• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Informacje o miejscu pełnienia służby/zatrudnienia w KAS - DZIAŁANIA

a które to panie mają takie kwalifikacje i doświadczenie, żeby zwalczać przestępczość ekonomiczną?

Może te co rozliczały czas służby. Tam było tyle cyferek do liczenia, a i załoga nie do końca rzetelnie zeznawała w tym temacie. To już pasuje do przestępczości ekonomicznej. A tak poważnie, znając nasze realia to w kadrach mogą być ludzie z różną przeszłością i przygotowaniem. Nie można oceniać z góry.
 
Kadydat znowu "prosi się" o cieple słowa. Przypomnij sobie skąd się wywodzisz i nie wtrącaj się w nie swoje sprawy, to że się dostałeś nie oznacza że masz pojęcie o sytuacji jaka zapanowała.

Z wielkanocnym.......
Pokaż załącznik: 4755

Nie mam wątpliwości, że za tym całym złem i syfem które dzieje się w Służbie Celnej jest odpowiedzialna jedna osoba i wszyscy wiemy kto nim jest.
 
Kadydat znowu "prosi się" o cieple słowa. Przypomnij sobie skąd się wywodzisz i nie wtrącaj się w nie swoje sprawy, to że się dostałeś nie oznacza że masz pojęcie o sytuacji jaka zapanowała.

Kolego mam dla ciebie radę. Przestań wreszcie pluć jadem bo zaczynasz przez to tracić kontakt z rzeczywistością.
 
Czy pojawiły się też jakieś propozycje samobójstwa, tzn. ucywilnienia? Czy z tymi poczekają do końca. Ewengalia uczy, że najgorsze wino podaje się na końcu na podpitych gości, ale zdarzył się jeden przypadek, że na koniec ktoś wykombinował najlepsze. Nasi szefowie, chyba ze "starej szkoły" i raczej najlepsze podają na początek. Skarbowcy piszą, że u nich radcy dostali propozycje.
u \nas nie dostali...............
 
Mogę prosić o odpowiedź bo nie chce mi się czytać ustaw. Jeśli ktoś ucywilniany dostanie propozycję i jej nie przyjmie to:
1) pracuje jeszcze 3 miesiące i dostaje odprawę 3-miesięczną?
2) pracuje jeszcze 3 miesiące i dostaje odprawę 6-miesięczną?
3) pracuje jeszcze 3 miesiące i nie dostaje żadnej odprawy?
4) inne rozwiązanie?
 
Kolego mam dla ciebie radę. Przestań wreszcie pluć jadem bo zaczynasz przez to tracić kontakt z rzeczywistością.

aa74c125aae286ecd42ba5a4837e8ce1.jpg

kolegi szukaj gdzie indziej.....
 
Pracuje sie do końca miesiąca w którym odmówiło sie przyjęcia propozycji i 3 następne miesiące.
Na odmowę jest 14 dni, więc gdy propozycja zostanie przedstawiona w drugiej połowie kwietnia, można odmówić w kwietniu jeśli chce się szybciej odejeść lub już w maju, jeśli chce się dłużej pozostać w służbie.
Czyli jak odmówi się w maju, pracuje się w maju, czerwcu, lipcu i sierpniu.
Dostaje sie odprawę w wysokości odpowiadającej 3 pensjom jeśli ma za sobą pełne 5 lat służby, plus po 20 % za każdy kolejny pełen rok służby. Łącznie odprawa nie może przekroczyć 6 pensji.
Czyli maksymalna odprawa przysługuje po pełnych 20 latach służby.
 
Ostatnia edycja:
Mogę prosić o odpowiedź bo nie chce mi się czytać ustaw. Jeśli ktoś ucywilniany dostanie propozycję i jej nie przyjmie to:
1) pracuje jeszcze 3 miesiące i dostaje odprawę 3-miesięczną?
2) pracuje jeszcze 3 miesiące i dostaje odprawę 6-miesięczną?
3) pracuje jeszcze 3 miesiące i nie dostaje żadnej odprawy?
4) inne rozwiązanie?

Najlepsze dla Ciebie wyjście- zwolnij się, gdzieś ty się
uchował z takim podejściem do swojej pragmatyki służbowej.
 
