• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Ewolucyjny proces "UCYWILNIENIA"

Ale tutaj obydwie wersje dotyczą tylko służby (?!)


Bo tylko takie propozycje przedstawiano dotychczas. Czekamy na rozwój wydarzeń, są wieści że dopiero od przyszłego poniedziałku zacznie rozwiązywać się reszta zagadek.
 
Bo tylko takie propozycje przedstawiano dotychczas. Czekamy na rozwój wydarzeń, są wieści że dopiero od przyszłego poniedziałku zacznie rozwiązywać się reszta zagadek.

Szkoda, że koledzy/koleżanki nie mogą wrzucić na forum treść tych pism/propozycji (oczywiście z wykreślonymi danymi osobowymi) ?
 
W Lublinie propozycje podobno mają być na zasadzie jak sieci plusz abo abo . Abo się zgadzasz i chcesz być funkiem i będziesz jeździł na 2 turnusy 2 tygodniowe na granicę, abo się nie zgadzasz i jesteś cywilkiem. Ciekawe na jakiej podstawie, zadawane są takie pytania. Nie ma tego przecież w ustawie o kas. I co na to prężna organizacja zz celnicy.pl.
 
W Lublinie propozycje podobno mają być na zasadzie jak sieci plusz abo abo . Abo się zgadzasz i chcesz być funkiem i będziesz jeździł na 2 turnusy 2 tygodniowe na granicę, abo się nie zgadzasz i jesteś cywilkiem. Ciekawe na jakiej podstawie, zadawane są takie pytania. Nie ma tego przecież w ustawie o kas. I co na to prężna organizacja zz celnicy.pl.

Nie zgadzajcie się ;)
140 etatów na granice z UA od wuja Mariana trzeba jakoś wykorzystać, kto chce być funkiem to na Dorohusk się bujnie (albo i nie) wg grafiku GRK . W BP już chyba wszystko rozdane, zostały biedaki którym już nie styknie etatów mundurowych, wypchano z dawnej IC cały desant nawet tych co mieli iść do US (oprócz akcyzy). Każdy dzień przynosi ciekawostki z kolejnymi nazwiskami i przeniesieniami na granicę.
Pytasz na jakiej podstawie, ja tez mam pytanie na jakiej podstawie propozycje służby otrzymują osoby które dotychczas ani dnia nie spędziły na granicy czy w kontroli, jakie wnioski z przebiegu dotychczasowej służby zostały uznane przez DIAS-a że to jest najwłaściwsza opcja. Jest tego więcej.....
 
ale co to zmienia?
to nie jest wzór ustawowy - bo takiego nie ma
możesz w dowolny sposób zredagować własne oświadczenie - nawet u notariusza
jak ktoś może ci narzucić jakiś wzór?
na jakiej podstawie prawnej?
litości


Co z Tobą Bolo ?? Na prawdę bierzesz mnie za idiotę ?!
Gdybym ten wzór brał za "wyrocznię", nie przesłałbym Ci czegoś, zanim napisałem powyższego posta.
Może ochłoń nieco i nie szukaj wrogów tam, gdzie ich jeszcze nie ma.

Oczywiście, nikt mi nie może narzucić tego wzoru!
Wskazałem tylko, że już się zaczęły "kombinacje" i będzie ich coraz to więcej.
Będą również dla wielu trudniejsze do zwalczenia, a dojdą do tego naciski, komentarze, sugestie ...

Z pomocą bożą, ja dam sobie z tym radę! Ty pewnie też. Ale już teraz - codziennie widzę więcej tych, co nie wytrzymali, są zrezygnowani i to dla nich należy się zgodzić, że czerń jest nie zawsze wyprana w Perwolu,
a także biel posiada mnóstwo odcieni. Sztywny radykalizm także zabija ...
 
Francis przecież grk już nie ma. A to abo funk i granica abo cywilek i brak deklaracji to falandyzacja ucywilnienia jeżeli jeszcze ktoś pamięta ten
termin. Przecież funk jak dostanie polecenie służbowe to ma je wykonać. Co innego jeżeli polecenie służbowe łamie prawo. Rozumiem rezerwa kadrowa w razie jakiegoś kryzysu z komórek mających być ucywlinionymi , ale cała reszta po co? Oni i tak czynności które wykonują są przypisane funkom.
 
Wszyscy wiemy, że ucywilnienie nie jest zgodne z prawem a opozycja chce karać wszystkich, którzy łamią prawo !!! Więc za 2 lata polowanie na Pokemonów !!! Bezcenne !!! Już wiele osób było tak wysoko a spadła tak nisko !!! Będzie się działo !!!!!
 
Co z Tobą Bolo ?? Na prawdę bierzesz mnie za idiotę ?!
Gdybym ten wzór brał za "wyrocznię", nie przesłałbym Ci czegoś, zanim napisałem powyższego posta.
Może ochłoń nieco i nie szukaj wrogów tam, gdzie ich jeszcze nie ma.

Oczywiście, nikt mi nie może narzucić tego wzoru!
Wskazałem tylko, że już się zaczęły "kombinacje" i będzie ich coraz to więcej.
Będą również dla wielu trudniejsze do zwalczenia, a dojdą do tego naciski, komentarze, sugestie ...

Z pomocą bożą, ja dam sobie z tym radę! Ty pewnie też. Ale już teraz - codziennie widzę więcej tych, co nie wytrzymali, są zrezygnowani i to dla nich należy się zgodzić, że czerń jest nie zawsze wyprana w Perwolu,
a także biel posiada mnóstwo odcieni. Sztywny radykalizm także zabija ...


wpis nie był skierowany do ciebie, ale do tych, którzy mają jakiekolwiek wątpliwości, był reakcją na te śmieszne druczki
 
Wszyscy wiemy, że ucywilnienie nie jest zgodne z prawem a opozycja chce karać wszystkich, którzy łamią prawo !!! Więc za 2 lata polowanie na Pokemonów !!! Bezcenne !!! Już wiele osób było tak wysoko a spadła tak nisko !!! Będzie się działo !!!!!

