• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

EtoSkarbowca

Żadne merytoryczne argumenty "kto jest bardziej i kto robi więcej" nie mają znaczenia dopiero kiedy zaczną się kłopoty budżetu pseudo reformatorzy odwrócą dupy i powiedzą to "wina np.: skarbowców, celników, leśników a może rybaków" i odejdą ze stanowiska a Polacy będą drzeć na sobie koszule kto lepszy bis, sryc, czy nic.
 
Żadne merytoryczne argumenty "kto jest bardziej i kto robi więcej" nie mają znaczenia dopiero kiedy zaczną się kłopoty budżetu pseudo reformatorzy odwrócą dupy i powiedzą to "wina np.: skarbowców, celników, leśników a może rybaków" i odejdą ze stanowiska a Polacy będą drzeć na sobie koszule kto lepszy bis, sryc, czy nic.

Mam koleżankę w US która pracuje w WAT i zarabiała 2100 na rękę. Czyli pisanie, że się ktoś sprzedał za 3000 jest nie stosowne.


to dlaczego nie protestuje, zarabia 2100 brutto i jest zadowolona ? Może i skarbowcom jakaś podwyżka się należy, chociaż biorąc pod uwagę jaką lukę w VAT spowodowali to chyba jednak nie... Ale ta podwyżka ma być kosztem funkcjonariuszy celnych? czyli zwykły komunizm. Mało ważne kto, jak pracuje, wszystkich wrzucamy do jednego worka.
 
Mam koleżankę w US która pracuje w WAT i zarabiała 2100 na rękę. Czyli pisanie, że się ktoś sprzedał za 3000 jest nie stosowne.
TAK uważam.
Celnicy to jest zupełnie inna bajka ale to jak pisałem w obecnych uwarunkowaniach nie ma znaczenia.
Czas pokaże kto ma rację w tym sporze.
Związki Zawodowe czy w skarbówce czy S.C. zachowują się identycznie kto może coś wywalczyć dla siebie czytaj zarząd to jest dobrze.
Czy uważacie, że idiotyczna emerytura 5/15/55 przyśniła się ministrowi Banasiowi?
Nie koledzy związkowi podpowiedzieli aby poszli na pseudo pomostówkę kosztem granicy wbrew wyrokowi TK.
Dobrze, że Siwy zapewnia (w co nie wierzę), że obejmie wszystkich członków ochroną prawną.
Mam nadzieję, że nie z tą kancelarią, która teraz reprezentuje nasze środowisko!!!!!!!!!!!!!!!
 
Mam koleżankę w US która pracuje w WAT i zarabiała 2100 na rękę. Czyli pisanie, że się ktoś sprzedał za 3000 jest nie stosowne.


to dlaczego nie protestuje, zarabia 2100 brutto i jest zadowolona ? Może i skarbowcom jakaś podwyżka się należy, chociaż biorąc pod uwagę jaką lukę w VAT spowodowali to chyba jednak nie... Ale ta podwyżka ma być kosztem funkcjonariuszy celnych? czyli zwykły komunizm. Mało ważne kto, jak pracuje, wszystkich wrzucamy do jednego worka.

mowa o 2100 netto

a ilu celników jeszcze przed wakacjami za 2100 netto zapylało na 12h? i nie za biurkiem
 
Bolo1999 wiemy jak jest.
Zapytaj "milicjanta on ci prawdę powie" (chyba wiesz jaka kapela) kto podpowiedział ministrowi 5/15/55, którego nota bene nie będzie bo to tylko pic na wodę przed wejściem ustawy o kas.
 
Żadne merytoryczne argumenty "kto jest bardziej i kto robi więcej" nie mają znaczenia dopiero kiedy zaczną się kłopoty budżetu pseudo reformatorzy odwrócą dupy i powiedzą to "wina np.: skarbowców, celników, leśników a może rybaków" i odejdą ze stanowiska a Polacy będą drzeć na sobie koszule kto lepszy bis, sryc, czy nic.

