gruszki na wierzbie w Trybunale Konstytucyjnym

Piszcie proszę do mnie na maila sygnatury tych spraw gdzie są odsetki zasądzone od 2010r., gdyż obserwuję że w innych miejscach Sądy orzekają od dnia pozwu, czy od dnia wyroku TK(różnie). Będę starał się zebrać te korzystne orzeczenia co do odsetek i przedstawić tym funkcjonariuszom, którzy mają sprawy w toku. Pamiętajmy, że pozwani czyli DIC przedstawiają Sądom argumentację co do odsetek powołując się na te wyroki niekorzystne dla Nas. Sądy powinny mieć podane także kilka sygnatur, które oznaczają wyroki gdzie odsetki były od 2010r.
witam
a tak swoją drogą to w pozwie od jakiego terminu z 2010 żądać odsetek? od dnia złożenia wniosku uchwalenia ustawy budżetowej, inne propozycje
 
Ostatnia edycja:
W kwestii terminu przedawnienia gruszki fragment wyroku SR w Nowym Sączu

"Powództwo częściowo zasługiwało na uwzględnienie. Wobec faktu, że wysokość świadczenia należnego powodowi była bezsporna, sąd musiał rozstrzygnąć słuszność zgłoszonego przez stronę pozwaną zarzutu przedawnienia. Wymagało to określenia daty wymagalności roszczenia powoda.
Zgodnie z treścią § 1 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 11.05.2000 r. w sprawie rodzaju i zakresu świadczeń socjalnych, które mogą być przyznane funkcjonariuszom celnym i członkom ich rodzin (Dz. U. nr 39, poz. 450):
Funkcjonariuszowi celnemu, zwanemu dalej "funkcjonariuszem", który w związku z pełnieniem służby nabył w danym roku kalendarzowym prawo do urlopu wypoczynkowego, (...) przysługuje, na pisemny wniosek funkcjonariusza, raz w roku kalendarzowym, świadczenie w postaci dopłaty do wypoczynku.
Żaden przepis w/w rozporządzenia bądź ustawy o Służbie Celnej obowiązującej w dacie złożenia wniosku nie określał terminu wypłaty świadczenia w postaci dopłaty do wypoczynku. Skoro tak to należy przyjmować, że wypłata tego świadczenia mogła nastąpić najpóźniej w ostatnim dniu roku kalendarzowego, w którym funkcjonariusz nabył prawo do urlopu wypoczynkowego i będące jego następstwem świadczenie dopłaty. Świadczenie to przysługuje zgodnie z w/w przepisem raz w roku kalendarzowym i jest to jedyne wskazanie co do terminu jego wypłaty. A zatem zdaniem sądu, wypłata świadczenia dopłaty do urlopu winna nastąpić najpóźniej do ostatniego dnia roku kalendarzowego, w którym funkcjonariusz nabył prawo do urlopu. W mniejszej sprawie mogło to nastąpić w terminie do dnia 31 grudnia 2010 r. Tym samym w dniu złożenia pozwu to jest 1.08.2013 r. nie upłynął trzyletni okres przedawnienia."

Czyli całkiem odmiennie od tego co prezentuje SSC.
Pozdro bob.
 
Czytam, czytam i oczom nie wierzę. Skoro wypłata świadczenia urlopowego za 2010 r., wyliczonego wg rozporządzenia z 2000 r., mogła nastąpić do końca grudnia tego roku, to i skuteczne wnioski można było składać w tym samym terminie. Czyli do końca roku 2010, w którym funkcjonariusz nabył prawo do urlopu.

Chyba, że w roku 2010 ktoś dwa razy nabył prawo do urlopu wypoczynkowego. Są tacy?
 
W świetle powyższego, DIC-e po wyroku TK byli zobowiązani do wypłacenia z urzędu różnicy pomiedzy świadczeniem wypłaconym, a należnym. Nie zachodzi przedawnienie. Mamy tutaj celowe i rażące naruszenia prawa przez DIC.
Na to są odpowiednie paragrafy. Czas na ruch związków.
 
powyższy wpis to niemal typowa w SC konformistyczna postawa pseudointeligenta.
wszystko mają załatwić związki, szczególnie tym skrzywdzonym przez los :D.
.... a gdzie s/t/połeczność była jak pisaliśmy wnioski i świadczenie po TK wypłacono bez sądu ?
kalkulowała ryzyko - jak ciastko mieć i je zjeść ?
DIC-e schrzanili sprawę i trzeba po prostu mieć "cojones" i złożyć wniosek o swoje, a nie liczyć na marzenie frajera - wypłata z urzędu.
nie chować się za plecami, wystąpić z otwartą przyłbicą jako podmiot, a jeśli są paragrafy to należy z nich korzystać.
wielu fałszywie uważa, że nie jest trendy zrzeszać się w zz, i ten zabobon się szerzy / ich prawo, ich błąd ale w sumie strata /.
na tych właśnie "neutralnych" żeruje" góra, pożyteczni idioci są zawsze bezcenni.
fakt, że niewiele rozumieją sprzyja poprzez ich bierność do rozgrywania pozostałych.
MF jeśli skalkuluje, że warto was kupić zapłaci i w tym wasza nadzieja.
tak czy owak pozostaniecie zwykłym stadem.
przetrzyjcie oczy !

