• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Wstąpiłem do służby w 2017 r., a raczej musiałem wstąpić, ale nas "starych" wycyckali. Po co nam ten mundur, jak z emki mundurowej nici, przecież ja w mundurze nie wytrzymam do 68 lat tutaj :(.

No przykro...

Ale mi bardziej żal ludzi, którzy mieli na granicy po 20 lat, a potem trafili z alokacji do izb, i nie uznano im 5 lat...

Ponad 25 lat służby, brak propozycji munduru w kas, a często i na bruk...

I czekaj teraz kilka lat na zusowską emkę, bo z mundurowej po tylu latach harówki, dooopa....
 
Piotp
Z trzeciej ręki. .. informacja
WSA i SP pogonią Cię. Jest orzecznictwo SN - brak interesu prawnego. To oznacza, że nie możesz ubiegać się o uzyskania potwierdzenia 5 lat do prawa emerytalnego z uwagi, że przysługuje Tobie droga sądowa od decyzji ZER, tym samym toczenie sporu sądowego przed, jest niedopuszczalne.
Słyszałam o osobie, która poszła w tej sprawie jednak do SP. Pytaj Sławka może ma i da Tobie namiar na nią.
 
No przykro...

Ale mi bardziej żal ludzi, którzy mieli na granicy po 20 lat, a potem trafili z alokacji do izb, i nie uznano im 5 lat...

Ponad 25 lat służby, brak propozycji munduru w kas, a często i na bruk...

I czekaj teraz kilka lat na zusowską emkę, bo z mundurowej po tylu latach harówki, dooopa....
Takich jak ja, jest multum. Są tacy, co w wieku 65 lat (mężczyźni), będą mieli 24 lata służby, wygonią ich na emkę cywilną i "baju, baj, baju, baj, proszę Pana!".
 
nie "wygonią"
funkcjonariusz idzie na emeryturę gdy złoży wniosek,
jeżeli wniosku nie złoży, to dalej będzie pełnił służbę i dosłuży do emerytury
 
nie "wygonią"
funkcjonariusz idzie na emeryturę gdy złoży wniosek,
jeżeli wniosku nie złoży, to dalej będzie pełnił służbę i dosłuży do emerytury

Hola, hola Koleżanko ...

Mnie i parę tysiączków innych "wygonili" dosyć niedawno ze służby!

"Kto bogatemu (u żłobu) zabroni" ?!
 
No nie jestem taki pewien bo mam przed sobą postanowienie Szwa KAS o odrzuceniu zażalenia na pismo DYTRA i jest pouczenie o drodze odwoławczej.
Czyli moja prośba jest nadal aktualna.
 
Hola, hola Koleżanko ...

Mnie i parę tysiączków innych "wygonili" dosyć niedawno ze służby!

"Kto bogatemu (u żłobu) zabroni" ?!


ja tak idealistycznie, wg przepisów, bez pokrętnej wykładni, tylko wg takiej jakiej mnie uczyli w szkole, no ale karateka i jemu podobni wiedzą lepiej
 
Witam szanowne emerytki oraz emerytów i nie tylko. Tak jak obiecałem informuję, że wczoraj otrzymałem decyzję zmieniającą moje świadczenie emerytalne. Zaliczono mi do stażu czas od 15 września 1999 roku oraz na podstawie skorygowanego zaświadczenia o wysokości uposażenia ( bez L-4), zwiększyło się uposażenie.
 
W skrócie: podczas mojej długoletniej służby przebywałem czasami na L-4 co spowodowało obniżenie mojego uposażenia. W pierwotnym zaświadczeniu o wysokości uposażenia DIAS to wykazał co wpłynęło na wysokość świadczenia emerytalnego. Po zmianie przepisów L-4 jest wliczane tak wiec wzrasta podstawa do obliczeń.
 
W skrócie: podczas mojej długoletniej służby przebywałem czasami na L-4 co spowodowało obniżenie mojego uposażenia. W pierwotnym zaświadczeniu o wysokości uposażenia DIAS to wykazał co wpłynęło na wysokość świadczenia emerytalnego. Po zmianie przepisów L-4 jest wliczane tak wiec wzrasta podstawa do obliczeń.
czy dotyczy to również L-4, gdy było płacone 100% ( w moim przypadku był to 2010 rok), czy 80% uposażenia?
 
Back
Do góry