoki eksporterów paliw. Nasza cywilizacja zaczęła się bronić najnowszymi zdobyczami technologii. Wschód nie był w stanie za tym nadążyć – został z taniejącą produkcją paliw wydobywanych tradycyjnymi metodami. To oznacza, że część producentów skazana jest na bankructwo, pozostali mocno zbiednieją. Najdroższym producentem paliw na świecie jest Rosja. Jaki będzie jej los? Raczej niewesoły. Pytanie, czy umierający potwór nie pociągnie za sobą innych narodów? Czy koniec epoki może oznaczać większą awanturę? Wkrótce się przekonamy.

http://niezalezna.pl/60456-koniec-epoki

Ropa wciąż tanieje. Na nowojorskiej giełdzie wyceniana była ostatnio na 84,83 dol., a w Londynie kosztowała 88,08 dol. za baryłkę. Jak twierdzi Reuters, za spadki cen odpowiada Arabia Saudyjska, która chce w ten sposób spowolnić ekspansję konkurencji. Nie chodzi tylko o produkujące ropę z łupków USA. Grając na obniżkę cen ropy, Saudyjczycy chcą przede wszystkim ograniczyć budżetowe wpływy Rosji oraz Wenezueli i utrudnić im inwestowanie w eksploatację nowych źródeł.

http://niezalezna.pl/60452-utopia-kreml-w-taniej-ropie

Z ekspertyzy, która znajduje się w materiałach zgromadzonych przez prokuraturę, a która powstała… 17 kwietnia 2010 roku wynika, że rządowy Tupolew przeleciał nad słynną brzozą! To automatycznie oznacza, że zarówno rosyjski raport Anodiny jak i raport komisji Millera nadają się do kosza. Tym samym oficjalną wersję można między bajki włożyć.

http://naszeblogi.pl/50033-tu-154m-przelecial-nad-brzoza-ekspertyza-w-prokuraturze

Jedna decyzja unijnej komisarz Neelie Kroes dotyczyła stoczni polskich, niemieckich i francuskich. Niemcy i Francuzi odwołali się od tej decyzji. To nie był żaden bunt, tylko ruch zgodny z procedurami. A nasz rząd strawił całą energię na pijar, pajacowanie i pieprzenie głupot o inwestorze z Kataru; za to żadnemu z rządzących do głowy nie przyszło, że od decyzji unijnego komisarza można się odwołać. To w jakimś stopniu wina Rydza-Śmigłego i hasła „guzika nie oddamy” - choć może się wydawać, że to bardzo odległe sprawy — ocenia Ziemkiewicz.

10fe2aaa9652b61ee4b8dbd4fbcb3b5d.jpg


http://wpolityce.pl/historia/218165...emkiewicza-trzeba-bylo-oddac-gdansk-hitlerowi
 
Ostatnia edycja:

tele echo

Dobrze znany użytkownik
Dołączył
13 Lipiec 2010
Posty
4 427
Punkty reakcji
109
Jedną akcję polskich służb specjalnych mogę uznać za udaną. Chodzi o ujęcie płk. Monicza, który był rosyjskim szpiegiem, choć występował jako agent białoruskiego KGB. To była świetna akcja, znakomicie przeprowadzona przez młodych polskich oficerów, służby czeskie i litewskie. Dziś wszyscy oni zostali powyrzucani z polskich służb. To świadczy o tym, jak polskie służby działają. Dowódca tamtej akcji został zwolniony.

Dlaczego go zwolniono?

Wiedział zbyt dużo. I umiał wskazać kretów rosyjskich w swojej firmie.

http://wpolityce.pl/polityka/218313...adzy-znajduja-sie-rosyjskie-krety-nasz-wywiad

To jest sukces. Każde zatrzymanie osoby, co do której jest podejrzenie o udział w obcym wywiadzie jest sukcesem, każde wykrycie takiej osoby, każde wykrycie takiej osoby — ogłosił w Radiu Zet mocno rozradowany gen. Marek Dukaczewski, komentując zatrzymanie żołnierza Wojska Polskiego, podejrzanego o szpiegostwo na rzecz obcego wywiadu. I mimo kolejnych pytań powątpiewających w ten „sukces”, swojej tezy były szef WSI trzymał się do końca.

http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/2...schwytanie-rosyjskiego-szpiega-to-jest-sukces

A zdjęcie Moniki Olejnik mówi wszystko o stosunku media - władza. Należałoby je publikować w podręcznikach dla studentów dziennikarstwa, w rozdziale: Jaki nie powinien być stosunek mediów do polityków.

