O polityce

GRU miało plan

Prof. Staniszkis zauważa, że równolegle do rewolucji, rozpoczął się proces degradacji klasy średniej. Typ mieszczańskości, który ona reprezentuje, nie jest już potrzebny, a po drugie, w sytuacji, gdy rewolucja technologiczna poszła bardzo daleko, nie ma zapotrzebowania na tak wiele rąk do pracy. Dokonuje się więc przegrupowanie, za które zapłacą takie kraje jak Włochy, Grecja czy Polska. Im pokaże się miejsce w szeregu, przekonując, że nie są zdolne do uczestniczenia w rewolucji technologicznej, a więc mogą być wyłącznie rezerwuarem taniej siły roboczej — mówi.

Za 15 lat możemy się obudzić w świecie, w którym jednych ludzi trzeba klonować, bo mamy kryzys demograficzny i potrzeba rąk do najprostszych prac fizycznych, a do naturalnych relacji będą wybierani ludzie z elit. Geny będzie się brało od pięknych, zdolnych, przebojowych, energicznych. (…) Jedyną obroną przed takim rozwojem sytuacji jest Kościół katolicki, który broni niezbywalnej godności jednostki ludzkiej — stwierdza.

http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/2...-gotowa-naruszac-najglebsza-warstwe-spoleczna

Rosjanie mieli wszystko zaplanowane. GRU opracowało plan dla prawnika Stanisława Sz, który będąc szpiegiem miał stać się ekspertem ds. energetyki, zdobyć rozległe kontakty i być częstym gościem w studiach telewizyjnych. To wszystko miało pomóc mu w staniu się prominentnym politykiem i przeniknięciu do Sejmu w postaci posła bądź urzędnika w rządzie.

http://wpolityce.pl/polityka/218711...niecie-w-partyjne-szeregi-i-stanie-sie-poslem

"Zastanawiające jest to, że przez tyle lat w Polsce nie namierzono żadnego rosyjskiego szpiega. (…) Być może chodzi o przykrycie sprawy, o której Gazeta Polska pisała dwa dni temu, czyli tego, że honorowy konsul Rosji w Polsce trzyma w garści sieci informatyczne polskiego rządu." /TUTAJ/. (...).

Jeśli służby nagłaśniają fakt złapania, to znaczy, że albo są one amatorskie – czego nie powinniśmy zakładać albo, że chcą osiągnąć inny cel. W Polsce takim celem jest pochwalenie się przez same służby swoją sprawnością i skutecznością. Częstoekipie rządzącej zależy na pokazaniu sukcesu, albo władza próbuje przyciągnąć uwagę opinii publicznej rzekomymi sensacjami po to, aby przykryć sprawy, które są nie wygodne dla partii rządzącej.

http://niepoprawni.pl/blog/6182/ich-czlowiek-w-warszawie

234074


http://wpolityce.pl/polityka/216710...andydata-pis-polityk-zartuje-ze-swojej-wpadki
 
Ostatnia edycja:
Cel: zabić wszystkich. Ktoś to w końcu głośno powiedział.

Ekspert wskazał, że zaprezentuje możliwy przebieg katastrofy smoleńskiej, jako zaplanowanego zamachu. Jorgensen wskazuje, że celem musiałoby być zabicie wszystkich pasażerów, by świat nie słuchał tych, którzy przeżyli. Wskazał, że musiałoby dojść do wybuchu, ale nieoczywistego, który łatwo byłoby utajnić.

Wskazał, że taki scenariusz zakłada odwrócenie samolotu, zaplanowanie wybuchu tuż nad ziemią. W ten sposób można uniknąć bowiem dużego rozrzutu szczątków, a przy pozycji normalnej byłoby trudno to ukryć. O wszystko należało na początku oskarżyć pilotów.

