• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

A, to przepraszam . W głowie utkwiło tylko to, że dzięki spacyfikowaniu służby celnej wszyscy otrzymali podwyżki , niby to dorównujące do zarobków byłej służby celnej .
Nieszczęsny kas wyszedł nam bokiem . MSWiA nie chce nam pomóc , a wręcz ma do nas awersie.
Pomysł Przewodniczącego związku jest trafny, SCS musi być wydzieloną odrębną Służbą .
 
No i wreszcie pieniądze na koncie z wyrównaniem, na emkę odszedłem (wniosek złożyłem 23.06.2020) 24.06.2020,dzwonilem do zer Częstochowa ale nikt nie odbiera, wtedy napisałem na email, pani z Częstochowy do mnie zadzwoniła, mile wszystko wyjaśniła, i powiedziała że w chwili obecnej jeszcze obrabiają wnioski z czerwca tyle tego mają, także teraz pieniądze a legitymacja i decyzja później bo to robią w Warszawie i potem wysyłają do Częstochowy a oni dopiero z tamtąd do emerytów, czy finansowo się zgadza to zobaczę przy następnej emce bo teraz ogólna kwota za wrzesien i poprzednie miesiące, no ale już jest, pozdrawiam wszystkich którzy czekają na pierwszą emkę
Myślę, że co najmniej każdy, który zabiera głos w tym wątku ma świadomość dzięki komu jest w tak komfortowej sytuacji życiowej pobierając emkę z możliwością dorabiania. Dlatego też apeluję do wszystkich, którzy jeszcze tego nie uczynili, aby wspierali Sławka i wpłacali na konto jego emerytury - patrz wątek "Przybij piątkę Sławkowi". I po prawdzie to należałoby przybijać nie jedną ale co najmniej dwie piątki. Bądźmy dalej solidarni i wspierajmy mocno nasz związek mimo przejścia na emeryturę - nie tylko składkami członkowskimi. Pozdrawiam brać celniczą- tą aktywną zawodowo i tą zasłużenie regenerującą mocno nadszarpnięte siły i nerwy w naszej "służbeńce". Howgh.
 
Szanowni związkowcy , mam pytanie dotyczące OFE . Czy posiada ktoś projekt ustawy , który ma być przepychany przez Morawiecki team w Sejmie w tym miesiącu . Jest tam kilka baboli niekorzystnych dla nas .
Mile widziany odzew .
 
Nie wyobrażam sobie sytuacji utrzymywania konta w IKE z ciężko zapracowanej emerytury . Jeżeli jestem na emeryturze, to nie mam zamiaru na nią jeszcze kilka lat dokładać .
 
Prawdopodobnie będzie tak jak za Rok 2019 - Info ze strony ZER

Przeliczanie emerytur funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej zwolnionych ze służby w 2019 roku

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów od dnia 1 stycznia 2019 r.* obowiązuje nowa wielokrotność kwoty bazowej, stanowiącej przeciętne uposażenie funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej.
W zaistniałej sytuacji organ emerytalny z urzędu dokona przeliczenia emerytury i wyda decyzję wszystkim funkcjonariuszom Służby Celno-Skarbowej, którzy zostali zwolnieni ze służby w 2019 roku. Informujemy, że nie należy w tej sprawie składać wniosku o przeliczenie.

CZEKAĆ NA INFO NA STRONIE ZER
 
Szanowni związkowcy , mam pytanie dotyczące OFE . Czy posiada ktoś projekt ustawy , który ma być przepychany przez Morawiecki team w Sejmie w tym miesiącu . Jest tam kilka baboli niekorzystnych dla nas .
Mile widziany odzew .
@Zuziacoll Czy ten projekt jest już pokazany oficjalnie? Coś ktoś więcej na ten temat może napisać? Mile widziany odzew :)
 
Obecnie krążą plotki, że od nowego roku znacznie zostaną obcięte odprawy emerytalne.
Może warto byłoby wyprzedzająco w trybie pilnym zapytać Szefa KAS, czy obecnie trwają prace dotyczące objęcia funkcjonariuszy ograniczeniem wysokości odpraw emerytalnych w ramach ustawy tarcza antykryzysowa.
 
Obecnie krążą plotki, że od nowego roku znacznie zostaną obcięte odprawy emerytalne.
Może warto byłoby wyprzedzająco w trybie pilnym zapytać Szefa KAS, czy obecnie trwają prace dotyczące objęcia funkcjonariuszy ograniczeniem wysokości odpraw emerytalnych w ramach ustawy tarcza antykryzysowa.
Tarcza staje się powoli "normą", chroni wszystkich i wszędzie???😷 Czy może jest takim "placebo" gospodarczym w ustach MM.
Powoli wracamy do "recepty" JVR na wzrost gospodarczy...zamrożenie płac w administracji i novum, obniżenie lub zabranie należnych dodatków😤
 
Back
Do góry