• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

@ibris , czy są w tej sprawie inne wyroki czy to dopiero pierwszy ?????[/QUOTE]

Jeżeli się nie mylę to jest pierwszy korzystny dla emeryta wyrok. Poprzednie w takich okolicznościach były negatywne.


Wysłane z mojego LM-X420 przy użyciu Tapatalka
 
Prawdę powiedziawszy nie wiem czy są inne korzystne wyroki Basic, ale wiem że wielu moich znajomych którzy odeszli na emki w 2019 roku nie miało zrewaloryzowanego świadczenia emerytalnego za lata 2018 i 2019. Przyjęto nam jako podstawę do wyliczenia świadczenia kwotę z 2017 roku, kiedy to zabrano nam mundury i wyrzucono nas do US, albo nie dano propozycji służby ani pracy.
Sprawdźcie decyzje które otrzymaliście z ZER, może nawet nie wiecie że należą się wam pieniądze.
Mam nadzieję, że wszyscy którzy teraz idą na emki mieli uwzględnione wszystkie należne rewaloryzacje, warto to sprawdzić w decyzjach które otrzymujecie.
Pozdrawiam i dużo zdrowia życzę :)
 
@ibris , czy są w tej sprawie inne wyroki czy to dopiero pierwszy ?????

Jeżeli się nie mylę to jest pierwszy korzystny dla emeryta wyrok. Poprzednie w takich okolicznościach były negatywne.


Wysłane z mojego LM-X420 przy użyciu Tapatalka
[/QUOTE]
Nie jest to jedyny korzystny wyrok.
 
Uważam, że można, powołując się na nową okoliczność, nieznaną stronie w momencie złożenia wniosku em.

Wysłane z mojego LM-X420 przy użyciu Tapatalka

Powołanie sie na tę sprawę prawdopodobnie nic Nam nie da, ZER stwierdzi, że to dotyczy indywidualnej sprawy i tyle uzyskamy. Trzeba by porozmawiać z prawnikiem i zastanowić się jak to ruszyć. Ja niestety też dałem ciała, bo wycofałem sie z dalszego procedowania po otrzymaniu negatywnego wyroku z SO. Chyba, że dojdzie do zmian w ustawie na podstawie działań Sławka.
 
Powołanie sie na tę sprawę prawdopodobnie nic Nam nie da, ZER stwierdzi, że to dotyczy indywidualnej sprawy i tyle uzyskamy. Trzeba by porozmawiać z prawnikiem i zastanowić się jak to ruszyć. Ja niestety też dałem ciała, bo wycofałem sie z dalszego procedowania po otrzymaniu negatywnego wyroku z SO. Chyba, że dojdzie do zmian w ustawie na podstawie działań Sławk
Trzeba poszukać jak to ruszyć najlepiej pogadać z prawnikami.
 
Ostatnia edycja:
Powołanie sie na tę sprawę prawdopodobnie nic Nam nie da, ZER stwierdzi, że to dotyczy indywidualnej sprawy i tyle uzyskamy. Trzeba by porozmawiać z prawnikiem i zastanowić się jak to ruszyć. Ja niestety też dałem ciała, bo wycofałem sie z dalszego procedowania po otrzymaniu negatywnego wyroku z SO. Chyba, że dojdzie do zmian w ustawie na podstawie działań Sławka.
Nawet tego jednego wyroku nie uznają.
 
A jakże, uznają, uznają. Uznają że papier na którym wydrukowane jest to coś (takie sobie gdybanie siwych głów) nie nadaje się się nawet do podtarcia tył.... .
Ale to nie jest w porządku. Wiemy ,że SO zle wydały wyroki i co mamy tak zostawić ?
 
Ostatnia edycja:
Ale to nie jest w porządku. Wiemy ,że SO zle wydały wyroki i co mamy tak zostawić ?
to jest tylko wypadkowa analizy ryzk, kosztów, ewentualnych zysków - pragmatycznie. Ale można stanąć też na stanowisku w oderwaniu od układu odniesienia, że dobro zawsze tryumfuje i wtedy trzeba się liczyć z podsumowaniem "Jeszcze jedno takie zwycięstwo i jesteśmy zgubieni" .
Ale to już zawsze jest indywidualna ocena.
 