Jorgensen wskazał, że zniszczenia skrzydła miało na celu obrócenie samolotu.

http://wpolityce.pl/smolensk/218775...mach-scenariusz-jak-w-smolensku-nasza-relacja

[video=youtube;pHyu1yH1kgs]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=pHyu1yH1kgs[/video]

Bo we mnie samym wilki dwa, oblicze dobra, oblicze zła walczą ze sobą nieustannie, wygrywa ten, którego karmię - śpiewa zespół Luxtorpeda.
 
Ostatnia edycja:
Ale niech ktoś spróbuje nazwać pederastę pedałem, wówczas rozgrzany sąd takiego delikwenta bardzo szybko rozliczy karząc go wysoką grzywną, pod ochroną są również byli ubecy co pokazała sprawa mjr Baumana, a bardzo rozgrzany sąd skazał narodowców przypominających onemu niechlubną przeszłość na kary aresztu do 30 dni lub wysokie grzywny.

http://naszeblogi.pl/50130-​w-polsce-mozna-obrazac-wszystkich-oby-nie-pederastow

[video=youtube;r0e8Uve7cJU]https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=r0e8Uve7cJU[/video]
 
Ostatnia edycja:
Jakkolwiek śmieszną i groteskową postacią nie byłby Zdradek Sikorski to jest drugą osobą w Polsce wg porządku konstytucyjnego.

Aktualnie obowiązująca konstytucja RP zakłada też monteskiuszowski trójpodział władzy (władze ustawodawcza, wykonawcza i sądownicza powinny być niezależne od siebie). W tym porządku marszałek sejmu jest nieformalną głową władzy ustawodawczej, zaś premier nawet formalnie nie stoi na czele władzy wykonawczej.

Jak w takiej sytuacji prawnej wypowiada się premier RP Ewa Kopacz do marszałka sejmu RP Zdradosława Sikorskiego: "Nie spodziewałam się, że marszałek Sejmu Radosław Sikorski odeśle do wywiadu. Miało być oświadczenie i bardzo konkretne odpowiedzi na pytania. Nie będę tolerować takiego typu zachowań ani takich standardów, które próbował zaprezentować pan marszałek Sikorski podczas konferencji prasowej"

W dalszej części wypowiedzi pani premier zapowiedziała, że jeszcze dziś spotka się z panem marszałkiem i w imieniu marszałka Sikorskiego przeprosiła przedstawicieli mediów.

Myślę, że komentarz jest tu zbędny. Poza jednym: Kto w Polsce ma przestrzegać prawa, skoro nawet premier udowodniła dziś, że nie ma pojęcia o podstawowych zasadach obowiązującej konstytucji?

http://naszeblogi.pl/50154-czy-zdradek-informowal-ukraincow-kopacz-nie-zna-konstytucji

Okazuje się jednak, że nie tylko do Sikorskiego dotarły wiadomości o propozycji Władimira Putina złożonej Donaldowi Tuskowi. Były gruziński prezydent Micheil Saakaszwili na początku października mówił w programie TVN24 Biznes i Świat, że słyszał o słowach Putina i to od samego Tuska. Miały one rzeczywiście paść w 2008 r., ale nie w Moskwie, lecz na posiedzeniu Rady Rosja - NATO w Bukareszcie. Wtedy to Putin miał zaproponować Tuskowi podział Ukrainy.

Powiedział Tuskowi: słuchajcie podzielimy się Ukrainą. Mówił to innym liderom — relacjonował Saakaszwili.

http://wpolityce.pl/polityka/218996...n-planuje-rozbior-ukrainy-mowil-mu-o-tym-tusk
 
Ostatnia edycja:
Telcio, SZACUN, żadnych błędów ortograficznych o stylistycznych nie wspomnę.
 
