• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Nie mam doświadczeń z ZER (JESZCZE), ale myślę, że można wysyłać zapytania na podane na stronie ZERu adresy
np.
Zakład Emerytalno-Rentowy MSWiAul. Pawińskiego 17/21, 02-106 Warszawa
tel. 47 725 88 88
fax 22 825 49 79
zer@zer.mswia.gov.pl
Znalazłem też inny adres: klient@zer.mswia.gov.pl

Do Częstochowy znalazłem tylko fax:
Zespół w Częstochowie

Adres zespołu:
ul. Ks. Jerzego Popiełuszki 5

42-200 Częstochowa


Godziny przyjęć klientów:
poniedziałek-piątek
godz. 08:00 – 14:00

fax: 47 858 13 39

a wszystko na stronie ZER: http://zer.mswia.gov.pl/zer/

Ja napisałbym na jeden (lub oba) z tych adresów. Jeśli uznaja się za niewłaściwi rzeczowo w tej sprawie powinni przekierować maila w odpowiednie miejsce. ewentualnie zadzwoniłbym na nr tel podany na głównej i dopytał o adres do składania zapytań w naszych sprawach.
Oczywiście są to tylko moje przemyślenia i jeśli ktoś szanownych emerytów ma konkretne namiary to mnie poprawcie i pomóżcie pytającym.
ZER Częstochowa tel.34 3691345
 
To nie dotyczy funkcjonariuszy - maksymalnie mogą odjąć 25% i tyle już mi obcięli wcześniej.
Jeśli miałeś przekroczone 130% przeciętnej pensji, to ostatnia zmiana limitów odrabiania 70% i 130% nic Ci nie zmieni. Jeśli jesteś pomiędzy tymi widełkami to ostatnie zmniejszenie Dolnego progu skutkuje wyższym potrąceniem z emki.

Wysłane z mojego BLN-L21 przy użyciu Tapatalka
 
Ja też mniej więcej jak pafnucy. Wczoraj dostałem decyzję, legitymację i kasę na konto. Decyzja wydana 21.08. czyli prawie w terminie. Sprawdziłem z tym co wyliczyłem z naszego kalkulatora. Jest OK. Dostałem kilkadziesiąt złotych więcej niż sobie wyliczyłem sam. Z tego co zauważyłem w decyzji wskazniki były we wszystkich 10 latach, które wybrałem wyższe od 0,02% - do 1,8% od tych z moich wyliczeń. Na głębszą analizę nie miałem czasu.
 
Back
Do góry