237202


http://wpolityce.pl/gwiazdy/218306-...c-na-zdjecie-ktorym-chwali-sie-monika-olejnik

237177


http://wpolityce.pl/lifestyle/218286-to-zwyciestwo-caly-czas-cieszy-tak-witaja-niemcow-w-slubicach

Pośród niesnasków - Pan Bóg uderza
W ogromny dzwon,
Dla Słowiańskiego oto Papieża
Otwarty tron.
Ten przed mieczami tak nie uciecze
Jako ten Włoch,
On śmiało jak Bóg pójdzie na miecze;
Świat mu - to proch.

[video=youtube;r_tuMkVKY24]https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=r_tuMkVKY24[/video]
 

tele echo

Dobrze znany użytkownik
Dołączył
13 Lipiec 2010
Posty
4 427
Punkty reakcji
109
1af6dc96cc83c7925c76cef86ab12335.jpg


Zanim był Katyń i Akcja AB – była operacja Tannenberg i eksterminacja polskich elit na ziemiach wcielonych do III Rzeszy. Tylko do końca 1939 roku Niemcy zamordowali tu 40 tysięcy Polaków.

http://wpolityce.pl/historia/218340...wanej-przez-niemcow-26-pazdziernika-2014-roku

W związku z zaproszeniem na bal, który wydaje polski książę Sanguszko, rozkazuję oficerom być ubranym w nowy mundur galowy.

Na bal do polskiego księcia należy zjawić się dokładnie o 8 godzinie wieczorem. Po przybyciu należy sprawdzić swój mundur, aby nie było widoczne gołe ciało w miejscach kuszących.

Po wejściu do sali nie wolno na podłogę smarkać, należy mieć przy sobie czyste chustki.

Nie należy pisać na ścianach salonów sprośnych rzeczy ani rysować kuszących części ludzkiego ciała.

Po zjawieniu się polskich kobiet, prowadzić się jak najbardziej skromnie. Tyłkiem do twarzy kobiet nie wolno się odwracać, podczas rozmowy z pięknymi szlachciankami rąk w kieszeniach niewolno trzymać ani ruszać swego członka.

Podczas tańców nie wolno podstawiać damom nóg, aby te padały, nie wolno ich sobie na kolana sadzać i macać za tyłek.

W bufetach nie spijać się, nie spluwać po kątach i nie smarkać się przy pomocy palców. Podczas kolacji za stołem nieprzystojnych słów nie wymawiać i pod stołem obok siedzącym damom nie należy wkładać członków w ręce. Po kolacji nie wychodzić srać na balkon, a korzystać z przeznaczonych do tego miejsc.

Przy pożegnaniu ukłonić się trzykrotnie na francuski styl i w ogóle na balu prowadzić siebie dostojnie, jak to przystało dla rosyjskiego oficera.

http://naszeblogi.pl/50050-kuszacy-rosyjscy-oficerowie-u-ksiecia-sanguszki
 

tele echo

Dobrze znany użytkownik
Dołączył
13 Lipiec 2010
Posty
4 427
Punkty reakcji
109
pogrzeb-ks-jerzego-popieluszki.jpg


W lipcu 1983 r. jedno z kazań zrelacjonowano Wojciechowi Jaruzelskiemu. Zazwyczaj opanowany generał wpadł w furię. Natychmiast wezwał do siebie szefa MSW gen. Czesława Kiszczaka i oznajmił mu wprost: "Zrób coś z nim, niech przestanie szczekać" (te słowa są udokumentowane w aktach sprawy "Trawa", znajdujących się obecnie w zasobach IPN). Kiszczak potraktował wypowiedź przełożonego jako polecenie służbowe.

