• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Koronawirus

ja tak dopytuję się bo u mnie cisza a normalnie mam codzienny kontakt z ludźmi z zewnątrz i nie wiem czy iść do kierownika pytać czy nie, nie wiem czy denerwować się, że może tylko ja jako ta "krnąbrna" nie dostałam
 
To jest jakaś paranoja, co Izba to jakieś inne obyczaje i zasady, czym różni się zagrożenie covidem funka z Gdańska od tego Rzeszowa czy innego miejsca w kraju, co zagrożenie jest tam mniejsze. Z tym dodatkiem historia analogiczna jak z podwyżkami, każda izba coś sobie ustala w różnych terminach. Wymyślają jakieś centra informatyki, krajowe skarbówki a powołać jakiś jeden kompetenty, centralny organ do sprawnego zarządzania SCS to ich przerasta..
 
masz rację, już nikt nie panuje nad tym co dzieje się w tej instytucji, chyli się ku upadkowi, ciekawe kiedy zgaszą światło...
 
Wiesz, ja czekam z ciekawością i trochę niepokojem co przyniesie nowy rok w moim ucs podobno leży ponad 100 podań o emki. Kim oni tych ludzi zastąpią?
 
Rąbanie z każdej strony

To jakiś skandal jest. Oprócz tego urlop płatny za czas urlopu bezpłatnego. Kto to wymyśla i po czym? Nieźle towarzystwo bawi się nieswoimi (budżetowymi) pieniądzmi.

Wysłane z mojego LM-X420 przy użyciu Tapatalka
 
To jakiś skandal jest. Oprócz tego urlop płatny za czas urlopu bezpłatnego. Kto to wymyśla i po czym? Nieźle towarzystwo bawi się nieswoimi (budżetowymi) pieniądzmi.

Wysłane z mojego LM-X420 przy użyciu Tapatalka
"Swoi" mają się dobrze.....śmietanka zawsze u góry🥳
 
I jeszcze załatwią sobie zmiany w ustawach, żeby ten urlop bezpłatny liczył się do emerytury mundurowej. Jak dobrze pokombinują to będzie im sie liczył podwójnie, żeby bidulki nie były stratne.
Nie ma ani prawdziwego Szefa KAS ani ministra finansów. MinFin powinien wyp..lić połowę towarzystwa ze świętokrzyskiej (mam na myśli kierownictwo, bo ptacuje/służy tam też wiele mądrych osób które ciągną ten wózek)
Wstydu nie mają. A co z solidaryzowaniem się ze społeczeństwem, przecież szefka ciagle nam tym tłumaczy brak zaangażowania w poprawę naszej sytuacji
 
Można by napisać pismo do szefki, jak to jest z tymi dodatkami covidovymi. Ale szkoda papieru, wszyscy wiemy w jakim stylu będzie odp. "ja to nie wiem, swoich dyrektorów zapytajcie". Wyobrażacie sobie analogiczna sytuację w policji, że komednat główny opowiada, że nie ja to nic nie wiem i nie mogę, idźcie do wojewódzkiej - bo ja nie.
 
I jeszcze załatwią sobie zmiany w ustawach, żeby ten urlop bezpłatny liczył się do emerytury mundurowej. Jak dobrze pokombinują to będzie im sie liczył podwójnie, żeby bidulki nie były stratne.
Nie ma ani prawdziwego Szefa KAS ani ministra finansów. MinFin powinien wyp..lić połowę towarzystwa ze świętokrzyskiej (mam na myśli kierownictwo, bo ptacuje/służy tam też wiele mądrych osób które ciągną ten wózek)
Wstydu nie mają. A co z solidaryzowaniem się ze społeczeństwem, przecież szefka ciagle nam tym tłumaczy brak zaangażowania w poprawę naszej sytuacji
Zaliczenie urlopu bezpłatnego jako okresu służby, zaczyna układać się w całość w kontekście podwójnie liczonego urlopu dla "wysokich urzędników" KAS. W jakimś sensie wpłynęło także na spadek od 2017 roku średnich uposażeń dla szeregowych funków.
 
U nas ponoć mają być "covidowe" dla funkcjonariuszy, ale podobno wcześniej nie dostaliśmy bo... nie mogli się doliczyć ilości funkcjonariuszy 🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️
Cywili doliczyli się za to momentalnie... choć jest ich ileś razy więcej niż funkcjonariuszy

Chociaż ja to tłumaczę sobie tak: pracownicy siedzą w budynku bądź na zdalnej - nie ruszają się = łatwo ich policzyć.
Funkcjonariusze pracują na drogach, w terenie, dużo przemieszczają się autami = trudno ich zliczyć
 
Mam pytanie. Czy w Lublinie też coś takiego jak dodatek covidowy było lub jest I na jakich to zasadach?
 
U nas ponoć mają być "covidowe" dla funkcjonariuszy, ale podobno wcześniej nie dostaliśmy bo... nie mogli się doliczyć ilości funkcjonariuszy 🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️
Cywili doliczyli się za to momentalnie... choć jest ich ileś razy więcej niż funkcjonariuszy

Chociaż ja to tłumaczę sobie tak: pracownicy siedzą w budynku bądź na zdalnej - nie ruszają się = łatwo ich policzyć.
Funkcjonariusze pracują na drogach, w terenie, dużo przemieszczają się autami = trudno ich zliczyć
Może "sprawdzają przyszłych emerytów" :unsure:
 
@jakubek40. W Ias Lublin jest taki dodatek. U mnie na oddziale minimum 10 służb w kontroli. Ale realnej, odlicz okienka, opieki, dni wolne, delegacje, szkolenia, chorobowe wolne za nadgodziny itp. Jeśli wyjdzie ci 10 służb w miesiącu to powinieneś dostać. Jak na innych oddziałach jest to nie wiem, jak w komórkach wewnętrznych też nie wiem, jak w mobilnych nie wiem. O skarbówce nie piszę, bo mnie oni i ich problemy średnio interesują.
 
Back
Do góry