• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Szef NSZZ Policjantów: wywiad z 11 maja 2020, 09:47 (fragment):(

Protest zakończyło podpisanie porozumienia. Jednak oprócz tego, co tam zapisano i udało się zrealizować, są w nim też punkty, które do dziś nie znalazły przełożenia w konkretnych rozwiązaniach. Mówię np. o słynnym art. 15a. Co dalej ze zrównaniem statusu funkcjonariuszy?


Nie jest to pełen sukces i to trzeba powiedzieć otwarcie, właśnie z tego powodu, że niektóre z elementów porozumienia nie zostały do dziś zrealizowane. Kwestia art. 15a dotyczy wielu funkcjonariuszy i nadal uważamy, że jest bardzo ważna. Ale jeśli dziś, ktoś nam zarzuca, że czegoś nie zrealizowaliśmy, to chciałem tym wszystkim przypomnieć, że nie kto inny a NSZZ Policjantów wskazał, że jest to sprawa, którą bezwzględnie trzeba załatwić. Teraz pojawiają się głosy: "tego 15a to dalej nie załatwiliście". Mówię jasno, zrobiliśmy wszystko, by to załatwić i nie odpuścimy tej sprawy. Ale jak pan dobrze wie, wszystkie przedsięwzięcia, które generują koszty finansowe, niestety z powodu pandemii, będą musiały poczekać dłużej. Nikt dzisiaj nie wie jak Polska poradzi sobie z zarazą w sensie ekonomicznym. Im szybciej sprawy wrócą do normy, tym szybciej upomnimy się o resztę zobowiązań.


Ale chciałem przypomnieć o jednej kwestii, bo to jest tak, że jak coś jest zrealizowane, to się często o tym zapomina. Był taki czas, że nawet ludzie z mojego środowiska sugerowali mi, żeby nie przesadzać z tymi żądaniami finansowymi, bo rząd nie będzie miał z czego wziąć, nie będzie pieniędzy. Okazało się jednak, że to uparcie się przez nas przy tym, że ma być nie jedna, ale dwie podwyżki, było strzałem w dziesiątkę. Bo teraz ta sytuacja, związana z pandemią, pokazuje, że gdybyśmy nie uzyskali tych dwóch podwyżek, to w tej chwili nie mielibyśmy na to żadnych szans.
 
... nie są prowadzone żadne prace zmierzające do zmiany przepisów dotyczących emerytur mundurowych, jak również w zakresie ucywilnionych funkcjonariuszy.
Dzisiaj dostałem emeryturę z wyrównaniem za kwiecień. Trwało to 30 dni od złożenia wniosku do ZER. Procentowo wyszło ok. Wspomnę słowa @Basica - "to była najlepsza decyzja, którą podjąłem w ostatniej dekadzie"
Skoro nie chcą przywracać ucywilnionych do służby, to składamy wnioski o emeryturę.
 
Ostatnia edycja:
Skoro nie chcą przywracać ucywilnionych do służby, to my składamy wnioski o emeryturę. Dłużej nie można czekać. Wykonujemy typowo celne zadania, a robimy jak skarbowcy ... paranoja. Tak wygląda dbałość MF o budżet, będzie kolejny wydatek na emerytury. Pani Minister sama została ucywilniona i dziwię się ze nie rozumie naszego rozgoryczenia. Se la vie
@agava my to znaczy jest was więcej? Ja już złożyłem 30 czerwca 2020 papa, emka już jest a o pracę pytałem wczoraj to chcieli żebym już przyszedł, więc na co czekać ?????:)
 
Najgorsze jest milczenie. Co u pana ludwińskiego? Czy coś działa w naszym temacie? PIERWSZA LINIA
 
Dzisiaj dostałem emeryturę z wyrównaniem za kwiecień. Trwało to 30 dni od złożenia wniosku do ZER. Procentowo wyszło ok. Wspomnę słowa @Basica - "to była najlepsza decyzja, którą podjąłem w ostatniej dekadzie"
Gratuluję 👍😀 a możesz podzielić się które 10 lat podałeś? Jako jo te wlasciwe 😷 ktoś pomaga żeby to przebrnąć 🌼
 
Gratuluję 👍😀 a możesz podzielić się które 10 lat podałeś? Jako jo te wlasciwe 😷 ktoś pomaga żeby to przebrnąć 🌼
To nic trudnego .Wystarczy mieć wyliczenia z płac o zarobkach i korzystać a kalkulatora emerytalnego.Wybierasz najwyższy wskaźnik.Korzystne lata zależą od stażu .
 
