• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Nowy dyrektor Izby Celnej w Białej Podlaskiej

Co tam naradzili

Naoczni świadkowie twierdzą, że woda lała się aż po zewnętrznych schodach ,,,
 
trafnie napisane

W naszych UC schemat jest jedynie słuszny: wódz i kadra kierownicza w większości o mentalności służby , dla niepoznaki nazywanej celną i reszta do zapieprzania. Mniej zorientowani w to wierzą.
Pan Dyrektor koniecznie musi pojąć fenomen Dorohusk tylko lepiej niech się nie odwraca plecami do nikogo. Ryzyko zawodowe zawsze istnieje ale w ramach jego analizy na pułapie IC lepiej mieć się na baczności. Etos alokacji może być złudny.
 
Halny

Kiedy zacznie wiać. Chociaż ja bym go nazwał zachodni A starego Dyrcia się czepiacie za podkrążone oczy. Ja nic nie zauważyłem.
 
Wspomnienie

Słusznie kolego jeszcze zoll zauważyłeś, że poprzedni wpis nie dotyczy byłego Dyrektora IC BP (dla mnie jak najbardziej pozytyw), a byłego kiedyś naczelnika UC Zamość. Oby nikt taki się ówczesnej młodzieży nie miał takiego przełożonego. Starsi służbą, a chociaż jest ich niewielu (zdziesiątkowani przez "uczciwych kolegów") powiedzieli by coś więcej o tych rządach, imprezach, wyjazdach, itp. Może jakaś duszyczka zdecyduje się skomentować mój wpis (znając życie w obronie " pana z podkrążonymi oczami" i mu podobnych z wiadomego urzędu). Pozdrawiam "jeszcze" celników, którzy chcą wrócić do pracy.
 
Stary Dyro był dość spoko. Nowy na ile go znam gorszy być nie powinien. Może znajdzie w sobie odrobinę odwagi cywilnej i pozwoli wrócić do służby zawieszonym na podstawie pomówień. Wiem, że Kapica naciska - ale przynajmniej prokuratury bać się nie musi. Pożyjemy - zobaczymy. ciekawe czy ważniejsze będą naciski, czy realne spojrzenie na zastaną sytuację.
 
Wysłałem posta i zapomniałem dodać, że w kwestii Naczelnika z Zamościa - tego typka z podkrążonymi oczami - to co panowie/panie napisaliście powyżej jest baaardzo delikatne. Nigdy nie spotkałem bardziej niekompetentnego przełożonego. Gościowi trochę pomyliły się epoki. Byłby pewnie świetnym Sekretarzem w Klewkach lub innej wiosce. Na szczęście jego czasy minęły bezpowrotnie więc cieszmy się~!
 
No nieuchronnie idzie ku nowemu, tylko dlaczego (z tego co słyszałem) o zmianach kadrowych zaczyna znowu decydować SG........, teraz już wiem nowy pan dyrektor jest bardzo dobrym kolegą pana komendanta z chełma a to troche dziwne podejscie do zarządzania zasobami ludzkimi.
 
do Czarnego Ziutka

cześć Czarny Ziutek co u ciebie słychać, dostałem dzisiaj newsa są wyłaczenia ze sprawy, chyba coś się wreszcie zacznie
 
Faktycznie są wyłączenia. Niestety z deklarowanego terminu początku pirwszej sprawy - tj. 31.03.2010 - na bank nic nie wyjdzie. Pewnie jeszcze kilka miesięcy minie zanim sąd otrzyma możliwość zweryfikowania bzdur pani prok. Pozdr.
 
jacek.k

ciekawe co nam powie jacek.k na spotkaniu prawdopodobnie (czyma kciuki za hrebenne)i nic o naszej sprawie nie wie.szkoda słów i nerwów jesteśmy do spuszczenia
 
wspomnienie cd

O ile pamiętam to gwardię pana z podkrążonymi oczami stanowili właśnie ci "pomówieni" , że wspomnę carringtona, zmianę biznesmenów, syna wiecznego dyrektora itp
 
zazdrośnik , rogaś ,

Zmiany nie zawsze mogą być "na lepsze".Mam nadzieję, że akurat zmiana DIC może przynieść więcej korzyści niż stat, zwłaszcza ludziom z tzw. pasów. Mam też nadzieję, że DIC jako pierwszy przewietrzy nie tylko skład kierowników UC czy OC, ale przede wszystkim leciwych i niereformowalnych KIEROWNIKÓW ZMIAN (płci obojga). To właśnie oni są kreatorami tzw. układów czy kolesiostwa , całą robotę zwalając na tych co o tej robocie mają pojęcie. "wszędzie dobrze gdzie nas nie ma"

a ty to byś tak wskoczył na tego kierownika zmiany i był najlepszy..... a w czym ?
się pytam czule ( nie namiętnie ?)

tak tak młoda zielona krew :)
"wszędzie dobrze gdzie nas nie ma" ????? myśl to nie boli ( chyba )

donosik palnij - do tej pory się sprawdzało ci bez plecaków lecieli ze stołka,
zatem chwytaj za mysz i klikaj !
i powodzenia człowieku z pasa - grzmij i zarządzaj ; zmianą , oddziałem, izbą
nóż się w kieszeni ....
wilcy nie ludzie
tfujć
brać celnicza
 
"Czy te wyłączenia oznaczają,że czekają nas następne dwa lata czekania na sprawę w sądzie?" mówicie o wyłączeniach w sprawie z Dorohuska czy Hrebennego? bo ja partycypuję w sprawie z Dorohuska i tam też miały być jakieś wyłączenia.
 
Chodziło mi o sprawę Hrebennego.W styczniu minęło dwa lata od rozpoczęcia śledztwa-nie ma ani jednego aktu oskarżenia.Z tego co wiem w sprawie Dorohuska do sądu ma trafić druga część oskarżonych.W sprawie Hrebennego od roku nie dzieje się kompletnie nic-poza tym,że DIC wszczął procedurę zwolnienia ze służby zawieszonych powyżej roku.
Chyba jednak nie ma się co dziwić,że śledztwo w sprawie Hrebennego ,,leży",przecież prokuratorzy z Lublina mają dużo poważniejsze sprawy na biurkach:

http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,88296,7659872,Sledczy_z_Lublina_tropia_Al_Kaide_w_Iraku.html

cóż znaczy 50 celników w porównaniu z Al Kaidą-tam dopiero można zrobić wyniki!
 
Back
Do góry