• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Nabór funkcjonariusz SCS

Widzę, że tu znacznie więcej pytań, niż odpowiedzi.
No to już sobie wyjaśniłem, to się podzielę.
Jak ktoś potrzebuie zaświadczenia od lekarza o braku przeciwwskazań do testu, to medycyna pracy od razu, bo rodzinni się cykaja takie coś podpisać i konia z rzędem temu, co to w ten sposób załatwi.
Zawsze mozna do sportowego isc.wizyta 60 zl kosztowala i takie zaswiadczenie sie uzyskuje
 
Wskaż mi to rozporządzenie. Z tego co ja wiem, wszyscy funkcjonariusze mają powyżej 3m a tam jest wymagane widzenie 3D.
Jacy wszyscy funkcjonariusze mają badania lekarskie na pracę powyżej 3 m? Znasz kryteria zapotrzebowania na f-szy z całego kraju? Wszystkich izb w Polsce? Coś Ci się chyba pomyliło trochę, albo po prostu jeszcze mało wiesz.
Dla przykładu ja na skierowaniu na komisję lekarską i badania medycyny pracy miałem pracę na wysokości do 3 m. Nie tylko z resztą ja. Z osób z mojego naboru (IAS Gdańsk), z którymi mam stały kontakt, pojedyncze przypadki miały badania pod kątem pracy na wysokości powyżej 3 m, cała reszta do 3 m.
Co do dopuszczenia do służby funkcjonariusza z brakiem jednoczesnego widzenia obuocznego (3D), to określa je wprost Rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 13 kwietnia 2017 r. w sprawie wykazu chorób i ułomności wraz z kategoriami zdolności do pełnienia służby przez kandydata do służby w Służbie Celno-Skarbowej oraz funkcjonariusza Służby Celno-Skarbowej (Dz.U. z 2017 r. poz. 831,) Dział IV - Narząd Wzroku paragraf 10 p. 1 oraz 2.
 

Attachments

  • Screenshot_20210909-211536~2.png
    Screenshot_20210909-211536~2.png
    171,9 KB · Wyświetleń: 157
Widzę, że tu znacznie więcej pytań, niż odpowiedzi.
No to już sobie wyjaśniłem, to się podzielę.
Jak ktoś potrzebuie zaświadczenia od lekarza o braku przeciwwskazań do testu, to medycyna pracy od razu, bo rodzinni się cykaja takie coś podpisać i konia z rzędem temu, co to w ten sposób załatwi.
Poproszę zatem o konia z rzędem 😉 załatwiałem takie zaświadczenie u rodzinnego nieco ponad pół roku temu, w czasie pandemii. Wizyta u lekarza trwała około 10-15 minut, koszt porady i zaświadczenia: 0 zł.
 
Jacy wszyscy funkcjonariusze mają badania lekarskie na pracę powyżej 3 m? Znasz kryteria zapotrzebowania na f-szy z całego kraju? Wszystkich izb w Polsce? Coś Ci się chyba pomyliło trochę, albo po prostu jeszcze mało wiesz.
Dla przykładu ja na skierowaniu na komisję lekarską i badania medycyny pracy miałem pracę na wysokości do 3 m. Nie tylko z resztą ja. Z osób z mojego naboru (IAS Gdańsk), z którymi mam stały kontakt, pojedyncze przypadki miały badania pod kątem pracy na wysokości powyżej 3 m, cała reszta do 3 m.
Co do dopuszczenia do służby funkcjonariusza z brakiem jednoczesnego widzenia obuocznego (3D), to określa je wprost Rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 13 kwietnia 2017 r. w sprawie wykazu chorób i ułomności wraz z kategoriami zdolności do pełnienia służby przez kandydata do służby w Służbie Celno-Skarbowej oraz funkcjonariusza Służby Celno-Skarbowej (Dz.U. z 2017 r. poz. 831,) Dział IV - Narząd Wzroku paragraf 10 p. 1 oraz 2.
Co Izba to inny obyczaj... U nas mają wszyscy powyżej 3 m.
 
Poproszę zatem o konia z rzędem 😉 załatwiałem takie zaświadczenie u rodzinnego nieco ponad pół roku temu, w czasie pandemii. Wizyta u lekarza trwała około 10-15 minut, koszt porady i zaświadczenia: 0 zł.
No to gratuluję.
Ja musiałem dać stówkę w med. pracy.
 
No nieźle, a ja ciągle się przygotowuję do "starych" norm!
Nieźle odpuścili z tym 1000 m
(do Nikolas)
 
Witam,
pytanie do ludzi z IAS Gdańsk: nabór z terminem na papiery do 24 sierpnia, złożone 24 sierpnia, a już w piatek (3 września) mam maila z terminem testu wiedzy na 10.09.
Też tak macie?
I jak się ma sprawa z zaświadczeniem od felczera o braku przeciwwskazań do testu sprawnościowego?
Dacie radę do 15 września?
Mnie lekarze gonią na szczaw, asekuranctwo, nikt nie chce tego podpisać na podstawie pomiaru ciśnienia i oględzin adepta!
@Iupus, pamiętasz może część pytań z testu wiedzy ogólnej, który miałeś ostatnio?
 
Kiedy będą nabory do scs w mazowieckim ? od pół roku nic
Centrum RP więc niekoniecznie jak przy granicy zew. UE. Tylko czekaj i czujny badź do czasu pojawienia sie ogł. o naborze. Z pozytywu masz, że możesz dobrze/coraz lepie przygotowywać się do rekrutacji - tu czas na Twoją korzyść. Jeżeli nie chcesz tego a jesteś b. zdetermonowany, to weź udział w innym województwie a po jakimś czasie ....(np. meldunek/wniosek/prośba o przeniesienie)
 
Bete,
podobnie jak już było pisane:
  • program pomocy w wych. dzieci - 500+
  • administracja zespolona i niezespolona (np. Komendant O. SG - organ jakiej adm. - z tego ze dwa pytania były więc trzeba poczytać w Wiki
  • "walka z terroryzmem" - od kiedy to pojęcie (WTC of course)
  • kto może zostać funkiem - za co karany, a kto nie
  • czynności oper.-rozpozn. dla SCS - jakie prawo reguluje (ustawa o KAS - koniecznie przeczytać - dużo pytań z treści ustawy)
  • władza zwierzchnia - do Narodu
  • władza ustawodawcza - sejm i senat
  • pierwsze obrady Parlamentu Europejskiego (1962 - to najtrudniejsze pytanie było,bo ciężko to wygrzebać gdziekolwiek, nawet w artykułach o PE)
  • rozróżnienie rady Europejskiej od Rady Unii Europejskiej, przewodniczący Rady UE - wybierany kwalifikowaną większością głosów itp.
  • Barack Obama - w którym roku wygrał pierwsze wybory - 2008

Generalnie tak jak podają: wiedza ogólna bieżąca, Polska w UE, ustawa o KAS.
Poczytasz parę godzin w necie i robisz ten test na 90-95%.
 
Back
Do góry