czytaj Marcin przepisy wprowadzające, nie ma lekko
Dzięki za wszelkie informacje. Czasem szybciej można spytać, zwłaszcza jak ktoś nie lubi czytać przepisów
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Notka: This feature may not be available in some browsers.
czytaj Marcin przepisy wprowadzające, nie ma lekko
Dzięki za wszelkie informacje. Czasem szybciej można spytać, zwłaszcza jak ktoś nie lubi czytać przepisów
Chcąc być szczerym Marcinie, muszę podkreślić Twoje zdanie - "CZASEM szybciej można spytać ..."
Otóż owszem, czasem szybciej ale nigdy pewniej czy dokładniej. Dlatego warto sprawdzić!
Cytowany Art. 170, jako CAŁOŚĆ stanowi baaardzo ciekawą konstrukcję, absolutnie nie tak oczywistą
jak się wydaje tym, którzy wpierw zanim treść, poznali jego rozpowszechnioną interpretację.
Jeśli miałbyś możliwość (i ochotę) na eksperyment, przedstaw jego treść komuś "kumatemu" w legislacji,
ale nie "skażonemu" konkretną wiedzą w tym dokładnie temacie. Wnioski mogą MOCNO zaskoczyć ...
mnie tez ten przepis zastanawia. Jak zwykle nie rozumiem co Cat ma na mysli wiec pewnie z innych powodow. Jesli czytac go literalnie to zwolnienie ze sluzby nastepuje rowniez przy propozycji ucywilnienia. Z drugiej strony jesli ktos dostanie propozycje ucywilnienia i warunki zblizone/takie same do tych ze sluzby ale je mimo to odrzuci to sąd może uznać ze rozwiazanie stosunku sluzbowego nastapilo z winy funka. Nie wiem, warto zapytac dobrego prawnika tu sie zgadzam z Catem.Czyli wg Ciebie jednak mogą odpraw nie wypłacić?
mnie tez ten przepis zastanawia. Jak zwykle nie rozumiem co Cat ma na mysli wiec pewnie z innych powodow. Jesli czytac go literalnie to zwolnienie ze sluzby nastepuje rowniez przy propozycji ucywilnienia. Z drugiej strony jesli ktos dostanie propozycje ucywilnienia i warunki zblizone/takie same do tych ze sluzby ale je mimo to odrzuci to sąd może uznać ze rozwiazanie stosunku sluzbowego nastapilo z winy funka. Nie wiem, warto zapytac dobrego prawnika tu sie zgadzam z Catem.
W przypadku braku propozycji i złożenia oświadczenia o odmowie jej przyjęcia odprawa na pewno przysługuje, bo tak wprost jest w przepisie. Dla zainteresowanych wyłącznie odprawą to wystarczy. Konstrukcja o której pisze Cat to raczej szansa dla tych, których odprawa mniej interesuje. A co do ucywilnienia to stanowisko MF odnośnie art. 163 ust.4 ustawy o SC jest takie, że zwolnienie ze służby to utrata zatrudnienia. Myślę, że nasza kancelaria cieszy się z takiego stanowiska i jest przygotowana.
Ostrzegamy przed pisaniem komentarzy, które mogą pogorszyć naszą sytuację w KAS przy dochodzeniu praw. Cały czas możliwa jest zmiana ustawy KAS w kilka dni na naszą niekorzyść. Nie podpowiadaj, nie uprzedzaj o swoich zamiarach, bo możesz nie mieć okazji ich zrealizować, gdyż zmienią ustawę.
Na głównej wisi komunikat:
warto czasem się powstrzymać niż niechcący puścić farbę, nawet nie do końca świadomie.
Czy możesz napisać gdzie pojawiły się te pierwsze propozycje? Ciągle jakieś tajemnice. Przecież to dotyczy ludzi a nie zwierząt.Dlatego też przywołałem wyłącznie, to co oficjalnie podał MF w swoim stanowisku. Poza tym pojawiły się już pierwsze propozycje na podstawie ustawy wprowadzającej i przepisów o których piszemy.
UCS w BP- dawne wzp już dostało propozycje. Stanowisko i kasa bez zmian. Aż dziwne, że nikt nic nie napisał, chociażby o paniach z kadr które są teraz w "czarnych".
