• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 7466 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Składki członkowskie należy wpłacać na konto: 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS
    ZZ CELNICY PL ul. Otmuchowska 50, 48-300 Nysa, NIP: 7542935512, REGON: 160186970, KRS: 0000303717

J.Kapica nowym Szefem Służby Celnej

  • Thread starter Thread starter beren76
  • Rozpoczęty Rozpoczęty
Głos Psa

Szanowny Panie Kapica.
Zwracam się do Pana, po zapoznaniu z Pańskim wystapieniem do funkcjonariuszy S.C. a związanym z sytuacją jaka zaistniała ok 25 stycznia. Trzymając się Pańskiej retoryki chcę zwrócić Pana uwagę na to, że „pies”(S.C.) nie zaczął ujadać i kąsać bo Pan (RP) nie dawał mu jeść czy trochę nie dbał. Jak Pan dobrze wie „pies” jest swemu panu (RP) wierny z założenia bezwarunkowo i szczerze. Zmienia się to drastycznie gdy pan(RP) zaczyna go zbyt często i nadmiernie okładać sękatym kijem (art. 63 ustawy o SC) ,zakłada mu bardzo krótki łańcuch z kolczatką ( art. 37 ustwy o S.C. ), tak krótki, że „pies”(S.C.) nie może nawet dożywić się na śmietniku gospodarza (RP). Jednak gospodarzowi (RP) jakby tego było mało, zaczyna swego „psa” (S.C.) kopać (art. 25 oraz 26 Ustawy o S.C. ) czy regularnie pluć i obrzucać kamieniami (projekt o KAS czy wypowiedzi panów Schetyny i Grupińskiego). Postronnego obserwatora nie dziwi że zwierzątko się sprzeniewierzyło i kąsa na oślep a ponadto nie bardzo chce wychodzić z budy i pilnować obejścia. Pisze Pan, że pan (RP) zrozumiał swój błąd i wyciąga do „psa” (S.C.) rękę (podwyżka 500zł i i jakieś zmiany w ustawie o S.C.) Tylko jest problem, „pies”(S.C.) panu (RP) nie ufa, bo kątem oka widzi w drugiej ręce kamienie i sękaty kij. I co Pan między wierszami sugeruje: żeby rozjuszone zwierzę uśpić ? I co pan (RP) kupi sobie nowego „psa” (S.G. ? A.S.?), które ułoży sobie lepiej. Zanim je sobie ułoży, obejście nie będzie należycie pilnowane, a jeśli pan (RP) dalej będzie stosował poprzednie metody , to istnieje duże prawdopodobieństwo, że znowu trzeba będzie skorzystać z usług weterynarza. Mam nadzieję, że Pan jako nowy SSC pochyli się nad tym problemem i spowoduje, iż decydenci z MF też podejmą odpowiednie działania. Tymczasem „pies” choruje (odchodzi sporo ludzi z doświadczeniem i są braki kadrowe ). Jak dalej będzie chorował i liniał, „pies” zdechnie (zacznie się zwiększone odchodzenie ludzi ) i nie będzie już kogo okładać, kopać czy obrzucać kamieniami. I na tym należałoby skończyć te kynologiczne rozważania, bo ktoś mógł by pomyśleć,że to strona Polskiego Związku Kynolgicznego.
z poważaniem
Gefreiter "Pies Celny"
 
