• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Nabór 01-02/2021

Cześć, Czy ktoś biorący udział w ostatnich naborach we Wrocławiu mógłby napisać ile mniej więcej osób chętnych zgłaszało się do naboru? Więcej niż 10-15 na 1 etat ?
 
Cześć, Czy ktoś biorący udział w ostatnich naborach we Wrocławiu mógłby napisać ile mniej więcej osób chętnych zgłaszało się do naboru? Więcej niż 10-15 na 1 etat ?
4 osoby na jeden etat niestety do ostatniego etapu rekrutacji dociera tylko co 4 osoba
 
@ann125 , Wrocław jest dość cywilizowaną izbą i wpisy @komisja możesz brać za wiarygodne. Na Dolnym Śąsku zdarzały się dziwne przeniesienia, ale są to raczej sytuacje wyjątkowe. Wrocław myśli o mlodych funkcjonariuszach, proponuje jedne z najwyższych stawek na start w skali kraju. Nikt nie chce celowo zniechęcać nowo przyjętych i przeniesienie do innej miejscowości jest malo prawdopodobne, chociaż możliwe.
Musisz jednak brać pod uwagę, że jest to służba, nie tylko od poniedziałku do piątku i w dzień. Jeśli realizacja to głównie w terenie.
Jeśli jesteś na to gotowa, to służba u nas potrafi być ciekawa.
Nie jest idealnie, ale też nie aż tak źle jak wynika z lektury większości wątków na tym forum. Opisane sytuacje są prawdziwe, chociaż czasami wyolbrzymione przez osobiste krzywdy, jakich niewątpliwie doświadczyliśmy jako celnicy.
Tak, jak ktoś Ci napisał, wszystko zależy od ludzi, a we Wrocławiu jest wiele życzliwych osób, wśród kadry kierowniczej też (tutaj mogą być różne zdania w zależności od osobistych doświadczeń).
Jakie są szanse na rozwój? Tutaj niestety Wrocław nie jest chyba wyjątkiem w skali kraju, nie istnieje coś takiego, jak ścieżka kariery zawodowej, jest to bolączka całej naszej służby. Teoretycznie próbują coś w tym temacie zmienić, ale może to potrwać.
Może warto spróbować? Nie podpisuje się u nas krwią cyrografu na cale życie. Nie jest to też zwykła praca i decyzję trzeba podjąć rozważnie.
Jeśli chodzi o odsiew na rekrutacji, to nie wynika to z bardzo ostrych kryteriów a raczej z jakości kandydatów. Są etapy których ocena może wydawać się mało obiektywna, ale np. zgłaszaja się osoby, które nie przebiegły w życiu jednego kilometra i liczą, że ktoś im później włączy stoper i sa zdziwione, ze odpadły. Z testów sprawnościowych można dokładnie oszacować swoje szanse, każdy może sobie zmierzyć czas, czy policzyć ile może zrobić tzw. brzuszków.
Powodzenia
 
Ostatnia edycja:
Witam wszystkich celników!
Pytanie do aplikujących w ostatnim naborze czy ktoś ma już jakieś info na temat pierwszych spotkań?
 
Ja nic nie dostałem, ale dopiero 8 dni od końcowego terminu składnia dokumentów. Ja bym obstawiał optymistycznie info po 2-3 tyg, pesymistycznie do 6-8 tyg., ale liczę na pozytywne zaskoczenie 😉
 
Dzień dobry,
Aktualnie prowadzony jest nabór do Służby Celno Skarbowej we Wrocławiu na stanowiskach w Pionie Zwalczania Przestępczości Ekonomicznej.

Mam pytanie wobec tego, czy osoba, taka jak ja, kobieta, która nie miała w swoim życiu doczynienia z żadną służbą jest w stanie się tam "zaklimatyzować"?
Jeśli oczywiście przejdę wszystkie testy.

Jak wygląda praca w tym pionie?
W ogóle, jak wygląda praca na służbie we Wrocławiu?

Jutro będę kompletować wszystkie dokumenty potrzebne do zgłoszenia kandydatury a właśnie znalazłam forum celnicy.

Z góry dziękuję za odpowiedź
Oczywiście, że możesz
W tych grupach przedewszystkim liczy się "pierś nie mleczna lecz waleczna" 😁👍
A tak serio, to zastanów się czy będzie tobie odpowiadać praca z bronią?
Bo np u zielonych jesteś bardziej urzędnikiem, tam od razu nikt nie będzie się wyrywał do Ciebie z piesciami, za wykryty przemyt czy inne nieprawidłowości, tu jest zupełnie inna charakterystyka pracy, ale jak najbardziej możesz, sporo kobiet pracuje w WZP👍 i sobie świetnie radzą
 
Oczywiście, że możesz
W tych grupach przedewszystkim liczy się "pierś nie mleczna lecz waleczna" 😁👍
A tak serio, to zastanów się czy będzie tobie odpowiadać praca z bronią?
Bo np u zielonych jesteś bardziej urzędnikiem, tam od razu nikt nie będzie się wyrywał do Ciebie z piesciami, za wykryty przemyt czy inne nieprawidłowości, tu jest zupełnie inna charakterystyka pracy, ale jak najbardziej możesz, sporo kobiet pracuje w WZP👍 i sobie świetnie radzą

A jeśli ktoś nie jest zielonym to kim jest?

