• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Nabór 01-02/2021

ann125

Nowy użytkownik
Dołączył
8 Luty 2021
Posty
7
Punkty reakcji
3
Dzień dobry,
Aktualnie prowadzony jest nabór do Służby Celno Skarbowej we Wrocławiu na stanowiskach w Pionie Zwalczania Przestępczości Ekonomicznej.

Mam pytanie wobec tego, czy osoba, taka jak ja, kobieta, która nie miała w swoim życiu doczynienia z żadną służbą jest w stanie się tam "zaklimatyzować"?
Jeśli oczywiście przejdę wszystkie testy.

Jak wygląda praca w tym pionie?
W ogóle, jak wygląda praca na służbie we Wrocławiu?

Jutro będę kompletować wszystkie dokumenty potrzebne do zgłoszenia kandydatury a właśnie znalazłam forum celnicy.

Z góry dziękuję za odpowiedź
 
Mam pytanie wobec tego, czy osoba, taka jak ja, kobieta, która nie miała w swoim życiu doczynienia z żadną służbą jest w stanie się tam "zaklimatyzować"?
Jeśli oczywiście przejdę wszystkie testy.
Czemu nie? To raczej kwestia indywidualna. No i zależy na jakich ludzi trafisz w komórce.
Jak wygląda praca w tym pionie?
Zależy od komórki. W pionie ZPE masz: komórki realizacyjne (mobilne), operacyjno-rozpoznawcze, obserwacyjne i dochodzeniowo-śledcze. Każda komórka robi inną robotę i ma swoją specyfikę.

W ogóle, jak wygląda praca na służbie we Wrocławiu?
Też to zależy od komórki, do której trafisz. Zauważ, że tym naborze wskazane są różne miejsca służby (Wrocław, Wałbrzych, Jelenia Góra i inne).
Jutro będę kompletować wszystkie dokumenty potrzebne do zgłoszenia kandydatury a właśnie znalazłam forum celnicy.

Z góry dziękuję za odpowiedź
Powodzenia
 
Tak, widziałam, że poszukują we Wrocławiu, Jeleniej Górze, Wałbrzychu itd. Czyli to, że mieszkam we Wrocławiu i składam papiery do oddziału we Wrocławiu, nie ma za bardzo znaczenia? Po przejściu testów, od razu mogą mnie oddelegować do pracy, przykładowo w Jeleniej Górze? Powyżej 50 km od miejsca zamieszkania?
 
Tak, widziałam, że poszukują we Wrocławiu, Jeleniej Górze, Wałbrzychu itd. Czyli to, że mieszkam we Wrocławiu i składam papiery do oddziału we Wrocławiu, nie ma za bardzo znaczenia? Po przejściu testów, od razu mogą mnie oddelegować do pracy, przykładowo w Jeleniej Górze? Powyżej 50 km od miejsca zamieszkania?
raczej mało prawdopodobne, ale wszystko jest możliwe.
 
To jest służba. Mogą Cię przenieść na 6 miesięcy w dowolne miejsce w Polsce. Zresztą tak już było, tzw. Alokacja.
alokacja była czymś innym. Po prostu przenieśli w cholerę gdzie indziej. I nie z Olsztyna do fromborka co mogło by być też uciążliwe ale a przysłowiowej Komańczy do Szczecina.
 
Tak, widziałam, że poszukują we Wrocławiu, Jeleniej Górze, Wałbrzychu itd. Czyli to, że mieszkam we Wrocławiu i składam papiery do oddziału we Wrocławiu, nie ma za bardzo znaczenia? Po przejściu testów, od razu mogą mnie oddelegować do pracy, przykładowo w Jeleniej Górze? Powyżej 50 km od miejsca zamieszkania?
szukamy kandydatów z miejscem zamieszkania (lub w pobliżu), gdzie mamy potrzebę zwiększyć stan osobowy.
Należy wyjaśnić, że funkcjonariusz przeniesiony do Służby w innej miejscowości, gdzie dojazd jest utrudniony (pow. 32 km lub 1 h) otrzymuje od pracodawcy zwrot kosztów dojazdu lub zwrot kosztów wynajęcia kwatery (ryczałt). Zatem taka decyzja o przeniesieniu wywołuje koszt po stronie pracodawcy. Nikt nie szafuje takimi decyzjami i są one podejmowane racjonalnie w zależności od faktycznych potrzeb służbowych.
Podkreślić należy, że szukamy kandydatów tam, gdzie mamy faktyczne potrzeby.
 
''STOIMY MUREM ZA SŁAWOMIREM SIWYM, MAMY DOŚĆ SZYKANOWANIA I NISZCZENIA PRAWEGO CZŁOWIEKA''.
 
Zatem taka decyzja o przeniesieniu wywołuje koszt po stronie pracodawcy. Nikt nie szafuje takimi decyzjami i są one podejmowane racjonalnie w zależności od faktycznych potrzeb służbowych.
Buahaha...

Tu nikt nie zawraca sobie głowy kosztami...

To nie decydent je pokrywa ale izba, czyli nikt

Przykład?