Ty tak serio, czy...???
Opozycja chce karać za łamanie prawa, łał! Musieliby najpierw sobie łapy poucinać i się zapuszkować na do końca świata i jeden dzień. Choćby nie wiem co się mi stało za (pseudo) dobrej zmiany, tej bandy nigdy nie poprę.
Tak naprawdę, dobra zmiana to zmiana ministra, vice i dyrektorów IAS dotyczy. Cała reszta masy upadłościowej to zwykłe lizusy z przekonaniami rodem z prl. To oni będą o mnie decydować, upokarzać jak dotąd, mnie niby z "dobrej zmiany" zgnoją, i powiedzą że to dobra zmiana tak robi. Widzisz ten paradoks, tą hipokryzję i wszechobecną fikcję?
 
Francis przecież grk już nie ma. A to abo funk i granica abo cywilek i brak deklaracji to falandyzacja ucywilnienia jeżeli jeszcze ktoś pamięta ten
termin. Przecież funk jak dostanie polecenie służbowe to ma je wykonać. Co innego jeżeli polecenie służbowe łamie prawo. Rozumiem rezerwa kadrowa w razie jakiegoś kryzysu z komórek mających być ucywlinionymi , ale cała reszta po co? Oni i tak czynności które wykonują są przypisane funkom.
To zaskoczę Cie, otóż jest a raczej będzie utworzona Grupa Rezerwy Kadrowej ci którzy się w niej znajdą ( byli lub obecni oficerowie z cywilnych komórek i inni znajomi np z byłych kadr) będą musieli przez co najmniej 30 dni w roku wykonywać zadania funkcjonariuszy. Dla was starcza bo granica z UA dostała wsparcie w etatach na bialoruską nie dali i jest mordor.
 
Ostatnia edycja:
Dzięki za info. Jestem człowiekiem z wyobraźnią i niestety nie zaskoczyłeś mnie, że budują arkę Noego. Pozdrawiam Kolegę.
 
Dla was starcza bo granica z UA dostała wsparcie w etatach na bialoruską nie dali i jest mordor.

Co z tego, Francis, skoro rzeszowska IAS oddała z powrotem 70 etatów, a na granicach ludzie latają po kilku stanowiskach. Ktoś się temu przygląda???
Ano tajemnicą poliszynela zdaje się być zamysł, który temu przyświeca. "Starych ucywilnić, do skarbówek - nie dopuścić ich do możliwości dorobienia brakujących lat w ramach zadań policyjnych na granicach, bo po emeryturę za chwilę przyjdą! Przyjąć młodych, będzie taniej- koszty związane z dwuletnim przeszkoleniem rozejdą się w czasie, a potem zrekompensują. Nikt tego nam nie wypomni. Rozkaz! Wykonać!!!"
 
Co z tego, Francis, skoro rzeszowska IAS oddała z powrotem 70 etatów, a na granicach ludzie latają po kilku stanowiskach. Ktoś się temu przygląda???
Ano tajemnicą poliszynela zdaje się być zamysł, który temu przyświeca. "Starych ucywilnić, do skarbówek - nie dopuścić ich do możliwości dorobienia brakujących lat w ramach zadań policyjnych na granicach, bo po emeryturę za chwilę przyjdą! Przyjąć młodych, będzie taniej- koszty związane z dwuletnim przeszkoleniem rozejdą się w czasie, a potem zrekompensują. Nikt tego nam nie wypomni. Rozkaz! Wykonać!!!"

Z tego wynika że powinno być nieco inaczej:

grk.jpg

Pismo z 31 marca 2017 dotyczące m.in. zwiększenia ilości etatów na granicę z UA

Tutaj dla przypomnienia https://celnicy.pl/content.php/3865...dot-zwiększenia-limitów-funkcjonariuszy-w-KAS
 
Ostatnia edycja:
Ta "teoria" w piśmie Banasia to albo alibi, że tak miało być, ale nie wyszło, albo zasłona dymna, a praktyka pokazuje co innego...
 
Ja już zacząłem "szarpać" DIAS-a w związku z tym pismem ( i nie tylko), Banaś zrzucił odpowiedzialność na nich za realizację wytycznych - i nie popuszczę, nawet jak nie otrzymam propozycji.
 
Ja już zacząłem "szarpać" DIAS-a w związku z tym pismem ( i nie tylko), Banaś zrzucił odpowiedzialność na nich za realizację wytycznych - i nie popuszczę, nawet jak nie otrzymam propozycji.

A czy DIAS to nie czasem Destruktor Inspirowany Ambicją Szefa??? Wypisz wymaluj... :D
 
To zaskoczę Cie, otóż jest a raczej będzie utworzona Grupa Rezerwy Kadrowej ci którzy się w niej znajdą ( byli lub obecni oficerowie z cywilnych komórek i inni znajomi np z byłych kadr) będą musieli przez co najmniej 30 dni w roku wykonywać zadania funkcjonariuszy. Dla was starcza bo granica z UA dostała wsparcie w etatach na bialoruską nie dali i jest mordor.

Noż kuchwa jego mać, co za majstersztyk! Cóż za wspaniały pomysł na przechowalnię dla tłustych kotków (i kocic)! Eh, czas szukać nowej pracy, nie będę tego firmować i się tu zajeżdżać za tych lewusów.
 
Back
Do góry