• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Hipotetyczna konsolidacja AP i SC

Kończąc tę dyskusję, sięgnijmy tylko pamięcią do 2007 r., kiedy to KAS miał być wdrażany pod egidą uks... Uks miał być wyodrębnioną inspekcją a cło miało być faktycznie zlikwidowane.... Nie przypominam sobie żebyśmy z tego powodu was opluwali.... Natomiast odnoszę wrażenie, że wasze zdanie na nasz temat od tamtej pory nie uległo zmianie... Belki we własnym oku nie widzicie....
Przy okazji mam nadzieję, że jakiś pracownik UKS powie mam jakie kontrole przeprowadza Służba Celna.... Czekam ba szybką i merytoryczną odpowiedź....
 
Ostatnia edycja:
Posłuchaj jazdadom my tak samo jak wy nie chcemy tej reformy, każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, ze ta reforma nic dobrego nie przyniesie i zrobi dużo zła. Myślę, że razem powinniśmy byli się zastanowić co zrobić, żeby zablokować kas i to nie tylko ze względu na nas ale ze względu na dobro państwa. Nie wyobrażam sobie tego bałaganu jaki powstanie po wprowadzeniu kas, mieszaniu kompetencji słuzb oraz wkładaniu do jednego worka funkcjonariuszy z cywilami. My tego nie chcemy i wy tego nie chcecie więc powinniśmy mieć jeden cel, blokada tego badziewia. I trzeba to jasno powiedzieć emki i kas to dwie różne sprawy których nie nalezy ze sobą łączyć. A tak na marginesie nie każdy który ma 25 lat słuzby jest inspektorem, inspektor to bardzo wysoki stopień słuzby mundurowej.
 
Kończąc tę dyskusję, sięgnijmy tylko pamięcią do 2007 r., kiedy to KAS miał być wdrażany pod egidą uks... Uks miał być wyodrębnioną inspekcją a cło miało być faktycznie zlikwidowane.... Nie przypominam sobie żebyśmy z tego powodu was opluwali.... Natomiast odnoszę wrażenie, że wasze zdanie na nasz temat od tamtej pory nie uległo zmianie... Belki we własnym oku nie widzicie....
Przy okazji mam nadzieję, że jakiś pracownik UKS powie mam jakie kontrole przeprowadza Służba Celna.... Czekam ba szybką i merytoryczną odpowiedź....

Nie wiem. Tak samo jak celnicy nie wiedzą jakie dokładnie i w jakim zakresie robią kontrole w UKSach. Szkoda, że niewielu się do tej niewiedzy przyznaje.
 
