• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Nasza Służba Celna!

Albo klasyczne celnictwo jak to już napisano wcześniej (ze służbą kontraktową, bo do szukania papierosów nie trzeba ekspertów, aspirantów, oficerów, koordynatorów...), albo coś w rodzaju policji finansowej.
A co do nowych zadań, to skoro był hazard to może być również podatek od psów albo opłata klimatyczna.

Na marginesie, to powszechnej chęci uczenia się czegoś nowego, pasującego do nowej rzeczywistości nie zaobserwowałem...ale jako odszczepieniec jak zwykle się mylę

niechże kolega przestanie się komplementować i kompromitować. poza tym, z głupotą się nie polemizuje.
 
Dzień dobry, Kol. tele echo!
Ja też słyszałem o takich sygnałach.

O co więc w tym wszystkim chodzi?
Czyżby o znalezienie pretekstu do rozwałki Naszej Służby Celnej?
Pozdrawiam

Pandzior, Twoja teza, ze tylko czekac az nas polacza ze skarbowka albo rozwiaza ma jakies prawdopodobienstwo realizacji. Jednak to prawdopodobienstwo nie jest az tak duze zebysmy zmienili priorytety. Uwazam, ze nadal na pierwszym miejscu musi byc walka o emerytury. Jak rozumiem Ty widzisz to jako zadanie nr dwa. Taka postawa troche szkodzi. Za daleko juz zaszlismy z walka o emki by teraz zmieniac strategie. Posluchaj Slawka. Dyskusja o SC owszem ale to teraz nie jest najwazniejsze. Moj glos w kwestii uprawnien dla SC w obecnej syt. to uprawnienie i zadanie w kwestii kontroli legalnosci zatrudnienia, mamy mase imigrantow z Ukrainy moga byc inni. Ale to rzucam tak na goraco w ramach burzy mozgow.
 
oczywiście, że priorytetem jest wyrok tk i wykonujący go obywatelski projekt projekt emerytalny. rozmawiać o scenariuszach przypuszczalnych jednak można, a nawet trzeba. trzeba też zauważyć, iż projekt kas-u w odniesieniu do wyroku tk i obywatelskiego projektu emerytalnego może oznaczać wylanie dziecka z kąpielą.

służba celna to formacja mająca ogromny potencjał. zniszczenie go byłoby głupotą. zwłaszcza w kontekście obietnic wyborczych oraz programu naprawy państwa w szerokim tego słowa znaczeniu.

zadaniem na dziś jest naprawienie shoah reformy w wersji "platforma obywatelska". czyli sami swoi. także rozliczenie osób odpowiedzialnych.

choć to jest tylko moja opinia.
 
Imigranci to chyba kompetencje Straży Granicznej,
a co do niektórych wypowiedzi powyższych...na tzw. "klasycznym celnictwie" jak to ktoś tam pisze, czyli bez akcyzy i hazardu SC wewnątrz kraju przestanie istnieć, zostanie tylko granica...
 
A co na temat rozwałki Służby Celnej napisze tele echo - wielbiciel i czciciel nowej władzy? Może jakiś stosowny cytat albo jakaś odpowiednia wstawka? Może jakaś agitacja? No do boju tele-echo. Wysil się. Mamy zaczynać służbę od modlitwy? A zamiast czapek nosić berety z mocheru? Co powiesz o zapowiedziach likwidacji Służby Celnej? Przez wiele lat niezmordowanie agitowałeś. A teraz co? Nagle piszesz jak dyplomata. Bo teraz dobrze? To teraz krytykuj zapowiedzi likwidacji S.C. Nie krytykujesz? A to dlaczego? Bozia rozum Tobie wróciła? Rzeczywiście tylko echo echo echo..............
 