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
aquirre

serdecznym jesteś człowiekiem widzę, to może poinformujesz Nasz wszystkich co te związki wywalczyły i dla kogo ?
możesz też stworzyć listę, który związek co wywalczył !
 
aquirre

serdecznym jesteś człowiekiem widzę, to może poinformujesz Nasz wszystkich co te związki wywalczyły i dla kogo ?
możesz też stworzyć listę, który związek co wywalczył !

Co za ciepła wypowiedź. Co za troska o wizerunek Ministra Finansów i Szefa Służ Celnej w randze najmłodszego generała w historii służb mundurowych. Wreszcie, co za troska o dobre samopoczucie stada strzyżonych regularnie ................. .

Jedynie słuszna postawa? Uwzględniająca interesy uwłaszczonej oligarchii w cle?
 
Ostatnia edycja:
he, he
nie wiem gdzie ujrzałeś dobry człowieku w mojej wypowiedzi troskę o wizerunek kogokolwiek w tym zwłaszcza tych osób lub grup które wymieniłeś, posiadłeś pewnie niezwykłą zdolność nierozumienia słowa pisanego powszechną w służbie celnej z którą to służbą ja zwyczajnie się nie identyfikuję poczynając od samego dołu a na szczycie kończąc, więc zwyczajnie lata mi kto jest kim tak samo jak to gdzie jestem sam klasyfikowany.

jakakolwiek zła ocena mojej postawy przez tzw. funkcjonariuszy celnych jest dla mnie tylko i wyłącznie komplementem.
 
niechcejuzbyccelnikiem - nie chcesz być celnikiem - twój problem, - nie identyfikujesz się (czyli sprawy funkcjonariuszy są ci obojętne) - twoje zmartwienie, - nie troszczysz się o niczyj wizerunek (także własny) - twoje ewentualne ryzyko, - wszystko ci lata - twoja choroba ... Proszę więc grzecznie; wytłumacz mi po kiego czorta otwierasz japę ?!
 
ciekawe, że Wam celnikom obca jest kultura osobista, nie umiecie o kimkolwiek pisać z szacunkiem i bez epitetów.
ja przestanę być celnikiem wtedy kiedy mi będzie wygodne i nie będę się nikogo pytał o pozwolenie, na razie wiem, że nie chcę nim być do emerytury - bez względu kiedy to ma nastąpić !

a dlaczego ?
przeczytaj swój post i kolegi przed Tobą

zapytałem się co który związek dla kogo zrobił - i jazda ! - w tym jesteście dobrzy Wy celnicy,
a mój nick jest zupełnie przypadkowy :-)
 
Co w takim razie Tobie do tego, co który związek dla kogo albo co komu zrobił? Po co otwierasz .... tak, dokładnie japę, w kwestii złamania prawa przez niekompetentnych urzędasków, wykazanej przez Trybunał Konstytucyjny? Albo dyskryminacyjnego potraktowania przez organy celny niektórych funkcjonariuszy przy dostępie do nabytego świadczenia urlopowego, wynikającego z celowej legislacji?

A propo japy. Przecież musiałem nadrobić zaległości. W stosunku do Twojego zarzutu braku kultury dyskusji.
 
Ostatnia edycja:
Wysoki Sądzie, nie wydawaj wyroków sprzecznych ze zdrowym rozsądkiem!

(...) Po drugie, dokonamy reformy finansów publicznych, zarówno gdy chodzi o ustawy podatkowe, jak i reorganizację urzędów skarbowych i celnych. (...). Pracujemy (...) nad przygotowaniem takich decyzji ustawowych, ale też rządowych, które zmienią obecne poczucie, które każe wielu ludziom nazywać niemałą cześć obecnych sędziów i prokuratorów "€žwymiarem niesprawiedliwości"€. (...). Z całą pewnością konieczna jest weryfikacja merytoryczna, tak, jak w innych zawodach. Rzecz w tym, że samorządy korporacyjne awangardą takiej weryfikacji raczej nie będą. Nowy rząd, szanując autonomię zawodów sędziego czy prokuratora, musi mieć jednak wpływ na przywrócenie społecznego zaufania i szacunku wymiarowi sprawiedliwości. (...).

http://wpolityce.pl/wydarzenia/6820...twa-pytania-wybory-w-iii-rp-bywaly-falszowane
 
nie macie żadnych argumentów wiec atakujecie :-)
tylko, że tego Waszego szczekania nikt się nie boi, a Wy gryziecie się na wzajem

dziękuję koledze, który zamieścił kawałek uzasadnienia z wyroku, wykorzystam :-)
jednak można być i celnikiem i człowiekiem,

nie trzeba szczekać, wystarczy wrzucić kilka rzetelnych informacji !
 
