• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 7466 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Składki członkowskie należy wpłacać na konto: 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS
    ZZ CELNICY PL ul. Otmuchowska 50, 48-300 Nysa, NIP: 7542935512, REGON: 160186970, KRS: 0000303717

Niedrożne Bezledy

  • Thread starter Thread starter Zbulwersowany
  • Rozpoczęty Rozpoczęty
Kochani od jakiegoś czasu czytam wasze wypowiedzi na forum " celnicy.pl " i jestem tym bardzo poirytowany ... Ludzie tacy jak "niezarejstrowany" zachowujecie sie jak 15 letnie dzieci niedowartosciowane przez społeczeństwo i rówieśników... Gnębili was kiedyś? Bili ? Wygląda na to że tak... Wyluzujcie się idzcie sie nawalić cokolwiek co wam sprawi przyjemnosc zróbcie se ... ale nie piszcie tak zbędnych komentarzy kto górką kto dołkiem nie piszcie kogo to wina. :eek: Nie należy oczerniać się ... Celnik ---> Przemytnik Przemytnik -----> Celnik, jeden zwala wine na drugiego a w rzeczywistosci sami się pewnie w tym wszystkim pogubiliscie. Nie może być tak Kodi że opisujesz kto gdzie po co ile na co i dlaczego ... ( uprzejmie donoszę aczkolwiek z wielkim obrzydzeniem ) to jest zbędne i wszyscy to widzą ... a powiem Ci że pewnie dziennie na forum " Bezledy " wchodzi około 2000 tysiecy osób ... Przez to że każdy ozorami chlapie tak jest ... A chciałbym jeszcze wrócić do pana niezarejestrowanego ... przez przejscie graniczne podróżują ludzie też z wyższym wykształceniem i pewnie nie jeden z nich ma więcej w głowie niż ty bo potrafi się powstrzymać od tak zbędnych komentarzy. PZDR :) dowidzewa
 
Poprosze o historię...

Miejmy nadzieję, że przejście o nazwie Bezledy stanie się wzorcowym przejsciem na wschód ,pod każdym względem....Kodi skoro często przekraczasz w tym miejscu granicę,moze znasz historię tego miejsca.To tak dla ostudzenia temperamentu podróżnika- stałego bywalca.
 
Re......

Miejmy nadzieję, że przejście o nazwie Bezledy stanie się wzorcowym przejsciem na wschód ,pod każdym względem....Kodi skoro często przekraczasz w tym miejscu granicę,moze znasz historię tego miejsca.To tak dla ostudzenia temperamentu podróżnika- stałego bywalca.
Możesz rozszeżyć temat swojej wypowiedzi.......
 
Kochani od jakiegoś czasu czytam wasze wypowiedzi na forum " celnicy.pl " i jestem tym bardzo poirytowany ... Ludzie tacy jak "niezarejstrowany" zachowujecie sie jak 15 letnie dzieci niedowartosciowane przez społeczeństwo i rówieśników... Gnębili was kiedyś? Bili ? Wygląda na to że tak... Wyluzujcie się idzcie sie nawalić cokolwiek co wam sprawi przyjemnosc zróbcie se ... ale nie piszcie tak zbędnych komentarzy kto górką kto dołkiem nie piszcie kogo to wina. :eek: Nie należy oczerniać się ... Celnik ---> Przemytnik Przemytnik -----> Celnik, jeden zwala wine na drugiego a w rzeczywistosci sami się pewnie w tym wszystkim pogubiliscie. Nie może być tak Kodi że opisujesz kto gdzie po co ile na co i dlaczego ... ( uprzejmie donoszę aczkolwiek z wielkim obrzydzeniem ) to jest zbędne i wszyscy to widzą ... a powiem Ci że pewnie dziennie na forum " Bezledy " wchodzi około 2000 tysiecy osób ... Przez to że każdy ozorami chlapie tak jest ... A chciałbym jeszcze wrócić do pana niezarejestrowanego ... przez przejscie graniczne podróżują ludzie też z wyższym wykształceniem i pewnie nie jeden z nich ma więcej w głowie niż ty bo potrafi się powstrzymać od tak zbędnych komentarzy. PZDR :) dowidzewa
Najlepiej siedzieć cicho według ciebie te czasy sie skończyły ludzie widzą i ludzie zaczynają pisać co tutaj się wyrabia.
 