INFORMACJA O PRACACH KOMISJI SEJMOWYCH
IX kadencja
w dniu 4 marca 2021 r.
nr 32/2021 (187)

Komisja uchwaliła:
- dezyderat skierowany do Ministra Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej w sprawie uprawnień emerytalno-rentowych funkcjonariuszy Służby Celnej i funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej;


http://www.sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/prace_komisji_info.xsp?data=2021-03-04
Info prawie na samym dole, to ten dezyderat najszerszy chyba nr 61
 
Ostatnia edycja:
INFORMACJA O PRACACH KOMISJI SEJMOWYCH
IX kadencja
w dniu 4 marca 2021 r.
nr 32/2021 (187)

Komisja uchwaliła:
- dezyderat skierowany do Ministra Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej w sprawie uprawnień emerytalno-rentowych funkcjonariuszy Służby Celnej i funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej;


http://www.sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/prace_komisji_info.xsp?data=2021-03-04
Info prawie na samym dole, to ten dezyderat najszerszy chyba nr 61
Dezyderat odnosi się do petycji nr 101/19
 
INFORMACJA O PRACACH KOMISJI SEJMOWYCH
IX kadencja
w dniu 4 marca 2021 r.
nr 32/2021 (187)

Komisja uchwaliła:
- dezyderat skierowany do Ministra Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej w sprawie uprawnień emerytalno-rentowych funkcjonariuszy Służby Celnej i funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej;


http://www.sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/prace_komisji_info.xsp?data=2021-03-04
Info prawie na samym dole, to ten dezyderat najszerszy chyba nr 61
Oby tym razem zostały załatwione już wszystkie zalegle sprawy dot. emerytur celników i nie trzeba było walczyć o to co Nam się należy w Sadach.
 
Mam pytania i prośbę o podzielenie się własnym doświadczeniem jak nw.
Pierwsze. Czy ktoś odwoływał się od orzeczenia RKL w zakresie daty istnienia inwalidztwa pozostającego w związku skutecznie w II instancji?
Drugie. Czy ktoś udowodnił powstanie inwalidztwa wskutek choroby/chorób pozostającej ze szczególnymi warunkami lub właściwościami służby?
Z góry dziękuję, jeśliby ktoś zechciał podzielić się doświadczeniem.
 
Mam pytania i prośbę o podzielenie się własnym doświadczeniem jak nw.
Pierwsze. Czy ktoś odwoływał się od orzeczenia RKL w zakresie daty istnienia inwalidztwa pozostającego w związku skutecznie w II instancji?
Drugie. Czy ktoś udowodnił powstanie inwalidztwa wskutek choroby/chorób pozostającej ze szczególnymi warunkami lub właściwościami służby?
Z góry dziękuję, jeśliby ktoś zechciał podzielić się doświadczeniem.
Przecież to będą zawsze ustalenia w oparciu o charakterystykę choroby , dotychczasowego leczenia , okresu trwania, wyników leczenia itp .
w oparciu o stanowisko w Służbie , zakres obowiązków (...) . Skuteczność w tym wypadku (do tego chyba zmierzasz) będzie indywidualna!

Jeżeli przy orzekaniu o stanie zdrowia komisja lekarska stwierdzi u badanego kilka chorób lub schorzeń pozostających w związku ze służbą
i jedno z nich pojedynczo lub łącznie z innymi jest przyczyną niezdolności do służby, to inwalidztwo pozostaje w związku ze służbą.
W celu ustalenia, czy nastąpiło stałe naruszenie sprawności organizmu, komisja lekarska ocenia, czy rozpoznane choroby lub schorzenia spowodowały takie upośledzenie czynności organizmu, które nie rokuje poprawy według wiedzy lekarskiej. Przy tym w celu ustalenia, czy nastąpiło długotrwałe naruszenie sprawności organizmu, komisja lekarska ocenia, czy rozpoznane choroby lub schorzenia spowodowały upośledzenie czynności organizmu na okres przekraczający 12 miesięcy, mogące jednak ulec poprawie według wiedzy lekarskiej.

Datę powstania inwalidztwa komisja lekarska ustala na podstawie dokumentacji medycznej. Za datę powstania inwalidztwa przyjmuje się datę ustaloną przez komisję lekarską. Jeżeli komisja, nie mogąc ustalić daty powstania inwalidztwa, ustaliła okres, w którym ono powstało, za datę powstania inwalidztwa przyjmuje się datę końcową tego okresu. Jeżeli komisja nie mogła ustalić ani daty, ani okresu powstania inwalidztwa, za datę jego powstania przyjmuje się datę zgłoszenia wniosku o świadczenie .​
 
Przecież to będą zawsze ustalenia w oparciu o charakterystykę choroby , dotychczasowego leczenia , okresu trwania, wyników leczenia itp .
w oparciu o stanowisko w Służbie , zakres obowiązków (...) . Skuteczność w tym wypadku (do tego chyba zmierzasz) będzie indywidualna!

