• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Nabór 01-02/2021

10:30 W skarbówce w Legnicy :)

Ktoś wie ile czasu jest przeznaczone na test? Czy pytania są otwarte czy wielokrotnego wyboru? Nie wiem czy brać urlop w pracy czy zdążę na 11:30 jeśli test się zacznie o 10:30.
 
Ostatnia edycja:
10:30 W skarbówce w Legnicy :)

Ktoś wie ile czasu jest przeznaczone na test? Czy pytania są otwarte czy wielokrotnego wyboru? Nie wiem czy brać urlop w pracy czy zdążę na 11:30 jeśli test się zacznie o 10:30.
Wg KAS z kujawsko pomorskiego: "Test wiedzy przeprowadza się w wydzielonych pomieszczeniach, pod nadzorem co najmniej 2
członków zespołu do postępowania kwalifikacyjnego, wyznaczonych przez przewodniczącego
zespołu.
13. Do zabezpieczenia prawidłowego przebiegu testu wiedzy przewodniczący zespołu do
przeprowadzenia postępowania kwalifikacyjnego może dodatkowo upoważnić osoby do dokonania
określonych czynności techniczno-obsługowych. Upoważnienie powinno mieć formę pisemną.
14. Przed wejściem do sali kandydaci wyczytywani są zgodnie z kolejnością alfabetyczną. Po
sprawdzeniu tożsamości, każdy z kandydatów otrzymuje kartę informacyjną.
15. Kandydaci zajmują wyznaczone miejsca zgodnie z wyczytywaną alfabetycznie kolejnością.
16. Przed rozpoczęciem testu wiedzy członek zespołu do postępowania kwalifikacyjnego informuje
o warunkach organizacyjnych, zasadach oceniania testu oraz zasadach zachowania.
17. Kandydat otrzymuje arkusze testów, oraz kartę odpowiedzi (Załącznik nr 2), opatrzone pieczęcią
jednostki organizacyjnej KAS, do której prowadzone jest postępowanie. Uwzględnia się wyłącznie
odpowiedzi udzielone na karcie odpowiedzi opatrzonej pieczęcią jednostki organizacyjnej KAS, do
której prowadzone jest postępowanie.
18. Kandydat wpisuje na teście i karcie odpowiedzi otrzymany numer ewidencyjny (z karty
informacyjnej).
19. Z udziału w teście wiedzy wyklucza się kandydata, który w trakcie jego przeprowadzania
porozumiewał się z innymi kandydatami, posługiwał się arkuszami i/lub kartami odpowiedzi innymi
niż opatrzone pieczęcią jednostki organizacyjnej KAS, do której prowadzone jest postępowanie,
korzystał z urządzeń służących do przechowywania, przekazywania lub odbierania informacji,
zakłócał przebieg testu wiedzy lub opuścił pomieszczenie, w którym przeprowadza się test wiedzy,
wraz z otrzymanymi arkuszami testu.
20. W wyjątkowych przypadkach członek zespołu do przeprowadzenia postępowania kwalifikacyjnego
może wyrazić zgodę na opuszczenie przez kandydata pomieszczenia, w;
którym jest przeprowadzany
test wiedzy. Na czas nieobecności kandydat przekazuje członkowi zespołu posiadane arkusze testu
i kartę odpowiedzi. Fakt opuszczenia sali odnotowuje się na teście kandydata, z podaniem godziny
wyjścia i godziny powrotu.
21. Czas przeznaczony na rozwiązanie testu: 40 minut.
22. Zebrane testy wraz z kartami odpowiedzi są przekazywane przewodniczącemu zespołu
i przechowywane w miejscu specjalnie do tego celu wyznaczonym.
II. Informacje o teście wiedzy:
Test wiedzy składa się z czterech części tematycznych - łącznie test zawiera 40 pytań:
1. Organizacja i funkcjonowanie administracji publicznej.
2. Organizacja i funkcjonowanie Krajowej Administracji Skarbowej.
3. Członkostwu Rzeczypospolitej Polskiej w Unii Europejskiej.
4. Aktualne zagadnienia społeczno-gospodarcze.
Test wiedzy ma formę testu jednokrotnego wyboru: z podanych odpowiedzi tylko jedna jest poprawna.
III. Analiza wyników testów:
1. Na każde pytanie testowe możliwa jest tylko jedna poprawna odpowiedź, za którą otrzymuje się
1 punkt. W przypadku braku odpowiedzi lub niepoprawnej odpowiedzi otrzymuje się 0 punktów.
2. Na podstawie otrzymanej liczby punktów tworzona jest lista rankingowa opatrzona podpisami
członków zespołu do przeprowadzenia postępowania kwalifikacyjnego.
3. Sprawdzania testów wiedzy dokonują członkowie zespołu do przeprowadzenia postępowania
kwalifikacyjnego. Do sprawdzania testu wiedzy może służyć szablon odpowiedzi (Załącznik nr 3)
przygotowany przez przewodniczącego zespołu do przeprowadzenia postępowania kwalifikacyjnego.
IV. Ocena kandydatów:
1. Do kolejnego etapu postępowania kwalifikacyjnego (testu sprawności fizycznej) przechodzą
kandydaci, którzy uzyskali co najmniej 24 punkty z testu wiedzy, z tym, że na jedno wolne
stanowisko służbowe kwalifikuje się 5 kandydatów, którzy uzyskali kolejno największą liczbę
punktów.
2. W przypadku gdy piąty i kolejny kandydat uzyska taką samą liczbę punktów z testu wiedzy, do testu
sprawności fizycznej przystępują wszyscy kandydaci, którzy uzyskali tę lub większą liczbę punktów
z testu wiedzy.
 