http://niepoprawni.pl/blog/7256/30-lat-temu-po-raz-kolejny-zlo-pokonalo-dobro

Sprawa ks. Popiełuszki była priorytetowa. Przy tym Piotrowski i jego ludzie nie zdawali sobie sprawy, że szef MSW nakazał już kilka tygodni wcześniej inwigilowanie całego zespołu przez grupy operacyjne Wojskowej Służby Wewnętrznej (WSW). Gen. Kiszczak już od dawna bowiem nie ufał kpt. Piotrowskiemu, podejrzewając go o konsultowanie działań operacyjnych z KGB. Piotrowski spotykał się z przedstawicielami KGB w Bułgarii i we Lwowie. Dla gen. Kiszczaka szczególnie podejrzane były kontakty kapitana z gen. Michajłowem, rezydentem KGB w Warszawie, odpowiedzialnym za sowieckie działania w Polsce. Piotrowski co prawda wiedział od swojego kolegi Kościuka z Biura Techniki MSW, że jest śledzony, jednak nie bardzo chciał dać wiarę tym informacjom (notabene Kościuka niebawem aresztowano i skazano za ujawnienie tajemnicy państwowej). (...).

Piotrowski z kompanami siedzieli w stojącym w pobliżu kościoła służbowym fiacie 125p, czekając na podróż powrotną kapłana do Warszawy. Decyzja o rozpoczęciu akcji została wydana Piotrowskiemu przez gen. Płatka. Kilkadziesiąt metrów od kościoła, w którym ks. Jerzy odprawiał swoją ostatnią mszę, znajdowały się samochody z ubranymi po cywilnemu żołnierzami WSW, prowadzącymi inwigilację grupy kpt. Piotrowskiego. Fakt ten na początku lat 90. potwierdził jeden z szefów WSI prokuratorowi Witkowskiemu, udostępniając dzienniki prowadzonych przez WSW inwigilacji.

http://www.polskatimes.pl/artykul/5...smierci-ks-jerzego-popieluszki,3,id,t,sa.html

konfidenci_sa_wsrod_nas.jpg


Na zakończenie tego wpisu chciałbym się zatrzymać chwileczkę na zaniechaniu LUSTRACJI i DEKOMUNIZACJI przez PiS. Pomimo, że PiS miał Prezydenta i Premiera, zaniechał tego. Przypuszczam, że powodem była obawa przed zamachem stanu. Zamach stanu odbył się i tak, a przy okazji został zamordowany Prezydent, dowództwo WP plus niepodległościowa elita. Przez tchórzliwe zaniechanie Polska została strącona na samo dno!

http://niepoprawni.pl/blog/499/zaniechanie
 
Ostatnia edycja:

tele echo

Dobrze znany użytkownik
Dołączył
13 Lipiec 2010
Posty
4 427
Punkty reakcji
109
Płk Wacław Krzyżanowski, morderca sądowy, dożył pięknego wieku 91 lat, a po śmierci miał piękny pogrzeb z kompanią reprezentacyjną Wojska Polskiego.

Danuta Siedzikówna „Inka” nie skończyła 18 lat. 28 sierpnia 1946 r. o godz. 6.15 w piwnicy gdańskiego więzienia przy ul. Kurkowej została rozstrzelana razem z Feliksem Selmanowiczem „Zagończykiem”. Ginęli z okrzykiem: „Niech żyje Polska”. Ich nie tylko kompania reprezentacyjna, ale też nikt inny nie odprowadzał. Komunistyczni bandyci zrzucili bohaterów do bezimiennych dołów, w których ich ciała leżały przez dziesięciolecia. Dziś na cmentarzu Garnizonowym w Gdańsku ekipa naukowców prof. Krzysztofa Szwagrzyka najprawdopodobniej odnalazła złożone obok siebie w jamie grobowej szczątki „Inki” i „Zagończyka” – żołnierzy V Wileńskiej Brygady AK. Ich czaszki noszą ślady katyńskiego strzału w potylicę.

http://niezalezna.pl/60512-wstyd-i-hanba-ministra-siemoniaka
 

tele echo

Dobrze znany użytkownik
Dołączył
13 Lipiec 2010
Posty
4 427
Punkty reakcji
109
Obudzimy się wreszcie???