Witam, założyłem konto na tym portalu, bo w głowie mi się nie mieści jak dużo w Was, celnikach jest niechęci do pracowników UKSów. Chciałbym kiedyś zrozumieć z czego to wynika. I chciałbym też rozwiać kilka mitów, które tu utrwalacie:
1. To co "my" lub "Wy" chcecie nie ma absolutnie żadnego znaczenia. Decyzje zapadną ponad naszymi głowami i ani celnicy nie będą dyktować warunków ani skarbowcy.
2. Projekt o KAS i ustawa wprowadzająca KAS jest LIKWIDACJĄ kontroli skarbowej, nie administracji podatkowej ani administracji celnej. To fakt i jako przedstawiciele związku zawodowego powinniście chociażby solidarnie przeciwko temu protestować a nie wylewać swoje żale jak to nam się należy za przekonanie o swojej wyjątkowości. Przypomnijcie sobie po co powstawały związki zawodowe i co to jest "solidarność".
3. Mitem jest że pracownicy UKS chcą dostać "Wasze" emerytury, ubrać "Wasze" mundury, czy przejąć "Wasze struktury". Mitem jest, że inspektorzy i pracownicy z działów kontroli chcą wyższych stopni oficerskich. Przypomnę Wam, że to celnicy opanowali zespół ds. tworzenia KAS i to ten zespół o tym decyduję. Jeśli nie zauważyliście, to w zespole de facto nie ma żadnego przedstawiciela pracowników UKS. Projekt ustawy wprowadzającej KAS autorstwa DKS jest próbą zadośćuczynienia likwidacji struktury, która przez 25 lat funkcjonowała i wykonywała postawione przed nią zadania. Z tego co można wyczytać na Waszym forum, wychodzi na to, że teraz pracownicy UKS słysząc o "Waszych" emeryturach optowali o likwidacji swojego miejsca pracy i zrujnowanie swojej kariery od 25 lat budowanej, by dostać "Wasze" emerytury i "Wasze" oficerskie stopnie. Wiem, że nas nie lubicie, ale takim założeniem po prostu nas obrażacie.
4. Dziwię się, że nie widzicie jak bardzo ta "reforma" jest destrukcyjna dla funkcjonowania wymiaru, poboru i kontroli podatków. Gdy już wejdzie "Wasza" ustawa obywatelska to przecież nie oszukujmy się, większość z Was pójdzie na emerytury a przecież zadania przez Was wykonywane nie znikną. Na te emerytury pójdą olbrzymie pieniądze z ZUS (bo tam odkładaliście) choć ich tam nie ma. Budżet w przyszłym roku będzie w opłakanym stanie, z powodu nieodpowiedzialnej polityki fiskalnej a my będziemy się miedzy sobą kłócić, o to kto lepszy, kto aspirant, kto oficer a zadania będą leżały odłogiem. Części zadań nie będzie miał kto robić. Jeśli pracownicy UKS zajmą się kontrolami podatkowymi, to zabraknie ludzi do spraw celnych, jeśli zostaną zmuszeni do przekwalifikowania, to zabraknie ludzi w kontroli. Cała ta "reforma" to cyrk na kółkach w imię bliżej nieokreślonych idei, które jak widać na forum i skarbowców i celników niemal nikt nie podziela. Zastanówcie się czy jest sens tutaj się wzajemnie wyzywać i przekonywać kto jest lepszy i jaka to jest niesprawiedliwość, że ludzie z UKS próbują po prostu nie stracić. Gdyby ustawa wprowadzająca KAS mówiła o ucywilnieniu celników i inspektorów celnych z 25 letnim stażem sprowadzała do referendarza to mówiliście, że to jest ok? Wątpię.
5. I kompletnie ignorujecie fakt, że KAS tworząc UCSy nie wciela UKS do UC i IC a tworzy nowy urząd z częściowo nowymi zadaniami. Naprawdę nie ma w Was ani grama wątpliwości, że poradzicie sobie z kontrolami podatkowymi? Że macie wystarczającą wiedzę z materialnego prawa podatkowego, by kwestionować zasadność kosztów podatkowych, stwierdzać nierzetelność ksiąg, mierzyć się z doradcami podatkowymi i wielkimi korporacjami stosującymi sztuczki księgowe i bardzo zaawansowaną optymalizację? Czy chcecie by do UCS weszli doświadczeni biegli rewidenci i inspektorzy kontroli skarbowej z 25 letnim stażem w analizie ksiąg handlowych i byli popierdółkami umudurowanych celników, którym Wy, brać celników, znana już za Jezusa, mogła gardzić? Bo takie wrażenie można odnieść czytając Wasze forum. Odrobina pokory też by Wam nie zaszkodziła.

Pozdrawiam Was. Wrzućcie na luz. Jesteśmy wszyscy obiektami jakiegoś dziwnego eksperymentu. Operacji na żywym pacjencie. Nie pomoże w ratowaniu pacjenta wzajemne naskakiwanie na siebie.

przecież sam jedziesz po celnych, wynosząc pod niebiosa zadania i umiejętności. zarzut o ruinę przyszłorocznego budżetu z powodu emerytur lub spodziewane braki kadrowe z powodu odejścia na zasłużone emerytury na mocy wyroku tk, jest poniżej pasa.

popierdułkami umundurowanych celników? oj, boli, mocno boli, poddanie pod wątpliwość poczucia wyższości.

przestańcie się, szanowne koleżanki i koledzy, uważać za wyjątkowych. również rozpychać się łokciami. jak nie przymierzając w kolejce po kiełbasę za komuny.
 
Do Koleżanek i Kolegów z UKS, nikt z nas nic do was nie ma. Nie wyobrażam sobie nawet, że Inspektor Kontroli Skarbowej czyli ten mityczny IKS ( wiem jakie to jest stanowisko i jakie stawia wymagania) otrzymał stanowisko niższe niż ekspert SC (czy tez ekspert Służby Celno-Skarbowej), ale domaganie się dla nich stopni w korpusie oficerów wyższych to nieporozumienie, podobnie jak dla każdego pracownika UKS wykonującego kontrole stopnia w korpusie oficerów młodszych.Nawet u nas oficerem nie zostawał każdy kontroler celny a nawet starszy kontroler czy inspektor celny. Stopień w korpusie oficerów otrzymywali funkcjonariusze od kierownika zmiany wzwyż. Nawet wśród celników nie ma pewności,że każdy z nas utrzyma dotychczasowy stopień czy nie pójdzie pod kapelusz (czyt. na stanowisko cywilne). Skąd u Was taka pewność, że wszyscy dostaniecie propozycje służby. Czyżby jakieś pozakulisowe negocjacje? Pracownicy z UKS wcieleni do SC w 2003r. którzy przeszli na etaty mundurowe otrzymywali stanowiska do dotychczasowego wynagrodzenia (a nie jak celnicy do zakresu czynności z SOWY), stopnie służbowe otrzymali w zależności od wykształcenia i stażu pracy w korpusie podoficerów a po 5 latach awansowano wszystkich do korpusu aspirantów. Spowodowało to wydłużenie awansu dla pozostałych celników do korpusu aspirantów. Tak jest w praktyce. Jeżeli teraz wszyscy z UKS zostaną od razu oficerami szansa dla pozostałych na awans do wyższego korpusu pozostanie nierealna. W żadnej służbie nie ma takiego odsetka oficerów. Co do tego, że większość z nas odejdzie na emerytury, to jedna uwaga, pełna emerytura mundurowa (75%) przysługuje po 28,5 latach służby.Taki staż ma niewielki procent celników. Większość ma 20-25 lat ( pod warunkiem zaliczenia stażu przed 1999r.). Jeżeli staż będzie liczony od 1999 to większość ma ok. 17 lat i żaden specjalista a nawet starszy specjalista na taką emeryturę nie pójdzie ( chyba, że zostanie zmuszony). Mam jeszcze jeden trop, że ta cała dyskusja ma nas poróżnić w imię powiedzenia : " dziel i rządź"
 
