Emerytury !!!

inspektor kot

Aktywny użytkownik
Punkty reakcji
40
Nie mam doświadczeń z ZER (JESZCZE), ale myślę, że można wysyłać zapytania na podane na stronie ZERu adresy
np.
Zakład Emerytalno-Rentowy MSWiAul. Pawińskiego 17/21, 02-106 Warszawa
tel. 47 725 88 88
fax 22 825 49 79
zer@zer.mswia.gov.pl
Znalazłem też inny adres: klient@zer.mswia.gov.pl

Do Częstochowy znalazłem tylko fax:
Zespół w Częstochowie

Adres zespołu:
ul. Ks. Jerzego Popiełuszki 5

42-200 Częstochowa

Godziny przyjęć klientów:
poniedziałek-piątek
godz. 08:00 – 14:00

fax: 47 858 13 39

a wszystko na stronie ZER: http://zer.mswia.gov.pl/zer/

Ja napisałbym na jeden (lub oba) z tych adresów. Jeśli uznaja się za niewłaściwi rzeczowo w tej sprawie powinni przekierować maila w odpowiednie miejsce. ewentualnie zadzwoniłbym na nr tel podany na głównej i dopytał o adres do składania zapytań w naszych sprawach.
Oczywiście są to tylko moje przemyślenia i jeśli ktoś szanownych emerytów ma konkretne namiary to mnie poprawcie i pomóżcie pytającym.
ZER Częstochowa tel.34 3691345

• Lubię
Reactions: PJS

aspirant50+

Aktywny użytkownik
Punkty reakcji
42
czestochowa@zer.mswia.gov.pl
Z takiego adresu dostałem maila. Pisałem też na ten adres, ale nie odpowiadają. Ale może mają mnie dość, bo trochę tych maili do nich napisałem. To jest mimo wszystko najlepsze rozwiązanie, bo mamy zawsze coś na piśmie.

pafnucy

Aktywny użytkownik
Punkty reakcji
100
To nie dotyczy funkcjonariuszy - maksymalnie mogą odjąć 25% i tyle już mi obcięli wcześniej.
Jeśli miałeś przekroczone 130% przeciętnej pensji, to ostatnia zmiana limitów odrabiania 70% i 130% nic Ci nie zmieni. Jeśli jesteś pomiędzy tymi widełkami to ostatnie zmniejszenie Dolnego progu skutkuje wyższym potrąceniem z emki.

Wysłane z mojego BLN-L21 przy użyciu Tapatalka

aspirant50+

Aktywny użytkownik
Punkty reakcji
42
Ja też mniej więcej jak pafnucy. Wczoraj dostałem decyzję, legitymację i kasę na konto. Decyzja wydana 21.08. czyli prawie w terminie. Sprawdziłem z tym co wyliczyłem z naszego kalkulatora. Jest OK. Dostałem kilkadziesiąt złotych więcej niż sobie wyliczyłem sam. Z tego co zauważyłem w decyzji wskazniki były we wszystkich 10 latach, które wybrałem wyższe od 0,02% - do 1,8% od tych z moich wyliczeń. Na głębszą analizę nie miałem czasu.

Do góry