10:30 W skarbówce w Legnicy :)

Ktoś wie ile czasu jest przeznaczone na test? Czy pytania są otwarte czy wielokrotnego wyboru? Nie wiem czy brać urlop w pracy czy zdążę na 11:30 jeśli test się zacznie o 10:30.
Tu informacja z Warmińsko-Mazurskiego
Gdzieś w innych wątkach było że 40 pytań, 40 minut w ostatnich naborach w różnych Izbach.
 
Na stronie dolnośląskiej KAS pojawiła się informacja o zwiększeniu ilości wolnych miejsc w aktualnym naborze:
· w Wałbrzychu – 2 etaty;
· we Wrocławiu – 4 etaty;
· w Jeleniej Górze – 3 etaty
· w Legnicy – 6 etatów
W takim razie szanse zwiększają się :)
 
Test wiedzy
Hej mam pytanie odnośnie testu wiedzy jakie mogą pojawić się pytania dot. Służby celno-skarbowej . Zakres jest bardzo szeroki i może ktoś podpowie czego najlepiej się nauczyć .
Z góry dziękuję za informację
 
Test wiedzy
Hej mam pytanie odnośnie testu wiedzy jakie mogą pojawić się pytania dot. Służby celno-skarbowej . Zakres jest bardzo szeroki i może ktoś podpowie czego najlepiej się nauczyć .
Z góry dziękuję za informację
Na pytania dotyczące Służby Celno Skarbowej najbardziej przyda się Ustawa o Krajowej Administracji Skarbowej. Jeśli chodzi o pytania , które pojawiły się u mnie na teście z ustawy to kto kogo mianuje na poszczególne stanowiska, Kapelani w KAS, stopnie służbowe (jakie dostaje osoba od razu przyjęta do służby), co jaki okres pracownik SCS jest poddawany kontroli (w trakcie słuzby przygotowawczej oraz w trakcie służby stałej), za co funkcjonariusz moze zostać zawieszony do 3 miesięcy, czy stopnie są dożywotnie.
 