"(...) ale domaganie się dla nich stopni w korpusie oficerów wyższych to nieporozumienie, podobnie jak dla każdego pracownika UKS wykonującego kontrole stopnia w korpusie oficerów młodszych."
Tylko skąd przekonanie, że pracownicy UKS się tego domagają? O takim kształcie ustawy wprowadzającej dowiedzieliśmy się w tym samym momencie co i Wy :) Na forum skarbowców. Nikt nie wie, czym kierował się DKS wymyślając akurat korpusy oficerskie. Jeśli założeniem jest by pensje nie spadły, to przypuszczam, że właśnie z tym to może być związane. Ja osobiście wolałbym, żeby skoro pensje celników są niższe, to je podnieść i zrównać z pracownikami UKS (jeśli taka dysproporcja istnieje).
I tylko jedna kwestia, bo to umknęło.
W ustawie wprowadzającej nie ma ani słowa o tym, że znosi się "urzędy skarbowe, urzędy celne, izby skarbowej i izby celne" a przecież nie będą równolegle działać z organami KAS. Czyli tam jest duża luka. A jeśli docelowo będzie analogiczny zapis znoszący urzędy celne, to skąd przekonanie, że i pracownicy Urzędów nie zostaną na takiej samej zasadzie przeniesieni do korpusu oficerów młodszych lub starszych? UCS to będzie nowa służba.
Mówisz J.23 że się domagamy oficerów. Wy też się domagajcie :) Wszyscy będziemy oficerami w nowej służbie :)
 
Kolego powiedz mi jesteś teraz na urlopie? Bo to nie możliwe żeby w godzinach pracy pisać takie długie teksty....
Skończ już bo ta rozmowa do niczego nie prowadzi, albo dalej wygłaszaj tyrady... Tylko gdybyś mógł zmienić nick np. na "apostoł"...
 
Jazdadom proszę już nie kompromituj się, chyba nawet nie wiesz jakie głupoty wypisujesz. Po pierwsze stopnie są nadawane dożywotnio i nikt nie może zabrać mi stopnia i dać niższego ( chyba, że będzie to degradacja np. za naruszenie dyscypliny lub przestępstwo ).
Po drugie nie jesteśmy pracownikami urzędów celnych tylko Funkcjonariuszami Służby Celnej.
Po trzecie zapoznaj się z Dz.U.z 2010r. nr 113 poz.748 i dowiesz się kto to jest inspektor ( np. w SG jest to pełny pułkownik ).
Po czwarte jest nie możliwe przenieść jak to napisałeś pracowników urzędów do korpusu oficerów młodszych ze względu na powstanie nowej służby i nadawać stopnie według swojego widzi mi się.
 
Jazdadom proszę już nie kompromituj się, chyba nawet nie wiesz jakie głupoty wypisujesz. Po pierwsze stopnie są nadawane dożywotnio i nikt nie może zabrać mi stopnia i dać niższego ( chyba, że będzie to degradacja np. za naruszenie dyscypliny lub przestępstwo ).
Po drugie nie jesteśmy pracownikami urzędów celnych tylko Funkcjonariuszami Służby Celnej.
Po trzecie zapoznaj się z Dz.U.z 2010r. nr 113 poz.748 i dowiesz się kto to jest inspektor ( np. w SG jest to pełny pułkownik ).
Po czwarte jest nie możliwe przenieść jak to napisałeś pracowników urzędów do korpusu oficerów młodszych ze względu na powstanie nowej służby i nadawać stopnie według swojego widzi mi się.

