• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 7466 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Składki członkowskie należy wpłacać na konto: 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS
    ZZ CELNICY PL ul. Otmuchowska 50, 48-300 Nysa, NIP: 7542935512, REGON: 160186970, KRS: 0000303717

Niedrożne Bezledy

  • Thread starter Thread starter Zbulwersowany
  • Rozpoczęty Rozpoczęty
I tak wlasnie jest nie tylko w Bezledzie ! w dobie mikroskopijnych kamer dostepnych na roznych portalach aukcyjnych bez problemu mozna uwiecznic wszystko co tam sie dzieje ! (kulturke colkow, ich zaangazowanie w prace itd) takze moze warto bylo by cos takiego zakupic i pokazac spoleczenstwu w jakim matrixie zyja ?:)
 
Kolego Thomas rozumiem twój tok rozumowania jest on prawnie poprawny, ale spójrz na to i innej perspektywy.Dajmy na to że ci podróżni nie pojadą za miedzę to nie przywiozą fajek.Jak nie przywiozą to nie sprzedadzą ,a jak nie sprzedadzą to nie będą mieli za co opłacić: czynszu, prądu, zrobic zakupy do tzw.gara, tylko pójdą jedni do opieki a drudzy wariant bardzo pesymistyczny stuknąć jakiś sklepik czy kiosk lub komuś zrobić krzywdę.Ciągnąc dalej to jak nie zrobią zakupów to sklepikarz też zbankrutuje i też na zasiłek i do opieki to niech teraz państwo ich utrzymuje bo nato idą nasze podatki i to jest tzw. kwadratura koła. A zakładając że uda mu się przejechać to coś przywiezie i to sprzeda jak sprzeda to zapłaci rachunki i kupi coś w sklepiku jak sklepikarz coś sprzeda to zapłaci podatki.Tak wię nalęży rozważyc przez szanowne Cło bilans zysków i strat i gdzie jest tzw. mniejsze zło dla funkcjonowania państwa .

No nie! Jeszcze trochę takich bredni i uwierzę, że to dzięki przemytowi funkcjonuje cała gospodarka w naszym biednym kraju.
 
Może nie cała gospodarka, ale Bartoszyce dzięki przemytowi rozwinęły się. Panowie i panie celnicy też dzięki nam mają swoje wypasione chatki i fury, o uczciwych i bezstronnych ciężko na przejściu. Praktycznie każdy ma kogoś znajomego lub z rodziny po str celników, sg lub przemytników. Pan KUZ... też się ładnie dorobił he he i niech nie zgrywa takiego świętoszka i wielkiego pogromcy mrówek.
 
............

Ja tam nic ale z tego co w trawie piszczy to słychać że ludziom pamięć wraca :D:D:D a ci co długo pogrużują to napewno conieco widzieli ??:D
 
Ostatnia edycja:
oj wraca coraz wiekszej ilosci ludzi ta pamiec a golebniki plone hehe cos slyszalam na ten temat a kolega thomas tak sie nie wymadrza bo to wlasnie dzieki przemytnikom masz prace ty i wielu innych bo gdyby nie przemytnicy to nie bylbys potrzebny na tym przejsciu nie jestes wcale taki wazny gosc idziesz miastem to sie boisz wlasnego cienia jak wiekszosc z waszych tylko na granicy jestescie lolki pozdrawiam was
 
Ale cóż jest jak jest sam widziłem jak na BKS wjechło auto z zastrzeżeniem na 30 pakietów stuk puk i domciu zero wyciągania(autko z górki jeśli nie wiesz co to znaczy to wytłymaczę po rosyjkiej stronie płaci się za ominięcie kolejki oraz koleki na celnicy rosyjskiej kwota ta wynosi ok 180€)a ja 10 sztang do magazynu i mandat takie życie. Dlatego należy trąbić wszędzie aby naprawić tą chorą sytuację a jak to robimy to widzisz jakimi nas epitetami uraczają twoji koledzy.

