• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Nabór 01-02/2021

Moim zdaniem wszystkie etapy powinny być.
Ale decydenci zamiast zmniejszać odstępy pomiędzy poszczególnymi testami wolą usuwać same testy :D Kuriozum.
Droga na skróty, która prowadzi na drzewo.
 
Cześć! Ja też dziś dostałam maila z informacją o teście sprawnościowym (w ubiegły piątek pisałam test wiedzy we Wro). Pozdrawiam!
 
Ostatnia edycja:
Takie były na 9.00,nie pamiętam dokładnie konstrukcji pytań
1.administracja rządowa w Polsce (a.)prezes rady ministrów, b.) rada ministrów c.) sejm
2.kadencja rady powiatu
3.kto zwołuje refendum
4.kto powołuje dyrektora szkoły skarbowosci
5.kto powołuje sędziego
6. Kto nie jest organem kas
7.wojewodzki lekarz weterynarii (administracja niezespolonam zespolona i jeszcze jedna odpowiedź której nie pamiętam)
8.obama kiedy po raz pierwszy zostal prezydentem
9.czym zajmuje się cepol
10.kiedy euro weszło do obiegu
11.regionalna izba obrachunkowa
12. Agencja praw podstawowych ue
13. Europejski trybunał obrachunkowy
14.dziennik ustaw
15.jaka formacja podlega pod samorząd (policja, straż graniczna, straż gminna)
16.nie pamiętam konstrukcji pytania, ale chodziło o to, że funkcjonariusz nie może strajkować
17.w jakim przypadku funkcjonariusz nie musi mieć umundorowania na sluzbie
18.znak graficzny kas
19.kto powoluje naczelnika us
20.szczyt UE co to jest
21.ile procent musi uzyskać koalicja
22. Gdzie naczelnik ucs może przeprowadzać kontrolę
23.kto jest zwierzchnikiem sił zbrojnych
24.jakim kolgialnyn organem kieruje marszałek wojewodztwa
25.jakie państwo przyjęło euro w 2015 roku (Estonia, litwa, Łotwa) - tu mam dziwne wrażenie, że pytanie było z błędem i zostało zadane o to jakie państwo weszło do UE w 2015, ale może się mylę, bo stresik jednak był 😋
Odpowiedzi na niektóre z tych pytań faktycznie były skonstruowane dosyć dziwnie, myślę, że jeśli ktoś na co dzień nie ma do czynienia z zagadnieniami to bez przygotowania mógłby mieć spory problem.

Może ktoś pamięta pozostałe pytania?😁
1. Była podana treść przepisu prawnego - należało wskazać Kodeks Karny.
2. Stolica Polski określona jest wKonstytucji RP.
3. Początki EWG - lata 50te
4. Ile państw miała UE w 1945? Zero
5. Kto zajmuje się szkoleniem kadry KAS? Krajowa Szkoła Skarbowości.

I mamy komplet 30 pytań z piątku :)
 
Hm, nie neguję oczywiście testu sprawnościowego ale patrząc na wymagania dla kobiet, gdzie na maksymalna liczbę punktów mam zrobić 9 pompek (dla mojego rocznika) z podporem kolan, 14 brzuszków i przebiec 600m w bodajże 3,25 - raczej nie ma to wielkiego przełożenia na wykorzystanie środków przymusu bezpośredniego, skoro nie znam np. podstawowych zasad samoobrony😁
Pompki nie są wykonywane z podpory na kolanach. Mężczyżni i kobiety robią takie same pompki, tylko różna jest ich ilość.
Co do ŚPB to jeśli ktoś nie daje rady na teście sprawnościowym na wstępie to nie poradzi sobie na ŚPB, tam też się pobiega, porobi się pompek, brzuszków i wiele, wiele innych ćwiczeń.
 