nie znam wogóle nowego SSC; ale jak czytam wypowiedzi ludzi znających jego "wspaniałą" osobę od kilku lat, to mi się słabo robi że tak spaczona osoba ma dowodzić 15000 tysiącami ludźmi. Z drugiej strony Pan Premier nie miał wyjścia, tylko DTKTATOR może coś zrobić pozytywnego dla SC, ale się myli bo Sz. Pan. Jacek Dominik był na dobrej drodze do zdobycia zaufania nas (celników); a ten wspaniały funkcjusz, karierowicz pełną buzią, nie dostanie ode mnie nawet sekundy zaufania bo to człowiek starej daty (GUS), zegarków ja nie chcę dostawać za wykrycia bo już mam zegarek, a nowy "MISTRZ" w niczym innym nie ma praktyki. Proszę Szanownego Pana Premiera niech przemyśli swoją decyzję i da się wykazać Panu Dominikowi; bo pod rządami nowego SSC może dojś do rzeczy gorszych od tych które miały miejsce i to tylko i wyłącznie na protest temu DEBEŚCIAKOWI. Pozdrawiam wszystkich i wiem że ten człowiek zmarnuje zycie wielu, ale w rezultacie samemu saobie!!!!
 
Kochani, jeżeli nowy SSC czyta wasze komentarze to zapewniam Was, że czuje się jeszcze bardziej pewny tego, że jest na właściwym miejscu. On jest przekonany, że niektórzy z Was mają obawy, a niektórzy boją się o swój los w tej służbie. Dlatego chcę Wam powiedzieć, że nie ma się co stresować. Pożyjemy, zobaczymy. Skoro nowy szef próbuje dać nam do zrozumienia, że mamy się go bać, to znaczy, że jest SŁABY, MA KOMPLEKSY i JEST STRASZNIE SFRUSTROWANY.
Ale już teraz nic się nie stanie bo mamy siebie i SIWEGO!
 
SSC jutro otrzyma pismo, że powstał ZZ celnicy.pl. Zostanie od razu poproszony o zaniechanie bezprawnych działań zainicjowanych jeszcze za poprzedniego SSC.
Zostanie też poinformowany o tym, że otrzymujemy niepokojące sygnały o dziwacznych w świetle prawa planach niektórych dyrektorów(vide: informacja na temat IC Olsztyn).
O czym jeszcze napisać do SSC w pierwszym piśmie?
 
Sławek w/g mnie nie trzeba od razu z mocnego buta ....

Niech SSC wie, że powstajemy, niech wie że nie godzimy się z zawartym " niby porozumieniem " ale ... pomału bez agresji ....

tak w/g mnie ....
 
Może na dobry początek że mu gratulujemy objęcia stanowiska SSC.
Pomimo różnych opinii dotyczących nowego SSC to niech się na początek miło zrobi :D
 
1) Czy chce doprowadzić do zniwelowania kominów płacowych na poszczególnych stanowiskach i w jaki sposób chce to uczynić? dyrektorzy maja w tej kwestii swobodę, ale gdyby mieli małe polecenie służbowe:)
2)Czy chciałby się spotkać z przedstawicielami wszystkich ZZ, w jakim terminie aby omówić najwazniejsze problemy słuzby w celu przekazania tych informacji szeregowym funkcjonariuszom.
3)Jakie plany ma MF w związku ze Słuzbą Celną, najlepiej, jesli odpowie na piśmie - czy planuja przeniesienie WZP do sg, oddanie SzNP i Akcyzy do skarbówki, co z ludźmi itp?
4) Czy rozumie przyczyny powstania konfliktu, powody jego czasowego zawieszenia? Dobrym znakiem byłoby, gdyby Dyrektorzy IC nie pogłebiali frustracji i odpuscili sobie te rozmowy na temat UŻ.
5)Czy planuja taką nowelizacje ustawy o służbie celnej, dzięki której nie będzie już mozliwa taka akcja jak ostatnio (to jest możliwe, jeżeli wszystkie uregulowania na temat urlopów i szczególnych warunków pracy zostana zawarte w naszych przepisach).

6)Czy planuje powołanie zespołu odpowiedzialnego za kontakty ze ZZ (może to sam robić, co nawet byłoby wskazane poprzez internet) w celu stałego monitorowania nastrojów oraz informowania o postepach prac nad modernizacją naszej słuzby?
7) czy mogliby doprowadzic do ujednolicenia stawek uposażenia zasadniczego w stanowiskach we wszystkich izbach celnych?
 