Na pytania dotyczące Służby Celno Skarbowej najbardziej przyda się Ustawa o Krajowej Administracji Skarbowej. Jeśli chodzi o pytania , które pojawiły się u mnie na teście z ustawy to kto kogo mianuje na poszczególne stanowiska, Kapelani w KAS, stopnie służbowe (jakie dostaje osoba od razu przyjęta do służby), co jaki okres pracownik SCS jest poddawany kontroli (w trakcie słuzby przygotowawczej oraz w trakcie służby stałej), za co funkcjonariusz moze zostać zawieszony do 3 miesięcy, czy stopnie są dożywotnie.
Dziękuję bardzo właśnie nie wiedziałam czego się najbardziej uczyć a w jakim mieście jesteś ?
 
Test wiedzy
Hej mam pytanie odnośnie testu wiedzy jakie mogą pojawić się pytania dot. Służby celno-skarbowej . Zakres jest bardzo szeroki i może ktoś podpowie czego najlepiej się nauczyć .
Z góry dziękuję za informację
-Ustawa o KAS (jak jesteś ambitny to jakieś rozporządzenia do ustawy)
  • Repetytorium maturalne z WOS
  • Materiały o UE
  • Zrób sobie prasówkę i przegląd aktualnych zagadnień polityczno-społecznych by być na bierząco z aktualnymi informacjami.
  • Dodatkowo możesz sobie posprawdzać kto stoi na czele najważniejszych organów państwowych, światowych, europejskich.
 
Tak, widziałam, że poszukują we Wrocławiu, Jeleniej Górze, Wałbrzychu itd. Czyli to, że mieszkam we Wrocławiu i składam papiery do oddziału we Wrocławiu, nie ma za bardzo znaczenia? Po przejściu testów, od razu mogą mnie oddelegować do pracy, przykładowo w Jeleniej Górze? Powyżej 50 km od miejsca zamieszkania?
 
@MałaMi* ,ponawiasz pytanie? Odpowiedź była.
Oczywiście, że mogą przenieść do Jeleniej Góry, ale we Wrocławiu tego nie robią. O przychylności dla młodych świadczy nawet korespondencja użytkownika @komisja. W jakiej innej izbie kadry/komisja udzielają dodatkowych informacji na forum?
Funkcjonariusza można przenieść nawet na drugi koniec Polski, tylko musi (powinno) to mieć sens.
Wiem, że zaraz dostaniesz inne odpowiedzi, że to już było na masową skalę w 2004 r., sam byłem kilka miesięcy w innym województwie (tylko czasowo). Nie znam w ostatnich latach takich przypadków. NIE MA U NAS JEDNAK NIC PEWNEGO.
We Wro było w ostatnich tatach kilka przypadków przeniesień pomiędzy Wrocław Legnica, czy Wałbrzych Wrocław, ale najczęściej z inicjatywy funkcjonariusza.
Przecież nie trzeba się na to zgadzać, można się zwolnić. Zastanów się komu może zależeć, żeby w ten sposó zachęcać młodego funkcjonariusza, który dopiero co "dał się nabrać" do odejścia ze służby.
 
Ostatnia edycja:
Test w miarę ok. Trochę pytań "typowych", przewijających się na forum, a kilka mnie zaskoczyło. W maksymalną ilość punków nie mierzę bo wiem, że popełniłem przynajmniej jeden błąd przy pytaniach z UE. Mimo wszystko jestem w miarę zadowolony. Tobie jak poszło?
 
Super, że jesteście zadowoleni, bo my starzy inaczej podchodzimy do tej służby to się nie zrażajcie. Kiedy będziecie mieć wyniki?
 
Test w miarę ok. Trochę pytań "typowych", przewijających się na forum, a kilka mnie zaskoczyło. W maksymalną ilość punków nie mierzę bo wiem, że popełniłem przynajmniej jeden błąd przy pytaniach z UE. Mimo wszystko jestem w miarę zadowolony. Tobie jak poszło?
A jak poszło Tobie?
Naliczyłem 4 błędy, dopuszczam możliwość jeszcze ewentualnie do 2 błędów. Ogólnie moim zdaniem jakoś specjalnie łatwy nie był, porównując np. pytania które przewijały się w różnych wątkach na tym forum, czy szczegółowość niektórych pytań np. z UE
 
Back
Do góry