Ostatnia edycja:
Przyznaję, że odczuwam schadenfreude, obserwując, jak PO usiłuje zgasić kryzys, w który wtrącił ją Sikorski. Kryzys o tyle groźny, że uderzający w jeden z najważniejszych wątków narracji partii rządzącej – ten mówiący o Platformie, zapewniającej nam wszystkim bezpieczeństwo i kontrolującej w pełni sytuację. Nie ma przy tym znaczenia, że Sikorski opowiada o wydarzeniach sprzed sześciu lat. Jakby mało było afery z samym wywiadem, Sikorski zachował się po raz kolejny w typowy dla siebie sposób, odmawiając odpowiedzi na pytania dziennikarzy i odsyłając ich do cytowanego wyżej wywiadu, udzielonego „Gazecie Wyborczej”. Nazwanie tego niezręcznością to mało. Otoczenie premier Kopacz najwyraźniej zdało sobie sprawę z tego, jak ten gest może zostać odebrany, skoro marszałka spotkała ze strony szefowej rządu bezprecedensowa reprymenda. Udzielona zresztą – jak to u Ewy Kopacz – w dość groteskowej formie. (Co zresztą jest ciekawe samo w sobie, bo przecież w formalnej hierarchii marszałek Sejmu stoi wyżej niż szef rządu.)

a53317b5597d707ae971edbddce39ac6.jpg


http://wpolityce.pl/polityka/218963...w-glowny-przekaz-partii-bezpieczenstwo-polski
 
Na początku urzędowania szef polskiego rządu dostaje od swojego rosyjskiego odpowiednika propozycję agresji na wspólnego sąsiada. Nie informuje o tym prezydenta ani nie sporządza żadnej notatki (jak głupawo stwierdził Sikorski na popołudniowej konferencji, „z ponurych żartów nie robi się notatek”). Nie reaguje na skandaliczną ofertę – a przecież jedynym wyjściem było jej stanowcze odrzucenie i to powinno być utrwalone na rosyjskim nagraniu, którego Tusk miał mieć świadomość! Cały czas podtrzymuje chęć ocieplania stosunków z Moskwą. Obserwuje atak Rosji na Gruzję. Kontynuuje politykę wschodniego resetu, jednocześnie przy każdej okazji uderzając w Lecha Kaczyńskiego wywiązującego się z obowiązków męża stanu. Dąży do pogłębiania zależności energetycznej od Kremla. Podejmuje grę z Putinem przeciw własnemu prezydentowi, co prowadzi do tragedii smoleńskiej. Zapewnia o świetnej współpracy z Rosją i oddaje jej śledztwo w sprawie podejrzanej śmierci polskiej elity. Dopuszcza do totalnej klęski i kolejnych upokorzeń Polski. Wreszcie po siedmiu latach, gdy wobec wojny na Ukrainie nie ma innego wyjścia, zmienia front i obwieszcza, że Putin jest „be”. W tym wszystkim ma wiernego druha – Sikorskiego.

http://wpolityce.pl/polityka/219019...jego-partia-ilu-jeszcze-potrzebujecie-dowodow

Na kremlowskich stronach znaleźć można treść przemówienia powitalnego Władimira Putina adresowanego do Donalda Tuska i towarzyszącej mu delegacji z datą 8 lutego 2008, g. 13.20.

4d1e4d499a8378c7654f67b3598ddf02.jpg


http://wpolityce.pl/polityka/219016...na-stronach-kremla-co-jeszcze-ukrywa-sikorski

Ta sytuacja stawia polskie elity rządowe w żałosnym świetle, jako pionka, którym obcy grają wbrew naszym interesom. Polska wychodzi na państwo niepoważne, którego premiera zaprasza się i oferuje zbrodnicze propozycje, a on milczy przed Polakami i całym światem — mówi Krzysztof Wyszkowski.

http://wpolityce.pl/polityka/218968...-zdradziecka-rola-platformy-zostala-ujawniona

Nie znajduję innego słowa, które opisałoby to, z czym spotykamy się jako rodziny ofiar tragedii smoleńskiej. Inne słowa, które być może lepiej to określają, musiałyby być niecenzuralne… — mówi brat zmarłego tłumacza prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Fedorowicz wskazuje, że „słowo ‘bezprawie’ dobrze opisuje to, co się dzieje”.

b568c06e902e0ab8dbb263e738b9b6fa.jpg


http://wpolityce.pl/smolensk/218972-fedorowicz-w-sprawie-smolenska-mamy-do-czynienia-z-bezprawiem

