• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Hmm ...
Wprawdzie "w resorcie nie są prowadzone prace" nad rozszerzeniem tego świadczenia, ale też
widząc w nim sens, nie wyklucza się go kategorycznie. Co więcej - potwierdzeniem zasadności
rozważania takiego kroku (paradoksalnie) jest wskazanie nie przeszkód merytorycznych, tylko
prozaicznego braku obecnie funduszy.

Jakże to różne są podejścia ludzi, władających formacjami pełniącymi służbę Państwu ...
 
Hmm ...
Wprawdzie "w resorcie nie są prowadzone prace" nad rozszerzeniem tego świadczenia, ale też
widząc w nim sens, nie wyklucza się go kategorycznie. Co więcej - potwierdzeniem zasadności
rozważania takiego kroku (paradoksalnie) jest wskazanie nie przeszkód merytorycznych, tylko
prozaicznego braku obecnie funduszy.

Jakże to różne są podejścia ludzi, władających formacjami pełniącymi służbę Państwu ...
Cat mi się nawet nie chce tego rozważać. Bo jak zaczynam o tym myśleć to nic tylko złożyć wniosek o emeryturę. Tak nas traktują teraz jak nas traktowali wcześniej. Ale dzięki Celnikom pl mam teraz możliwość pójścia na emeryturę. Wyznaczyłem sobie datę kiedy będę chciał to zrobić i póki co trzymam się tego. Ale jak tak dalej będę do nas podchodzić chyba zmienię zdanie. W 2004 mówiło się że gorzej już być nie może. Dopóki nie nadszedł 2010 chyba (wartościowanie). Ale i tak wszystko przebiło powstanie kas. A teraz dalej ponosimy tak jak się obawialiśmy skutki tego zła zrobionego nam przez kryształowego Mariana. Jesteśmy w jednym worze ze skarbówką. Wg mnie nie ma woli by nas zatrzymać. Więc nie ma co się dziwić, iż nic nie zrobili i chyba nie zrobią by nas zatrzymać. A wręcz odnoszę wrażenie że chcą się nas pozbyć.
 
Artykuł podlinkowany przez Basic'a nie dotyczy rozszerzania dodatku motywacyjnego na inne służby, tylko na inne grupy stażowe w MSWiA.
MSWiA nie będzie się nami zajmować, bo niby dlaczego. My mamy MF - niestety. Naszych spraw powinna dopilnować SKAS, gdyby zechciała.
 
Witam wszystkich, chciałabym wrócić do tematu nieprawidłowego obliczenia przez ZER wysokości przyznanych emek - a właściwie braku waloryzacji za lata 2018 i 2019
Poczytałam ustawę o zaopatrzeniu emerytalnym..... i myślę że znalazłam podstawę do zmiany decyzji NA NASZ WNIOSEK - jeżeli przyznane świadczenie lub nieprawidłowe obliczenie ich wysokości nastąpiło wskutek błędu organu - oczywiście jeżeli brak waloryzacji będzie uznany za błąd przez ZER....., przeczytajcie w ustawie Art. 33 ust. 1 pkt. 6 ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym.... i Art. 5 ust. 3 w którym jest mowa o wszystkich kolejnych waloryzacjach.
Poczytajcie i dajcie znać co o tym myślicie i czy to dobry pomysł??
pozdrawiam
 
Cat mi się nawet nie chce tego rozważać. Bo jak zaczynam o tym myśleć to nic tylko złożyć wniosek o emeryturę. Tak nas traktują teraz jak nas traktowali wcześniej. Ale dzięki Celnikom pl mam teraz możliwość pójścia na emeryturę. Wyznaczyłem sobie datę kiedy będę chciał to zrobić i póki co trzymam się tego. Ale jak tak dalej będę do nas podchodzić chyba zmienię zdanie. W 2004 mówiło się że gorzej już być nie może. Dopóki nie nadszedł 2010 chyba (wartościowanie). Ale i tak wszystko przebiło powstanie kas. A teraz dalej ponosimy tak jak się obawialiśmy skutki tego zła zrobionego nam przez kryształowego Mariana. Jesteśmy w jednym worze ze skarbówką. Wg mnie nie ma woli by nas zatrzymać. Więc nie ma co się dziwić, iż nic nie zrobili i chyba nie zrobią by nas zatrzymać. A wręcz odnoszę wrażenie że chcą się nas pozbyć.
Nie ma woli by nas zatrzymać, ale też i niema jej by nas godziwie "spuścić" :) Co do "pozbyć się" to się zgadzam :)
 
Witam wszystkich, chciałabym wrócić do tematu nieprawidłowego obliczenia przez ZER wysokości przyznanych emek - a właściwie braku waloryzacji za lata 2018 i 2019
Poczytałam ustawę o zaopatrzeniu emerytalnym..... i myślę że znalazłam podstawę do zmiany decyzji NA NASZ WNIOSEK - jeżeli przyznane świadczenie lub nieprawidłowe obliczenie ich wysokości nastąpiło wskutek błędu organu - oczywiście jeżeli brak waloryzacji będzie uznany za błąd przez ZER....., przeczytajcie w ustawie Art. 33 ust. 1 pkt. 6 ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym.... i Art. 5 ust. 3 w którym jest mowa o wszystkich kolejnych waloryzacjach.
Poczytajcie i dajcie znać co o tym myślicie i czy to dobry pomysł??
pozdrawiam
Jak najbardziej masz rację,art 5
 
