• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

@mimi11, dość dokładnie śledzę przebieg procesu legislacyjnego i nie spotkałem się z planami o których piszesz co oczywiście nie oznacza, że aładza będzie chciała cichaczem zaoszczędzić na emerytach i na budżetówce.
 
Tarcza 4.0, 5.0,.... i mamy zaklepane zmiany. Po wyborach będą robili co im się podoba.

Wysłane z mojego BLN-L21 przy użyciu Tapatalka
 
Na razie nie prowadzą żadnych prac nad zmianą ustawy emerytalnej, więc nie będzie żadnej "jednej" emerytury jak również zmiany w zakresie art. 15a.:unsure:

cytat z info od MF-u "
"Pan Piotr Dziedzic prosił o przekazanie Państwu i podległym funkcjonariuszom formacji, że nie są prowadzone żadne prace zmierzające do zmiany przepisów dotyczących emerytur mundurowych, jak również w zakresie ucywilniania funkcjonariuszy"
 
Odchodzą doświadczeni
– Na samym Mazowszu w administracji podatkowej ze służby cywilnej chce odejść na emeryturę około 200 osób. W skali całej administracji może to być nawet kilka tysięcy doświadczonych urzędników. Wielu z nich mogłoby jeszcze pracować, ale w związku z zapowiadanymi zwolnieniami nie chcą stracić na odprawach, które zamiast sześciomiesięcznych mogą być ograniczone do trzymiesięcznych – mówi Tomasz Ludwiński, przewodniczący Krajowej Sekcji Administracji Skarbowej NSZZ „Solidarność”.
 
Na razie nie prowadzą żadnych prac nad zmianą ustawy emerytalnej, więc nie będzie żadnej "jednej" emerytury jak również zmiany w zakresie art. 15a.:unsure:

cytat z info od MF-u "
"Pan Piotr Dziedzic prosił o przekazanie Państwu i podległym funkcjonariuszom formacji, że nie są prowadzone żadne prace zmierzające do zmiany przepisów dotyczących emerytur mundurowych, jak również w zakresie ucywilniania funkcjonariuszy"
Naprawdę nie będzie ucywilniania? A to nie jest tak, że ucywilnienie było w 2017 a teraz miało być przywracanie na podstawie ankiet, które zlecił MF. Z kiedy jest ten komunikat? I czy na pewno pochodzi z MF, a nie z Radia Erewań? Może ucywilnią następnych kilka tysięcy bliżej brexitu bez umowy.
 
Naprawdę nie będzie ucywilniania? A to nie jest tak, że ucywilnienie było w 2017 a teraz miało być przywracanie na podstawie ankiet, które zlecił MF. Z kiedy jest ten komunikat? I czy na pewno pochodzi z MF, a nie z Radia Erewań? Może ucywilnią następnych kilka tysięcy bliżej brexitu bez umowy.
skopiowałem tylko część info , mam na skrzynce w robocie jutro postaram się sprawdzić, może przez wycięcie kawałka zmieniłem kontekst przez przypadek - oczywiście :)
 
Dostałem decyzję z ZER, okres zasadniczej służby wojskowej został doliczony do stażu służby w Służbie Celnej i Służbie Celno-Skarbowej.Dokładnie co do jednego dnia.


A jak z zaliczeniem służby Przed 01.01.1999. - wg przepisu ustawy o Służbie Celnej ?
 
Naprawdę nie będzie ucywilniania? A to nie jest tak, że ucywilnienie było w 2017 a teraz miało być przywracanie na podstawie ankiet, które zlecił MF. Z kiedy jest ten komunikat? I czy na pewno pochodzi z MF, a nie z Radia Erewań? Może ucywilnią następnych kilka tysięcy bliżej brexitu bez umowy.
Wszyscy chcemy powrotu do służby, gdybyśmy chcieli pracować w skarbówce to byśmy się tam zatrudnili kilkanaście czy dziesiąt lat temu.
 
Ostatnia edycja:
Było by to rozsądne, bo ludzie doświadczeni, a do Skarbówki prościej nabór zrobić niż do munduru.
 
cytat z info od MF-u "
"Pan Piotr Dziedzic prosił o przekazanie Państwu i podległym funkcjonariuszom formacji, że nie są prowadzone żadne prace zmierzające do zmiany przepisów dotyczących emerytur mundurowych, jak również w zakresie ucywilniania funkcjonariuszy"
"Zapomniał" chyba dodać do jakiego czasu, celowano na wrzesień ale skoro sypie się koalicja i majowy rozwój wydarzeń wymyka się spod kontroli wszystko inne się przesuwa.
 
"Zapomniał" chyba dodać do jakiego czasu, celowano na wrzesień ale skoro sypie się koalicja i majowy rozwój wydarzeń wymyka się spod kontroli wszystko inne się przesuwa.
Uprzejmie Państwa informuję, że w dniu wczorajszym odbyła się telekonferencja z Dyrektorami Departamentów MF, w której uczestniczył Zastępca Szefa KAS Pan Piotr Dziedzic. Pan Piotr Dziedzic prosił o przekazanie Państwu i podległym funkcjonariuszom informacji, że nie są prowadzone żadne prace zmierzające do zmiany przepisów dotyczących emerytur mundurowych, jak również w zakresie ucywilnionych funkcjonariuszy.
 
Wniosek do ZER złożyłem w Izbie w połowie marca zaś oni wysłali na początku kwietnia
 
Back
Do góry