Jeżeli przy orzekaniu o stanie zdrowia komisja lekarska stwierdzi u badanego kilka chorób lub schorzeń pozostających w związku ze służbą
i jedno z nich pojedynczo lub łącznie z innymi jest przyczyną niezdolności do służby, to inwalidztwo pozostaje w związku ze służbą.
W celu ustalenia, czy nastąpiło stałe naruszenie sprawności organizmu, komisja lekarska ocenia, czy rozpoznane choroby lub schorzenia spowodowały takie upośledzenie czynności organizmu, które nie rokuje poprawy według wiedzy lekarskiej. Przy tym w celu ustalenia, czy nastąpiło długotrwałe naruszenie sprawności organizmu, komisja lekarska ocenia, czy rozpoznane choroby lub schorzenia spowodowały upośledzenie czynności organizmu na okres przekraczający 12 miesięcy, mogące jednak ulec poprawie według wiedzy lekarskiej.

Datę powstania inwalidztwa komisja lekarska ustala na podstawie dokumentacji medycznej. Za datę powstania inwalidztwa przyjmuje się datę ustaloną przez komisję lekarską. Jeżeli komisja, nie mogąc ustalić daty powstania inwalidztwa, ustaliła okres, w którym ono powstało, za datę powstania inwalidztwa przyjmuje się datę końcową tego okresu. Jeżeli komisja nie mogła ustalić ani daty, ani okresu powstania inwalidztwa, za datę jego powstania przyjmuje się datę zgłoszenia wniosku o świadczenie .​

Odpowiedź bardzo konkretna , aż za szczegółowa . Komisja niestety ustala po swojemu .
Paragrafy przyjmuje z rozporządzenia o chorobach z Policji . Na nasze rozp. Z grudnia 2017r
nie patrzy . Odnośnie dat - oczywiście samowola . Dobrze, gdyby orzeczenie działało od dnia
zgłoszenia na komisje . Pobożne życzenie . U mnie za datę przyjęto dzień w którym komisja obradowała . Totalna fikcja . Wniosek o emeryturę i rentę przestrzelony przez komisje o 10 miesiecy .
 
Przecież to będą zawsze ustalenia w oparciu o charakterystykę choroby , dotychczasowego leczenia , okresu trwania, wyników leczenia itp .
w oparciu o stanowisko w Służbie , zakres obowiązków (...) . Skuteczność w tym wypadku (do tego chyba zmierzasz) będzie indywidualna!

Jeżeli przy orzekaniu o stanie zdrowia komisja lekarska stwierdzi u badanego kilka chorób lub schorzeń pozostających w związku ze służbą
i jedno z nich pojedynczo lub łącznie z innymi jest przyczyną niezdolności do służby, to inwalidztwo pozostaje w związku ze służbą.
W celu ustalenia, czy nastąpiło stałe naruszenie sprawności organizmu, komisja lekarska ocenia, czy rozpoznane choroby lub schorzenia spowodowały takie upośledzenie czynności organizmu, które nie rokuje poprawy według wiedzy lekarskiej. Przy tym w celu ustalenia, czy nastąpiło długotrwałe naruszenie sprawności organizmu, komisja lekarska ocenia, czy rozpoznane choroby lub schorzenia spowodowały upośledzenie czynności organizmu na okres przekraczający 12 miesięcy, mogące jednak ulec poprawie według wiedzy lekarskiej.

Datę powstania inwalidztwa komisja lekarska ustala na podstawie dokumentacji medycznej. Za datę powstania inwalidztwa przyjmuje się datę ustaloną przez komisję lekarską. Jeżeli komisja, nie mogąc ustalić daty powstania inwalidztwa, ustaliła okres, w którym ono powstało, za datę powstania inwalidztwa przyjmuje się datę końcową tego okresu. Jeżeli komisja nie mogła ustalić ani daty, ani okresu powstania inwalidztwa, za datę jego powstania przyjmuje się datę zgłoszenia wniosku o świadczenie .​
Dzięki za przytoczone przepisy, na podstawie których procedują komisje i które są mi znane. Niestety moje pytania były inne i zmierzały do aspektów praktycznych, a nie prawnych.
 
Back
Do góry