Sukces londyńskiej Polonii – Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie nakazał szefowi rządowej komisji ds. wyjaśniania przyczyn katastrofy smoleńskiej Maciejowi Laskowi odpowiedzieć w ciągu 14 dni na pytania dotyczące szczegółów katastrofy smoleńskiej. Zadali je Polacy z radia Nowy Polski Show. Sąd stwierdził „bezczynność” komisji, której szefuje Maciej Lasek – informuje „Gazeta Polska Codziennie”.

http://niezalezna.pl/60658-szef-rza...okorzony-emigranci-wygrali-w-sadzie-z-laskiem
 
SRadek gate

daa5135531ce458fd94898b47d34cb2b.jpg


Politycy z pierwszej piątki to byli agenci SB? Tak twierdzi twórca filmu „Służby specjalne” w rozmowie z ‘Super Expressem”.

Patryk Vega nie chciał jednak zdradzić nazwisk osób, o których ponurej przeszłości dowiedział się podczas zbierania materiałów do swojego filmu. (...).

Twórca „Służb specjalnych” twierdzi, że śmierć Andrzeja Leppera nie musiała być samobójstwem.

(…) Lepper miał idealnie odmierzony kawałek sznura do snopowiązałki i nie znaleziono pozostałej części sznurka w mieszkaniu. Zadaję sobie również pytanie – jeśli ktoś zawiązał sobie supełek (bo to nie była pętla wisielcza), w związku z czym chciał się poddusić, to po co z boku stawiał krzesło, z którego rzekomo skakał. (…) W filmie pokazuję, w jaki sposób powiesić człowieka, żeby nie zostawić takich śladów.

http://wpolityce.pl/polityka/219084...sluzby-specjalne-ktory-mial-widziec-dokumenty

Trzech ekspertów francuskiego Biura Śledztw i Analiz z zakresu Bezpieczeństwa Lotniczego (BEA) przybyło do Moskwy, by zbadać czarne skrzynki trzysilnikowego Falcona 50 prezesa francuskiego koncernu Total Christophe’a de Margerie, który zderzył się wczoraj na pasie startowym lotniska Wnukowo z odśnieżarką – donosi francuski dziennik „Le Figaro”.

Według gazety rosyjscy eksperci z Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego (MAK), na którego czele stoi zaufana Władimira Putina Tatiana Anodina, odłożyli zbadanie czarnych skrzynek do chwili przybycia Francuzów. Wraz z ekspertami BEA do rosyjskiej stolicy przybył także przedstawiciel konstruktora samolotu, koncernu Dassault Aviation oraz rodzina zmarłego biznesmena.

Christophe de Margerie był przyjacielem Rosji. Dlatego zamierzamy szybko znaleźć winnych. Polecą głowy. Nasi francuscy partnerzy mogą na nas liczyć — zapewnił Kreml w oficjalnym komunikacie.

http://wpolityce.pl/swiat/219107-pa...m-rejestratorow-czekal-na-ekspertow-z-francji

[video=youtube;lAXRGXZBRGo]http://www.youtube.com/watch?v=lAXRGXZBRGo&feature=player_detailpage[/video]
 
Ostatnia edycja:
Radek, nkomu nie robisz łaski

Powracając więc do realiów polityki naszej rodziny, na własne oczy zobaczyliśmy, jak Radosław Sikorski wydał wyrok na siebie. To już nie jest druga osoba w teoretycznym państwie. To tylko żywy trup, którego dni są policzone…. Wystarczy obejrzeć sobie drugą część filmu Francisa Forda Copoli pt. „Ojciec Chrzestny” – nie czekając, aż w wersji telewizyjnej reżimowe stacje pokażą nam ostateczny koniec Radosława….