Pompki nie są wykonywane z podpory na kolanach. Mężczyżni i kobiety robią takie same pompki, tylko różna jest ich ilość.
Co do ŚPB to jeśli ktoś nie daje rady na teście sprawnościowym na wstępie to nie poradzi sobie na ŚPB, tam też się pobiega, porobi się pompek, brzuszków i wiele, wiele innych ćwiczeń.
Nie wprowadzaj w błąd :) :

1) SIŁA MIĘŚNI RAMION: UGINANIE RAMION W PODPORZE LEŻĄC PRZODEM Miejsce: hala sportowa/sala gimnastyczna lub stadion/boisko. Ocena: liczba prawidłowo wykonanych powtórzeń. Sposób wykonania: Z podporu, leżąc przodem (kobiety z oparciem kolan o podłoże), ćwiczący (na sygnał prowadzącego) ugina ręce w stawach łokciowych i barkowych tak, aby znalazły się co najmniej na wysokości łokci (tułów wyprostowany), po czym dokonuje wyprostu, aż do uzyskania pozycji wyjściowej (pełny wyprost w stawach łokciowych). Oceniający głośno wymienia kolejno liczbę prawidłowo wykonanych powtórzeń. Jeżeli kandydat nie wykona ćwiczenia zgodnie z opisem, oceniający powtarza ostatnią liczbę zaliczonych ugięć ramion. W trakcie ćwiczenia nie wolno wykonywać przerw odpoczynkowych.
 
Ostatnia edycja:
Pompki nie są wykonywane z podpory na kolanach. Mężczyżni i kobiety robią takie same pompki, tylko różna jest ich ilość.
Co do ŚPB to jeśli ktoś nie daje rady na teście sprawnościowym na wstępie to nie poradzi sobie na ŚPB, tam też się pobiega, porobi się pompek, brzuszków i wiele, wiele innych ćwiczeń.
Nie wprowadzaj w błąd:

1) SIŁA MIĘŚNI RAMION: UGINANIE RAMION W PODPORZE LEŻĄC PRZODEM Miejsce: hala sportowa/sala gimnastyczna lub stadion/boisko. Ocena: liczba prawidłowo wykonanych powtórzeń. Sposób wykonania: Z podporu, leżąc przodem (kobiety z oparciem kolan o podłoże), ćwiczący (na sygnał prowadzącego) ugina ręce w stawach łokciowych i barkowych tak, aby znalazły się co najmniej na wysokości łokci (tułów wyprostowany), po czym dokonuje wyprostu, aż do uzyskania pozycji wyjściowej (pełny wyprost w stawach łokciowych). Oceniający głośno wymienia kolejno liczbę prawidłowo wykonanych powtórzeń. Jeżeli kandydat nie wykona ćwiczenia zgodnie z opisem, oceniający powtarza ostatnią liczbę zaliczonych ugięć ramion. W trakcie ćwiczenia nie wolno wykonywać przerw odpoczynkowych.
Dokładnie, pompki dla kobiet są inne, raczej nie mogą robić sobie samowolki i narzucać swoich zasad, te ćwiczenia reguluje załącznik do rozporządzenia Ministra Finansów Publicznych ws. postępowania do służby.
 
Hm, nie neguję oczywiście testu sprawnościowego ale patrząc na wymagania dla kobiet, gdzie na maksymalna liczbę punktów mam zrobić 9 pompek (dla mojego rocznika) z podporem kolan, 14 brzuszków i przebiec 600m w bodajże 3,25 - raczej nie ma to wielkiego przełożenia na wykorzystanie środków przymusu bezpośredniego, skoro nie znam np. podstawowych zasad samoobrony😁
Na środkach przymusu codziennie rano są ćwiczenia. Dystans do biegania dużo większy. Ćwiczenia różne. To jest test sprawności ogólnej, po to jest, żeby ustalić ogólną sprawność. Są u nas nowe funkcjonariuszki, które przechodziły test sprawności w Twojej grupie wiekowej. Wykonywały tradycyjne pompki (wtedy były takie i wyższe normy na 5tki). Wykonywały ćwiczenia staranie a pompki lepiej niż koledzy. Dla mnie jako już prawie emeryta i szacunku do młodych kolegów i koleżanek i ich starań. Test sprawności musi być a te limity na 5 są do osiągnięcia.
 
Na środkach przymusu codziennie rano są ćwiczenia. Dystans do biegania dużo większy. Ćwiczenia różne. To jest test sprawności ogólnej, po to jest, żeby ustalić ogólną sprawność. Są u nas nowe funkcjonariuszki, które przechodziły test sprawności w Twojej grupie wiekowej. Wykonywały tradycyjne pompki (wtedy były takie i wyższe normy na 5tki). Wykonywały ćwiczenia staranie a pompki lepiej niż koledzy. Dla mnie jako już prawie emeryta i szacunku do młodych kolegów i koleżanek i ich starań. Test sprawności musi być a te limity na 5 są do osiągnięcia.
Dlatego mówię, że nie neguje tego testu, jestem w stanie go wykonać bez większych przygotowań, nawet gdyby pompki były bez podporu, ale mimo wszystko nie czuje się wystarczająco sprawna, żeby mieć pewność, że poradzę sobie z zatrzymaniem kogoś 2 razy większego na przykład. Ale cieszę się, że jest to brane pod uwagę, że faktycznie w ramach służby wykonuje się również ćwiczenia fizyczne-to moim zdaniem duży plus, bez umiejętności i dobrego przygotowania ciężko o pewność siebie
 