18 września francuski sąd skazał na 9 miesięcy więzienia dwie kobiety, które pod meczetem pozostawiły świński łeb.
Podobnie zachował się angielski sąd w Edynburgu, który za owinięcie klamki meczetu boczkiem skazał 18 letnią Chelsea Lambie na 12 miesięcy więzienia, a jej partnera Douglasa Cruikshanka na 9 miesięcy.
Tymczasem we Francji uniewinniono lewacką feministyczną dzicz, która zbezcześciła katolicką świątynię. 12 lutego 2013 roku aktywistki „Femenu” wtargnęły półnagie do katedry Notre Dame domagając się legalizacji małżeństw homoseksualnych, kpiąc przy tym z rezygnacji papieża Benedykta XVI. Dodatkowo feministki przejęły dzwony w katedrze i biły w nie wykrzykując antykatolickie hasła.
Ochroniarze, którzy interweniowali i siłą wyprowadzili feministki z katedry ukarani zostali grzywnami w wysokości od 300 do 1000 euro.
Warto w tym miejscu przypomnieć, że sąd III RP skazał młodych ludzi za to, że protestowali przeciwko wykładom stalinowskiej kanalii Zygmunta Baumana na Uniwersytecie Wrocławskim zaś za przerwanie przez lewaków wykładu na temat gender, ks. prof. Pawła Bortkiewicza nikt nie poniósł kary, a śledztwo umorzono.
Jak widzimy w zdominowanej przez lewactwo Europie obowiązuje jakaś antykatolicka dyrektywa, którą ślepo respektują wymiary sprawiedliwości poszczególnych krajów. To już nie jest żadna teoria spiskowa, gdyż wyraźnie widać, że chrześcijanie wyjęci zostali spod prawa, które ich już nie chroni. Można pójść dalej i stwierdzić, że tworzona atmosfera poczucia bezkarności dla wrogów Kościoła Katolickiego jest celową zachętą do eskalacji tego typu lewackich napaści.
Czyżby wracały czasy Decjusza, Aureliana, Nerona i Dioklecjana, a wyznawcy Jezusa Chrystusa musieli sobie szukać współczesnych katakumb, w których się skryją przed prześladowcami?

polacyjuz_wpppnsa.jpg


[video=youtube;Dtva7KByahk]http://www.youtube.com/watch?v=Dtva7KByahk&feature=player_detailpage[/video]

Wieloletni przyjaciel Karola Wojtyły, kardynał Andrzej Deskur, wyjawia autorowi niezwykłą informację. Okazuje się, że pontyfikat Jana Pawła II ma jeszcze jeden, dotąd nieodkryty przez biografów wymiar:Karolowi Wojtyle od 26. roku życia towarzyszyły niezwykłe doświadczenia mistyczne!

"Jakich tajemnic strzegł Karol Wojtyła? O czym wiedział?" - pyta autor i rozpoczyna niecodzienne śledztwo. Podąża tropami tajemnic z Fatimy, związków z Ojcem Pio, przepowiedni i objawień Maryjnych, wydarzeń z Medjugorie i wielu innych nadprzyrodzonych znaków towarzyszących posłudze - jak określa sam autor - Jana Pawła Wielkiego. Konfrontuje je z relacjami świadków, watykańskimi dokumentami, opiniami bliskich Papieżowi osób. Wyniki tego śledztwa są absolutnie zaskakujące!