Ostatnia edycja:
kazdy powod do marudzenia jest dobry

A co na temat rozwałki Służby Celnej napisze tele echo - wielbiciel i czciciel nowej władzy? Może jakiś stosowny cytat albo jakaś odpowiednia wstawka? Może jakaś agitacja? No do boju tele-echo. Wysil się. Mamy zaczynać służbę od modlitwy? A zamiast czapek nosić berety z mocheru? Co powiesz o zapowiedziach likwidacji Służby Celnej? Przez wiele lat niezmordowanie agitowałeś. A teraz co? Nagle piszesz jak dyplomata. Bozia rozum Tobie wróciła?

czyli co juz sie mamy pakowac? Jest tyle samo zapowiedzi likwidacji i braku likwidacji ale zawsze lepiej przyjac gorsza wersje bo jak bedzie lepiej to sie bedzie mozna cieszyc a jak bedzie gorzej to mozna powiedziec: a nie mowilem? w obu przypadkach bedziesz wygrany, nie? Jak stara baba kurcze. O ile mnie pamiec nie myli to Slawek pisal, ze PIS sie wycofal z projektu KAS ale zawsze mozna wygrzebac wywiad sprzed 2 lat i sobie pomarudziec.
 
Zamiast siać panikę i przejmować się wypowiedzią jednego z wielu działaczy PIS, który został w obecnych wyborach negatywnie zweryfikowany przez wyborców i miesza kompetencje służby celnej z US tj. uważa m.in., że SC odpowiada za VAT wenątrzwspólnotowy proponuję zapoznać się z programem PIS a nie powtarzać zasłyszane informacje. Nie, nie jestem i nie byłem wielbicielem PIS ani PO. Próbuję tylko zachować racjonalność i szukam informacji które są na piśmie
 
Mi chodzi o tego politycznego tele echo echo echo....nagle przestał agitować. A gdzie wstawki i komentarze? Teraz już jest dobrze? Czy sprzedał swoje zdanie i będzie ślepo popierał Partię? Echo no wstaw jakiś link który krytykowałby pomysły rozwalenia Służby. Też nie jestem wielbicielem PIS ani PO. Ale gdzie ten agitator echo. No echo wstawiaj teraz swoje agitki. Feliks Dzierżyński tego forum.
 
Ostatnia edycja:
A co na temat rozwałki Służby Celnej napisze tele echo - wielbiciel i czciciel nowej władzy? Może jakiś stosowny cytat albo jakaś odpowiednia wstawka? Może jakaś agitacja? No do boju tele-echo. Wysil się. Mamy zaczynać służbę od modlitwy? A zamiast czapek nosić berety z mocheru? Co powiesz o zapowiedziach likwidacji Służby Celnej? Przez wiele lat niezmordowanie agitowałeś. A teraz co? Nagle piszesz jak dyplomata. Bo teraz dobrze? To teraz krytykuj zapowiedzi likwidacji S.C. Nie krytykujesz? A to dlaczego? Bozia rozum Tobie wróciła? Rzeczywiście tylko echo echo echo..............

likwidacja służby celnej, działającej w interesie społecznym i zwalczającej nielegalną konkurencję, to stała się ciałem pod rządami tych, których de facto już nie ma. w mojej ocenie po prostu staliśmy się jeszcze jedną korporacją, działającą nie w oparciu ... nazwijmy to standardy, lecz na nieomal kaprys czy widzimisię jakiegoś kacyka. nie wchodząc w szczegóły temu zostały podporządkowane personalne zmiany przy wprowadzaniu nowych stopni i stanowisk i dalsze działania w tym przedmiocie, przypieczętowane rozpasaniem ostatnich awansów.

z głupotą się nie dyskutuje. więc tylko uprzejmie zwrócę uwagę wszystkim czytającym na powszechnie znany fakt obrony interesów funkcjonariuszy celnych przez złożenie przez klub poselski pis-u wniosku do trybunału konstytucyjnego. nie zmienią tego nieszczęśliwe czasami wypowiedzi posła s., który chyba czasami nie wie, o czym mówi. choć tu mogę nie mieć racji.
 
