Emerytury !!!

franek kisiel

Dobrze znany użytkownik
Dołączył
15 Listopad 2009
Posty
106
Punkty reakcji
253
ZER sam przeliczy bez wniosków , wypłaci w marcu zwaloryzowane. Kilka stron do tyłu o tym pisaliśmy.
Zuzia ja doskonale wiem że ZER sam przeliczy i wyplaci.Tylko nie wiem czy zdąży do początku marca się z tym wyrobić.Mi emeryturę płacili zawsze 3-go każdego miesiąca , a w poniedziałek mamy już 1 marca.
 

cat

Dobrze znany użytkownik
Dołączył
6 Grudzień 2008
Posty
4 531
Punkty reakcji
2 173
Zuzia ja doskonale wiem że ZER sam przeliczy i wyplaci.Tylko nie wiem czy zdąży do początku marca się z tym wyrobić.Mi emeryturę płacili zawsze 3-go każdego miesiąca , a w poniedziałek mamy już 1 marca.
Czy to będzie tragedia, jeśli ZER wyrówna ci w przyszłej wypłacie ??
 

Gefreiter

Dobrze znany użytkownik
Dołączył
18 Listopad 2006
Posty
1 353
Punkty reakcji
235
Miasto
Kraina Szczęśliwego Kartofla
Ciekawa sprawa gdzie M .M będzie pracować po przejściu nnaemeryturkę.
lewatywa.jpg
 

Zuziacoll

Dobrze znany użytkownik
Dołączył
20 Czerwiec 2016
Posty
579
Punkty reakcji
498
Ciekawostka : kilka dni temu otrzymałem odpowiedź od DIAS na moje wezwanie o sprostowanie zaświadczenia o Służbie dla ZER , o zaliczenie lat przed 1999r. Zgodnie z Ustawami o SC .
Odpowiedź brzmi : do celów emerytalnych zgodnie z art. 13 ust.1 pkt 1 d u.o.z.e.polic. Okresy
Zatrudnienia funkcjonariuszy od 15.09.1999r. do dnia przekształcenia stosunku pracy w stosunek służby w przypadku, gdy osoba, która wykonywała zadania przypisane dla SC, otrzymała akt mianowania skutkujący tym przekształceniem , traktuje się jako okresy równorzędne z pełnieniem służby . Oznacza to, że okres
od 15.09.1999r. Do 04.07.2000r. Został wliczony do stażu uprawniającego do uzyskania emerytury
mundurowej ".
Czy oni robią sobie jaja ? Czy ja źle rozumie te wypociny ? Oczywiście odpowiedź była
napisana przez ucywilnione celniczki z SC /a może i mundurowe?/, które są w kadrach nadal , .
Trudno teraz rozszyfrować kto jest mundurowy, a kto nie skoro w MF są mundurowi ?
 
Ostatnia edycja:

Basic

Dobrze znany użytkownik
Dołączył
12 Maj 2017
Posty
647
Punkty reakcji
841
Ciekawostka : kilka dni temu otrzymałem odpowiedź od DIAS na moje wezwanie o sprostowanie zaświadczenia o Służbie dla ZER , o zaliczenie lat przed 1999r. Zgodnie z Ustawami o SC .
Odpowiedź brzmi : do celów emerytalnych zgodnie z art. 13 ust.1 pkt 1 d u.o.z.e.polic. Okresy
Zatrudnienia funkcjonariuszy od 15.09.1999r. do dnia przekształcenia stosunku pracy w stosunek służby w przypadku, gdy osoba, która wykonywała zadania przypisane dla SC, otrzymała akt mianowania skutkujący tym przekształceniem , traktuje się jako okresy równorzędne z pełnieniem służby . Oznacza to, że okres
od 15.09.1999r. Do 04.07.2000r. Został wliczony do stażu uprawniającego do uzyskania emerytury
mundurowej ".
Czy oni robią sobie jaja ? Czy ja źle rozumie te wypociny ? Oczywiście odpowiedź była
napisana przez ucywilnione celniczki z SC /a może i mundurowe?/, które są w kadrach nadal , .
Trudno teraz rozszyfrować kto jest mundurowy, a kto nie skoro w MF są mundurowi ?
Niestety @Zuziacoll oni sobie robią jaja, albo odpowiadają nie w temacie, albo wcale, ja czekam już na świadectwo służby ponad rok i nie dostałem żadnej odpowiedzi, napisałem do dziadów ostatnie pismo, czekam jeszcze 2 tygodnie i do sądu z patałachami (sorki ale dla mnie to patałachy jak nie potrafią odpisać na wniosek jakiejkolwiek odpowiedzi). Nie popuszczę, będę się sądził z nimi do upadłego - jestem na emeryturze, więc mam czas!!!!!!
Najpierw wywalczę świadectwo służby, a potem odprawę za ucywilnienie, będę ich ciągał po sądach jak szmatę.:unsure::whistle::mad:
 

