Emerytury !!!

ksieciunio

Użytkownik
Dołączył
2 Styczeń 2018
Posty
54
Punkty reakcji
10
Trzynastka się należy , a co obrotniejsi odchodząc na emkę idą w styczniu na cały urlop. Do przemyślenia jest dzień odejścia. Trzeba to zrobić po dniu wypłaty ale przed ostatnim dniem miesiąca, np. 25. Można dostać wtedy wypłatę oraz emeryturę za dany miesiąc. Czyli przejście 25 stycznia to wypłata za styczeń i pierwsza emerytura za styczeń. Jeśli tak nie jest to mnie poprawcie.
Trzynastka jest za poprzedni rok, więc należy się.
 

Piotrp

Użytkownik
Dołączył
28 Maj 2017
Posty
262
Punkty reakcji
9
Proszę o pomoc.
Gdzieś obiło mi się o uszy, że po złożeniu wniosku o emkę DIAS informuje funk, że nie spełnia warunków co daje szansę na powrót do służby czyli wycofania wniosku o emke i wniosku o zwolnienie. Jeśli tak jest to z czego to wynika?
 

standby2

Użytkownik
Dołączył
31 Sierpień 2009
Posty
725
Punkty reakcji
23
Wydaje mi się Magda, ze jubileuszówka należy się nie tylko w roku odejścia tylko jeżeli masz mniej niż 12 miesięcy do jubileuszówki. Czyli jak kumuś wypada w lipcu 2020 to idąc ma m-kę lub rentę w sierpniu 2019 już może ją dostać. Chyba ,że się mylę to mnie poprawcie

Nie mylisz się.
 

gburek1234

Nowy użytkownik
Dołączył
10 Listopad 2018
Posty
20
Punkty reakcji
2
@ocl: jaka jest treść porozumienia między związkiem zawodowym policjantów a Komendą Wojewódzką ws. zadań szczególnie zagrażających zdrowiu?
 

Gefreiter

Aktywny użytkownik
Dołączył
18 Listopad 2006
Posty
1 183
Punkty reakcji
21
Miasto
Kraina Szczęśliwego Kartofla
@gburek1234 tu znajdziesz szczegóły
w załącznikach
 

ksenomorf

Użytkownik
Dołączył
6 Czerwiec 2016
Posty
143
Punkty reakcji
16
Czy możecie podać podstawę prawną ws. jubileuszówka? Byłbym wdzięczny. Odchodzę na emeryturę 1 stycznia a w listopadzie dostałbym jubileuszówkę. Pozdrawiam
 

wolny

Aktywny użytkownik
Dołączył
11 Styczeń 2018
Posty
202
Punkty reakcji
82
Art. 241. 1. Funkcjonariuszom przysługują nagrody jubileuszowe w wysokości:
1) po 20 latach służby - 75%,
2) po 25 latach służby - 100%,
3) po 30 latach służby - 150%,
4) po 35 latach służby - 200%,
5) po 40 latach służby - 300%,
6) po 45 latach służby - 400%
- miesięcznego uposażenia.
2. Do okresów służby uprawniających do nagrody jubileuszowej wlicza się poprzednie zakończone okresy służby lub zatrudnienia oraz inne okresy, jeżeli na podstawie odrębnych przepisów podlegają one wliczeniu do okresu pracy, od którego zależą uprawnienia pracownicze.
3. Funkcjonariuszowi zwalnianemu ze służby w związku z przejściem na emeryturę albo rentę z tytułu niezdolności do służby przysługuje prawo do nagrody jubileuszowej przed upływem okresu służby wymaganego do nabycia tego prawa, jeżeli w dniu zwolnienia ze służby do wymaganego okresu służby brakuje nie więcej niż 12 miesięcy.
4. Minister właściwy do spraw finansów publicznych w porozumieniu z ministrem właściwym do spraw pracy określi, w drodze rozporządzenia, sposób obliczania i wypłacania nagrody jubileuszowej, biorąc pod uwagę udokumentowanie okresów pełnienia służby lub zatrudnienia uprawniające do nagrody jubileuszowej w określonej wysokości.
 

wolny

Aktywny użytkownik
Dołączył
11 Styczeń 2018
Posty
202
Punkty reakcji
82
do tego rozporządzenie wykonawcze MF z dnia 24 lutego 2017 r. w sprawie sposobu obliczania i wypłacania nagrody jubileuszowej funkcjonariuszom Służby Celno-Skarbowe z 2017 poz 437
 

bartolinii

Nowy użytkownik
Dołączył
5 Lipiec 2019
Posty
1
Punkty reakcji
0
Czy mogę prosić o wzór wniosku do ZER poświadczający pełnienie służby od dnia wejścia ustawy o Służbie Celnej (1999 rok) do dnia mianowania (2000 rok) i czy wniosek musi być potwierdzony przez DIAS? Dzięki
 

wolny

Aktywny użytkownik
Dołączył
11 Styczeń 2018
Posty
202
Punkty reakcji
82
Czy mogę prosić o wzór wniosku do ZER poświadczający pełnienie służby od dnia wejścia ustawy o Służbie Celnej (1999 rok) do dnia mianowania (2000 rok) i czy wniosek musi być potwierdzony przez DIAS? Dzięki
Rozumiem , że jesteś już emerytem celnym, jeżeli tak to występujesz do DIAS-a o zaświadczenie potwierdzające ten fakt, jeżeli chorowałeś w wybranych przez Ciebie 10 latach wystąp o zaświadczenie o wysokości uposażenia bez "odliczania L-4.
 