http://niepoprawni.pl/blog/763/upadek-rodziny-donalda-wedlug-copoli

Przyszłość marszałka Sikorskiego - wygląda podobnie. Choć chwilowo zapewniono mu polityczną ochronę ale w bliskiej przyszłości, pod pierwszym lepszym pretekstem, może spodziewać się strzału w plecy. Chyba, że sam znów uderzy pierwszy. Obława trwa i chwilowe wyciszenie sprawy - niczego nie kończy.

http://wpolityce.pl/polityka/219141...zki-niedzwiedz-zaatakowal-i-ukryl-sie-w-kniei

Fundamentalne jest teraz to, co Donald Tusk chlapnął, jak zareagował na różne prowokacje w stylu namawiania go do rozbioru Ukrainy, przed czym się nie ustrzegł, gdzie postąpił nierozsądnie czy naiwnie. Nie ma wątpliwości, że to wszystko zostało przez rosyjskie służby zarejestrowane i było wieloaspektowo analizowane oraz wykorzystywane podczas kolejnych spotkań i do forsowania konkretnych rosyjskich interesów. Te materiały w Moskwie istnieją i są rodzajem bomb o różnej sile rażenia. Rosjanie nie mają zwyczaju ujawniania takich aktywów wprost, ale potrafią nimi grać, m.in. poprzez zachodnie media i konkretnych polityków, np. europarlamentarzystów. Jest możliwe, że zaczęli nimi grać przed objęciem przez Tuska funkcji w UE. Ale chyba nikt poważny nie ma wątpliwości, że naprawdę mocne rzeczy nie zostały użyte, lecz służą do zastraszania oraz siania niepokoju i zamętu.

http://wpolityce.pl/polityka/219166...ku-metody-tajnych-sluzb-i-teraz-moze-tym-grac
 
Idź licho do licha

Ja się tylko kopiuje i wkleja teksty z różnego rodzaju artykulików to raczej trudno jest zrobić błąd. :)

Zaczął swoją karierę jako oksfordczyk walczący z komunistami w Afganistanie. Wziął go jako wiceministra do swojego rządu Jan Olszewski, a później jako ministra Kazimierz Marcinkiewicz i, w spadku, Jarosław Kaczyński. Ale premier Kaczyński, a także prezydent Kaczyński szybko zorientowali się, że jest to człowiek lichy, więc go się pozbyli. Już to wystarczyło, by stał się atrakcyjny dla Platformy i dla mediów głównego nurtu. Szybko z nieuka, młokosa i awanturnika przedzierzgnął się w męża stanu, najlepszego polskiego ministra spraw zagranicznych, w człowieka, o którym „mówiła Europa”, którego chwalono, że zajmuje miejsce przy głównym stole, a nie w karcie dań.

http://niezalezna.pl/60756-sikorski-jako-dyzma

Czy wykorzystano dane 13,5 tys. łodzian, którzy jeździli na gapę, do poparcia dla komitetu wyborczego PO w trakcie wyborów do Parlamentu Europejskiego? Sprawę zbada generalny inspektor ochrony danych osobowych - informuje portal lodz.naszemiasto.pl.

Jeśli okaże się to prawdą, to trzeba będzie pogratulować ludziom PO wyobraźni. Na taki przekręt chyba nikt jeszcze przedtem nie wpadł.

http://niezalezna.pl/60757-podpisy-pasazerow-na-gape-wykorzystane-do-sfalszowania-list-poparcia-po
 
Ostatnia edycja:
Ci od wielkiego Mao też błędów nie robili,spokojnie ewolucyjnie przeszli do koncepcji komunistycznego kapitalizmu, Panie Jacku proszę dać mu czas...

Tak właśnie kwiczą szare komórki. Na chwilę przed mało chwalebną śmiercią na patelni. Nie biorąc pod uwagę tego, co z nich zostanie za parę godzin. W wyniku przemiany materii.