Rzucają zupełnie nowe światło na rolę jaką odegrał Jan Paweł II w dziejach świata, nie tylko jako wybitny przewodnik duchowy, ale i człowiek który miał realny kontakt z Bogiem w wymiarze, który trudno sobie wyobrazić...

http://niepoprawni.pl/blog/7843/36-lat-temu-kard-wojtyla-zostal-papiezem
 
Ostatnia edycja:

tele echo

Dobrze znany użytkownik
Dołączył
13 Lipiec 2010
Posty
4 427
Punkty reakcji
109
1da5d5d9530f3545a3b0cfebe31895ba.jpg


Nie ma zgody na „błogosławionego”. Decyzje Watykanu nie mogą być wiążące dla Sejmu polskiego, więc ustalenia czy orzeczenia Watykanu są dla nas chyba niewiążące — tak Roman Kotliński z koła poselskiego Bezpieczeństwo i Gospodarka zareagował na propozycję, by w tytule uchwały upamiętniającej ks. Jerzego Popiełuszkę zaznaczyć, że jest on błogosławionym.

http://wpolityce.pl/polityka/218487...ie-ma-zgody-na-blogoslawionego-z-sejmu-wziete

[video=youtube;4G_XBBVOtBU]http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=4G_XBBVOtBU[/video]
 
Ostatnia edycja:

tele echo

Dobrze znany użytkownik
Dołączył
13 Lipiec 2010
Posty
4 427
Punkty reakcji
109
[video=youtube;lH0l48tTOFg]http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=lH0l48tTOFg[/video]
 

tele echo

Dobrze znany użytkownik
Dołączył
13 Lipiec 2010
Posty
4 427
Punkty reakcji
109
[video=youtube;_xp_Q8aicaA]http://www.youtube.com/watch?v=_xp_Q8aicaA&feature=player_detailpage[/video]
 

tele echo

Dobrze znany użytkownik
Dołączył
13 Lipiec 2010
Posty
4 427
Punkty reakcji
109
37a6ee3e79f01a8cfca2d0a64105d6fc.jpg


Dla mnie Krakowskie Przedmieście to jedyne miejsce na ten pomnik. To naród wybrał to miejsce, w swoim pierwszym odruchu serca. Głęboko wierzę, że prędzej czy później ten monument tu stanie — tłumaczy.

http://wpolityce.pl/smolensk/218466...-smolenskiej-tylko-na-krakowskim-przedmiesciu

Każda rozsądna osoba żyjąca w Polsce wie dziś, że trzy rzeczy są bezsporne. Po pierwsze, tej pamięci o śp. Lechu Kaczyńskim i jego ekipie nie da się zgasić. Po drugie - na tle moralnej mizerii i amatorskiego infantylizmu ekipy od ośmiorniczek jawi się tamten czas jako wielki, a tamci ludzie jako odważni, ambitni, czyści wizjonerzy i państwowcy. Po trzecie wreszcie, Rosja jest zdolna do wszystkiego. Na tle kolejnych putinowskich zbrodni, jawnych kłamstw, obezwładniającego cynizmu, który obserwujemy każdego dnia, wszystkie te wywody iż Rosji by się nie opłacało dokonać zamachu, że nie byłaby zdolna do zemsty, że nie miałaby możliwości, brzmią żałośnie. Widzimy, wiemy: Rosja jest zdolna do wszystkiego, absolutnie wszystkiego.

Sądzę, że Bronisław Komorowski, poważnie zaangażowany w próbę sprowadzenia Smoleńska do wymiaru włamania do garażu, jednoznacznie oceniający od początku iż sprawa jest „arcyboleśnie prosta”, doskonale zdaje sobie sprawę, że czas pracuje na jego niekorzyść. Tam gdzie stoi dziś może spotkać go tylko kompromitacja. Diabli przecież wiedzą czy naszym sojusznikom w końcu jednak zacznie się opłacać wyjęcie czegoś z archiwów jakimi dysponują. A jak dużo potrafią nagrać i wyemitować też niedawno zobaczyliśmy, na Ukrainie, gdzie amerykańska technologia pokazała najwyższą klasę nasłuchowo-obserwacyjną.