Dokładnie! @mimi idź do swojego działu finansowego a oni podadzą ci /w zależności od dobrego humoru wszystkie dane od roku 2000. Po prostu.
 
Niestety nikt nam o tym nie powiedział;-( Czy otrzymanie świadczenia jest uzależnione od regulaminów w IAS?
Środki pochodzą z ZER. IAS jest tylko pośrednikiem, więc chyba nie robią łaski z płaceniem. Niektóre świadczenia typu zapomoga są chyba jednak uznaniowe i wymagaja uzasadnienia (wykazanie trudnej sytuacji). Grusza, dopłata do kultury i sportu wg mnie nie sa uznaniowe.
Szczegółów nie znam, jeszcze nie korzystam, ale zapytaj w kadrach w swoim IAS. Zwykle komórki kadrowe nadzorują prace komisji socjalnych, albo po prostu złuż wniosek wg wzoru z rozporzadzenia i przekonasz sie co z nim zrobią
 
Np. zapomoga przysługuje też na podstawie rozp. o swiadczeniachsocjalnych dla f-szy SCS
§ 4. 1. Funkcjonariuszowi oraz byłemu funkcjonariuszowi, w tym emerytowi lub renciście, którego warunki bytowe uległy znacznemu pogorszeniu wskutek zdarzeń losowych, kierownik jednostki organizacyjnej może przyznać zapomogę. 2. Zapomogę można przyznać również członkom rodziny funkcjonariusza w związku ze śmiercią funkcjonariusza albo byłego funkcjonariusza. 3. Wysokość zapomogi nie może przekroczyć wysokości 6,13 kwoty bazowej określonej w ustawie budżetowej obowiązującej w dniu złożenia wniosku o przyznanie zapomogi i jest uzależniona od sytuacji życiowej, rodzinnej i materialnej funkcjonariusza, byłego funkcjonariusza albo ich rodzin. W szczególnie uzasadnionych przypadkach wysokość zapomogi może ulec zwiększeniu. 4. Przepisy ust. 1–3 i § 8 ust. 1 pkt 3 stosuje się odpowiednio do byłych funkcjonariuszy Służby Celnej, w tym emerytów i rencistów.
 
Wątpliwość niewiele albo wcale ale warunki nie każdy ma spełnione przez wydarzenia AD2017. 🤬
 
Czy w obecnej sytuacji ktoś ma wątpliwości co do przejścia na emeryturę?!
Prowadzona przez rząd a w szczególności przez kierownictwo Kas polityka z pewnością sprawia, że osoby wahające się coraz częściej na poważnie zastanawiają sie nad odejściem. Wypowiedzi "naszej" szefowej też nie łagodza tych nastrojów, a wręcz potęguja wkurw środowiska.
MF jest chyba ślepy. Już teraz skala odejść jest duża. Na Świętokrzyskiej żyja chyba w jakimś własnym Matrixie. Czy nie docierają do nich informacje o nastrojach? Wiele osób , chociaż odkłada moment złożenia kwitów o emke, podjęła juz decyzję. W moim otoczeniu kilka osób zadeklarowało, ze czeka tylko do końca roku, lub aż gospodarka nieco drgnie żeby łatwiej było sie odnaleźć na rynku pracy. Ostatnie posunięcia MF utwierdzają takie osoby w przekonaniu, że to jedyna słuszna decyzja.
według mnie nie jest możliwe złagodzenie nastrojów środowiska bez dymisji szefowej KAS. Kobieta podobno mądra, dawałem jej na początku kredyt zaufania, niestety okazało się, że nie nadaje sie na to stanowisko. Wyglada na to, ze chociaż wywodzi się z cła, to nie rozumie specyfiki zadań wykonywanych przez celno-skarbową część KAS, może dlatego, że karierę zaczęła od GUC-u i nigdy nie poznała pracy/słuzby w oddziałach czy komórkach zwalczania przestępczości.
NIE MAMY SZCZĘŚCIA DO SZEFÓW
 
