• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Nabór do służby - testy wiedzy

Mam pytanie, bo przygotowuję się do testu wiedzy (do policji było jakoś łatwiej, hah :p). Przeczytałem sobie ustawę o KAS(skupiłem się na strukturze organizacyjnej i poszczególnych komórkach), przerabiam sobie przykładowy test ze strony KAS (100 pytań), no i w planach mam jeszcze ustawę o Służbie Celnej. Czy taki zestaw będzie dobry do nauki, żeby minimalnie zaliczyć? Kolejne pytanie, bo w tym teście ze strony KAS odnoszą się do danych z 2007 r., czy ktoś kto pisał w poprzednich latach owy test może mi powiedzieć na jakim okresie bazować(Stopy bezrobocia, inflacje itp.). Dziękuję za pomoc!
 
Mam pytanie, bo przygotowuję się do testu wiedzy (do policji było jakoś łatwiej, hah :p). Przeczytałem sobie ustawę o KAS(skupiłem się na strukturze organizacyjnej i poszczególnych komórkach), przerabiam sobie przykładowy test ze strony KAS (100 pytań), no i w planach mam jeszcze ustawę o Służbie Celnej. Czy taki zestaw będzie dobry do nauki, żeby minimalnie zaliczyć? Kolejne pytanie, bo w tym teście ze strony KAS odnoszą się do danych z 2007 r., czy ktoś kto pisał w poprzednich latach owy test może mi powiedzieć na jakim okresie bazować(Stopy bezrobocia, inflacje itp.). Dziękuję za pomoc!
Ustawę o służbie celnej sobie daruj, bo ona jest w ustawie o KAS.
 
Myślę o podjęciu pracy w służbie celnej, zastanawiam się czy zdarza się, że w rekrutacji biorą udział osoby grubo po czterdziestce?
 
Może na szybszej emeryturze nie skorzystacie, ale na jej wysokości już prędzej.
 
Myślę o podjęciu pracy w służbie celnej, zastanawiam się czy zdarza się, że w rekrutacji biorą udział osoby grubo po czterdziestce?

Jeżeli nie dzielisz się tylko swoimi przemyśleniami lecz oczekujesz porady, to ja stanowczo radzę - nie myśl!
Zauważ - to nie jest praca, tylko służba! Osobie "grubo po czterdziestce", minimalna emerytura (mundurowa)
po koniecznych 25 latach służby, raczej się nie opłaca.
Innych argumentów oszczędzę - chyba, że sam mundur wyjątkowo Cię "kręci" ...
 
No to się kilka lat spóźniłaś...

Służby Celnej nie ma....

Od kiedy Przyjacielu, jesteś tak zdecydowanym formalistą?

To, że ktoś wymyślił i zaczął używać jakąś śmieszną nazwę, nie zmieni wszak i Twojej,
(świadomej) tożsamości. Nikt też nie zagwarantuje, że i Nazwa nie powróci ...
 
Mam pytanie, bo przygotowuję się do testu wiedzy (do policji było jakoś łatwiej, hah :p). Przeczytałem sobie ustawę o KAS(skupiłem się na strukturze organizacyjnej i poszczególnych komórkach), przerabiam sobie przykładowy test ze strony KAS (100 pytań), no i w planach mam jeszcze ustawę o Służbie Celnej. Czy taki zestaw będzie dobry do nauki, żeby minimalnie zaliczyć? Kolejne pytanie, bo w tym teście ze strony KAS odnoszą się do danych z 2007 r., czy ktoś kto pisał w poprzednich latach owy test może mi powiedzieć na jakim okresie bazować(Stopy bezrobocia, inflacje itp.). Dziękuję za pomoc!
czy mógłbyś powiedzieć dokładnie z jakich testów korzystasz? Ja mam egzamin w sobotę Przemyśl
 

Jeżeli nie dzielisz się tylko swoimi przemyśleniami lecz oczekujesz porady, to ja stanowczo radzę - nie myśl!
Zauważ - to nie jest praca, tylko służba! Osobie "grubo po czterdziestce", minimalna emerytura (mundurowa)
po koniecznych 25 latach służby, raczej się nie opłaca.
Innych argumentów oszczędzę - chyba, że sam mundur wyjątkowo Cię "kręci" ...
 
Mundur...Czemu nie, ale bardziej kręci mnie system czasu pracy i myślę że wyższe zarobki niż moje obecne
 
Wyższość zarobków jest tu mocno względna, a system czasu SŁUŻBY wysoce nieokreślony!
 
Ponawiam moje pytanie o test wiedzy, czego się można spodziewać? Jest dużo wiadomości z zakresu wiedzy o społeczeństwie? Tak jak mówię, przeanalizowałem ustawę o KAS, pytania ze strony m.ksap.gov.pl/sites/default/files/files/test_wiedzy.pdf (zaktualizowałem sobie na dzisiejsze dane). Chodzi mi głównie o pytania związane ze statystyką, czy przykładowo pytania o stopę bezrobocia sięgają ostatnich kilku lat? Czy jakiegoś szerszego okresu
 
wiek nie przeszkadza, nie każdemu zależy na emce 15-25l, ustawa o KAS, Konstytucja, reszta na moim tescie x lat temu to była wiedza ogólna..co to lpg, czy jest obowiązek w aucie zapasowego koła itp, statystyk nie miałem ale może ost coś się zmieniło..jak ktoś chce poczytać o statyst, to wydaję mi się, że raczej sytuacja obecna, a nie jakieś 10l wstecz :)
 
Czy praca ta polega non stop na pracy w terenie czy są stanowiska na których pracuje się głównie przy biurku?
 
Back
Do góry