• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Obecnie krążą plotki, że od nowego roku znacznie zostaną obcięte odprawy emerytalne.
Może warto byłoby wyprzedzająco w trybie pilnym zapytać Szefa KAS, czy obecnie trwają prace dotyczące objęcia funkcjonariuszy ograniczeniem wysokości odpraw emerytalnych w ramach ustawy tarcza antykryzysowa.

Jaki wniosek? Nie czekać..................
 
Jaki wniosek? Nie czekać..................
To tylko jedno z najprostszych rozwiązań, ale nie wszystkich satysfakcjonujące.
Oby się nie okazało, że tylko nasz szef pracuje w zaciszu swojego gabinetu, aby się wykazać w szukaniu oszczędności kosztem swoich funkcjonariuszy i pracowników. Lepiej wprost zapytać, aby mieć jasność sytuacji.
 
To tylko jedno z najprostszych rozwiązań, ale nie wszystkich satysfakcjonujące.
Oby się nie okazało, że tylko nasz szef pracuje w zaciszu swojego gabinetu, aby się wykazać w szukaniu oszczędności kosztem swoich funkcjonariuszy i pracowników. Lepiej wprost zapytać, aby mieć jasność sytuacji.

Jakich swoich?! O swoich mógłby powiedzieć Sławek a nie pani zbierająca papierki od czekoladek. Ogarnij się....................
 
Jakich swoich?! O swoich mógłby powiedzieć Sławek a nie pani zbierająca papierki od czekoladek. Ogarnij się....................
Kolego ''Wujek dobra rada" daruj sobie nic nie wnoszące porady rodem z bajki z mchu i paproci. Co do ogarnięcia, wydaje mi się, że nie jest ze mną jeszcze tak żle.
 
O ile dobrze to rozumiem to składki z drugiego filara które były by przelane na IKE zostaną w przypadku przejścia ne emeryturę mundurową nam "zabrane"
zasilą jakiś fundusz ale z tego tytułu nasza emerytura mundurowa nie wzrośnie ani też ta za okresy cywilne (przed 99r). W sumie w takim przypadku to chyba lepiej zlecić przelanie ich na ZUS jak pozostawienie w OFE->IKE. Wydaje się że w krótkim dystansie czasu wynik ZUS i tak jest lepszy (chociaż właSciwe biorąc emkę mundurową wogóle anie jedna ani druga opcja nas nie dotyczy) ale ktoś nie skasuje wtedy 15% opłaty
 
@Zuziacoll Czy ten projekt jest już pokazany oficjalnie? Coś ktoś więcej na ten temat może napisać? Mile widziany odzew :)
Uprzejmie proszę
 
w momencie przejscia na emeryturę , otrzymujemy decyzję ZER w w niej zawarta jest informacja, że jeżeli jesteś członkiem OFE będziesz miał także prawo do emerytury wypłacanej ze środków zgromadzonych w OFE . Kompletnie jest to martwy przepis. Chodzi o wiek , przecież slużby mundurowe przechodzą na emerytury nieco inaczej niż powszechny wiek emerytalny. Powinien być zapis, że środki zgromadzone w OFE Lub obecnie IKE można pobierać wraz z przejściem na emeryturę . Dowodem niech będzie decyzja. Niektórzy z Nas nie dotrwają do powszechnego wieku emerytalnego po wyeksploatowaniu w służbach. Przechodząc w wieku 45 lat na emeryturę musielibyśmy czekać na swoje pieniądze jeszcze 15 lat /paranoja/.
Po obecnej reformie pieniądze , które będą na IKE , trzeba będzie je tylko oglądać. Dodatkowo po wstępnej rozmowie z przedstawicielem funduszu prowadzącego IKE , wychodzi na to, że trzeba za prowadzenie konta płacić plus dokonywać wpłat na to konto /przecież to chore/. Ja ze swojej niskiej emerytury mam jeszcze wpłacać na konto emerytalne /przyszłą emeryturę/?. My już w momencie przejścia na emeryturę powinniśmy korzystać z pieniędzy zgromadzonych przez 20 lat, chociażby wypłacać po 300złotych miesięcznie przez kilka lat.
 
O cholercia , nie wystarczy na 10 lat . National Neder. troszeczke pojadło sobie za nasze .
Nie wspomnę , że połowę ZUS zabrał .
Zuziacoll przeliczałem to kiedyś po tym jak Tusk połowę zabrał i teraz te 15% to mniej więcej 9 lat po 500 złotych. Ten jeden rok nawet nie cały to gratis za lata obracania naszą kasą. Oczywiście to tylko marzenia bo i tak jak pokazało życie wielokrotnie zrobią z nami co chcą. Pozdrawiam
 
Czy coś jest nie tak w tej ustawie? Nic mi nikt nie zgłaszał.
Sławku jak zrozumiałem dobrze to my nic nie dostaniemy a sam zabieg jest czysto techniczny. No chyba że się mylę. Nasze zabiegi i starania chyba na niewiele się zdadzą. Przekażą pieniądze na ZER a Ci co zostawią bęfą musieli zagwarantować jakieś wpływy. Chyba że ja coś pokręciłem... Jak tak to przepraszam...
 
Jeżeli przechodzimy na zaopatrzenie emerytalne z art. 15 a , to zer nic nie ma do naszego ofe.
Jeżeli przechodzimy z art. 15 , to zer wytoczy pismo o przelanie kasy zgromadzonej w OFE do budzetu.
 
Czy coś jest nie tak w tej ustawie? Nic mi nikt nie zgłaszał.

Projekt znajduje się w wykazie prac kancelarii prezesa rady ministrów , kieruje nim Małgorzata Jarosińska - Jedynak z ministerstwa funduszy i polityki regionalnej . Ma być gotowy do końca wrzesnia.
Jesteśmy najmłodsza służbą mundurowa i wydaje się pokrzywdzeni. Bo policji , straży to raczej nie dotyczy .
Nasze OFE , od 1999 roku odkładane na przyszła emeryturę wisi w powietrzu. Jest tam zapis , że możemy skorzystać gdy osiągniemy wiek emerytalny 60-65lat. Powinno być wykorzystanie z chwilą przejścia na emeryturę . Nikt na nowo nie będzie czekał 15-20 lat żeby skorzystać z ike. To również są koszty, bo z emerytury trzeba wpłacać na ike , na utrzymanie konta , no i jakieś srodki. Karygodnym jest takie potraktowanie funkcjonariuszy.
 
Back
Do góry