Prowadzona przez rząd a w szczególności przez kierownictwo Kas polityka z pewnością sprawia, że osoby wahające się coraz częściej na poważnie zastanawiają sie nad odejściem. Wypowiedzi "naszej" szefowej też nie łagodza tych nastrojów, a wręcz potęguja wkurw środowiska.
MF jest chyba ślepy. Już teraz skala odejść jest duża. Na Świętokrzyskiej żyja chyba w jakimś własnym Matrixie. Czy nie docierają do nich informacje o nastrojach? Wiele osób , chociaż odkłada moment złożenia kwitów o emke, podjęła juz decyzję. W moim otoczeniu kilka osób zadeklarowało, ze czeka tylko do końca roku, lub aż gospodarka nieco drgnie żeby łatwiej było sie odnaleźć na rynku pracy. Ostatnie posunięcia MF utwierdzają takie osoby w przekonaniu, że to jedyna słuszna decyzja.
według mnie nie jest możliwe złagodzenie nastrojów środowiska bez dymisji szefowej KAS. Kobieta podobno mądra, dawałem jej na początku kredyt zaufania, niestety okazało się, że nie nadaje sie na to stanowisko. Wyglada na to, ze chociaż wywodzi się z cła, to nie rozumie specyfiki zadań wykonywanych przez celno-skarbową część KAS, może dlatego, że karierę zaczęła od GUC-u i nigdy nie poznała pracy/słuzby w oddziałach czy komórkach zwalczania przestępczości.
NIE MAMY SZCZĘŚCIA DO SZEFÓW
(y) NIE ZGADZAM SIĘ tylko w kwestii <nadawania się> ,gdyby się nie nadawała to nie zostałaby powołana....
ale niestety zapomniał w.. jak cielątkiem był,
dymisja będzie jak będzie taka potrzeba.... W życiu niestety jak powiedział J. URBAN ...a my 🦷w ścianę
 
Prowadzona przez rząd a w szczególności przez kierownictwo Kas polityka z pewnością sprawia, że osoby wahające się coraz częściej na poważnie zastanawiają sie nad odejściem. Wypowiedzi "naszej" szefowej też nie łagodza tych nastrojów, a wręcz potęguja wkurw środowiska.
MF jest chyba ślepy. Już teraz skala odejść jest duża. Na Świętokrzyskiej żyja chyba w jakimś własnym Matrixie. Czy nie docierają do nich informacje o nastrojach? Wiele osób , chociaż odkłada moment złożenia kwitów o emke, podjęła juz decyzję. W moim otoczeniu kilka osób zadeklarowało, ze czeka tylko do końca roku, lub aż gospodarka nieco drgnie żeby łatwiej było sie odnaleźć na rynku pracy. Ostatnie posunięcia MF utwierdzają takie osoby w przekonaniu, że to jedyna słuszna decyzja.
według mnie nie jest możliwe złagodzenie nastrojów środowiska bez dymisji szefowej KAS. Kobieta podobno mądra, dawałem jej na początku kredyt zaufania, niestety okazało się, że nie nadaje sie na to stanowisko. Wyglada na to, ze chociaż wywodzi się z cła, to nie rozumie specyfiki zadań wykonywanych przez celno-skarbową część KAS, może dlatego, że karierę zaczęła od GUC-u i nigdy nie poznała pracy/słuzby w oddziałach czy komórkach zwalczania przestępczości.
NIE MAMY SZCZĘŚCIA DO SZEFÓW
Nie mamy i nie mieliśmy.................Sorry był jeden . Ireneusz Sekuła
 
Back
Do góry