Przenosi się człowieka z wykształceniem prawniczym z uc do oc na kanał

W tym samym czasie człowieka po technikum samochodowym z tego samego kanału przenosi się na jego miejsce do uc

Obaj w papierach o przeniesieniu mają to samo: biorąc pod uwagę pana doświadczenie, wykształcenie i potrzeby służby bla bla bla...

I obaj biorą kaskę za dojazdy...

Normalka
 

ann125, a tak z ciekawości, do której komórki masz zamiar aplikować?​

Komórki organizacyjne we Wrocławiu.

"realizacja zadań służbowych na stanowiskach w Pionie Zwalczania Przestępczości Ekonomicznej, na które prowadzona jest rekrutacja, związana jest z wykorzystaniem broni palnej i środków przymusu bezpośredniego,"

Ładnie brzmi, lecz nie znam więcej szczegółów. Trochę zielona jestem w temacie. Jestem na etapie przebranżowienia się.

Dziękuję wszystkim za udzielone odpowiedzi. Zobaczymy jak mi pójdzie na testach. ;)
Pozdrawiam serdecznie
 
szukamy kandydatów z miejscem zamieszkania (lub w pobliżu), gdzie mamy potrzebę zwiększyć stan osobowy.
Należy wyjaśnić, że funkcjonariusz przeniesiony do Służby w innej miejscowości, gdzie dojazd jest utrudniony (pow. 32 km lub 1 h) otrzymuje od pracodawcy zwrot kosztów dojazdu lub zwrot kosztów wynajęcia kwatery (ryczałt). Zatem taka decyzja o przeniesieniu wywołuje koszt po stronie pracodawcy. Nikt nie szafuje takimi decyzjami i są one podejmowane racjonalnie w zależności od faktycznych potrzeb służbowych.
Podkreślić należy, że szukamy kandydatów tam, gdzie mamy faktyczne potrzeby.
Krysia Pawłowicz się bardziej postarała o historię z hotelem - większej obłudy niż ta historia z szafowaniem decyzji dawno nie czytałem - wielki szacun - oj leje się ta zimną woda za kołnierzyk.
 
Ostatnia edycja:
Buahaha...

Tu nikt nie zawraca sobie głowy kosztami...

To nie decydent je pokrywa ale izba, czyli nikt

Przykład?

Przenosi się człowieka z wykształceniem prawniczym z uc do oc na kanał

W tym samym czasie człowieka po technikum samochodowym z tego samego kanału przenosi się na jego miejsce do uc

Obaj w papierach o przeniesieniu mają to samo: biorąc pod uwagę pana doświadczenie, wykształcenie i potrzeby służby bla bla bla...

I obaj biorą kaskę za dojazdy...

Normalka
to sprawa dla rzecznika dyscypliny finansów publicznych. próbował ktoś?
nie? dajecie przyzwolenie na takie traktowanie.
 
to sprawa dla rzecznika dyscypliny finansów publicznych. próbował ktoś?
nie? dajecie przyzwolenie na takie traktowanie.

Ten i wiele innych nonsensów, afer i skandali opisałem w swojej książce "Byłem celnikiem".

Publikacja niezwłocznie po odejściu na emkę 😜
 
szukamy kandydatów z miejscem zamieszkania (lub w pobliżu), gdzie mamy potrzebę zwiększyć stan osobowy.
Należy wyjaśnić, że funkcjonariusz przeniesiony do Służby w innej miejscowości, gdzie dojazd jest utrudniony (pow. 32 km lub 1 h) otrzymuje od pracodawcy zwrot kosztów dojazdu lub zwrot kosztów wynajęcia kwatery (ryczałt). Zatem taka decyzja o przeniesieniu wywołuje koszt po stronie pracodawcy. Nikt nie szafuje takimi decyzjami i są one podejmowane racjonalnie w zależności od faktycznych potrzeb służbowych.
Podkreślić należy, że szukamy kandydatów tam, gdzie mamy faktyczne potrzeby.
Szanowna komisja ma na myśli zwrot 5pln za dojazd i ryczałt za wynajęcie kwatery w wys.350pln miesięcznie. Proszę spróbować samemu wynająć kwaterę za te pieniądze. Śmiech !!!
 
Już dobrze, Panowie. Nie o tym ten temat. ;)
Ja tylko zapytałam czy jako osoba spoza munduru (jakiegokolwiek) jestem w stanie normalnie pracować. Nie obawiam się ciagłych szkoleń, różnych zakresów prac itp. Chcę po prostu wiedzieć, jak to od środka wygląda, jeszcze przed złożeniem papierów.
 
Już dobrze, Panowie. Nie o tym ten temat. ;)
Ja tylko zapytałam czy jako osoba spoza munduru (jakiegokolwiek) jestem w stanie normalnie pracować. Nie obawiam się ciagłych szkoleń, różnych zakresów prac itp. Chcę po prostu wiedzieć, jak to od środka wygląda, jeszcze przed złożeniem papierów.
Będziesz, jeśli już, pełnić służbę

Znajdź różnice między pracą a służbą i będziesz wiedzieć czy tak czy nie

Najpierw pytasz, a potem gasisz że nie na temat

Zadaj konkretne, zamknìęte pytanie, to może ktoś ci odpowie

Konkretnie

Tak albo nie
 
Back
Do góry