AdamDworcow

Dobrze znany użytkownik
Dołączył
25 Luty 2016
Posty
956
Punkty reakcji
407
Ciekawostka : kilka dni temu otrzymałem odpowiedź od DIAS na moje wezwanie o sprostowanie zaświadczenia o Służbie dla ZER , o zaliczenie lat przed 1999r. Zgodnie z Ustawami o SC .
Odpowiedź brzmi : do celów emerytalnych zgodnie z art. 13 ust.1 pkt 1 d u.o.z.e.polic. Okresy
Zatrudnienia funkcjonariuszy od 15.09.1999r. do dnia przekształcenia stosunku pracy w stosunek służby w przypadku, gdy osoba, która wykonywała zadania przypisane dla SC, otrzymała akt mianowania skutkujący tym przekształceniem , traktuje się jako okresy równorzędne z pełnieniem służby . Oznacza to, że okres
od 15.09.1999r. Do 04.07.2000r. Został wliczony do stażu uprawniającego do uzyskania emerytury
mundurowej ".
Czy oni robią sobie jaja ? Czy ja źle rozumie te wypociny ? Oczywiście odpowiedź była
napisana przez ucywilnione celniczki z SC /a może i mundurowe?/, które są w kadrach nadal , .
Trudno teraz rozszyfrować kto jest mundurowy, a kto nie skoro w MF są mundurowi ?
jeśli w kadrach pracują funkcjonariusze przy takich niedoborach osób do kontroli to chyba wszyscy chętni powinni już byc przywróceni do munduru. To powinno być wykorzystanie centralnie jako argument do przywrócenia wszystkich. No, chyba, że nie ma takich sytuacji.
 

wolny

Dobrze znany użytkownik
Dołączył
11 Styczeń 2018
Posty
582
Punkty reakcji
511
W śląskiej izbie znajdziesz funkcjonariuszy i w kadrach, w orzecznictwie i wielu innych komórkach a w ucs jak tak dalej pójdzie to nie uświadczysz żadnego starego funka.
 

cat

Dobrze znany użytkownik
Dołączył
6 Grudzień 2008
Posty
4 531
Punkty reakcji
2 173
W śląskiej izbie znajdziesz funkcjonariuszy i w kadrach, w orzecznictwie i wielu innych komórkach a w ucs jak tak dalej pójdzie to nie uświadczysz żadnego starego funka.
Choć w tych "wielu innych komórkach" się one zawierają, to jednak chyba powinieneś
wymienić je z nazwy - funków znajdziesz także w Urzędach Skarbowych ...
 

wolny

Dobrze znany użytkownik
Dołączył
11 Styczeń 2018
Posty
582
Punkty reakcji
511
@cat komórek w tej izbie jak mrówków więc nie nie sposób ich wymienić. Takiej biurwokracji jaka panuje w tej izbie to nawet w UE powinni się uczyć.
O funkcjonariuszach w urzędach skarbowych faktycznie zapomniałem.
 

AdamDworcow

Dobrze znany użytkownik
Dołączył
25 Luty 2016
Posty
956
Punkty reakcji
407
W śląskiej izbie znajdziesz funkcjonariuszy i w kadrach, w orzecznictwie i wielu innych komórkach a w ucs jak tak dalej pójdzie to nie uświadczysz żadnego starego funka.
na tej podstawie całe to ucywilnienie należy odkręcić.
 