Nawiązując do przytyków jednych do drugich.
"Skarbówka" (i nie mam tu na myśli pracowników, ludzi, tylko organizację (instytucję)), jak to raczył stwierdzić na komisji FinPubl kol. Ludwiński, jest niedoinwestowana, zaniedbana, źle opłacana, niedoetatyzowana, itd, itp. Ta organizacja -"Skarbówka", jako struktura jest też z tych powodów, ale i innych, znacznie mniej efektywna od Służby Celnej. I owszem jest to także zasługa otoczenia prawnego w jakim ona funkcjonuje i realizuje swe zadania. Ale w tym samym otoczeniu prawnym funkcjonuje Służba Celna, która jednak w ogólnym rozrachunku jest bardziej efektywna, od tzw. "Skarbówki". I stwierdzenia tego proszę nie odbierać jako wieszanie psów na "Skarbówce", na jej pracownikach. Na lukę VAT, która była i jest w zainteresowaniu "Skarbówki", miały wpływ przede wszystkim przepisy (luki w prawie), ale też sposób funkcjonowania tej organizacji jako administracji, podejścia do tematu jej kierownictwa i MF-u. NIE JEST TO WINA SZEREGOWYCH PRACOWNIKÓW. Przecież każdy wie, że "krawiec kraje, jak mu tkaniny staje". Jednak nie jestem w stanie spokojnie patrzeć na to, iż ta organizacja, "Skarbówka", będzie wchłaniać, reorganizować, reformować Służbę Celną. Służbę Celną, która może nie jest doskonała, ale w ostatnich latach wpompowano w nią olbrzymie pieniądze, zmodernizowano, wprowadzono scentralizowane systemy informatyczne, i pomimo niedoskonałości, jest o kilka, a nawet kilkanaście kroków przed "Skarbówką". Nie bez znaczenia jest też fakt, że łączy się dwie organizacje o zupełnie innej kulturze organizacyjnej, oparte na odmiennych pragmatykach służbowych, o zupełnie odmiennej tożsamości i etosie, o odmiennym postrzeganiu identyfikacji ze służbą. To moim zdaniem nie będzie dobrze działać. I zadajmy sobie pytanie: kto komu będzie narzucał standardy, kto komu będzie narzucał kulturę organizacyjną i procedury, zachowania. Moim zdaniem nie będzie to Służba Celna, bo ta jest wchłaniana przez administrację cywilną, która jest z założenia strukturą statyczną w działaniu, opierająca się głównie na procedurach administracyjnych. Potwierdza to m.in wypowiedź przedstawiciela MF na komisji, dotycząca problematyki kas w oddziałach celnych granicznych pracujących w ruchu ciągłym. Świadczy o tym oparcie reformy na strukturze i organizacji urzędów skarbowych, na ich kadrze zarządzającej. Każdy z nas, celników, wie jaka będzie odpowiedź. Będzie "równanie" w dół. Mam tu na myśli przede wszystkim efektywność w działaniu, ale nie tylko. MF od zawsze nie miał pomysłu na Służbę Celną, i zawsze przy kolejnych zmianach coraz więcej funkcjonariuszy wsadzał za biurka, tak konstruując procedury, by były jak najbardziej administracyjne (biurokratyczne), a teraz wyciąga to jako argument żeby nas w większości ucywilnić. Służba Celna, jej funkcjonariusze w kolejnych protestach wymuszali na rządzących działania mające na celu jej modernizację. Niestety te nasze (SC) osiągnięcia zostaną zaprzepaszczone, zginą w tłumie niedoinwestowanej, zaniedbanej i słabo opłacanej "Skarbówki".
Krótko mówiąc, jestem zdania, że Banaś i MF nie to "drzewo obszczekuje" co powinien. Chyba, że to celowe działanie, nie chciałbym mówić ze to sabotaż. Nie mniej zapłacimy za to jako pierwsi. (http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/zabraknie-pieniedzy-na-rzadowe-reformy/9gp9cn6)


Celowo nie wspominam osobno o UKS, bo w zasadzie jest w takiej samej sytuacji jak SC. Jednak mimo wszystko też jest to administracja cywilna której bliżej do "Skarbówki".
 
Mam koleżankę w US która pracuje w WAT i zarabiała 2100 na rękę. Czyli pisanie, że się ktoś sprzedał za 3000 jest nie stosowne.


to dlaczego nie protestuje, zarabia 2100 brutto i jest zadowolona ? Może i skarbowcom jakaś podwyżka się należy, chociaż biorąc pod uwagę jaką lukę w VAT spowodowali to chyba jednak nie... Ale ta podwyżka ma być kosztem funkcjonariuszy celnych? czyli zwykły komunizm. Mało ważne kto, jak pracuje, wszystkich wrzucamy do jednego worka.
ależ masz chłopie pojęcia o "WAT" , 80% problemów powodujących tą lukę , leży poza Polską i to nie Twoja koleżanka jest temu winna.
 
ależ masz chłopie pojęcia o "WAT" , 80% problemów powodujących tą lukę , leży poza Polską i to nie Twoja koleżanka jest temu winna.

