Emerytury !!!

standby2

Aktywny użytkownik
Punkty reakcji
150
Czy zatem należy zachować termin np.3 m-cy czy po prostu "spadam z baru" z dniem - i tu wpisuję datę.

heisenberg

Dobrze znany użytkownik
Punkty reakcji
327
Czy zatem należy zachować termin np.3 m-cy czy po prostu "spadam z baru" z dniem - i tu wpisuję datę.
mnie się wydaje że podajesz termin gdy chcesz go skrócić ale oni nie muszą się przychylić.
nie wiem jak np z dłuższym wyprzedzeniem.
Ja proponuję zaoszczędź 72 dni urlopu i w okolicy 18-30 września złóż raport o zwolnienie z wnioskiem urlopowym
do ciągniesz na nim aż do odejścia no może zabraknie ci z 7 dni o ile nie dostaniesz kataru.

jjarm

Użytkownik
Punkty reakcji
21
@ standby2
@heisenberg
ja również maj 91
urlop przysługuje proporcjonalnie do przepracowanego okresu,
jeżeli mogę radzić to należy spokojnie wykorzystać urlop, a następnie złożyć wniosek o zwolnienie razem z wnioskiem o emeryturę.

stefaan

Użytkownik
Punkty reakcji
0
Kłaniam się Państwu. Wiem ,że teraz wszystkich rozśmieszę ale proszę o informację gdzie znajdę komplet wniosków o emeryturę policyjna i jak udokumentować okres służby wojskowej. Wystarczy książeczka wojskowa , czy mam do WKU wystąpić o zaświadczenie. Bardzo serdecznie pozdrawiam.

Piotrp

Aktywny użytkownik
Punkty reakcji
25
Hm. mimo, że mnie nie rozśmieszyłeś odpowiem. strona ZER - formularze - wniosek o emeryturę, rentę inwalidzką. Cały . zestaw formularzy - adres; http://zer.mswia.gov.pl/zer/formularze/formularze-ogolne/3367,Formularze-ogolne.html
Dodatkowo formularze dla SCS - te wypełniają kadry w większości przypadków - bywają odstępstwa nie pytaj jakie - sprawy indywidualne.
adres; http://zer.mswia.gov.pl/zer/formularze/sluzba-celno-skarbowa/11043,Sluzba-Celno-Skarbowa.html
niewiem czemu nie kopiuje linków - sory wklej sobie sam
Wojsko - wniosek własny do WKU o zaświadczenie o służbie wojskowej - np. zasadniczej, kandydackiej a najlepiej zawodowej.
Działaj..

heisenberg

Dobrze znany użytkownik
Punkty reakcji
327
@ standby2
@heisenberg
ja również maj 91
urlop przysługuje proporcjonalnie do przepracowanego okresu,
jeżeli mogę radzić to należy spokojnie wykorzystać urlop, a następnie złożyć wniosek o zwolnienie razem z wnioskiem o emeryturę.
zwróć uwagę iż to co zaproponowałem dotyczy końcówki roku więc całego urlopu zaległego i przysługującego w danym roku. Czyli całość do wykorzystania i jedyny okres w roku na to pozwalający.

AdamDworcow

Aktywny użytkownik
Punkty reakcji
190
Czy związkowy prawnik mógłby zinterpretować przepisy dotyczące ubiegania się o dodatek inwalidzki do emerytury? Z tego co widzę obszar niewiedzy i rozmaitość interpretacji jest ogromny. A może przygotujmy listę pytań dotyczących emki i ktoś wiążąco odpowie?

Wik

Użytkownik
Punkty reakcji
14
Czy związkowy prawnik mógłby zinterpretować przepisy dotyczące ubiegania się o dodatek inwalidzki do emerytury? Z tego co widzę obszar niewiedzy i rozmaitość interpretacji jest ogromny. A może przygotujmy listę pytań dotyczących emki i ktoś wiążąco odpowie?
Tak, gdyby w każdej Izbie był zatrudniony związkowy prawnik to nie bylibyśmy tak szargani jak teraz. Nie każdy musi rozumieć kaszanke prawna którą nam zafundowano.

standby2

Aktywny użytkownik
Punkty reakcji
150
O jakim prawniku mówisz? Radca prawny działa tylko i wyłącznie na rzecz pracodawcy. Prawnik związkowy?! To tak jakby wpuścić lisa do kurnika.

AdamDworcow

Aktywny użytkownik
Punkty reakcji
190
o prawniku z kancelarii, którego opłaca Związek, chyba mamy takiego?
ja mam pytania i prosiłbym o konkretne odpowiedzi.
Z której listy lub których list trzeba mieć schorzenie by dostać dodatek 15%. Czy jest możliwość otrzymania mniej niż 15% jesli nie ma emki więcej niż 65%. Podobno ktoś tak dostał. Jeśli ktoś wie z doświadczenia może się nim podzieli? Jak długo trzeba czekać na komisję.

ps acha i po co info na wniosku emerytalnym czy mam IKE/IKZE, co to ich obchodzi? Można nie odpowiadać?

Ostatnia edycja:

dada

Nowy użytkownik
Punkty reakcji
5
Witam,
mam pytanie do naszych przedstawicieli dot. urlopu wychowawczego. Ponieważ pomimo wyraźnego wskazania w ustawie emerytalnej, że przy ustalaniu podstawy emerytury nie uwzglednia się zmniejszenia wysokosci uposażenia w związku z przebywaniem na urlopie wychowawczym, (art. 5 ust. 4 ustawy) to ZER i tak traktuje ten okres jako zerowy. W zwiazku z powyższym chciałabym wiedzieć, jakie kroki prawne zostały poczynione przez naszych prawników w tej sprawie, a także w oparciu o jaką podstawę prawną ZER odmawia nam zaliczenia tego okresu do podstawy wymiaru em.

dada

Nowy użytkownik
Punkty reakcji
5
Właśnie chcialabym to wiedzieć. Dziś rozmawialam z kobietą z ZER, która powiedziała, że parę dni temu dostali wytyczne w tej sprawie ( oczywiście dla nas niekorzystne) Powoływała się na ustawę o KAS a także na to, że ich prawnicy są innego zdania. Ja tego nie rozumiem, bo moim zdaniem przepis ustawy nie pozostawia miejsca na dowolność...

dada

Nowy użytkownik
Punkty reakcji
5
Nie. Powiedziała, że jak się nie zgadzam z ich decyzją, to zawsze mogę dochodzić swoich praw w sądzie. Chore to wszystko.

AdamDworcow

Aktywny użytkownik
Punkty reakcji
190
Nowe brzmienie ust. 1a i ust. 4 w art. 5 wejdzie w życie z dn. 14.04.2020 r. (Dz. U. z 2018 r. poz. 730oraz z 2019 r. poz. 1635).

moze o to chodzi?

Do góry