ELBORO

Użytkownik
Dołączył
30 Kwiecień 2017
Posty
70
Punkty reakcji
0
Witajcie. Mam ważne pytanie. O proszę o odpowiedź.
Nie uznano mi 5 lat ! 3 lata granicy tak. Ale kolejnych lat w komórce analizy ryzyka przy Wydziale Powrotnej Kontroli i przy Wydziale Kontroli już nie.
Gdyby to były analizy tylko dla pwtornejj kontroli i zapisy byly ogolne może bym się nie gorączkowal. Ale mam zapisy na kilku z kolei zakresach o analizowaniu (rozpoznawaniu) zwłaszcza dla komórki zwalczania przestępczości w zakresie takim jak w pkt 4,5,6 czyli narkotyków, dobry kultury, własności intelektualnej. W zakresie narkotyków byłem na szkoleniu w szkole Policji w Szczytnie.
Będę pisał zażalenie.
Jak to wygląda w Waszych Izbach. Panie Slawku jak to widzisz?
Proszę o wsparcie i podpowiedzi.
 

Piotrp

Użytkownik
Dołączył
28 Maj 2017
Posty
262
Punkty reakcji
9
Wejdź na stronę ZER zakładka formularze, Służba SC , DRUK, ZAŚWIADCZENIE O PRZEBIEGU SŁUŻBY.
Tego druku żąda ZER. WU-7/2018
 

jjarm

Użytkownik
Dołączył
25 Maj 2008
Posty
89
Punkty reakcji
15
@bartolinii
Jak na razie ZER nie opracował dla Nas wniosku na swojej stronie, jak również nie ma aktualizacji Noweli Ustawy Emerytalnej z dnia 19.07.19 r.
Ja napisałem wniosek odręcznie o uwzględnienie w wysłudze emerytalnej okresu od 15.09.99 r. do 14.06.00 r. w związku z wejściem w życie w/Ustawy
DZ.U.2019 poz,1635 wysyłasz do ZER za pośrednictwem IAS z prośbą o dołączenie zaświadczenia o przebiegu służby. Już otrzymałem decyzję powiększającą
emeryturę o 1,95% ok.100 PLN.
 

Piotrp

Użytkownik
Dołączył
28 Maj 2017
Posty
262
Punkty reakcji
9
Wskazałem druk z info ZER mam 30 dni na dosłanie właściwego formularza, mój DYR się nie wysilił. Pewnie twój ogląda strony ZER mój nie.
 

ELBORO

Użytkownik
Dołączył
30 Kwiecień 2017
Posty
70
Punkty reakcji
0
Witajcie. Mam ważne pytanie. O proszę o odpowiedź.
Nie uznano mi 5 lat ! 3 lata granicy tak. Ale kolejnych lat w komórce analizy ryzyka przy Wydziale Powrotnej Kontroli i przy Wydziale Kontroli już nie.
Gdyby to były analizy tylko dla pwtornejj kontroli i zapisy byly ogolne może bym się nie gorączkowal. Ale mam zapisy na kilku z kolei zakresach o analizowaniu (rozpoznawaniu) zwłaszcza dla komórki zwalczania przestępczości w zakresie takim jak w pkt 4,5,6 czyli narkotyków, dobry kultury, własności intelektualnej. W zakresie narkotyków byłem na szkoleniu w szkole Policji w Szczytnie.
Będę pisał zażalenie.
Jak to wygląda w Waszych Izbach. Panie Slawku jak to widzisz?
Proszę o wsparcie i podpowiedzi.
CZY JEST SZANSA NA ODPOWIEDZ????????
 

wolny

Aktywny użytkownik
Dołączył
11 Styczeń 2018
Posty
202
Punkty reakcji
82
Wskazałem druk z info ZER mam 30 dni na dosłanie właściwego formularza, mój DYR się nie wysilił. Pewnie twój ogląda strony ZER mój nie.
Ja wystąpiłem do diasa o wydanie 2 zaświadczeń, jedno w zakresie pełnienia służby od września 1999 r. drugie w zakresie wynagrodzenia uwzględniającego L-4 ( w moim przypadku chodziło o 13 bo chorowałem w czasie kiedy mieliśmy płatne 100%). Po otrzymaniu tych zaświadczeń wysłałem za pismem przewodnim do ZER-u i cierpliwie czekam.
 
Do góry