Jak najbardziej masz rację,art 5

Witam wszystkich, chciałabym wrócić do tematu nieprawidłowego obliczenia przez ZER wysokości przyznanych emek - a właściwie braku waloryzacji za lata 2018 i 2019
Poczytałam ustawę o zaopatrzeniu emerytalnym..... i myślę że znalazłam podstawę do zmiany decyzji NA NASZ WNIOSEK - jeżeli przyznane świadczenie lub nieprawidłowe obliczenie ich wysokości nastąpiło wskutek błędu organu - oczywiście jeżeli brak waloryzacji będzie uznany za błąd przez ZER....., przeczytajcie w ustawie Art. 33 ust. 1 pkt. 6 ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym.... i Art. 5 ust. 3 w którym jest mowa o wszystkich kolejnych waloryzacjach.
Poczytajcie i dajcie znać co o tym myślicie i czy to dobry pomysł??
pozdrawiam
Jak najbardziej masz rację,art 5 ust 3 o tym właśnie mówi:
" Jeżeli w okresie między zwolnieniem ze służby funkcjonariusza a ustaleniem prawa do emerytury lub renty inwalidzkiej przypadały waloryzacje emerytur i rent inwalidzkich, podstawę wymiaru tych świadczeń podwyższa się wskaźnikami wszystkich kolejnych waloryzacji przypadających w tym okresie."
Będę pisać wniosek do ZER. Ustawa ich zobowiązuje.Chyba że ktoś do końca był w mundurze to inna sprawa.
 
Też tak właśnie myślę, w mundurze byłam do 2017, a emkę dostałam w 2019 bez waloryzacji za lata 2018 i 2019. Należną emkę wyliczono mi z podstawy z 2017, też będę pisać... Jakby nie było prawie 200zl miesięcznie powinnam mieć więcej....
 
Też tak właśnie myślę, w mundurze byłam do 2017, a emkę dostałam w 2019 bez waloryzacji za lata 2018 i 2019. Należną emkę wyliczono mi z podstawy z 2017, też będę pisać... Jakby nie było prawie 200zl miesięcznie powinnam mieć więcej....
Czy te wyroki odnośnie tego że te rewaloryzacje się nam jednak należą są już prawomocne??????
 
Wiem o jednym wyroku, który zapadł niedawno, ale prawdę powiedziawszy nie wiem czy jest on już prawomocny. Obawiam się, że i tak nie ma to dla nas niestety znaczenia. Dla ZERu ten wyrok w jednostkowej sprawie nie stanowi wyznacznika, moim zdaniem oczywiście.
Większe prawdopodobieństwo pozytywnego rozpatrzenia wniosku widzę jednak w Art. 5 ust. 3 ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym....
 
Witam wszystkich, chciałabym wrócić do tematu nieprawidłowego obliczenia przez ZER wysokości przyznanych emek - a właściwie braku waloryzacji za lata 2018 i 2019
Poczytałam ustawę o zaopatrzeniu emerytalnym..... i myślę że znalazłam podstawę do zmiany decyzji NA NASZ WNIOSEK - jeżeli przyznane świadczenie lub nieprawidłowe obliczenie ich wysokości nastąpiło wskutek błędu organu - oczywiście jeżeli brak waloryzacji będzie uznany za błąd przez ZER....., przeczytajcie w ustawie Art. 33 ust. 1 pkt. 6 ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym.... i Art. 5 ust. 3 w którym jest mowa o wszystkich kolejnych waloryzacjach.
Poczytajcie i dajcie znać co o tym myślicie i czy to dobry pomysł??
pozdrawiam

@Izakar7 możesz podać dziennik ustaw, probóję zlokalizować podane przez ciebie artykuły a zwłaszcza mam kłopot z tym: Art. 33 ust. 1 pkt. 6
 
Szkoda, że ucichły słuchu wyłączenia lat pracy do lat służby osobom, które w 2004 przeszły z UKS i od 2009, 2010 są umundurowani. Jest nas garstka i staliśmy się teraz głównymi popychadła mi, bo nie może w razie czego odejść na emeryturę. W mojej Izbie jest teraz, w apogeum pandemii!!! reorganizacja i znów zmiana miejsca i zaczynanie wszystkiego od nowa! Poszłoby się już na emeryturkę, no ale nie można..☹️😢 Pozdrawiam wszystkich funkcjonariuszy i cywilii, zwłaszcza byłych UKS- owców do 2004 r😽
 
Jeszcze dodam, że reorganizacja polega na włączeniu części zadań związanych z akcyzą do oddziałów. Było to trenowane już w 2013 roku(chyba) i się niezbyt sprawdzało. Od powstania KAS czynności te przejęły CKR- y. No a teraz od nowa.. CKR-y się uszczupla i te czynności znów wracają pod oddziały. Gdzie sens i logika?! I to w środku pandemii!!!
 
Szkoda, że ucichły słuchu wyłączenia lat pracy do lat służby osobom, które w 2004 przeszły z UKS i od 2009, 2010 są umundurowani. Jest nas garstka i staliśmy się teraz głównymi popychadła mi, bo nie może w razie czego odejść na emeryturę. W mojej Izbie jest teraz, w apogeum pandemii!!! reorganizacja i znów zmiana miejsca i zaczynanie wszystkiego od nowa! Poszłoby się już na emeryturkę, no ale nie można..☹️😢 Pozdrawiam wszystkich funkcjonariuszy i cywilii, zwłaszcza byłych UKS- owców do 2004 r😽
Świetnie, że napisałeś. No to teraz ja napiszę......Kiedy w 2016 protestowaliśmy tacy ludzie wywodzący się z UKS w tym mój ówczesny naczelnik szykanowali takich jak ja. Raportowali kto i kiedy. Dzisiaj z miłą chęcią zapewne poszedłby na emkę patrząc jak podlegli mu zolle odchodzą i wcale nie płaczą. . Nie jest mi żal takich osób. Dwie twarze to zbyt wiele jak dla mnie. Miłej roboty................
 
Back
Do góry