Litości po raz ostatni. Darujmy sobie pkt2. Ja nie chce by te darmozjady dalej mnie kompromitowały. Nie czytasz forum. W grę wchodzi tylko jeden związek "Celnicy PL" !!!!!! , a informacje będziesz miał na bieżąco na forum.
 
Biszkopt napisał:
Litości po raz ostatni. Darujmy sobie pkt2. Ja nie chce by te darmozjady dalej mnie kompromitowały. Nie czytasz forum. W grę wchodzi tylko jeden związek "Celnicy PL" !!!!!! , a informacje będziesz miał na bieżąco na forum.

O tak, masz rację. Związki już pokazały jak świetnie potrafią negocjować i dbać o nasze interesy. Bokiem nam to wyjdzie!
 
Odpowiedziałbym Tobie, ale litości!!! Poczytaj forum. Szef jest w temacie i wyobraź sobie, jak się zachowa?
 
Mamy kilkadziesiąt rozdrobnionych i skłóconych ZZ na terenie całego kraju. Te wspólne animozje dopowadziły do tego, że RZĄD nie traktuje poważnie Przedstawicieli Związkowych, wykorzystując to medialnie przeciwko nam.

Powstaje nowy-nowoczesny-zinformatyzowany ZZ. Bedziesz miał wpływ na jego działalność poprzez czynne uczestnictwo, a jeżeli nie masz na to ochoty, będziesz miał świadomość, że twoja reprezentacja będzie na najwyższym poziomie.

Zostanie wynajęta profesjonalna kancelaria prawna w celu reprezentowania naszych interesów.

Zastanówcie się nad tym, może warto? Składka nie będzie wysoka, a korzyści będa wielkie, jeżeli większość z nas się przyłączy do tej inicjatywy.

Ja się zapisałem.


Dalej chcesz grać w uleczanie starych schorowanych związków.
A SSC jak czyta to właśnie mam nadzieję, że pogoni darmozjadów.
 
Pamiętam, co napisałem:)
Dopóki nie będzie jedynego (dosłownie) ZZ to w rozmowach musi brać udział przedstawiciel Federacji i OZZ Smolińskiej + Celnicy.pl, bo musimy wystepowac razem. Może sie okazać, że nasze drogi się rozejdą, ale trzeba być dobrej myśli. Sam raczej skupiłbym się na porozumieniu ze związkami na wschodzie, (zachodnie ZZ juz się w przeszłości -nie tylko przy alokacji -popisały), gdyż MF tylko granica będzie interesowała.

Głowa do góry:)
 
panie Sławku: chciałem zaproponować jako jeden z pierwszych punktów - votum nieufności w stosunku do nowego SSC, ale rzeczywiście powinniśmy do tego podejść konstruktywnie:

nowy SSC i nowy ZZ - może to jest szansa???

po takiej rewolucji, może nowe strony do rozmów będą chciały, aby taka sytuacja już się nie powtórzyła;
MY MOŻEMY BYĆ TYM GWARANTEM

naszym hasłem może być CHCEMY KONSTRUKTYWNYCH ROZMÓW
"o nowoczesnej Służbie Celnej" - wydolnej, mającej poparcie u swoich szefów, aby było tak że jedni i drudzy stali by po jednej stronie i poszli za sobą w ogień, że cały problem rozwiąże się w własnym gronie tj.SSC I ZZ
bo nowy SSC chce się wykazać i zrobić pożądek, ale jeszcze nie wiemy w jaki sposób.
- jeśli uda nam się bezkonfliktowo - to obie strony będą zadowolone
- jeśli SSC będzie podejmował dalsze kompromitujące ruchy - zawsze pozostaje votum nieufności, a bedziemy mieli więcej argumentów, bo przecież jako nowy związek naprawiliśmy swoje struktury a teraz czas na rząd.
 
Nysa, dnia 04.02.2008r.