Co nazywasz chorą sytuacją? Jeżeli zarabiasz na przemycie, to chyba nie uważasz, że powinieneś mieć ulgi załatwiony błyskawiczny przejazd przez granicę. Jeżeli jedziesz jako turysta (ten prawdziwy) to masz prawo żądać szybkiej i sprawnej obsługi.
Problem kultury w obu przypadkach jest poza dyskusją.
 
Co nazywasz chorą sytuacją? Jeżeli zarabiasz na przemycie, to chyba nie uważasz, że powinieneś mieć ulgi załatwiony błyskawiczny przejazd przez granicę. Jeżeli jedziesz jako turysta (ten prawdziwy) to masz prawo żądać szybkiej i sprawnej obsługi.
Problem kultury w obu przypadkach jest poza dyskusją.

Cały czas powtarzam że moją intencją nie jest aby nie było kontroli gdybym tego rządał to bym namawiał do przestępstwa.Ja tylko chcę uzmysłowić ogółowi do jakich patologi dochodzi na tym terminalu jeden samochód na godzinę to już lekka przesada i tego Panowie z cła mi nie zażucą że gadam brednie.Będziecie na pasach to pracujcie i kontrolujcie a ja tedy poproszę o zamkięcie tematu,a dopóki jest jak jest na terminalu dopóty ten tenat będzie chyba że admin go sam wywali ale to już inna historia:):)
Drugą stroną medalu jest to że kto inny pociąga za sznurki na tym terminalu a gromy lecą na funkcjonariuszy na pasie .
 
Ostatnia edycja:
Dzisiaj znowu pojadę ......

Jak w temacie pojadę i zrobię znowu filmik wysłę go znowu w świat a napewno będzie jak u Koziołka Matołka "........a co widził i co przeżył film ten wszystko wam opowie"

ps ludzie widzą, ludzie piszą, ludzie nagrywaja filmiki........ i są smutni panowie :D:D:D
 
Cieplutkie pozdrowionka z Rosji

Dzisiaj wyjątkowo coś się ruszało
w rosji ale to tylko dzisiaj.Jedyna rada to słanie pism do Rzecznika Praw Obywatelskich z wnioskiem o zbadanie dlaczego polscy podróni są odprawiani w tempie jednego samochodu godzine lub pótorej, czyli stać na podejście funkjonariusza SC w/w czas. J dlaczego z-ca kierownika OC Bezleda P. K..... może blokować międzynarodowe przejście graniczne. W myśl uszczelnienia granicy swego czasu niemiecy celnicy też nieli ten problem ale niepostępowali w ten sposób. Tylko takie chore pomysły mogą zrodzić się tylko z chorej ambicji lub to jest tylko walka o stołki.Czyli pospolity wyścig szczurów.
 
Cieplutkie pozdrowionka z Rosji

Dzisiaj wyjątkowo coś się ruszało
w rosji ale to tylko dzisiaj.Jedyna rada to słanie pism do Rzecznika Praw Obywatelskich z wnioskiem o zbadanie dlaczego polscy podróni są odprawiani w tempie jednego samochodu godzine lub pótorej, czyli stać na podejście funkjonariusza SC w/w czas. J dlaczego z-ca kierownika OC Bezleda P. K..... może blokować międzynarodowe przejście graniczne. W myśl uszczelnienia granicy swego czasu niemiecy celnicy też nieli ten problem ale niepostępowali w ten sposób. Tylko takie chore pomysły mogą zrodzić się tylko z chorej ambicji lub to jest tylko walka o stołki.Czyli pospolity wyścig szczurów.
 
Do Kodi

Forumowiczu Kodi,
jeśli liczysz na cud w tej sprawie to niestety nie będzie takowego.Możesz pisać różne pisma, robić foty i filmiki(nielegalnie-gdyż zapewne bez pozwolenia kierownictwa przejścia SG lub SC), ale to i tak nic nie da bo niestety nie zauważyłeś że odprawy jako takie to nie decyzja szanownego z- cy Kier. OC Bezledy.Ostatnie wydarzenia to napewno nie jego ranga, takie decyzje podejmują ludzie znacznie wyżej, bo za taką samowolkę kilka lat wcześniej napewno by "poleciał" każdy. Nie podniecałbym sie na twoim miejscu wysyłaniem jakichkolwiek pism czy fotek lub filmików do kogokolwiek gdyż mogą nie odnieść skutku...nawet twoi ulubieni smutni panowie.Jako podróżny również życzyłbym sobie bezproblemowych podróży i szanowania moich Konstytucyjnych, a nawet Unijnych praw.Pozostaje nam więc czekać aż zmienione zostanie to polecenie i powrót do bardziej cywilizowanych odpraw.
 
