• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Nabór funkcjonariusz SCS

Cześć, dzięki temu tematowi sporo się dowiedziałem, dlatego musiałem założyć konto i Wam odpisać. W przedziale 52-104 jest 32 kandydatów :)
 
Dlatego napisałem "orientacyjnie" 😉
Do jakiego numeru jest trzecia grupa (numerki powyżej 110)?
ostatnia osoba zakwalifikowana na trzeci etap ma 158 na tescie było 160

zgadza się i są dwie grupy-łaczie 34 osoby

Na pewno jest więcej osób bo ja mam psychologiczne 25.02 i w mojej grupie tez są 32 osoby.

Cześć, dzięki temu tematowi sporo się dowiedziałem, dlatego musiałem założyć konto i Wam odpisać. W przedziale 52-104 jest 32 kandydatów :)

Wychodzi, że przeszło 98 osob
 
W innych województwach pomijają zupełnie niektóre etapy rekrutacji (poczytaj forum) i rozporządzenie im w tym nie przeszkadza 😉
I może juz gdzies sa problemy? Nie chciałbym po roku czasu i przejsciu calego procesu rekrutacji żeby później ktoś mi cos kwestionowal....
Zaliczenie całego procesu bez któregoś z etapów tez w sumie słabe...
Troche przyklad z innej beczki, zobacz jak jest teraz w policji. Przez covida skrocili im szkółkę (choć wydluzyli okres adaptacyjny). Nowo przyjety miał teraz dwa miesiace szkolenia zamiast blisko sześciu. Wylala sie fala hejtu i juz mowia o tym, ze po pandemi zrobia im dodakowe szkolenie...
Analogicznie do nas, teraz powiedza, ze jakis etap pomijaja, przyjma Cie do służby po czym stwierdza: "wiesz co jednak musisz zaliczyc bieganie"...
Tyczy sie to wszystkich resortow: tam gdzie kończy sie logika zaczyna sie służba.
Trzeba byc tego swiadomym i spokojnie robic swoje :)
 
I może juz gdzies sa problemy? Nie chciałbym po roku czasu i przejsciu calego procesu rekrutacji żeby później ktoś mi cos kwestionowal....
Zaliczenie całego procesu bez któregoś z etapów tez w sumie słabe...
Troche przyklad z innej beczki, zobacz jak jest teraz w policji. Przez covida skrocili im szkółkę (choć wydluzyli okres adaptacyjny). Nowo przyjety miał teraz dwa miesiace szkolenia zamiast blisko sześciu. Wylala sie fala hejtu i juz mowia o tym, ze po pandemi zrobia im dodakowe szkolenie...
Analogicznie do nas, teraz powiedza, ze jakis etap pomijaja, przyjma Cie do służby po czym stwierdza: "wiesz co jednak musisz zaliczyc bieganie"...
Tyczy sie to wszystkich resortow: tam gdzie kończy sie logika zaczyna sie służba.
Trzeba byc tego swiadomym i spokojnie robic swoje :)
Sytuacja jest jednak wyjątkowa. Nie przy każdym naborze jest COVID
 
I może juz gdzies sa problemy? Nie chciałbym po roku czasu i przejsciu calego procesu rekrutacji żeby później ktoś mi cos kwestionowal....
Zaliczenie całego procesu bez któregoś z etapów tez w sumie słabe...
Troche przyklad z innej beczki, zobacz jak jest teraz w policji. Przez covida skrocili im szkółkę (choć wydluzyli okres adaptacyjny). Nowo przyjety miał teraz dwa miesiace szkolenia zamiast blisko sześciu. Wylala sie fala hejtu i juz mowia o tym, ze po pandemi zrobia im dodakowe szkolenie...
Analogicznie do nas, teraz powiedza, ze jakis etap pomijaja, przyjma Cie do służby po czym stwierdza: "wiesz co jednak musisz zaliczyc bieganie"...
Tyczy sie to wszystkich resortow: tam gdzie kończy sie logika zaczyna sie służba.
Trzeba byc tego swiadomym i spokojnie robic swoje :)
Chodzi mi o dowolną interpretację rozporządzenia, które tak bardzo masz na uwadze. Ja jestem zwolennikiem rozwiązań, że albo wszystkim, albo nikomu, a nie że województwa sobie robią jak im wygodniej w danej chwili, przez co jedni kandydaci mają łatwiej, a inni trudniej. Wątpię że po mianowaniu ktoś się do kogoś przyczepi oficjalnie i będzie mu robił z tego powodu bajzel w robocie, bo tamten w papierach będzie miał brak jakiegoś etapu (z resztą jak zapewne wiesz - kandydat może zostać zwolniony z danego etapu, czy nawet kilku etapów przez ministra finansów 😉). Przecież brak etapu to nawet nie jest wina kandydata, tylko tych którzy są odpowiedzialni za procedurę naboru, więc jak tu "karać" nowego za cokolwiek jeśli taka była decyzja odgórna...
Co do zdania n/t tego jak mi ktoś będzie kazał potem narobić zaległości np. sprawnościowe, to przecież funkcjonariusze też je muszą przechodzić okresowo, więc tak czy siak fizycznie przygotowanym trzeba być 🙂
Onośnie logiki i służby się zgadzam, tam gdzie kończy się jedno, chyba dopiero zaczyna się drugie 😉
Masz rację, teraz już każdy powinien zacząć pracować wyłącznie na siebie i do siebie mieć jedynie pretensje, jeśli zawali...
 
Cześć,
Czy ktoś z Was już otrzymał maila odnośnie terminu rozmowy kwalifikacyjnej?
Będę wdzięczna za odpowiedź.
Pozdrawiam
 
Back
Do góry