3877294da6805bc747b3e1cb68ae6df8.jpg


Przejęcie Saipemu przez Rosnieft, firmę zarządzaną przez bliskiego Putinowi Igora Sieczina, może być dramatyczne w skutkach dla kluczowej inwestycji energetycznej realizowanej nad Wisłą w ostatnich latach. Niewykluczone, że nowy właściciel będzie generował kolejne problemy i oddanie do użytku całej instalacji znów przeciągnie się w czasie — alarmuje defence24.pl.

http://wpolityce.pl/gospodarka/2194...sjanie-klada-lape-na-inwestycji-w-swinoujsciu

Kopacz jednoznacznie zagrała broniąc swego mentora Tuska. W zoligarchizowanych systemach politycznych zaufanie i lojalność są podstawą. Tak jest zresztą we wszystkich partiach. Sikorski przecenił swoje możliwości. Wydawało mu się, że Tusk jest daleko, że uwolnił się spod jego kontroli. Zaryzykował, a okazało się, że Tusk nadal ma wszystko pod kontrolą. Sikorski powinien powiedzieć: rzeczywiście mogłem pomylić się w szczegółach, to nie było w Moskwie, tylko przy innej okazji. On jednak pokazał, że właściwie wszystko wyssał z palca. A to jest absolutnie kompromitujące. Tak czy owak, bardzo zaszkodził swojej politycznej przyszłości. Cokolwiek się wydarzyło i cokolwiek było podstawą wywiadu Sikorskiego dla „Politico”, ewidentnie złamał swoją karierę, zarówno w międzynarodowej dyplomacji, co już w dużej mierze miało miejsce wcześniej, jak na krajowej scenie politycznej.

http://wpolityce.pl/polityka/219442...enil-ze-tusk-ma-wciaz-dlugie-rece-nasz-wywiad

bg-intro.jpg


http://www.polskiepodziemie.pl/index.html

Prawda o żołnierzach Narodowych Sił Zbrojnych czy też Narodowego Zjednoczenia Wojskowego jest zupełnie inna niż ta lansowana przez PRL-owskich opluwaczy: „Byli najtwardsi i walczyli najdłużej, i – co ważne – walczyli samotnie. Oni nie byli aliantami rosyjskich aliantów, o nich nie upomniał się, nawet nieśmiało, ani rząd Anglii, ani rząd polski w Anglii. Byli więc jednocześnie i trudniejszym, i łatwiejszym przeciwnikiem niż AK” (B. Urbankowski, „Czerwona msza…”).

O chłopcach twardych jak stal miał odwagę wypowiedzieć się przychylniej niż jego poprzednicy Józef Morton w monumentalnym, czterotomowym „Całopaleniu” (1980–1987). Być może stało się tak dlatego, że reżim wchodził w fazę agonalną. Po jego upadku, a więc od ponad dwóch dekad, niewiele uczyniono, by Żołnierze Wyklęci z oddziałów NSZ/NZW stali się bohaterami kultury masowej. Do zaistnienia takiego stanu rzeczy potrzeba spełnienia jednego warunku. Musi powstać koniunktura do zekranizowania choć jednej z powieści odkłamujących propagandowy wizerunek antykomunistycznego podziemia narodowego: „Z cienia” (2010 r.) Sebastiana Reńcy, „Lamentu nad Babilonem” (2003 r.), „Opowiem ci o wolności” (2012 r.) Wacława Holewińskiego, „Legionu” (2013 r.) Elżbiety Cherezińskiej. Trudności z finalizacją „Historii Roja…” świadczą o tym, że jeszcze na nią poczekamy.


http://niezalezna.pl/60764-pisarzy-...we-zolnierze-wykleci-w-powojennej-literaturze

http://www.polskiepodziemie.pl/r_018.html
 
Ostatnia edycja:
Radek jest ok

Myślę że czara się przelała u Merkel. Wszyscy doszli do wniosku że ta wiejska nieobyta baba po prostu się nie nadaje a jej rządy będą ciągiem kompromitacji i idiotyzmów. Zwłaszcza że co jest bardzo istotne w obecnej sytuacji politycznej Polsce została przydzielona istotna rola, która wymaga od premiera przekonującej inicjatywy. Jest to rola, którą podjął właśnie już wcześniej Sikorski. Czyli rola antyrosyjskiego przywództwa we Wschodniej Europie.