  • Lubię
Reactions: Oli

heisenberg

Dobrze znany użytkownik
Dołączył
19 Czerwiec 2016
Posty
742
Punkty reakcji
559
@cat komórek w tej izbie jak mrówków więc nie nie sposób ich wymienić. Takiej biurwokracji jaka panuje w tej izbie to nawet w UE powinni się uczyć.
O funkcjonariuszach w urzędach skarbowych faktycznie zapomniałem.
ostatnio zdaję się też pojawili się funkcionarjusze w CIRF-ie. Oddelgowani
 

cat

Dobrze znany użytkownik
Dołączył
6 Grudzień 2008
Posty
4 531
Punkty reakcji
2 173
@cat komórek w tej izbie jak mrówków więc nie nie sposób ich wymienić. Takiej biurwokracji jaka panuje w tej izbie to nawet w UE powinni się uczyć.
O funkcjonariuszach w urzędach skarbowych faktycznie zapomniałem.
No właśnie!
Dlatego chciałem tylko przypomnieć.

ps
Chyba nie zaprzeczysz, że najdotkliwiej - owej "biurwokracji" - nadal doświadczają (na własnej skórze!) ci,
którzy są w US i choć są celnikami, to niekoniecznie są funkcjonariuszami ...
 

Zuziacoll

Dobrze znany użytkownik
Dołączył
20 Czerwiec 2016
Posty
579
Punkty reakcji
498
Ciekawostka : kilka dni temu otrzymałem odpowiedź od DIAS na moje wezwanie o sprostowanie zaświadczenia o Służbie dla ZER , o zaliczenie lat przed 1999r. Zgodnie z Ustawami o SC .
Odpowiedź brzmi : do celów emerytalnych zgodnie z art. 13 ust.1 pkt 1 d u.o.z.e.polic. Okresy
Zatrudnienia funkcjonariuszy od 15.09.1999r. do dnia przekształcenia stosunku pracy w stosunek służby w przypadku, gdy osoba, która wykonywała zadania przypisane dla SC, otrzymała akt mianowania skutkujący tym przekształceniem , traktuje się jako okresy równorzędne z pełnieniem służby . Oznacza to, że okres
od 15.09.1999r. Do 04.07.2000r. Został wliczony do stażu uprawniającego do uzyskania emerytury
mundurowej ".
Czy oni robią sobie jaja ? Czy ja źle rozumie te wypociny ? Oczywiście odpowiedź była
napisana przez ucywilnione celniczki z SC /a może i mundurowe?/, które są w kadrach nadal , .
Trudno teraz rozszyfrować kto jest mundurowy, a kto nie skoro w MF są mundurowi ?

Sam sobie próbuje odpowiedzieć : Czy to ustawa o zaopatrzeniu emerytalnym policji blokuje
Nam możliwość zaliczenia lat przed 1999r. ?
 

Grześ2211

Aktywny użytkownik
Dołączył
16 Listopad 2013
Posty
271
Punkty reakcji
225
Sam sobie próbuje odpowiedzieć : Czy to ustawa o zaopatrzeniu emerytalnym policji blokuje
Nam możliwość zaliczenia lat przed 1999r. ?
Dokładnie tak jak piszesz. W brzmieniu obowiązującym na dzisiaj blokuje. Jeżeli art.13 ust. 1 pkt 1 u.o.z.e, który mówi o okresach równorzędnych ze służbą otrzyma brzmienie: "okresy zatrudnienia w administracji celnej do dnia przekształcenia stosunku pracy w stosunek służby, w przypadku, gdy osoba, która wykonywała zadania przypisane dla Służby Celnej otrzymała akt mianowania skutkujący tym przekształceniem".Wówczas może być zaliczone wszystko od dnia zatrudnienia w PAC do dnia rozwiązania stosunku służbowego w związku z przejściem na emeryturę policyjną.
 
Ostatnia edycja:
Do góry