Czyli w świetle tego co napisał Bob, wyższa dopłata do wypoczynku należała się wszystkim funkcjonariuszom. W związku z tym mam pytanie. Jak powinna wyglądać ścieżka dochodzenia swoich praw. Mamy wszyscy indywidualnie zakładać sprawy w sądzie? Czy związki ( proszę się nie obrażać, że się do nich odwołuje. W końcu są po to by pomagać funkcjonariuszom) planują ze swojej strony jakieś kroki w kierunku zbiorowego pozwu albo przynajmniej jakiejś podpowiedzi toku postępowania dla celników ewidentnie oszukanych przez nasze "kochane" kierownictwo?
 
Czyli w świetle tego co napisał Bob, wyższa dopłata do wypoczynku należała się wszystkim funkcjonariuszom. W związku z tym mam pytanie. Jak powinna wyglądać ścieżka dochodzenia swoich praw. Mamy wszyscy indywidualnie zakładać sprawy w sądzie? Czy związki ( proszę się nie obrażać, że się do nich odwołuje. W końcu są po to by pomagać funkcjonariuszom) planują ze swojej strony jakieś kroki w kierunku zbiorowego pozwu albo przynajmniej jakiejś podpowiedzi toku postępowania dla celników ewidentnie oszukanych przez nasze "kochane" kierownictwo?
Patrzcie, znowu te ZZ - nic normalnie nie robią, skandal.
A tak na poważnie Szanowny Forumowiczu "piekarz"
z tym pozwami zbiorowymi jest tak - w postępowaniu grupowym mogą być dochodzone następujące roszczenia:
1) roszczenia o ochronę konsumentów,
2) roszczenia z tytułu odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny oraz
3) roszczenia z tytułu czynów niedozwolonych, z wyjątkiem roszczeń o ochronę dóbr osobistych.

W ramach tych roszczeń możliwe są roszczenia pracownicze np jak czyn pracodawcy wyrządzi im szkodę
(będzie deliktem) np pracodawca nie zabezpieczy budowy i zespół pracowników dozna obrażeń.

NIE SĄ natomiast możliwe roszczenia pracownicze o zapłatę , bo nie "łapią się" pod żadną z w/w kategorii.

Pisałem już o tym w tym wątku. Bardzo bym chciał wystąpić z pozwem zbiorowym w tej i innych sprawach ale nie mogę.
Nie dziwię się jednak Twojemu pytaniu, gdyż propaganda sukcesu i propracownicza jaka była zastosowana przez władzę przy procedowaniu ustawy o sporach zbiorowych zrobiła swoje i długo jeszcze pozostanie w umysłach wielu obywateli RP.
Tak naprawdę ta ustawa jest nam na nic w sporach z pracodawcą takich jak np. grusza czy inne, które przeżywamy na ogromną skalę w SC.
 
Jeszcze w weekend powinienem opublikować Komunikat Zarządu w związku z tym wyżej cytowanym wyrokiem i dot. odsetek za zwłokę - najpóźniej w poniedziałek. Ze sprawą zwrócimy się też do SSC, aby w świetle tego wyroku zmienił wytyczne jakie dał Dyrektorom w kwestii przedawnienia - to drugie najpóźniej powinno być zrobione do końca tygodnia.
Czego jeszcze oczekiwałbyś od ZZ w tej sprawie?
 
Panie Sławku !
ja bym oczekiwał i od związków i od każdego funkcjonariusza rzetelnych informacji na temat podejścia sądów do zagadnienia przedawnienia wynikającego z wymagalności gruszy za 2010 rok. Bo dla każdego zorientowanego oczywistym jest, że ile sądów tyle może być interpretacji i uzasadnień. Bo w sumie nie ważne jest czy ktoś jest w związku jakimkolwiek lub którym. każdy kto swoim zachowaniem, pozwem, wezwaniem udowodni DiC-om, że nie są ani najmądrzejsi ani wszechwiedzący, ani nietykalni - podobnie jak ich szef. zrobi coś dobrego i dla siebie i dla reszty.
 
Back
Do góry