• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Ewolucyjny proces "UCYWILNIENIA"

Co z tego, Francis, skoro rzeszowska IAS oddała z powrotem 70 etatów, a na granicach ludzie latają po kilku stanowiskach. Ktoś się temu przygląda???
Ano tajemnicą poliszynela zdaje się być zamysł, który temu przyświeca. "Starych ucywilnić, do skarbówek - nie dopuścić ich do możliwości dorobienia brakujących lat w ramach zadań policyjnych na granicach, bo po emeryturę za chwilę przyjdą! Przyjąć młodych, będzie taniej- koszty związane z dwuletnim przeszkoleniem rozejdą się w czasie, a potem zrekompensują. Nikt tego nam nie wypomni. Rozkaz! Wykonać!!!"

Nieee, Kolego, jest dokładnie odwrotnie. Kociaki znajdą się w rezerwie kadrowej, czyli nowej/starej fikcji, nic nie będą robić i się załapią na apanaże.
 
Witam

Dotarła do mnie dzisiaj informacja, że w jednej z komórek organizacyjnych we wschodniej IAS WSZYSCY nie przyjęli propozycji ucywilnienia. Tych ludzi nie da się ot tak zastąpić.

Czy ktoś może potwierdzić tę informację?
 
Witam

Dotarła do mnie dzisiaj informacja, że w jednej z komórek organizacyjnych we wschodniej IAS WSZYSCY nie przyjęli propozycji ucywilnienia. Tych ludzi nie da się ot tak zastąpić.

Czy ktoś może potwierdzić tę informację?

Można wykluczyć rzeszowską bo tam jeszcze nie przedstawiano propozycji dla fc, w lubelskiej z tego co wiem to tylko granica i tu jest 100% przyjętych bo wszystko to propozycje służby.Stan na wczoraj!

----
Może to być komórka akcyzy przeniesiona w całości do US (mimo wszystko dziwne raczej bez osoby kierującej) ale szacun!
 
Ostatnia edycja:
Witam

Dotarła do mnie dzisiaj informacja, że w jednej z komórek organizacyjnych we wschodniej IAS WSZYSCY nie przyjęli propozycji ucywilnienia. Tych ludzi nie da się ot tak zastąpić.

Czy ktoś może potwierdzić tę informację?

Nie przyjęli bo PODPISALI ODRZUCENIE, czy nie przyjęli przez bezczynność, ale może przyjmą za 13 dni?
 
Z całym szacunkiem dla Przewodniczącego a przede wszystkim dla WYKLĘTYCH, ZAPOMNIANYCH, mam pomysł ... !!! WY WSZYSCY nie musicie żebrać o utrzymacie swoich pensji,
WY wszyscy możecie zarabiać więcej !!! Mam pomysł i go zrealizuję !!! Tak mi dopomóż Bóg!!!

W ciągu 3 dni podam szczegóły !!! Pozdrawiam!!!

Jeszcze pozazdroszczą WAM Wszyscy, tylko nie podpisujcie zgody na propozycje !!!!!!!!!!!
Będzie SUPER !!!!


minął blisko tydzień

hę?
 
Sorki, ale nie miałem serca tu zaglądać, lekarz mi powiedział im szybciej się odetnę od tej historii tym szybciej będę zdrowy .... Oczywiście perspektywa 6 miesięcznej odprawy brutto również poprawia mi humor :cool:
Co mojego pomysłu jestem gotowy podać się krytyce .... Jednak uwzględniając otoczenie polityczne i organizacyjne - mam "pomysł" ale mogę go przesyłać wyłącznie na priv albo jeszcze lepiej na maila...

Zainteresowanych w tym aspekcie proszę o kontakt :cool:
 
Ostatnia edycja:
Jako ciekawostka: postepowanie do cywila a magazynierzy z likwidacji w mundurkach z zachowaniem pensji :cool: to nie są podobnoż żadne jaja
 
Czy ktoś znający się na prawie/kodeksie pracy oraz ustawie o służbie cywilnej mógłby napisać, jakie mam prawa po ucywilnieniu w związku z powierzonymi mi zadaniami/obowiązkami. Z propozycją pracy nie idzie karta zakresu obowiązków/uprawnień więc czy jako cywil mam na nią wpływ, i ogólnie jak to jest jakby mi dokładali obowiązków itd. itp.? Ktoś obeznany mógłby coś napisać?
 
Sorki, ale nie miałem serca tu zaglądać, lekarz mi powiedział im szybciej się odetnę od tej historii tym szybciej będę zdrowy .... Oczywiście perspektywa 6 miesięcznej odprawy brutto również poprawia mi humor :cool:
Co mojego pomysłu jestem gotowy podać się krytyce .... Jednak uwzględniając otoczenie polityczne i organizacyjne - mam "pomysł" ale mogę go przesyłać wyłącznie na priv albo jeszcze lepiej
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Jako ciekawostka: postepowanie do cywila a magazynierzy z likwidacji w mundurkach z zachowaniem pensji :cool: to nie są podobnoż żadne jaja

a ludki z kadr - bez ŻADNEGO doświadczenia z terenu, granicy czy kontroli - w mundur, a ludzie z kontroli i oc - do us?
 
Jeżeli mogę coś zaproponować to kontaktujcie się przez PM i tam przekazujcie adresy email, dla porządku w temacie i dla bezpieczeństwa ;)
 
Back
Do góry