INFORMACJA
Przeniesienie tego tematu do Dyskusji ogólnych, nie oznacza jego "awansu". Obowiązek rejestracji, którego nie ma w Hyde Parku powinien ukrócić nieco, żenujący często w tym wątku ton dyskusji.
 
Gamblerko

Przykro mi to stwiwrdzić ale problem nie zniknie dopuki cło w OC Bezleda nie zacznie turystów
traktować jedną miarka bo teraz
są równi i równiejsi.A po drugie spowolnienie odpraw do jednego samochodu na godzinę to nie metoda na uszczenienie granicy
tylko blokowanie międzynarodowego przejcia granicznego.
 
gamblerka smiesz twierdzidz ze przemytnicy to zlodzieje tak niech ci bedzie ale oni to robia bo musza nie dlatego ze chca sama pracuj za 800 miesiecznie i jeszcze dostaniesz ta wyplate na kilka rat bo w jednym miesiacu ci nie wyplaca sama tak kiedys mialam kiedys tez jezdzilam tu na przejscie wiem to i owo , ale nie o tym chcialam pisac a co powiesz o tych co okradaja nasz kraj nasi politycy to sa zlodzieje a nie przemytnik ktory zarabia tym sposobem na zycie pomysl dwa razy zanim wydasz opinie
 
ja tagze znam wielu biednych ludzi pracuje z nimi wiem na co sa gotowi aby wykarmic rodzine pomimo tego ze tam jezdza nie maja zbyt wiele bywam u nich w domach tagze wiem co pisze jest mi ich szkoda bo znam ten bol tez tam jezdzilam i nie nazwalabym tego kradzieza bo placilam uczciwie w Rosji za te papierosy a ze je przemycalam to inna bajka mi nikt za darmo ich nie dawal podobnie i tym ludziom a co mnoze maja isc kogos zabic aby zdobyc pare groszy albo okrasc jakis sklepik lub staruszke Polska jest takim krajem ze kazdy patrzy aby jemu bylo dobrze i aby jego kieszen byla pelna a nasz region jest biedny nie oszukujmy sie nie ma pracy wiem bo staram sie pomagac tym ludziom szukam im pracy i nie sa to osoby po podstawowce maja pokaczone szkoly wyzsze i nie maja pracy a tacy co nie jezdza tam i klepia przyslowiowa biede latajac co chwile do mopsu uwazam za nieudacznikow nie potrafiacych zadbac o swoja rodzine bo lepiej nie robic nic po co panstwo im da a to jak nazwiesz?
 
Ostatnia edycja:
po pierwsze moi szanowni państwo troche szacunku do siebie nawzajem
do celnego jak i do mroweczki...
nie twierdzę że gospodarka opiera sie tylko na przemycie ale faktem jest ze w jakis sposob ja wspiera - zreszta jak wszystkie pieniazki nawet z nieznanego źródla...
miedzy tymi dwoma stronami zawsze bedzie odwieczna walka - masz racje gamblerko że nie mozna twierdzic ze jak inni kradna to ja tez moge.. patologia rodzi patologie, lecz mimo wszystko przemytnik tez czlowiek jakies prawa mu sie nalezą
szanowna grupo turyrtyczna!
doskonale wiecie ze to co robicie jest nielegalna a ich zadaniem jest jak juz wczesniej pisalam zrobienie wszystkiego zeby uszczelnic jakos te nasze granice
moze ich sposobem jest to ze przedluzajac czas odpraw zmniejsza ilosc przeplywajacych towarow, wymagacie godnego traktowania owszem zgadzam ie bo kazdemu ten szacuneksie nalezy, wymagacie szybszych odpraw zrozumienia ze strony panstwa - ale pamietajcie ze oni sa urzędnikami panstwowymi a wy fakt faktem dzialacie na niekorzysc panstwa.
przechwalanie sie kto jak komu moze zaszkodzic jest bez sensu.. owszem turysta moze zrobic jakies donos itp ale celnik moze was tez doskonale udup.. jak? choćby faktem doladnej kotroli do czysta i przekazania informacji kolegom po zmianie kogo czyscic
bo kazdy doskonale zdaje sobie sprawe ze celnik nie taki glupi i doskonale wie gdzie powinien szukac zeby znaleźć
ale jesli sie nie myle temat zalozonoaby rozmawiac na temat kolejek na granicy a nie kto jakim jest czlowiekiem ;/
 