Związek Zawodowy
Służby Celnej – Celnicy RP
Adres dla doręczeń:
48-300 Nysa; ul. Otmuchowska 50
e-mail: slawomir.siwy@celnicy.pl
tel: 668-438-041


ZZSC – Celnicy RP – SSC – 1/08

Pan Jacek Kapica
Szef Służby Celnej



Szanowny Panie Ministrze.


Związek Zawodowy Służby Celnej – Celnicy RP pragnie pogratulować Panu Ministrowi nominacji na stanowisko Szefa Służby Celnej, życząc wszelkiej pomyślności w rozwiązywaniu trudnych problemów przed jakimi stoi Służba Celna.
Wierzymy, że Pan Minister jako celnik z krwi i kości, znający specyfikę służby od podszewki, zrealizuje pokładane w Panu nadzieje całego celniczego środowiska.

Uprzejmie informujemy, że w dniu 04.02.2008r. powstał ogólnopolski Związek Zawodowy o nazwie Związek Zawodowy Służby Celnej – Celnicy RP.
Związek nasz jest żywotnie zainteresowany harmonogramem oraz przebiegiem prac zagwarantowanych publicznie celnikom i pracownikom S.C. przez Pana Premiera a skonkretyzowanych w imieniu Rządu RP przez Pana Ministra Michała Boniego. Związek nasz wyraża natychmiastową gotowość udziału w pracach wszelkich Zespołów powołanych do realizacji ww. celów i wyznaczania następnych.

Już dzisiaj prosimy o wstrzymanie realizacji wielu decyzji poprzedniego kierownictwa Służby Celnej. Mamy tutaj na myśli decyzje wydawane przez Dyrektorów o delegowaniu funkcjonariuszy do innych izb celnych, które omijają przepisy szczegółowe(decyzja Szefa Służby Celnej). Ponadto przenoszonemu funkcjonariuszowi przysługują pewne prawa wynikające z przepisów KPA oraz prawa do świadczeń w związku z przeniesieniem.

Otrzymujemy także niepokojące sygnały, że wielu przeniesionych w nocy funkcjonariuszy, przez kilka dni pozostaje bezczynnych ze względu na brak zadań do wykonania, a tymczasem w macierzystej izbie sparaliżowana zostaje całkowicie praca Wydziałów Zwalczania Przestępczości.

Panie Ministrze, mamy też nadzieję, że nie będzie Pan inicjatorem ani biernym obserwatorem zapowiadanego przez niektórych członków kierownictwa „polowania na czarownice” czyli prześladowań skierowanych wobec celników, którzy zdesperowani stale pogarszającą się sytuacją w Służbie Celne spontanicznie i solidarnie zaprotestowali.
Funkcjonariusze sygnalizują nam bowiem, że niektórzy Dyrektorzy, żądają wyjaśnień, dlaczego celnicy i pracownicy wykorzystali swoje ustawowe prawa, mimo iż przepisy Kodeksu Pracy nie pozwalają na takie czynności pracodawcy.

Liczymy na interwencję Pana Ministra i powstrzymanie wszelkich pozaprawnych działań Dyrektorów, którzy jak informują funkcjonariusze posuwają się nawet do stosowania gróźb polegających na zastraszaniu przeniesieniem na niższe stanowisko służbowe.

Informacje o powołaniu „Zespołów” oraz o miejscu i terminie rozpoczęcia ich prac prosimy uprzejmie przesłać na adres j/w.



Z wyrazami szacunku:

Z up. KZ ZZSC – Celnicy RP
Przewodniczący
Sławomir Siwy
 
Dzisiaj w IC Szczecin odbyło się pożegnalne spotkanie kadry kierowniczej z byłym Kapicą.

Jak mi doniesiono, na początku, przez nikogo nie naciskany, nowy SSC przeprosił szczerze wszystkich, którzy poczuli się ostatnio dotknięci jego słowami.

Obiecane podwyżki mają być, o ile dobrze zrozumiałem przekaz, podzielone po równo.
 
Back
Do góry