Pracuje sie do końca miesiąca w którym odmówiło sie przyjęcia propozycji i 3 następne miesiące.
Na odmowę jest 14 dni, więc gdy propozycja zostanie przedstawiona w drugiej połowie kwietnia, można odmówić w kwietniu jeśli chce się szybciej odejeść lub już w maju, jeśli chce się dłużej pozostać w służbie.
Czyli jak odmówi się w maju, pracuje się w maju, czerwcu, lipcu i sierpniu.
Dostaje sie odprawę w wysokości odpowiadającej 3 pensjom jeśli ma za sobą pełne 5 lat służby, plus po 20 % za każdy kolejny pełen rok służby. Łącznie odprawa nie może przekroczyć 6 pensji.
Czyli maksymalna odprawa przysługuje po pełnych 20 latach służby.


Dzięki za odpowiedź. W tej sytuacji samo utrzymanie zarobków, jak mnie będą chcieli ucywilnić, nie powstrzyma mnie od skorzystania z odprawy. Trudno w życiu trzeba czasem podjąć ryzyko jak się jest tak traktowanym.
 
O co Ci chodzi? Moje aktualne podejście wynika wprost ze sposobu traktowania nas przez obecną władzę.

a mnie niby jak traktują? Czy sposób traktowanie nas przez władzę zwalnia nas od dokładnego zapoznania sie z przepisami ustawy nas dotyczącymi ? Przecież oni na to czekają, czy nie uważasz że takie podejście do tematu powoduje u nich przeświadczenie , że ciemny lud celniczy to kupi. Ja poprostu nie mogę uwierzyć że moi koledzy i koleżanki zamiast dokładnie przeanalizować przepisy wprowadzające dają się wodzić za nos władzy i wszystkim bez wyjątku pseudo działaczom związkowym.
 
a mnie niby jak traktują? Czy sposób traktowanie nas przez władzę zwalnia nas od dokładnego zapoznania sie z przepisami ustawy nas dotyczącymi ? Przecież oni na to czekają, czy nie uważasz że takie podejście do tematu powoduje u nich przeświadczenie , że ciemny lud celniczy to kupi. Ja poprostu nie mogę uwierzyć że moi koledzy i koleżanki zamiast dokładnie przeanalizować przepisy wprowadzające dają się wodzić za nos władzy i wszystkim bez wyjątku pseudo działaczom związkowym.


W tym sensie to masz trochę rację:) Nie martw się jak będę podejmował ostateczną decyzję to przepisy przeanalizuję. Na razie chciałem szybkiej informacji, żeby mniej więcej wiedzieć jaka jest sytuacja.
 
Dostaje sie odprawę w wysokości odpowiadającej 3 pensjom jeśli ma za sobą pełne 5 lat służby, plus po 20 % za każdy kolejny pełen rok służby. Łącznie odprawa nie może przekroczyć 6 pensji.
Czyli maksymalna odprawa przysługuje po pełnych 20 latach służby.

Jedna uwaga - 3 miesięczna odprawa przysługuje jeżeli ma się 5 lat służby lub mniej.
 
Jedna uwaga - 3 miesięczna odprawa przysługuje jeżeli ma się 5 lat służby lub mniej.

Art. 250. 1. Funkcjonariuszowi zwolnionemu ze służby w związku z przejściem
na emeryturę lub orzeczeniem trwałej niezdolności do służby przysługuje jednorazowa
odprawa w wysokości trzymiesięcznego uposażenia. Odprawa ulega zwiększeniu o 20%
miesięcznego uposażenia za każdy pełny rok pełnienia służby ponad 5 lat nieprzerwanej
służby, nie więcej niż do wysokości sześciomiesięcznego uposażenia
.

......................................................................
4. Funkcjonariuszowi służby stałej, zwolnionemu ze służby w związku ze
zniesieniem lub reorganizacją jednostki organizacyjnej KAS, przysługuje odprawa na
zasadach i w wysokości określonych w ust. 1–3.
 