Mi chodzi o tego politycznego tele echo echo echo....nagle przestał agitować. A gdzie wstawki i komentarze? Teraz już jest dobrze? Czy sprzedał swoje zdanie i będzie ślepo popierał Partię? Echo no wstaw jakiś link który krytykowałby pomysły rozwalenia Służby. Też nie jestem wielbicielem PIS ani PO. Ale gdzie ten agitator echo. No echo wstawiaj teraz swoje agitki.

bozia rozumu nie dała, oj nie dała. chyba, że szanowny kolega dzisiaj rano o nocnik zawadził przy wstawaniu :D?
 
Cóż za dyplomacja echo echo echo....od kiedy to jesteś tak dyplomatyczny? ŻeTobie Bozia rozumu nie dała to wiem nie od dzisiaj ale że zachaczyłeś o nocnik to nie wiedziałem. Teraz czekam na linki i na Twojąpropagandę.
 
Ostatnia edycja:
Cóż za dyplomacja echo echo echo....od kiedy to jesteś tak dyplomatyczny? ŻeTobie Bozia rozumu nie dała to wiem nie od dzisiaj ale że zachaczyłeś o nocnik to nie wiedziałem. Teraz czekam na linki i na Twojąpropagandę.
daj spokój, miał chłop zadanie i go wykonywał najlepiej jak mógł , każdy z forumowiczów ma swój rozum i potrafi ocenić propagandę i manipulacje , choćby z perspektywy i "poniewczasie":),
 
macie chłopcy najwyraźniej problem :D. z odpowiedzią na proste pytania: jakie klub poselski złożył wniosek do tk ws. dyskryminacji funkcjonariuszy celnych? jaka organizacja związkowa potrafiła podjąć skuteczne działanie w kierunku obywatelskiego projektu emerytur mundurowych? w jakich stopniach i stanowiskach obecnie występują, mniej lub bardziej oficjalnie, byli lub obecni przewodniczący lub członkowie zarządów związków zawodowych funkcjonujących w formacji?
 
A jaka partia chce rozwalić Służbę Celną chłopcze? Jesteś teraz Tomaszem L.? Tak szybko się sprzedałeś ? Typowa kanalia sprzedawczyk. Ciągle czekam na cytaty i agitację. Byłeś niepokorny a teraz na kolanach robisz cos na literę L. Chłopczyku.
 
Ostatnia edycja:
A jaka partia chce rozwalić Służbę Celną chłopcze? Jesteś teraz Tomaszem L.? Tak szybko się sprzedałeś ? Typowa kanalia sprzedawczyk. Ciągle czekam na cytaty i agitację.

wobec powyższego wzmożenia intelektualnego administratora uprzejmie proszę o podjęcie właściwych działań.
 
A jak sam w podobnym tonie pisałeś, uprawiałeś agitację polityczną to wtedy było ok? Wtedy wówczas onegdaj było cacy? I gdzie te wdtaeki i cytaty oficerze polityczny? Dlaczego teraz nie bronisz S.C.?
 
Ostatnia edycja:
A jaka partia chce rozwalić Służbę Celną chłopcze? Jesteś teraz Tomaszem L.? Tak szybko się sprzedałeś ? Typowa kanalia sprzedawczyk. Ciągle czekam na cytaty i agitację. Byłeś niepokorny a teraz na kolanach robisz cos na literę L. Chłopczyku.

podtrzymuję swój wniosek.
 
Składam wniosek o wykluczenie tele echo z forum. To politykier który to forum upolitycznił. Wstawiał cytaty linki polityczne. Sławek zbanuj mnie ale i zbanuj tele echo. Za upolitycznienie forum. I za to że nikt go nie przekona że czarne jest czarne a białe jest białe.
 
Ostatnia edycja:
daj spokój, miał chłop zadanie i go wykonywał najlepiej jak mógł , każdy z forumowiczów ma swój rozum i potrafi ocenić propagandę i manipulacje , choćby z perspektywy i "poniewczasie":),

Dzięki Kolego. Nic dodac nic ująć. Tylko dlaczego teraz tele echo nie wysyła linków? To jest DWULICOWOŚĆ. To jest cynik i karierowicz. Zapraszam go na wschód. Tam dopiero zobaczy. Doktorek.
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry