• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Dziękuję. Wstępnie też liczyłem i wychodzi zgodnie z kalkulatorem.

Wysłane z mojego BLN-L21 przy użyciu Tapatalka
 
Teraz dopiero zabrałem się za analizę decyzji ZER. Sprawdziłem z kalkulatorem i okazało się że nie zgadza mi się wskaznik procentowy. W decyzji ZER mam 59,93% a z moich wyliczeń wychodzi 60,08%. Staż mam podany 22 lata 8 miesięcy i 21 dni. Sprawdziłem w ustawie. Zgodnie z ustawą liczone są pełne miesiące Więc jest OK.
 
Teraz dopiero zabrałem się za analizę decyzji ZER. Sprawdziłem z kalkulatorem i okazało się że nie zgadza mi się wskaznik procentowy. W decyzji ZER mam 59,93% a z moich wyliczeń wychodzi 60,08%. Staż mam podany 22 lata 8 miesięcy i 21 dni. Sprawdziłem w ustawie. Zgodnie z ustawą liczone są pełne miesiące Więc jest OK.

Na analizę masz 30 dni . Sprawdź czy od 01.03.20r. podnieśli o wskaźnik waloryzacji 103,56% .
Jeśli można wiedzieć , to czy wskaźnik wwpw% wyszedł ponad 100 ?
 
Ja też mniej więcej jak pafnucy. Wczoraj dostałem decyzję, legitymację i kasę na konto. Decyzja wydana 21.08. czyli prawie w terminie. Sprawdziłem z tym co wyliczyłem z naszego kalkulatora. Jest OK. Dostałem kilkadziesiąt złotych więcej niż sobie wyliczyłem sam. Z tego co zauważyłem w decyzji wskazniki były we wszystkich 10 latach, które wybrałem wyższe od 0,02% - do 1,8% od tych z moich wyliczeń. Na głębszą analizę nie miałem czasu.
Czyli kasę dostałeś 04.09.2020,napisali ci z zeru że twój wniosek wpłynął 15.06,decyzja wydana 21.08 mam pytania, to kiedy składałeś wniosek do kadr o emeryturę i od kiedy to liczą 60 dni bo daty nie pasują coś,w ustawie o zaopatrzeniu pisze dzień zgłoszenia wniosku.
 
Ostatnia edycja:
Teraz dopiero zabrałem się za analizę decyzji ZER. Sprawdziłem z kalkulatorem i okazało się że nie zgadza mi się wskaznik procentowy. W decyzji ZER mam 59,93% a z moich wyliczeń wychodzi 60,08%. Staż mam podany 22 lata 8 miesięcy i 21 dni. Sprawdziłem w ustawie. Zgodnie z ustawą liczone są pełne miesiące Więc jest OK.
Jak to 60.08 nie powyżej 100 ?
 
Czyli kasę dostałeś 04.09.2020,napisali ci z zeru że twój wniosek wpłynął 15.06,decyzja wydana 21.08 mam pytania, to kiedy składałeś wniosek do kadr o emeryturę i od kiedy to liczą 60 dni bo daty nie pasują coś,w ustawie o zaopatrzeniu pisze dzień zgłoszenia wniosku.
Mieli lekki poślizg.Wniosek do kadr wpłynął 15.06. i od tego czasu liczy się 60 dni. 15 czerwiec+31lipec+14sierpień. Tydzień opóznienia. Tylko dlatego, że zacząłem dosyć ożywioną korespondencją z ZER. Podejrzewam, że gdyby nie moje pytanie, kto jest odpowiedzialny za opoznienie to jeszcze bym decyzji nie miał. Ale to juz tylko przypuszczenia. Na pewno warto pisać, bo na telefon nic się nie zdiała
 

"Jacek Sasin, zapytany na antenie Polskiego Radia o sytuację na rynku pracy i ryzyko zwolnień grupowych …
… Rząd podjął decyzję o zmniejszeniu zatrudnienia o ok. 10 proc. w urzędach wojewódzkich, ministerstwach i organach administracji centralnej – powiedział i dodał, że zwolnienia dotkną w pierwszej kolejności osób, które mają inne świadczenia, przede wszystkim emerytalne"
...

Dotąd była mowa tylko o osobach "posiadających świadczenia emerytalne",
ewentualnie "w wieku 60/65 lat" ...
 
A jeżeli nie będxie przyjętych żadnych zasad na poziomie MF to może być nieciekawie no to oznacza kolejną samowolkę diasów
 
A jeżeli nie będxie przyjętych żadnych zasad na poziomie MF to może być nieciekawie no to oznacza kolejną samowolkę diasów
wg artykułu redukcje dotyczą ministerstw urzędów wojewódzkich i centralnych a to ani scs ani us nawet nie jest wskazane na ani zus ani na nfz co jest zawarte w przepisie,
 
Myślę, że to drugi sygnał / przeciek od strony rządu co do poziomu działań. Pierwsza była Emilewicz. A czy wiarygodny? Trudno powiedzieć, lecz spójny. Co z kolei do ministerialnych ludków. Myślę, że jest o poza ich możliwościami. Musiało by być w zakresie możliwości ministra, ale wydaje się że ośrodek decyzyjny jest gdzie indziej. Z resztą sam Minister w swojej wypowiedzi z końca sierpnia postawił się na pozycji pasywnej. Parafrazując, co każą to zrealizujemy.
 
wg artykułu redukcje dotyczą ministerstw urzędów wojewódzkich i centralnych a to ani scs ani us nawet nie jest wskazane na ani zus ani na nfz co jest zawarte w przepisie,
Dzięki WIELKIE Kolego.
Przepisy widzę tak samo, więc odnośnie "zasad pisanych" - także jestem spokojny.

Bardziej mnie martwią "interpretacje własne" polityków i decydentów. Cytowane
powyżej słowa wypowiedzi, mogą być jednak "sygnałem" z rodzaju "przecieków
kontrolowanych" - zwłaszcza poprzez nieprecyzyjne, "rozmydlające" zwroty ...
 
@cat czy przepisy dotyczące składania propozycji nie rozumieliśmy tak samo? My tak, oni nie.
Tak! Właśnie tego dotyczy moje - powyżej sugerowane - zmartwienie.

Z jednej strony; istniejąca, wyraźna, prosta treść przepisu w standardowo rozumianych słowach,
z drugiej; doświadczenie przewagi znaczenia "politycznego" nad prawnym czy językowym ...
 
@cat czy przepisy dotyczące składania propozycji nie rozumieliśmy tak samo? My tak, oni nie.

Ooo przepraszam

Od upublicznienia projektu ustawy o kas i uzasadnienia, tu, na tym forum, wielokrotnie, ostrzegałem, że taki kształt oznacza dowolność diasów w składaniu propozycji i ich braku, i może skończyć się ucywilnieniem i wykopaniem funków bez postępowań dgscyplinarnych i bez współpracy z organami bezpieczeństwa
 
Back
Do góry