• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Nooo, od miesiąca na emeryturze! Po 32 latach męczarni. "Jezu jak się cieszę..."
A tak a propos; jak to jest z tym ZUSem za okres do 99 r. Mam 10 lat składkowych jeszcze.
Gratuluję, a o okresie przed 15.09.1999 piszę post wyżej. Na chwilę obecną masz "obiecane" drugie świadczenie z ZUS po ukończeniu 65 lat😉
 
Nooo, od miesiąca na emeryturze! Po 32 latach męczarni. "Jezu jak się cieszę..."
A tak a propos; jak to jest z tym ZUSem za okres do 99 r. Mam 10 lat składkowych jeszcze.
Wielkie gratulacje . Informacje o pozostałych składkach otrzymasz wraz z decyzją ZER.
Temat jest dość mocno walkowany na forum. Dużo zdrowia .
 
Witam, czy ma ktoś może doświadczenie w em z ZUS i dodatkiem za szkodliwe warunki?Czy uznają/doliczają?
 
Jedynie mogę podpowiedzieć , na PUE ZUS można podejzec składki i również jest
Rubryka z dodatkiem za pracę w warunkach .......
 
Jak to miło mieć wakacje... cudowne uczucie... i ja dołączam do grupy emerytów. Życzę Państwu abyście pobierali zasłużoną emeryturę jak najdłużej. Zdrowia i samych radosnych dni na emce. Dzięki Sławku za wszystko co zrobiłeś i robisz dla naszej Służby. I szczególne pozdrowienia dla Klubu Żeglarskiego 111... do zobaczenia na Mazurach.
 
Witam, czy ma ktoś może doświadczenie w em z ZUS i dodatkiem za szkodliwe warunki?Czy uznają/doliczają?
Kolega z ponad 40letnim stażem odchodząc na emkę rozkminiał temat, korespondował z zusem. Nie mam z nim teraz kontaktu, ale pamiętam, że mówił, o zaliczeniu do pracy w szczególnym charakterze tylko tych lat, które nie są brane do emki mundurowej. On na jego szczęście miał do 1999 roku wystarczający staż w szczególnym charakterze i miał dostać dodatek.
Jeśli ktoś do 1999 nie ma wystarczającego stażu, to z rekompensatą może mieć problem.
Zaznaczam, że jest to informacja z drugiej ręki i nie potrafię tego porzeć jakąś analizą prawną
 
Zuzia ja doskonale wiem że ZER sam przeliczy i wyplaci.Tylko nie wiem czy zdąży do początku marca się z tym wyrobić.Mi emeryturę płacili zawsze 3-go każdego miesiąca , a w poniedziałek mamy już 1 marca.

Dbają o emerytów . Wypłacili 3-go - doliczona waloryzacja . Miłego Dnia .
 
Witam wszystkich :), mam pytanie w sprawie waloryzacji, których większość z nas nie otrzymała za lata 2018 i 2019, o których wypowiedział się Sąd Apelacyjny w Warszawie, który zmienił wyrok I instancji i decyzję Dyrektora ZER MSWiA w ten sposób, że przy ustalaniu podstawy wymiaru emerytury funkcjonariusza Służby Celno-Skarbowej nakazał uwzględnienie waloryzacji emerytur i rent inwalidzkich przypadających w okresie między zwolnieniem ze służby, a ustaleniem prawa do emerytury – sygn.. Akr III AUa 1203/20.
Czy możemy na podstawie tego wyroku wystąpić do ZERu, pomimo tego że mam już prawomocną decyzję o wymiarze należnej emki?
pozdrawiam :)
 
sygn.. Akr III AUa 1203/20.
Czy możemy na podstawie tego wyroku wystąpić do ZERu, pomimo tego że mam już prawomocną decyzję o wymiarze należnej emki?
pozdrawiam :)
[/QUOTE]

Uważam, że można, powołując się na nową okoliczność, nieznaną stronie w momencie złożenia wniosku em.

Wysłane z mojego LM-X420 przy użyciu Tapatalka
 
Zasięgałem swego czasu informacji u eksperta w ZUS-ie odnośnie rekompensaty za pracę w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze.

Odpowiedź była taka.

Jeżeli bym chciał pobierać emeryturę z dwóch źródeł tj. mundurową i ZUS-ką to nie będzie przyznana przez ZUS rekompensata za pracę w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze.

Znalazłem na stronie ZUS taką informację:
„Za pracowników zatrudnionych w szczególnym charakterze – zgodnie z art. 32 ust. 3 ustawy emerytalnej oraz w przepisach rozporządzenia w sprawie wieku emerytalnego – uznaje się:
6. żołnierzy zawodowych, funkcjonariuszy Policji, Urzędu Ochrony Państwa, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Służby Celnej, Służby Więziennej i Państwowej Straży Pożarnej, jeżeli nie spełniają warunków lub utracili prawo do świadczeń określonych w przepisach o zaopatrzeniu emerytalnym tych osób,”

Chyba że nastąpiła zmiana??
 
sygn.. Akr III AUa 1203/20.
Czy możemy na podstawie tego wyroku wystąpić do ZERu, pomimo tego że mam już prawomocną decyzję o wymiarze należnej emki?
pozdrawiam :)

Uważam, że można, powołując się na nową okoliczność, nieznaną stronie w momencie złożenia wniosku em.

Wysłane z mojego LM-X420 przy użyciu Tapatalka
[/QUOTE]
@ibris , czy są w tej sprawie inne wyroki czy to dopiero pierwszy ?????
 
Back
Do góry