Ja osobiście mam problem z wykonywaniem pompek. Taka moja uroda. A wykonywałam ŚPB na 2 razy większych od siebie kolegach. Nie uważam, abym robiąc 40 męskich pompek w 30 s umiała ŚPB bardziej lub mniej. No ale cóż mimo słabych warunków pogodowo-lokalowych próbuje poprawić wydolność która niestety ost czasy leży i kwiczy, bo również przeszlam we WRO do 2 etapu.
 
Ja osobiście mam problem z wykonywaniem pompek. Taka moja uroda. A wykonywałam ŚPB na 2 razy większych od siebie kolegach. Nie uważam, abym robiąc 40 męskich pompek w 30 s umiała ŚPB bardziej lub mniej. No ale cóż mimo słabych warunków pogodowo-lokalowych próbuje poprawić wydolność która niestety ost czasy leży i kwiczy, bo również przeszlam we WRO do 2 etapu.
Ależ na teście sprawności fizycznej nie robi się pompek na czas 😉 jest to test sprawności ogólnej. Takie a nie inne ćwiczenia zostały wybrane. Pompki weryfikują siłę mięśni ramion, kiedyś było podciąganie. Osobiście uważam, że pompka nie jest taka straszna 😉 Powodzenia.
 
Ja rozumiem sens przeprowadzenia testu sprawnosci fizyczniej. Rozumiem ze jego forma musi być ustalona z góry i zawierać określone ćwiczenia. Ale nadal nie uważam, że akurat te ćwiczenia maja jakikolwiek wplyw na umiejętności używania ŚPB, bo tak jak mówiłam ja osobiście wydolnosciowo zawsze bylam raczej w słabej kondycji, pompki dla mnie to coś strasznego a zakajdankowanie faceta który jest 2 razy większy odemnie nie sprawiało mi jakies olbrzymiej trudności. Myślę, że chociaz nie robilam tego jakies 6 lat w stresowej sytuacji zrobiłabym to od razu. Chociaz czy w ogóle istnieją w SCS takie sytuacje, ze się ŚPB używa, czy to jest potrzebne tylko teoretycznie?
 
Ja rozumiem sens przeprowadzenia testu sprawnosci fizyczniej. Rozumiem ze jego forma musi być ustalona z góry i zawierać określone ćwiczenia. Ale nadal nie uważam, że akurat te ćwiczenia maja jakikolwiek wplyw na umiejętności używania ŚPB, bo tak jak mówiłam ja osobiście wydolnosciowo zawsze bylam raczej w słabej kondycji, pompki dla mnie to coś strasznego a zakajdankowanie faceta który jest 2 razy większy odemnie nie sprawiało mi jakies olbrzymiej trudności. Myślę, że chociaz nie robilam tego jakies 6 lat w stresowej sytuacji zrobiłabym to od razu. Chociaz czy w ogóle istnieją w SCS takie sytuacje, ze się ŚPB używa, czy to jest potrzebne tylko teoretycznie?
No właśnie, ja będę w stanie wykonać te ćwiczenia, a jednak uważam że nie mam predyspozycji do ŚPB, ale może tak mi się tylko wydaje. Tak na marginesie to pompki i bieg coś tam jeszcze sprawdzają, ale brzuszki, wykonywane w ten sposób na pewno nie sprawdzając siły mięśni brzucha😁 no ale takie są wymagania i już.
Właśnie też jestem ciekawa jak to się wszytko ma do rzeczywistości, o ile na granicy jestem w stanie sobie wyobrazić, że ŚPB są potrzebne to w takim Wrocławiu czy Legnicy? 🤷‍♀️
 
Ja mam obraz pracy na lotnisku we Wrocławiu tylko a tam to spokojna praca raczej, jako straz ochrony lotniska to może raz slyszalam o jakimś kajdakowaniu (przez nas).