Zamach w Smoleńsku jest dla coraz większej liczby Polaków całkowicie oczywisty. Choć jeszcze chwilę zajmie zanim głośno to powiedzą. Trwa też pamięć społeczna.

http://wpolityce.pl/smolensk/218514...jcie-pieniadze-antoniemu-krauzemu-na-smolensk
 

tele echo

Dobrze znany użytkownik
Dołączył
13 Lipiec 2010
Posty
4 427
Punkty reakcji
109
Sami tak z siebie?

Jak bliskie są związki prezydentów z oligarchami, świetnie pokazują scenki z Poznania. 21 lipca 2001 r. prezydent Poznania Ryszard Grobelny na pokładzie samolotu lecącego z Poznania do Wenecji udziela ślubu Dominice Kulczyk oraz Janowi Eugeniuszowi księciu Lubomirskiemu-Lanckorońskiemu. Do Wenecji przyjeżdża także arcybiskup metropolita poznański Juliusz Paetz i udziela parze ślubu kościelnego.

22 czerwca 2002 r. Przed poznańską operą trwa uroczystość otwarcia fontanny w parku Mickiewicza. W pewnym momencie nadjeżdża limuzyna Audi A8. Wysiada z niej Jan Kulczyk. Charakterystycznym ruchem palca, przywodzącym na myśl przywoływanie kelnera, wzywa do siebie prezydenta Grobelnego. Udziela mu ostrej, publicznej reprymendy za to, że z uruchomieniem fontanny nie poczekał jeden dzień. Następnego dnia w operze świętowano imieniny Kulczyka. Jednym z gości był premier Leszek Miller.

A może jeszcze bardziej wyraziście zademonstrował owe związki prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, ciągnąc wraz z innymi samorządowcami samolot linii OLT Express, znanych z afery Amber Gold.

Według Jakuba Świderskiego, politologa z Uniwersytetu Gdańskiego, skupienie władzy w rękach prezydentów jest też wygodne z punktu widzenia różnych nieformalnych grup nacisku. – Wystarczy zaszantażować, zastraszyć, przekupić lub ogłupić jedną osobę, a nie wielu radnych czy wszystkich mieszkańców – uważa Świderski.

http://niezalezna.pl/60562-apolityczni-prezydenci-czyli-bastion-patologii

W połowie tygodnia poinformowano zatrzymaniu dwóch szpiegów. Najpierw o zatrzymaniu oficera Wojska Polskiego, który miał szpiegować na rzecz Rosji. W stopniu pułkownika, na co dzień pracującego w Ministerstwie Obrony. Następnego dnia Prokuratura Generalna potwierdziła również zatrzymanie cywilnej osoby – prawnika z Warszawy posiadającego dwa obywatelstwa (polskie i rosyjskie).

http://niezalezna.pl/60561-jeden-ze-szpiegow-rosji-byl-praktykantem-w-unizeto
 

tele echo

Dobrze znany użytkownik
Dołączył
13 Lipiec 2010
Posty
4 427
Punkty reakcji
109
Myśmy zapomnieli?

Trzydzieści lat to szmat czasu. Tyle, ile upłynęło od zamachu na arcyksięcia Ferdynanda do lądowania w Normandii, od Powstania Warszawskiego do piłkarskich mistrzostw świata, w których drużyna Kazimierza Górskiego z Deyną, Latą, Tomaszewskim zdobyła brązowy medal. Wydawałoby się – aż nadto, aby wyświetlić historię jednego zabójstwa, które wstrząsnęło milionami Polaków. A jednak się nie udało. Czas otwarcie powiedzieć: to klęska. (...).