To zabawne ale chyba właśnie z naszego kraju wychodzi najwięcej groźnych pomruków w kierunku Rosji. Co ciekawe na taką narrację od początku postawił także Putin, mówiąc w marcowej konferencji o szkoleniu bojówek w Polsce. Tak więc zarówno USA jak i Putin doszli do wniosku że Polsce zostanie wyznaczona ta sama rola. Której jednak nie mógł się podjąć Tusk, gdyż to byłaby zbyt oczywista parodia ani Komorowski, który ma podobny poziom mentalny co Kopacz. Potrzebny był ktoś nowy ale i stary. Ktoś kto świetnie rozumie co się działo do tej pory i kto dobrze się sprawdzi wobec tego co ma się dziać.

Sikorski jest idealny. Ma dobre kontakty różnymi służbami specjalnymi. Jest obyty. Zna angielski. Nie trzeba mu tłumaczyć rzeczy jak dziecku. W dodatku Sikorski uczestniczył już w różnych ważniejszych przedsięwzięciach ukraińskich. Wydaje się że brak udziału Polski w ostatniej konferencji dotyczącej Ukrainy był spowodowany niczym innym ale całkowicie niepoważnym dla Zachodu rządem Polski reprezentowanym przez Kopacz. W tym właśnie klimacie doszło do publikacji artykułu Politico.

Z jego treści wynika że Sikorski jest jednym z najbardziej poważanych polskich polityków. Że świetnie rozumie problematykę Rosyjską i Ukraińską. I co najciekawsze dla nas Polaków, że Sikorski reprezentuje w polsce skrzydło "jastrzębi" czyli jak można rozumieć zwolenników ostrego kursu wobec Rosji. (...).

Dlatego jak się wydaje kariera Radosława stoi na mocnych fundamentach. Tych najmocniejszych, zapewnianych z zewnętrz. Wobec których cała polska wierchuszka polityczna natychmiast staje na baczność. A jeśli się jeszcze doda że w sondażu wykonanym tuż przed Politico Sikorski był politykiem z trzecim największym poziomem zaufania w Polsce to któż może się lepiej nadawać na premiera?

http://naszeblogi.pl/50228-sikorski-byl-wyznaczony-na-premiera-polski

9b2ff5a4bc09464303bd10b004002e19.jpg


Czyje pomniki znajdują się w kwaterach F, FII oraz FIII?

Są to m.in. pomniki pochowanych w ostatnich latach znanych generałów stanu wojennego: Floriana Siwickiego, Włodzimierza Sawczuka, Antoniego Jasińskiego, Eugeniusza Molczyka, jednego z szefów Informacji Wojskowej/WSW Edwarda Poradki, czy starsze (z lat 80.) pomniki sędziów okresu stalinowskiego: płka Józefa Badeckiego i płka Jerzego Drohomireckiego. Wszystkie one znajdują się w kwaterze FII.

Józef Badecki to morderca sądowy rotmistrza Witolda Pileckiego. Ma Pan informacje, czyje szczątki mogą znajdować się w dolach śmierci na terenie kwater F, FII oraz FIII? Kim byli ci ludzie? Ilu więźniów tam pogrzebano?

Na innych, poza kwaterą Ł polach znajdujących się na wojskowych Powązkach pogrzebano co najmniej 155 ofiar komunizmu. Wśród nich byli m.in.: zamęczony przez UB profesor Marian Grzybowski oraz poszukiwany do dziś przez swoje dzieci Marian Borychowski – współpracownik VI Wileńskiej Brygady AK. Wcześniej pogrzebani byli tam także ci, których rodziny lub przyjaciele zdołali już ekshumować: komendant Okręgu Wileńskiego AK płk Aleksander Krzyżanowski, ps. Wilk; słynny, zamęczony w siedzibie MBP Jan Rodowicz, ps. Anoda; czy członkowie Delegatury Rządu na Kraj: Zdzisław Klimpel, czy Leopold Rutkowski.

http://wpolityce.pl/historia/219470...ani-nad-dolami-smierci-w-ktorych-leza-ak-owcy
 
Ostatnia edycja:
Przedawnień nie będzie

Zabójstwa dokonał Jerzy Vaulin vel Wolen (były współpracownik UB, ps. "Mewa", "Moskit", a potem SB - do 1968 r.)