A co do tych "brzuszkow" to ich sensu tez nie rozumiem, ale trzeba to trzeba, nie ma co zgłębiać sensu.
 
No właśnie, ja będę w stanie wykonać te ćwiczenia, a jednak uważam że nie mam predyspozycji do ŚPB, ale może tak mi się tylko wydaje. Tak na marginesie to pompki i bieg coś tam jeszcze sprawdzają, ale brzuszki, wykonywane w ten sposób na pewno nie sprawdzając siły mięśni brzucha😁 no ale takie są wymagania i już.
Właśnie też jestem ciekawa jak to się wszytko ma do rzeczywistości, o ile na granicy jestem w stanie sobie wyobrazić, że ŚPB są potrzebne to w takim Wrocławiu czy Legnicy? 🤷‍♀️
Jeżeli się wybiorą Panie na realizację, choćby przymusowe doprowadzenie świadka czy podejrzanego bądź przeszukanie i ktoś zacznie być agresywny no to w sumie może urok osobisty pomoże 😉 wejście do lokalu z nielegalnym hazardem, praca na pasie, wszędzie tam TITI jest potrzebne. To że nie ma granicy, to nie znaczy, że praca w Legnicy czy Wrocławiu jest pracą za biurka. Trudno polemizować z tym, że akurat, to czy tamto ćwiczenie pojawia się w teście sprawności a później korzysta się z tych ćwiczeń na rozgrzewce do zajęć do Technik Interwencji.
 
Jeżeli się wybiorą Panie na realizację, choćby przymusowe doprowadzenie świadka czy podejrzanego bądź przeszukanie i ktoś zacznie być agresywny no to w sumie może urok osobisty pomoże 😉 wejście do lokalu z nielegalnym hazardem, praca na pasie, wszędzie tam TITI jest potrzebne. To że nie ma granicy, to nie znaczy, że praca w Legnicy czy Wrocławiu jest pracą za biurka. Trudno polemizować z tym, że akurat, to czy tamto ćwiczenie pojawia się w teście sprawności a później korzysta się z tych ćwiczeń na rozgrzewce do zajęć do Technik Interwencji.
Chyba nikt tu nie oczekuje, że będzie siedzieć tylko za biurkiem, domyślam się, że trochę czasu potrwa zanim funkcjonariusz będzie dobrze przygotowany do interwencji... Fakt, nie da się polemizować z tymi ćwiczeniami, choć nieco dziwi, że przez tyle lat nikt nie wprowadził czegoś zamiast brzuszków - wykonywane w ten sposób nie są efektywne, a mogą być szkodliwe dla kręgosłupa, nie chodzi tu o mądrzenie się, tylko takie realne spojrzenie na to, co dane ćwiczenie przynosi. Ale w sumie fakt, nie ma się co rozwodzić, bo wytyczne są jakie są, trzeba się dostosować 😉
 
Pytanie tylko czy to się zdarza czasami czy na tym głównie polega praca. Ale jak dla mnie spoko,aż wieczorem tez pojde ćwiczyć bo mi taka praca odpowiada.

No i tak na marginesie urok osobisty czasami pomaga.
 
Pytanie tylko czy to się zdarza czasami czy na tym głównie polega praca. Ale jak dla mnie spoko,aż wieczorem tez pojde ćwiczyć bo mi taka praca odpowiada.

No i tak na marginesie urok osobisty czasami pomaga.
Oby, jak najczęściej urok osobisty pomagał 😉
 
Nie chce zakładać nowego wątku więc ty zapytam, czy ktoś się orientuje/jakiś przeciek informacji miał 😋 co z dalszym postępowaniem? Wiem, że info po 9.04,ale może ktoś wie coś więcej? Czy to w ogóle możliwe, że po zaliczeniu wszystkiego co trzeba, początek służby wypadnie przed wrześniem, czy raczej nie ma się co łudzić?
 
Nie chce zakładać nowego wątku więc ty zapytam, czy ktoś się orientuje/jakiś przeciek informacji miał 😋 co z dalszym postępowaniem? Wiem, że info po 9.04,ale może ktoś wie coś więcej? Czy to w ogóle możliwe, że po zaliczeniu wszystkiego co trzeba, początek służby wypadnie przed wrześniem, czy raczej nie ma się co łudzić?
Jeśli dość szybko proces naboru ruszy znowu to myślę, że spokojnie w okresie wakacyjnym może być przyjęcie do służby.
 
Back
Do góry