Realizacja już jest zielona, a mundury zostały dopóki rozp na to pozwala
 
Witam wszystkich celników!
Pytanie do aplikujących w ostatnim naborze czy ktoś ma już jakieś info na temat pierwszych spotkań?
Pierwszy etap rekrutacji czyli test wiedzy planowany jest na 12 marca. Następne etapy czyli test sprawności, psychologiczne, rozmowy kwalifikacyjne odbędą się w kolejnych 3 tygodniach. To ostatni dzwonek aby uzyskać formę na test sprawności (głównie chodzi o czas biegu na 1000 m mężczyźni i 600 m dla kobiet) i przygotować się do testu wiedzy.
 
Owszem mundury już będą jednakowe, jednak praca w WZP a w innych komórkach to dwa różne światy, zresztą jeśli nadal pracujesz to sam wiesz, a tu trzeba dziewczynie, która dopiero co chce w tym zawodzie pracować trochę naświetlić sprawę, nie uważasz?

Nie ma wzp

Zielony bardziej urzędnikiem?

Na oc byłeś?

Do tego się odnoszę...

Bądż precyzyjny i szanuj kolegów
 
Jak ja byłem to tak to się nazywało, zielonym na OC też byłem i to niejednym, a o co się rozchodzi? Jak byłem na OC to pamiętam że biała oszula, krawat i za biurkiem obsługiwałem petentów, w wzp biegałem po rynkach, nocne akcje, orzeszukuwanie chat, statków, zupełnie inna praca niż u zielonych, a teraz jest inaczej? No raczej nie w IAS gdzie ja pracowalem

To nie wiem co to za oc, lotnisko chyba

Kolejowe, morskie czy przede wszystkim drogowe to nie biurka, to z reguły kanał i plac bo ruch podlegał kontroli, i towarowy i osobowy

I nie tylko wzp ganiało po rynkach, chatach, melinach, nocami, w weekendy

Słyszałeś o grupach kontrolnych snp a potem dozoru?

Wzp automatów nie tykało w ogóle, ale oprócz tego te grupy to paliwa, wóda, tytoń, fajki itp, zlecenia realuzacji postanowień itp, dzuaĺania z policją, sg, cbś

Chodzi o uderzające w twoim poście traktowanue czarnych jako kogoś lepszego, a nie czarnych jako gorszych, urzędasów

Bądż precyzyjny i szanuj kolegòw
 
Pierwszy etap rekrutacji czyli test wiedzy planowany jest na 12 marca. Następne etapy czyli test sprawności, psychologiczne, rozmowy kwalifikacyjne odbędą się w kolejnych 3 tygodniach. To ostatni dzwonek aby uzyskać formę na test sprawności (głównie chodzi o czas biegu na 1000 m mężczyźni i 600 m dla kobiet) i przygotować się do testu wiedzy.
Orientujesz się może czy nabór do Legnicy będzie prowadzony razem z Wrocławiem, a jeśli nie to na kiedy planowany jest test wiedzy dla Legnicy?
 
Tak logicznie myśląc nabór jest prowadzony przez IAS Wrocław i tam składałeś papiery, czyli wyższa jednostka/region. To, że aplikowaleś do Legnicy nie ma żadnego znaczenia bo naborem zajmuje się region i obejmuje on wszystkie komórki/oddziały. Reasumując Wrocław prowadzi rekrutację dla całego województwa. Tak na chłopski rozum
 
Tak logicznie myśląc nabór jest prowadzony przez IAS Wrocław i tam składałeś papiery, czyli wyższa jednostka/region. To, że aplikowaleś do Legnicy nie ma żadnego znaczenia bo naborem zajmuje się region i obejmuje on wszystkie komórki/oddziały. Reasumując Wrocław prowadzi rekrutację dla całego województwa. Tak na chłopski rozum
Tak w sumie to logiczne jest właściwie, żeby przeprowadzić test wiedzy np. w Legnicy czyli tam, gdzie są kandydaci. Zwłaszcza w tej sytuacji pandemii.
Test wiedzy obejmuje zagadnienia:
- organizacja i funkcjonowanie administracji publicznej,
-organizacja i funkcjonowanie KAS,
  • członkowstwo RP w UE,
  • aktualne zagadnienia społeczno-gospodarcze oraz polityczne ( WOS poziom szkoły średniej)
 
To kiedy stajecie do testu wiedzy? Czekamy na nowe koleżanki i kolegów.
Test wiedzy odbędzie się 12 marca 2021r.
Miejsca przeprowadzenia testów:
-sala przy ul. Powstańców Śląskich 24,26 budynek B,
-sala przy ul. Stacyjnej 1p,
-sala w Urzędzie Skarbowym w Legnicy.
Każdy kandydat otrzyma drogą elektroniczną szczegółową informację o miejscu, dacie, godzinie testu.
Planowane godziny: 9.00 i 10.30 w każdej lokalizacji dwie tury.
 
Back
Do góry