Forumowiczu Kodi,
jeśli liczysz na cud w tej sprawie to niestety nie będzie takowego.Możesz pisać różne pisma, robić foty i filmiki(nielegalnie-gdyż zapewne bez pozwolenia kierownictwa przejścia SG lub SC), ale to i tak nic nie da bo niestety nie zauważyłeś że odprawy jako takie to nie decyzja szanownego z- cy Kier. OC Bezledy.Ostatnie wydarzenia to napewno nie jego ranga, takie decyzje podejmują ludzie znacznie wyżej, bo za taką samowolkę kilka lat wcześniej napewno by "poleciał" każdy. Nie podniecałbym sie na twoim miejscu wysyłaniem jakichkolwiek pism czy fotek lub filmików do kogokolwiek gdyż mogą nie odnieść skutku...nawet twoi ulubieni smutni panowie.Jako podróżny również życzyłbym sobie bezproblemowych podróży i szanowania moich Konstytucyjnych, a nawet Unijnych praw.Pozostaje nam więc czekać aż zmienione zostanie to polecenie i powrót do bardziej cywilizowanych odpraw.

a wiec drogi kolego powiedz mi dlaczego jak ludzie zaczeli dzwonic wszedzie gdzie tylko mozliwe to zaczely sie pokretne tlumaczenia ze na tym przejsciu nic sie nie dzieje odprawy sa normalne a jedna celniczka smiala stwierdzic ze to ludzie wymyslaja sobie taki czas odpraw bo wy pracujecie caly czas normalnym tepem a nie 1 samochod na godzine. bardzo sie ciesze ze nie musze tam jezdzidz bo jestem osoba konfliktowa i mielibyscie przechlapane bo bym tyle nie stala czy to z towarem czy bez na normalnym czy zielonym pasku bo z tego co wiem to ten zielony to tez wolno robicie z mojej strony awantura bylalby od razu dziwie sie ludziom ze jeszcze nic z tym nie zrobili powinni strajkowac zablokowac to przejscie i powinna wrocic pamiec tym ktorzy duzo wiedza a milcza pozdrawiam
 
Konfliktowa. kto się Ciebie boi- nie rozsmieszaj bo mam zajady. A wy Ludu- do roboty a nie na granicę.

jak masz zajady to polecam ci masc zofiraks ale wiesz jest dosyc droga wiec nie wiem czy bedzie cie na nia stac przeciez masz tylko gola pensyjke a przemytnicy to lolki he popieram przemytnikow niech jezdza i zarabiaja oni zawsze beda a niech ktos szepnie pare slow na ciebie i lecisz z pracy kolego nie musisz sie mnie bac mam to gleboko gdzies co sobie o mnie myslisz ale uwiez mi na slowo nie chcial bys mnie zobaczyc na tym przejsciu bo nie mial bys gdzie glowy schowac ze wstydu
 
Jeszcze w rosji gorące pozdrowienia

Po pierwsze to kolego BMW to jak się do zolli doniosło że ma przyjechać Rzecznik Praw Obywatelskich to zollki zasuwały aż dudniło.A osobiście czekam na odp. od RPO w omawianym temacie.A po grugie jeśli masz na myśli wyzszą instancję to tylko
IC Olsztyn bo jak się dzwoni lub pisze pisma do S.C. W-wie to tam wielkie oczy że tutaj takie cudka są wyrabiane.

ps.może skladnia kuleć ale piszę na PPC z WM6
Świerzy News:
górki(180? koszty) i siatki(80? koszty) jak w Moskwie Iwanów(rodzinka znajomki) i napewno przejadą a dołek dla wyników.Tak jak dzisiaj dolek nonstop BKS a górka i siatka do domciu i dla kogo uszczelnianie granicy.
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry