Emerytury !!!

PJS

Dobrze znany użytkownik
Punkty reakcji
1 063
Miasto
Polska
Jaka to będzie kwota
kwota bazowa wynosi 1803,16 zł, proponowany w projekcie rozporządzenia mnożnik wynosi 3.65
1803,16 * 3,65 = 6581 (w zaokrągleniu), czyli średnie uposażenie w SCS za ten rok wg projektu ma wynosić właśnie 6581 zł

Każdy emeryt ma wyliczony indywidualny mnożnik z 10 wybranych, kolejnych lat, oznaczmy go "X" i określont procent "P" uzależniony od odsłużonych lat.
Emerytura wyniesie 6581 * X * P - to nam da kwotę emerytury brutto

Dla uproszczonego oszacowania wzrostu pobieranej juz emerytury można użyć innych wyliczeń (dotyczy osób ktore odeszły w tym roku i mają już wyliczona emeryture wg tegorocznej kwoty bazowej. Wzrost można oszacować dzieląc proponowaną wielokrotność przez aktualną
3,65 / 3,39 = 1,07669, czyli obecnie pobierana emerytura powinna wzrosnąć o 7,7 %

I pamiętajmy, że jest to dopiero projekt. Ewentualna zmiana dotyczy tegorocznych emerytów, bo świadczenie jest obliczane wg średniego uposażenia w roku odejścia na emeryturę (zwolnienia). Emerytów z lat poprzednich dotyczy tylko coroczna waloryzacja taka sama dla wszystkich emerytów (w tym ZUSowskich)

alone

Aktywny użytkownik
Punkty reakcji
127
Czytaj dalej jest rzeczowa informacja a ten się śmieje kto się śmieje ostatni:sleep:
śmieszne jest dla mnie że zadajesz takie pytanie. Jeżeli funkcjonariusz nie potrafi wykonać samodzielnie tak prostego działania jak pomnożenie powszechnie znanej kwoty bazowej przez proponowany w projekcie mnożnik ( jest na głównej stonie 03.06.2020) to jest to dla mnie JOKE i tyle.

mimi11

Aktywny użytkownik
Punkty reakcji
47
śmieszne jest dla mnie że zadajesz takie pytanie. Jeżeli funkcjonariusz nie potrafi wykonać samodzielnie tak prostego działania jak pomnożenie powszechnie znanej kwoty bazowej przez proponowany w projekcie mnożnik ( jest na głównej stonie 03.06.2020) to jest to dla mnie JOKE i tyle.
Dziękuję (nie potrafię wykonać prostego działania, a jak widać pod postem wykładnia PSJ jest nas więcej )

Zuziacoll

Dobrze znany użytkownik
Punkty reakcji
364

Można wiedzieć jaki będzie nowy proponowany mnożnik ? Czy wiecie coś więcej . Nocne ustalania przepisów mogą wnieść dużo różnych zmian?

franek kisiel

Aktywny użytkownik
Punkty reakcji
196
Czy ktoś mógłby udzielić informacji odnośnie rozliczenia PIT dla osoby która przeszła na emeryturę mundurową w ciągu roku.Jestem emerytem mundurowym od 1 maja 2020 i nie wiem czy za 2020 rok będę musiał się sam rozliczyć czy zrobi to też za mnie US na podstawie posiadanych danych / dane od pracodawcy i dane od ZER MSWiA /. Dodam jednocześnie że po przejściu na emeryturę nie zamierzam podjąć żadnej pracy.
Z góry dziękuję za odpowiedź.

digital411

Aktywny użytkownik
Punkty reakcji
35
Czy ktoś mógłby udzielić informacji odnośnie rozliczenia PIT dla osoby która przeszła na emeryturę mundurową w ciągu roku.Jestem emerytem mundurowym od 1 maja 2020 i nie wiem czy za 2020 rok będę musiał się sam rozliczyć czy zrobi to też za mnie US na podstawie posiadanych danych / dane od pracodawcy i dane od ZER MSWiA /. Dodam jednocześnie że po przejściu na emeryturę nie zamierzam podjąć żadnej pracy.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Możesz podzwonić do firmy i do zeru,ale według mnie dostaniesz pita za 2020r i z firmy i z zeru.

wolny

Dobrze znany użytkownik
Punkty reakcji
434
@franek kisiel o nic się nie martw, wszystko będzie znajdowało się w twoim e-pit. ZER przekazuje twoje rozliczenie do właściwego US podobnie jak twój pracodawca. Ty jak masz ochotę ( myślę, że warto ) po zalogowaniu sprawdzisz czy wszystko jest okey i klikniesz zatwierdź i po krzyku.

Zuziacoll

Dobrze znany użytkownik
Punkty reakcji
364
Dzisiejszy news , to oczywiście powrót " rzondu " po pieniądze OFE . Do końca miesiąca konkrety albo IKE albo do ZUS . W górę serca emeryci . Morawiecki walczy jak lew o 1,5 mld .

pafnucy

Aktywny użytkownik
Punkty reakcji
106
Nie 1, 5 tylko o minimum15 mld zł.

Wysłane z mojego BLN-L21 przy użyciu Tapatalka

poznań

Użytkownik
Punkty reakcji
5
Czy ktoś orientuje się dlaczego we wrześniu wypłacili mi niższą emeryturę? Czy ktoś ma również taką sytuację?

MOTYW-ACJA

Aktywny użytkownik
Punkty reakcji
109

PJS

Dobrze znany użytkownik
Punkty reakcji
1 063
Miasto
Polska
Nie mam doświadczeń z ZER (JESZCZE), ale myślę, że można wysyłać zapytania na podane na stronie ZERu adresy
np.
Zakład Emerytalno-Rentowy MSWiAul. Pawińskiego 17/21, 02-106 Warszawa
tel. 47 725 88 88
fax 22 825 49 79
zer@zer.mswia.gov.pl
Znalazłem też inny adres: klient@zer.mswia.gov.pl

Do Częstochowy znalazłem tylko fax:
Zespół w Częstochowie

Adres zespołu:
ul. Ks. Jerzego Popiełuszki 5

42-200 Częstochowa

Godziny przyjęć klientów:
poniedziałek-piątek
godz. 08:00 – 14:00

fax: 47 858 13 39

a wszystko na stronie ZER: http://zer.mswia.gov.pl/zer/

Ja napisałbym na jeden (lub oba) z tych adresów. Jeśli uznaja się za niewłaściwi rzeczowo w tej sprawie powinni przekierować maila w odpowiednie miejsce. ewentualnie zadzwoniłbym na nr tel podany na głównej i dopytał o adres do składania zapytań w naszych sprawach.
Oczywiście są to tylko moje przemyślenia i jeśli ktoś szanownych emerytów ma konkretne namiary to mnie poprawcie i pomóżcie pytającym.

Do góry