Ale co mnie obchodzi jakiś vat? to wasza bajka. co zrobiliście, żeby ten system uszczelnić, wasze związki mają jakieś pomysły, bo nie słyszałem? u nas związkowcy jednak mają jakieś pomysły, przeczytaj uważnie post gefraitera. będzie fatalna skarbówka reformowała dość dobrze funkcjonująca SC, a wszystko to w imię 3000 brutto.

"WAT" to był cytat w moim poście mędrku :)
 
Gefreiter jak zawsze masz rację i co dalej?
Co na to ZZ działające w SC?? NIC!!!!!!!!
Napiszę jeszcze raz "patrząc na negocjacje w sorawie emerytur"aż strach pomyśleć co "wynegocjują" dla funkcjonariuszy SC.
 
Gefreiter jak zawsze masz rację i co dalej?
Co na to ZZ działające w SC?? NIC!!!!!!!!
Napiszę jeszcze raz "patrząc na negocjacje w sorawie emerytur"aż strach pomyśleć co "wynegocjują" dla funkcjonariuszy SC.
Związki chyba same nie wiedzą po co działają , na pewno nic nie negocjują , bo wszystko co zaproponuję SSC wg Pana Siwego (mam nadzieje ,że tylko samozwańczego rzecznika prasowego SSC) jest nienegocjowalne:)
 
Związki chyba same nie wiedzą po co działają , na pewno nic nie negocjują , bo wszystko co zaproponuję SSC wg Pana Siwego (mam nadzieje ,że tylko samozwańczego rzecznika prasowego SSC) jest nienegocjowalne:)

kaczynski-w-sejmie-kiedy-twoj-zart-rozjebal-i-czekasz-az-wszyscy-przestana-sie-smiac.jpg
ugh.....
 
Ale co mnie obchodzi jakiś vat? to wasza bajka. co zrobiliście, żeby ten system uszczelnić, wasze związki mają jakieś pomysły, bo nie słyszałem? u nas związkowcy jednak mają jakieś pomysły, przeczytaj uważnie post gefraitera. będzie fatalna skarbówka reformowała dość dobrze funkcjonująca SC, a wszystko to w imię 3000 brutto.

"WAT" to był cytat w moim poście mędrku :)

Weź, już gościu nie kompromituj siebie i nas.
Twój tok rozumowanie wskazuje że skoro występowały i występują nieprawidłowości w tax free to oznacza ze funki na granicy nie powinni dostawać awansów i podwyżek. Piszesz ze vat cię nie interesuje, pewno akcyza też. Mały ten twój świat.
Twój nick dużo mówi o tobie. Bez odbioru. Pamiętaj o jednym, jeżeli otrzymasz propozycje pracy/służby w kasie będziesz skazany na współpracę z pracownikami skarbówki a być może usiądziesz biurko w biurko z kolegą/ką ze skarbówki.
 
Twój tok rozumowanie wskazuje że skoro występowały i występują nieprawidłowości w tax free to oznacza ze funki na granicy nie powinni dostawać awansów i podwyżek.

nie wiem jak doszedłeś do takich wniosków - nic takiego nawet nie sugerował

proponowałbym chwilę odpoczynku

a z tym siadaniem biurko w biurko to mnie rozłożyłeś - chyba na bksie albo wadze ;)
 
Gefreiter jak zawsze masz rację i co dalej?
Co na to ZZ działające w SC?? NIC!!!!!!!!
Napiszę jeszcze raz "patrząc na negocjacje w sorawie emerytur"aż strach pomyśleć co "wynegocjują" dla funkcjonariuszy SC.
niestety, rację ma ten kto jest silniejszy, a jest silniejszy bo ma władzę. jak dobrze wiesz ZZ nie mają władzy i w starciu z taką władzą nie mają szans, tym bardziej, że ta władza ma klapki na oczach i ogłuchła na wszelkie głosy nawet te najbardziej merytoryczne. powiedziałbym nawet, że wsiadła do czołgu i prze do przodu niczym pancerna pierwsza gwardyjska krasnoarmiejcow, niosąc kaganek "rewolucji" na zach... właściwie to raczej nie wiadomo gdzie.
pzdr. dobrej nocy.
 