Ostatnia edycja:
po pierwsze moi szanowni państwo troche szacunku do siebie nawzajem
do celnego jak i do mroweczki...
nie twierdzę że gospodarka opiera sie tylko na przemycie ale faktem jest ze w jakis sposob ja wspiera - zreszta jak wszystkie pieniazki nawet z nieznanego źródla...
miedzy tymi dwoma stronami zawsze bedzie odwieczna walka - masz racje gamblerko że nie mozna twierdzic ze jak inni kradna to ja tez moge.. patologia rodzi patologie, lecz mimo wszystko przemytnik tez czlowiek jakies prawa mu sie nalezą
szanowna grupo turyrtyczna!
doskonale wiecie ze to co robicie jest nielegalna a ich zadaniem jest jak juz wczesniej pisalam zrobienie wszystkiego zeby uszczelnic jakos te nasze granice
moze ich sposobem jest to ze przedluzajac czas odpraw zmniejsza ilosc przeplywajacych towarow, wymagacie godnego traktowania owszem zgadzam ie bo kazdemu ten szacuneksie nalezy, wymagacie szybszych odpraw zrozumienia ze strony panstwa - ale pamietajcie ze oni sa urzędnikami panstwowymi a wy fakt faktem dzialacie na niekorzysc panstwa.
przechwalanie sie kto jak komu moze zaszkodzic jest bez sensu.. owszem turysta moze zrobic jakies donos itp ale celnik moze was tez doskonale udup.. jak? choćby faktem doladnej kotroli do czysta i przekazania informacji kolegom po zmianie kogo czyscic
bo kazdy doskonale zdaje sobie sprawe ze celnik nie taki glupi i doskonale wie gdzie powinien szukac zeby znaleźć
ale jesli sie nie myle temat zalozonoaby rozmawiac na temat kolejek na granicy a nie kto jakim jest czlowiekiem ;/
Krzyk nie jest oto żeby funkcjonariusze odpuśccili odprawy tylko oto aby oni na tych pasach byli i odprawiali zresztą co tu dużo dysputy odprawiać teraz nowym pomysłem jest że celnik z prawego pasa odprawia też zielony.A może dojdzie do tego że lewy będzie odprawiany przez celnika z ciężarówek he he.Uszczelnić granice żeby miej towaru wjeżdzało proste filtracja po czasie wyjazdu i powrotu do kraju czyli jak ktoś ma stempelek 15.xx.xx a wraca w dzisiejszych realiach 18 lub 19 to go dobrze przeszukać a jak wraca 16 to już troszkę dziwne dlaczego tak szybko i BKS. A z tego co u sowietów się płaci to taki szybki powrót mało nie kosztuje. Pomimo dosyć głośnego o tym dęcia w tubę cło w OC B. jest głuche na tą sugestię być może jest to nie na rękę coniektórym w OC B. Jak tylko SG zacznie stosować ten schemat to ma wyniki he he he :)
 
kodi - księga wszech wiedzy

Widzę kodi że posiadasz bardzo dużą wiedzę na temat funkcjonowania przejścia granicznego ( to się chwali ) , kto ,jak, na jakich pasach , odprawia. Więc wykorzystaj swoje doświadczenie i wiedzę , przyjdź do pracy do cła to będziesz miał możliwość wprowadzenia pewnych ulepszeń i zmian , twoim zdaniem słusznych ( zaraz pewnie odpowiesz że trzeba mieć garba , w ogóle że się nie da i biednemu zawsze wiatr w oczy ) . Wówczas sam zobaczysz jak to wygląda od wewnątrz i na 100% będziesz ostrożniejszy w wypisywaniu bzdur i pomówień na temat ludzi , którzy dymają za 1800 zł na pasie. Ale znając życie nigdy byś się nie zhańbił robotą za takie marne pieniądze w takich warunkach .
 
