• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Witam wszystkich funków, ucywilizowanych, wygaszonych oraz emerytów. Mam przyjemność zameldować, iż od dnia dzisiejszego dołączam po 29 latach służy i dwóch latach bezrobocia do grupy emerytów. Pozdrawiam wszystkich serdecznie i składam podziękowanie koledze @Wolnemu za namowę do złożenia wniosku, a szczególne podziękowanie składam Przewodniczącemu, którego zapewniam, że na 100 % wygra sprawę w sądzie o emkę - nie zapomnę również o piątce.
 
Dzięki serdeczne, a swoją drogą mam jeszcze 2 sprawy w WSA i tego też nie odpuszczę, choćby po to aby im napsuć krwi. Za jedną wcześniejszą sprawę już DIC musiał zapłacić kasę. Pozdrawiam.
 
Ja myślę, że niezależnie od wszystkiego, to na to o co teraz walczysz, zapracowałeś uczciwie przez te lata. Trzymaj się, dla wielu jesteś przykładem i nadzieją.
 
W ustawie mowa o rozpoznawaniu (...) .
Jak rozumieć słowo "rozpoznawanie" w rozumieniu praw do emerytury ?
Czy
Dla normalnie myślących - TAK !!

Dla mnie proste jak drut. Rozpoznawanie, wykrywanie, zapobieganie i zwalczanie....
A jeżeli jest zapis że jeszcze działania/rozpoznawanie (analizy) dla ZP (!) to nawet jak zza biurka. to się liczy. Zza biurka bo co w krzakach ?
 
Nieznam liczby ale musi być już spora bo Pani z ZER Na informacji poinformowała, że wnioski o przeliczenie emek od września 1999 poleżą co najmniej 60 dni.
 
Witam wszystkich funków, ucywilizowanych, wygaszonych oraz emerytów. Mam przyjemność zameldować, iż od dnia dzisiejszego dołączam po 29 latach służy i dwóch latach bezrobocia do grupy emerytów. Pozdrawiam wszystkich serdecznie i składam podziękowanie koledze @Wolnemu za namowę do złożenia wniosku, a szczególne podziękowanie składam Przewodniczącemu, którego zapewniam, że na 100 % wygra sprawę w sądzie o emkę - nie zapomnę również o piątce.
Cieszę się i dziękuję za wsparcie także. Ja czekam na decyzję z ZER. Zapewne odmowa, bo opierają się na zaświadczeniu z IAS, ale dopóki nie wydana to jest nadzieja. Pod koniec września minęło 60 dni.
 
Witam. W dniu jutrzejszym chcę złożyć pismo z żądaniem zwolnienia z dniem 15 stycznia 2020 roku w zawiązku z emką. I tu mam pytanie - dyr nie ma prawa mnie wcześniej zwolnić, prawda? Chodzi o to, by jeszcze załapać kilka dni nowego roku. Aaaa i jeszcze jedno - 13'stka mi przepadnie, czy wypłacą mi, gdy będą wszystkim wypłacać? Kiepski jestem w te klocki, przyznaję...
 
3 miesięczne wypowiedzenie obowiązuje pracodawcę, 13 należy Ci się jak psu buda, tak więc powodzenia i będziemy Cię witać w styczniu w gronie szacownych emerytów.
 
Witam. W dniu jutrzejszym chcę złożyć pismo z żądaniem zwolnienia z dniem 15 stycznia 2020 roku w zawiązku z emką. I tu mam pytanie - dyr nie ma prawa mnie wcześniej zwolnić, prawda? Chodzi o to, by jeszcze załapać kilka dni nowego roku. Aaaa i jeszcze jedno - 13'stka mi przepadnie, czy wypłacą mi, gdy będą wszystkim wypłacać? Kiepski jestem w te klocki, przyznaję...
Wydaje mi się, że nie ma prawa Cię wcześniej zwolnić, ale głowy nie dam....
Natomiast 13 Ci się będzie należała i prawdopodobnie dostaniesz ją na konto już jako emeryt. Jeszcze niewykorzystany urlop powinieneś dostać, który się jakoś proporcjonalnie wypłaca, ale nie wiem jak :D......
W normalnych czasach emeryci z początku roku odchodzili z odprawą i 13 i ewentualnie jubileuszówką (jeżeli im się w w roku odejścia należała). Czyli na moment odejścia cała należna kasa...
 
Odpowiedź znajdziesz w treści art.183 ust.1 pkt 2 UoKAS z którego jednoznacznie wynika, ze zwolnienie ze służby fcs na jego wniosek następuje po upływie 3 miesięcy od dnia doręczenia decyzji o zwolnieniu ( oczywiście dotyczy to funków w służbie stałej ). Termin ten może być skrócony tylko na wniosek fcs.
 
Wydaje mi się Magda, ze jubileuszówka należy się nie tylko w roku odejścia tylko jeżeli masz mniej niż 12 miesięcy do jubileuszówki. Czyli jak kumuś wypada w lipcu 2020 to idąc ma m-kę lub rentę w sierpniu 2019 już może ją dostać. Chyba ,że się mylę to mnie poprawcie
 
Trzynastka się należy , a co obrotniejsi odchodząc na emkę idą w styczniu na cały urlop. Do przemyślenia jest dzień odejścia. Trzeba to zrobić po dniu wypłaty ale przed ostatnim dniem miesiąca, np. 25. Można dostać wtedy wypłatę oraz emeryturę za dany miesiąc. Czyli przejście 25 stycznia to wypłata za styczeń i pierwsza emerytura za styczeń. Jeśli tak nie jest to mnie poprawcie.
 
Wydaje mi się Magda, ze jubileuszówka należy się nie tylko w roku odejścia tylko jeżeli masz mniej niż 12 miesięcy do jubileuszówki. Czyli jak kumuś wypada w lipcu 2020 to idąc ma m-kę lub rentę w sierpniu 2019 już może ją dostać. Chyba ,że się mylę to mnie poprawcie
Tak tak masz rację zapomniałam o tym
 
Back
Do góry