Bestialski, wyzbyty skrupułów mord na szlachetnym, kruchym, pełnym wyrozumiałości kapłanie, który uporczywie wołał, by „zło dobrem zwyciężać” wydawał się zbyt okrutny, by mógł się wydarzyć. Byłam przed kościołem św. Stanisława Kostki w chwili, gdy dotarła tam wiadomość o wyłowieniu zwłok i słyszałam jęk, który przetoczył się w tłumie wiernych, czuwających od chwili uprowadzenia ks. Jerzego. To był jęk rozpaczy wobec brzemienia, które wydaje się nazbyt już ciężkie, ale nie trwał długo. W dniu pogrzebu cichą, żoliborską uliczką, przy której mieszkałam – jedną z wielu sennych przecznic prowadzących w kierunku kościoła, gdzie samochód lub przechodzień pojawiał się raz na pół godziny – płynęła wezbrana rzeka ludzi, jakiej nigdy przedtem i potem już tam nie widziano. Żałobnicy ciągnęli tłumnie od świtu, by dać świadectwo wierności, sprzeciwu wobec kłamstwa i przemocy. Tego dnia w powietrzu nie rozpacz się unosiła, ale determinacja: jesteśmy, wytrwamy, nie poddamy się, nie zapomnimy!

http://niezalezna.pl/60556-mysmy-wszystko-zapomnieli

[video=youtube;e3OSFEfJGbM]https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=e3OSFEfJGbM[/video]

Jurek, kto Ci podpowiadał te kazania? Skąd Ci ta mądrość? Cała Polska Cię słuchała, a Ty mówiłeś wielkie zdania, ale mówiłeś prosto jak dziecko: Przypomnę niektóre:

„Przemoc nie jest oznaką siły, lecz słabości. Mamy mówić prawdę, choć inni milczą. Za prawdę trzeba cierpieć. Zachować godność człowieka, to znaczy być wewnętrznie wolnym. gdyby większość Polaków w obecnej sytuacji wkroczyła na drogę prawdy, stalibyśmy się narodem wolnym już teraz. Mój Boże! Zasadniczą sprawą przy wyzwoleniu człowieka i narodu jest przezwyciężenie lęku! O Boże!”

http://wpolityce.pl/kosciol/218593-...bo-wychowacie-politycznie-uswiadomiona-bestie
 
Ostatnia edycja:

tele echo

Dobrze znany użytkownik
Dołączył
13 Lipiec 2010
Posty
4 427
Punkty reakcji
109
[video=youtube;GNhwLt9ZW5w]http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=GNhwLt9ZW5w[/video]
 

tele echo

Dobrze znany użytkownik
Dołączył
13 Lipiec 2010
Posty
4 427
Punkty reakcji
109
Prawda krzyczy

20850eabd882394de869e094b0f23aa0.jpg


To co robiono z nami, całym społeczeństwem w sprawie zabójstwa księdza Jerzego, to jest lobotomia. To robienie z ludzi idiotów. Wyjaśniając do spodu sprawę zabójstwa księdza Jerzego poznalibyśmy historię budowania III RP. Jestem pewny, że historię ostatnich 30 lat trzeba by napisać na nowo. Poznalibyśmy prawdę o tych, którzy księdza zamordowali, a to nie byli jedynie ci czterej esbecy, ale także o tych, którzy wymyślili tę zbrodnię i także o tych, którzy zatajali informacje o zbrodni, przerywali śledztwo w kluczowym momencie, usuwali świadków. Przypomnę, że spora grupa świadków zginęła w sposób do dziś niewyjaśniony. Przypomnę, że dwaj świadkowie, którzy zeznając przed prokuratorem Witkowskim podważyło wersję toruńską mówiąc, że widzieli wrzucanie zwłok księdza w nocy z 25 na 26 października, a tymczasem 23 października zostali już zatrzymani Piotrowski, Chmielewski i Pękala. A więc to nie oni wrzucali zwłoki księdza Jerzego. Mieli wspólników, których nazwisk nie znamy. Dowiedzielibyśmy się też oczywiście kim był „człowiek honoru”, czyli Kiszczak, który był spiritus movens. W opinii prokuratora Andrzeja Witkowskiego on i Jaruzelski odpowiedzialni są za zbrodnię nie tylko od strony moralnej, ale także prawnej. Na miejscu uprowadzenia księdza byli oficerowie GRU. Co do tego nie ma żadnych wątpliwości.

http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/2...-30-lat-trzeba-by-napisac-na-nowo-nasz-wywiad
 
Do góry