• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

niestety kobieta z ZER twierdzi że art. 5 pkt 3 nie dotyczy funkcjonariuszy celnych. Nie potrafiła mi wskazać artykułu który niby o tym mówi i nas wyklucza.
Sławek powiedział że postara się nam podrzucić wzór wniosku do ZER, może będą inne podstawy prawne.
Ciekawe spostrzeżenie, może ktoś wie dlaczego artykuł 5 nie dotyczy fanków z SC i SCS ????????:unsure::unsure::unsure::unsure:
 
Ostatnia edycja:
Sąd Apelacyjny w Warszawie twierdzi, że dotyczy. http://orzeczenia.waw.sa.gov.pl/det...0001521_III_AUa_001100_2020_Uz_2021-01-15_003
 
Ostatnia edycja:
Szkoda, że ucichły słuchu wyłączenia lat pracy do lat służby osobom, które w 2004 przeszły z UKS i od 2009, 2010 są umundurowani. Jest nas garstka i staliśmy się teraz głównymi popychadła mi, bo nie może w razie czego odejść na emeryturę. W mojej Izbie jest teraz, w apogeum pandemii!!! reorganizacja i znów zmiana miejsca i zaczynanie wszystkiego od nowa! Poszłoby się już na emeryturkę, no ale nie można..☹️😢 Pozdrawiam wszystkich funkcjonariuszy i cywilii, zwłaszcza byłych UKS- owców do 2004 r😽
tak z ciekawości - jaka to Izba?
Pozdrowienia
 
Szkoda, że ucichły słuchu wyłączenia lat pracy do lat służby osobom, które w 2004 przeszły z UKS i od 2009, 2010 są umundurowani. Jest nas garstka i staliśmy się teraz głównymi popychadła mi, bo nie może w razie czego odejść na emeryturę. W mojej Izbie jest teraz, w apogeum pandemii!!! reorganizacja i znów zmiana miejsca i zaczynanie wszystkiego od nowa! Poszłoby się już na emeryturkę, no ale nie można..☹️😢 Pozdrawiam wszystkich funkcjonariuszy i cywilii, zwłaszcza byłych UKS- owców do 2004 r😽
Faktycznie te osoby mogłyby już iść na EM.
Są jednak i tak w lepszej sytuacji - i od "ucywilnionych", którzy już nie dorobią lat - i od
"umundurowanych" w 2017, którym zostaje jeszcze 21 lat.
Im starczy wytrzymać jeszcze 4 lata w służbie i załapią się na dwie emerytury ...
 

Faktycznie te osoby mogłyby już iść na EM.
Są jednak i tak w lepszej sytuacji - i od "ucywilnionych", którzy już nie dorobią lat - i od
"umundurowanych" w 2017, którym zostaje jeszcze 21 lat.
Im starczy wytrzymać jeszcze 4 lata w służbie i załapią się na dwie emerytury ...
Jednak słaba to pociecha, że inni mają gorzej☹️
 


Jednak słaba to pociecha, że inni mają gorzej☹️
Bo też nie miałem takiego celu, by cię pocieszać.
Gdy w 2009 czy 2010 ubierałeś mundur, byłeś raczej świadomy, co robisz. Oczywiście wiem,
jakie mogłeś mieć "wyjścia" i tego ci nie zazdroszczę. Wątpię, byś już wtedy brał pod uwagę
emkę mundurową, do której dziś masz w miarę niedaleko. I to chyba jest pocieszenie ...
 
Faktycznie te osoby mogłyby już iść na EM.
Są jednak i tak w lepszej sytuacji - i od "ucywilnionych", którzy już nie dorobią lat - i od
"umundurowanych" w 2017, którym zostaje jeszcze 21 lat.
Im starczy wytrzymać jeszcze 4 lata w służbie i załapią się na dwie emerytury ...
Pod warunkiem, ze po drodze nie mają np. 3 lat ucywilnienia 😢
 
Pod warunkiem, ze po drodze nie mają np. 3 lat ucywilnienia 😢
Ja mam ciągle nadzieję że lata przymusowego i bezprawnego ucywilnienia zostaną zaliczone jako równoważne służbie. Wielu moich kolegów ma takie "luki w służbie" dzięki którym nie można wskazać 10 kolejnych lat do wyliczenia , nie mówiąc o ich wliczeniu.
Pod artykułem o 15a na stronie infosecurity24.pl posypały się również innego rodzaju spostrzeżenia. Policjanci zauważają że w sprawach emerytalnych i uprawnieniach do sposobu naliczania dyskryminowana jest zasadnicza służba wojskowa. Służba kandydacka uprawnia do art. 15 ale zasadnicza już nie. Ta druga, niestety, jest bardziej uciążliwa a traktowana jest tylko jako okres równorzędny.
W czasach kiedy MF forsuje delegacje na wyższe stanowiska w jednostkach budżetowych jako okres równorzędny , traktowanie zasadniczej służby wojskowej jako równorzędnej jest delikatnie mówiąc - niestosowne.
 
Nowa wiadomość na infosecurity

 
@franek kisiel, teraz będą ustalać z jedynie słusznym zz przez najbliższy rok, potem będą procedować aż w końcu przyjdzie rok wyborczy. i się zobaczy.
Oczywiście, że się zobaczy...obietniceo_O. A po wyborach...walka z kolejnym mutantem) :oops: i brak środków, sorry taki mamy klimat:coffee:
 
Ważne, że emerytura wpływa na konto w terminie. Decyzje zawsze będą przesyłane z opóźnieniem. Do tego trzeba się przyzwyczaić. Pozdrawiam i życzę zdrowia. I jak to mówią: nieważne w jakiej kwocie emerytura, ważne jak długo będziesz ją pobierał.
 
Back
Do góry