niestety, rację ma ten kto jest silniejszy, a jest silniejszy bo ma władzę. jak dobrze wiesz ZZ nie mają władzy i w starciu z taką władzą nie mają szans, tym bardziej, że ta władza ma klapki na oczach i ogłuchła na wszelkie głosy nawet te najbardziej merytoryczne. powiedziałbym nawet, że wsiadła do czołgu i prze do przodu niczym pancerna pierwsza gwardyjska krasnoarmiejcow, niosąc kaganek "rewolucji" na zach... właściwie to raczej nie wiadomo gdzie.
pzdr. dobrej nocy.
Związki są po to ,żeby lobbować (udowodniają w ten sposób ,że są potrzebne i to się jakoś kreci wtedy ) , ale one nawet nie próbują tego robić. Zachłysnęły się same sobą i myślą ,że są wieczne. Powtarzają grzecznie za SSC , ,że wczoraj 5800 w USC , dzisiaj 10000, a jutro ? Tak naprawdę to nikt już nie wie , co jest na rympał , co jest bańki , a co na poważnie.
 
Związki są po to ,żeby lobbować (udowodniają w ten sposób ,że są potrzebne i to się jakoś kreci wtedy ) , ale one nawet nie próbują tego robić. Zachłysnęły się same sobą i myślą ,że są wieczne. Powtarzają grzecznie za SSC , ,że wczoraj 5800 w USC , dzisiaj 10000, a jutro ? Tak naprawdę to nikt już nie wie , co jest na rympał , co jest bańki , a co na poważnie.


co proponujesz? co zrobisz?
 
nie wiem jak doszedłeś do takich wniosków - nic takiego nawet nie sugerował

proponowałbym chwilę odpoczynku

a z tym siadaniem biurko w biurko to mnie rozłożyłeś - chyba na bksie albo wadze ;)

Nie bardzo rozumiem treść twojego postu, w swoim poście ustosunkowałem sie do treści postu młspec1967.
A tak na marginesie, piszesz o sytuacji biurko w biurko z perspektywy granicy- czy jesteś pewien ze funk który dzisiaj jest na granicy dalej tam będzie pełnił służbę ? teoretycznie tak powinno być ale czy będzie ?
O mój wypoczynek sie nie martw
Dopuszczam też opcję że wystepujesz pod wieloma nickami i wtedy ten odpoczynek jednak tobie by się przydał
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Nie bardzo rozumiem treść twojego postu, w swoim poście ustosunkowałem sie do treści postu młspec1967.
A tak na marginesie, piszesz o sytuacji biurko w biurko z perspektywy granicy- czy jesteś pewien ze funk który dzisiaj jest na granicy dalej tam będzie pełnił służbę ? teoretycznie tak powinno być ale czy będzie ?
O mój wypoczynek sie nie martw
Dopuszczam też opcję że wystepujesz pod wieloma nickami i wtedy ten odpoczynek jednak tobie by się przydał
Pozdrawiam


masz omamy

nie rozumiesz? a co tu do rozumienia? wkładasz młspec67 teorie których nie wygłosił - manipulujesz i do tego obrażasz go - skąd taka napastliwość wobec całkiem wyważonego gościa?

mi też wciskasz bzdury - gdzie napisałem że jestem pewien? chodzi przede wszystkim o twoje manipulacje i założenie, że sc to tylko biurka - a to błąd
 
Ostatnia edycja:
Mam koleżankę w US która pracuje w WAT i zarabiała 2100 na rękę. Czyli pisanie, że się ktoś sprzedał za 3000 jest nie stosowne.


to dlaczego nie protestuje, zarabia 2100 brutto i jest zadowolona ? Może i skarbowcom jakaś podwyżka się należy, chociaż biorąc pod uwagę jaką lukę w VAT spowodowali to chyba jednak nie... Ale ta podwyżka ma być kosztem funkcjonariuszy celnych? czyli zwykły komunizm. Mało ważne kto, jak pracuje, wszystkich wrzucamy do jednego worka.
I ty mi mówisz że ja manipuluję, mam omamy ( wcale nie obrażasz) a jak należy interpretować ten wpis że za lukę podatkową w vacie chyba im się nie należą podwyżki?
Bez odbioru
 
Back
Do góry