O odprawach funkcjonariuszy SC mówi art. 170 ustawy wprowadzającej, nie art.250 ustawy o kas.Art. 250. 1. Funkcjonariuszowi zwolnionemu ze służby w związku z przejściem
na emeryturę lub orzeczeniem trwałej niezdolności do służby przysługuje jednorazowa
odprawa w wysokości trzymiesięcznego uposażenia. Odprawa ulega zwiększeniu o 20%
miesięcznego uposażenia za każdy pełny rok pełnienia służby ponad 5 lat nieprzerwanej
służby, nie więcej niż do wysokości sześciomiesięcznego uposażenia.
......................................................................
4. Funkcjonariuszowi służby stałej, zwolnionemu ze służby w związku ze
zniesieniem lub reorganizacją jednostki organizacyjnej KAS, przysługuje odprawa na
zasadach i w wysokości określonych w ust. 1â3.
Wiem, że od otrzymanej propozycji pracy /służby można się odwołać dopiero po jej przyjęciu. Jednak mam pytanie, czy jest jakaś możliwość odwołania się, wnioskowania o ponowne rozpatrzenie sprawy przed jej przyjęciem? To ważne. Z wpisów na forum wynika,że taką możliwość wynegocjowała sobie Solidarność dla swoich członków. Co mogą zrobić pozostali którzy otrzymają propozycję pracy (ucywilnienia)?
http://portal-mp.mf.gov.pl/index.php/aktualnosci/komunikaty/226-wniosek-do-dias-o-przeprowadzenie-weryfikacji-wstepnie-wyznaczonego-miejsca-pracy-pelnienia-sluzbyKażdy pracownik/funkcjonariusz Izby Administracji Skarbowej w Krakowie w przypadku uznania, że miejsce świadczenia pracy/pełnienia służby wskazane we wstępnej informacji nie uwzględnia:
posiadanych przez niego kwalifikacji,
przebiegu dotychczasowej pracy lub służby,
dotychczasowego miejsce zamieszkania
ma możliwość złożenia uzasadnionego Wniosku o przeprowadzenie weryfikacji wstępnie wyznaczonego miejsca świadczenia pracy/pełnienia służby i ponowną analizę posiadanych kwalifikacji oraz przebiegu dotychczasowej pracy/służby, przy uwzględnieniu dotychczasowego miejsca zamieszkania. Integralną częścią wniosku jest załącznik zawierający m.in. samoocenę Wnioskującego (liczba załączników dołączanych do wniosku jest uzależniona od liczby wskazanych preferowanych komórek). Jednolity formularz opracowany został przez Zespół ds. jednolitych zasad przedstawiania propozycji zatrudnienia/pełnienia służby dla pracowników/funkcjonariuszy w Izbie Administracji Skarbowej w Krakowie.
Jednocześnie pracownik/funkcjonariusz może przesłać ww. wniosek ze względu na sprawy rodzinne/sytuację życiową,
"A od tych można się odwołać dpoiero po ich przyjęciu. "
I to jest właśnie niefajne.
Mam poważne wątpliwości co do chęci przyjęcia propozycji, wszytko zależy od zawartości...ale zanim mogę się odwołać (czytaj: walczyć o cokolwiek), muszę zamknąć sobie drogę do odejścia z odprawą.
to jest wlasnie skurwysynstwo, jesli przyjmujesz propozycje tracisz prawo do odprawy, jesli chcesz zachowac odprawe tracisz prawo do odwolania. Ale co w sytuacji jesli odwolanie nie bedzie dotyczyc kwestii merytorycznych typu nie zgadzam sie z propozycja poniewaz mi nie odpowiada tylko kwestii formalnych typu wnioskuje o uznanie decyzji okreslajacej moje stanowisko za niezgodna z poleceniem SKAS i w zwiazku z tym o jej calkowite uchylenie? To tez odwolanie tyle, ze wnioskuje o calkowite uchylenie decyzji, co wtedy?"A od tych można się odwołać dpoiero po ich przyjęciu. "
I to jest właśnie niefajne.
Mam poważne wątpliwości co do chęci przyjęcia propozycji, wszytko zależy od zawartości...ale zanim mogę się odwołać (czytaj: walczyć o cokolwiek), muszę zamknąć sobie drogę do odejścia z odprawą.