ale jaja ale jaja jak powiedziała pani komisarz... Biorąc pod uwagę fakt, że koledzy z uks czy us nie odróżniają stopni od stanowisk, pracowników od funkcjonariuszy, proponuje aby każdy z uks dostał na wejściu nadinspektora Służby Celno Skarbowej. [nawet ci co od wczoraj pracują] Im to bez różnicy i tak nie wiedzą co to stopień xD Ważne, że kasa się zgadza. Dodatkowo, skoro jest to pierwszy stopień w korpusie generałów, można by urządzić piękną ceremonie zaprosić pad, żeby mianował nowych generałów. Czyż nie byłoby uroczo :cool:? A ja jako, że jestem prostym "pracownikiem celnym" to spokojnie poczekam jeszcze 5 latek na te czwartą belczynę :rolleyes: Pozostali pracownicy celni mogliby rzucać kwiaty pod nogi panstwu generałom xD
 
Ostatnia edycja:
Kolego powiedz mi jesteś teraz na urlopie? Bo to nie możliwe żeby w godzinach pracy pisać takie długie teksty....
Skończ już bo ta rozmowa do niczego nie prowadzi, albo dalej wygłaszaj tyrady... Tylko gdybyś mógł zmienić nick np. na "apostoł"...
głupio piszesz i mało ciekawie,
zamknij tego prywatnego laptopa na sluzbowym biurku i idz sobie coś zrewiduj,
ludzie pisza rozsadnie
a przez takich jak ty to forum robi sie mało warte
 
No problem z tego co pamiętam to nie było do ciebie, to się nie wciskaj tam gdzie nie trzeba... I nie sadź mi tutaj uwag rodem ze skarbowców.pl
 
@robespier Tak się akurat składa, że piszę na klawiaturze z szybkością 255 zn/m więc zdążę napisać naaawet tak długi tekst w przysługującej mi z mocy prawa przerwie 5 minutowej raz na godzinę, z tytułu pracy przy komputerze.

I nie do końca rozumiem skąd te szydercze tony, że nie znamy się na stopniach w służbie celnej. Oczywiście że się nie znamy. To nie jest nasz pomysł, by zostać funkcjonariuszami i jak już napisałem nie jesteśmy tym zachwyceni. Ale szydźcie. To Wam wychodzi najlepiej.

Departament Kontroli Skarbowej zrobił taki projekt jak zrobił. Zakładamy dzisiaj, że zostanie on przez zdominowany przez celników zespół ds KAS rozbity w proch. Ale zastanawialiście się co jeśli nie? A może wbrew temu co się Wam wydaje, urzędy mimo nazwy "Urząd Celno - Skarbowy" w finalnym kształcie będzie bardziej urzędem skarbowo - celnym, w którym to właśnie inspektorzy kontroli skarbowej będą pełnić kluczowe role, a nie celnicy? Może taki właśnie sygnał daje nam publikacja projektu autorstwa DKSu? Może to ja powinien zacząć z Was szydzić, bo my, bez wiedzy o tym jakie są stopnie, będziemy wyżej od Was. Zastanówcie się czy byłoby Wam miło. Bo właśnie to robicie wobec mnie, mimo że wprost napisałem po co napisałem to co napisałem. Utrzymuję apel o powstrzymanie się od wzajemnego obrażania i dzielenia, bo jedziemy na tym wózku razem.
I na koniec, zanim zaczniecie mi wyrzucać, że w tym wpisie piszę o "wyższości UKSu nad SC", to nie robię tego. Zastosowałem środek stylistyczny o nazwie hiperbola.
 
Kolego powiedz mi jesteś teraz na urlopie? Bo to nie możliwe żeby w godzinach pracy pisać takie długie teksty....
Skończ już bo ta rozmowa do niczego nie prowadzi, albo dalej wygłaszaj tyrady... Tylko gdybyś mógł zmienić nick np. na "apostoł"...

pracujemy na 12:(
 
Tym bardziej. Fajną macie pracę, możecie sobie w jej trakcie siedzieć na necie.Nie dziwię się, że boicie się służby.
 
@j.23
Tak się składa, że to forum pokazuje godzinę wpisu. Tylko dziś jest 12 wpisów celników w godzinach pracy. Wczoraj 25 wpisów w godzinach pracy. Sprawdzić wcześniejsze dni? Świadomie strzelasz sobie w stopę czy przez nieuwagę?
 
@j.23
Tak się składa, że to forum pokazuje godzinę wpisu. Tylko dziś jest 12 wpisów celników w godzinach pracy. Wczoraj 25 wpisów w godzinach pracy. Sprawdzić wcześniejsze dni? Świadomie strzelasz sobie w stopę czy przez nieuwagę?

miszczu, wczoraj była niedziela :D.
 
Back
Do góry