W związku z tym, grupa Wszechpolaków oraz kibiców postanowiły odwiedzić okolice jego zamieszkania na Saskiej Kępie i rozdać mieszkańcom jego bloku oraz sąsiadom ulotki informujące o tym, kto mieszka obok nich. Znając również nr mieszkania tej kanalii, udaliśmy się tam. Zastaliśmy Wolena w mieszkaniu, który raczej nie spodziewał się tego typu wizyty. Nie potrafił zbyt wiele powiedzieć na swoją obronę i wystraszony zamknął drzwi, dlatego skupiliśmy się na odwiedzeniu jego sąsiadów i dalszym informowaniu okolicznych mieszkańców.

Przysięga NSZ obowiązuje cały czas, a my jako ich ideowi następcy mamy w obowiązku o nich pamiętać i piętnować ich oprawców. Jeśli sądy III RP nie potrafią skazać winnych, to zadbajmy chociaż o to, by sąsiedzi wiedzieli, że mają po sąsiedzku mordercę, który nie dość, że zabił ciężarną kobietę, to na dodatek twierdzi, iż: "Nie czuję pokuty, jest to moje największe bojowe przeżycie, zakończone zwycięstwem" lub "(...) mogę cynicznie mówić np. że lubię zabijać ludzi, ale to lubienie ulega przedawnieniu".

https://www.facebook.com/MlodziezWszechpolskaWarszawa/posts/762793843768897

http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/2...z-niecodzienna-akcja-mlodziezy-wszechpolskiej

Nie będę wdawał się w szczegóły. Poza tymi skomplikowanymi rozwiązaniami jest po prostu jedno, że bierzemy na plecy ogromny worek kamieni, a jak każdy kraj, który musi nadrabiać wielkie jeszcze ciągle różnice rozwojowe, idziemy mocno pod górę. A w zamian za to dostajemy dosłownie parę groszy, bo 7 mld zł na kilkanaście lat, to są po prostu grosze — uznał prezes PiS.

http://wpolityce.pl/polityka/219458...leska-polski-dajemy-sie-traktowac-jak-kolonia
 
Ostatnia edycja:
Szklane paciorki i perkal

Tak jak należało się tego spodziewać rząd koalicji Platformy i PSL-u i wspierające go media tym razem już pod wodzą premier Kopacz, zastosowali ten sam trick co w 2008 roku premier Tusk.

Mimo podpisania się pod skandalicznie niekorzystnymi dla gospodarki i gospodarstw domowych w Polsce decyzjami wynikającymi z zaostrzenia unijnej polityki klimatycznej podjętymi na posiedzeniu Rady w Brukseli w dniach 23-24 października, trzeba przedstawiać jako nieprawdopodobny wręcz sukces.

Tak też się stało, od wczoraj pani premier Kopacz opowiada jak to z wicepremierem Piechocińskim dzielnie negocjowali w związku z tym mimo wyraźnego podwyższenia poziomu redukcji CO2 do roku 2030 o 40% i udziału energii odnawialnej w całkowitym zużyciu energii do 27%, ceny energii elektrycznej i cieplnej w Polsce nie wzrosną.

Premier Kopacz uzyskała bowiem darmowe pozwolenia na emisję CO2 dla elektroenergetyki na poziomie 40% do roku 2030 (wcześniej miały wygasnąć do roku 2020) i aż 50% udział Polski w funduszu solidarnościowym który będzie tworzony ze sprzedaży 2% pozwoleń na emisję CO2.

http://naszeblogi.pl/50230-premier-kopacz-sprzedala-nasze-interesy
 
Back
Do góry