Art. 250. 1. Funkcjonariuszowi zwolnionemu ze służby w związku z przejściem
na emeryturę lub orzeczeniem trwałej niezdolności do służby przysługuje jednorazowa
odprawa w wysokości trzymiesięcznego uposażenia. Odprawa ulega zwiększeniu o 20%
miesięcznego uposażenia za każdy pełny rok pełnienia służby ponad 5 lat nieprzerwanej
służby, nie więcej niż do wysokości sześciomiesięcznego uposażenia
.

......................................................................
4. Funkcjonariuszowi służby stałej, zwolnionemu ze służby w związku ze
zniesieniem lub reorganizacją jednostki organizacyjnej KAS, przysługuje odprawa na
zasadach i w wysokości określonych w ust. 1–3.

I na podstawie tych przepisów na 100% jeśli nie przyjmę propozycji to dostanę odprawę? A może należy się tylko tym co nie dostaną propozycji?
 
Czy w propozycje dostał ktoś poza "WZP" z IAS Lublin? Inne Izby lub inne piony w Lublinie.
 
I na podstawie tych przepisów na 100% jeśli nie przyjmę propozycji to dostanę odprawę? A może należy się tylko tym co nie dostaną propozycji?

Odprawę dostaniesz na podstawie art. 170 ust. 4 ustawy wprowadzającej. Należy się kiedy propozycji nie będzie, albo jak jej nie przyjmiesz (art. 170 ust. 1). Tylko art. 170 ust. 4 nie odsyła do ustawy o KAS, ale ustawy o Służbie Celnej, a tam art. 163 jest podobny do cytowanego wcześniej art. 250 ustawy o KAS. Zasady takie same.
 
Art. 170. 1. Stosunki pracy osób zatrudnionych w jednostkach KAS, o których mowa w art. 36 ust. 1 pkt 2, 3 i 6
ustawy, o której mowa w art. 1, oraz stosunki służbowe osób pełniących służbę w jednostkach KAS, o których mowa
w art. 36 ust. 1 pkt 1, 2, 3 i 6 ustawy, o której mowa w art. 1, wygasają:
1) z dniem 31 sierpnia 2017 r., jeżeli osoby te w terminie do dnia 31 maja 2017 r., nie otrzymają pisemnej propozycji
określającej nowe warunki zatrudnienia albo pełnienia służby;
2) po upływie 3 miesięcy, licząc od miesiąca następującego po miesiącu, w którym pracownik albo funkcjonariusz złożył
oświadczenie o odmowie przyjęcia propozycji zatrudnienia albo pełnienia służby, jednak nie później niż dnia
31 sierpnia 2017 r.
2. Pracownik albo funkcjonariusz, któremu przedstawiono propozycję zatrudnienia albo pełnienia służby, składa
w terminie 14 dni od dnia jej otrzymania oświadczenie o przyjęciu albo odmowie przyjęcia propozycji. Niezłożenie
oświadczenia w tym terminie jest równoznaczne z odmową przyjęcia propozycji zatrudnienia albo pełnienia służby.
Dziennik Ustaw – 109 – Poz. 1948
3. W przypadku, o którym mowa w ust. 1, wygaśnięcie stosunku służbowego funkcjonariusza traktuje się jak zwolnienie
ze służby.
4. W przypadku, o którym mowa w ust. 1, pracownikom oraz funkcjonariuszom przysługują świadczenia należne odpowiednio
w związku z likwidacją urzędu albo zniesieniem jednostki organizacyjnej w rozumieniu ustawy uchylanej
w art. 159 pkt 3.
5. Przepisów ust. 1 i 4 nie stosuje się do urzędników służby cywilnej, do których mają zastosowanie przepisy rozdziału
5 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o służbie cywilnej (Dz. U. z 2016 r. poz. 1345, 1605 i 1807).
6. Przepisy ust. 1–5 stosuje się odpowiednio do pracowników, o których mowa w art. 167 ust. 1.
7. Pracownicy, o których mowa w art. 167 ust. 1, oraz funkcjonariusze pełniący służbę w urzędzie obsługującym ministra
właściwego do spraw finansów publicznych, którym nie zostanie złożona propozycja określająca nowe warunki
zatrudnienia albo pełnienia służby w terminie do dnia 31 maja 2017 r., otrzymują pisemną informację o braku propozycji.

czytaj Marcin przepisy wprowadzające, nie ma lekko
 
Back
Do góry