Gdyby

Widzę kodi że posiadasz bardzo dużą wiedzę na temat funkcjonowania przejścia granicznego ( to się chwali ) , kto ,jak, na jakich pasach , odprawia. Więc wykorzystaj swoje doświadczenie i wiedzę , przyjdź do pracy do cła to będziesz miał możliwość wprowadzenia pewnych ulepszeń i zmian , twoim zdaniem słusznych ( zaraz pewnie odpowiesz że trzeba mieć garba , w ogóle że się nie da i biednemu zawsze wiatr w oczy ) . Wówczas sam zobaczysz jak to wygląda od wewnątrz i na 100% będziesz ostrożniejszy w wypisywaniu bzdur i pomówień na temat ludzi , którzy dymają za 1800 zł na pasie. Ale znając życie nigdy byś się nie zhańbił robotą za takie marne pieniądze w takich warunkach .
Sorki ale po pierwsze to wprowadzenie tego schematu napewno by zmniejszyło napływ towaru do kraju.Mam już 40 i zniejednego pieca chleb jadłem gdyby nie przeszkody prawne to bym wstąpił do S.C. 1800 to całkiem niezła kasa ale potrzeby są różne. Pamiętaj że ludzie widzą jak są odprawiane co niektóre autka (stuk puk) a następnie jakie jest podejście do nich. Traktujcie wszystkich jedną miarką, a nikt wam nie będzie rzucał w twarz tekst [ja też chcę być odprawiony jak ten co pojechał przedemną].Realia są takie że na Bezledzie są równi i równiejsi.Jak już wspomniałem ludzie to widzą i przestają milczeć.
 
Do Kodi

Przestań człowieku pie....lić. Anonimowo to możesz tu o ufoludkach nawet opowiadać. Masz numery rejestracyjne, znasz fakty, masz dowody to wal do prokuratury a nie wyżalaj się bez przerwy. Ciągle te same smutne opowieści, że coś widziałem, słyszałem, domyślam się itp. - jak sam jestem w tym po uszy to zmień profesję. Idź na księdza - ludzie będą przed tobą klęczeć i sami ci datki dają na tacę. POLECAM !!!
 
Przestań człowieku pie....lić. Anonimowo to możesz tu o ufoludkach nawet opowiadać. Masz numery rejestracyjne, znasz fakty, masz dowody to wal do prokuratury a nie wyżalaj się bez przerwy. Ciągle te same smutne opowieści, że coś widziałem, słyszałem, domyślam się itp. - jak sam jestem w tym po uszy to zmień profesję. Idź na księdza - ludzie będą przed tobą klęczeć i sami ci datki dają na tacę. POLECAM !!!
Ja tylko opisuję rzeczywistośc jaka jest nic nie ubarwiam.Jak u Koziołka Matołka "A co widział i co przeżył........."


ps widać że Savoir vivre jest ci obcy
 
Ostatnia edycja:
Ja tylko opisuję rzeczywistośc jaka jest nic nie ubarwiam.Jak u Koziołka Matołka "A co widział i co przeżył........."


ps widać że Savoir vivre jest ci obcy

kodi daj spokój ,nie ma sensu ,jeśli ktoś ma odrobinkę ambicji i honoru to nie skrytykuje cię a sam widzisz jakich używają kontekstów [ nie zniżaj się do ich poziomu ] zachowaj twarz ,a tego nikt normalny ci nie za żuci że nie jesteś z klasą przynajmniej potrafisz się wysłowić widać to po pisowni .Padają tu słowa [burak itp. ] wystarczy poczytać posty i widać do kogo pasuje takie pseudonim .Ps. nie trzeba wojny Polacy sami się powybijają .
 
Back
Do góry