Emerytury !!!

wolny

Aktywny użytkownik
Dołączył
11 Styczeń 2018
Posty
347
Punkty reakcji
173
Wolny,
czyli teraz liczą jak mamy w aktach mianowania i jakbyśmy nie mieli zwolnień lekarskich? Potwierdź
Liczą wszystkim od dnia wejścia w życie ustawy o służbie celnej, (akt mianowania nie ma teraz znaczenia o ile pełniłaś służbę w dniu 15 września 1999 r. Oczywiście bez L-4 czyli tak jak by go nie było
 

jjarm

Użytkownik
Dołączył
25 Maj 2008
Posty
112
Punkty reakcji
21
@wolny
trzeba dodać, że chodzi o 10 kolejnych wybranych lat kalendarzowych, które są na nowo przeliczane, nie uwzględnia się zmniejszenia kwot za przebywanie na zwolnieniach lekarskich.
 
Ostatnia edycja:

wolny

Aktywny użytkownik
Dołączył
11 Styczeń 2018
Posty
347
Punkty reakcji
173
Przy ponownym przeliczeniu stosuje się kwotę przeciętnego uposażenia z dnia zwolnienia. Do tej pozy był to albo dzień zwolnienia albo dzień osiagnięcia wieku ( 55 lat ).
 

Lubieszyn

Aktywny użytkownik
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
122
Punkty reakcji
36
emerytura w SCS a praca w SCS. Czy można być emerytem i jednocześnie pracować w SCS jako cywil? Co na to przepisy KAS?
 

wolny

Aktywny użytkownik
Dołączył
11 Styczeń 2018
Posty
347
Punkty reakcji
173
Tylko jeżeli zostałeś ucywilniony w 2017 roku, obecnie aby zostać emerytem musisz się zwolnić ze służby. Bez znaczenia jest również zmiana korpusu ze scs na sc.
 

in spe

Aktywny użytkownik
Dołączył
5 Kwiecień 2019
Posty
77
Punkty reakcji
133
emerytura w SCS a praca w SCS. Czy można być emerytem i jednocześnie pracować w SCS jako cywil? Co na to przepisy KAS?
Tylko jeżeli zostałeś ucywilniony w 2017 roku, obecnie aby zostać emerytem musisz się zwolnić ze służby. Bez znaczenia jest również zmiana korpusu ze scs na sc.
wszystko co napisał wolny to prawda - pozwolę sobie to trochę rozwinąć...
jeżeli zostałeś ucywilniony tak jak napisał wolny to - jeżeli spełnisz warunki do otrzymania emerytury, możesz brać emeryturę i dalej pracować. Jeżeli pozostałeś w służbie, to musisz się zwolnić, by ubiegać się o emeryturę. By pracować w KAS musisz stanąć do naboru zewnętrznego. Jeżeli zmieniłeś korpus (czyli służbę na pracę) już po otrzymaniu propozycji w 2017 lub teraz zmienisz, to o emeryturę też możesz się ubiegać i ją otrzymasz bez zwalniania się z pracy ale będzie ona "zawieszona". Nie będą Ci jej wypłacać do czasu zwolnienia się z pracy.
 

Grupa rezerwy

Aktywny użytkownik
Dołączył
15 Luty 2017
Posty
760
Punkty reakcji
219
emerytura w SCS a praca w SCS. Czy można być emerytem i jednocześnie pracować w SCS jako cywil? Co na to przepisy KAS?
Jak przejdziesz na cywila prawo do emerytury mundurowej masz zawieszone - art.174 ust.11

W przypadku, o którym mowa w ust. 10, prawo do emerytury ulega zawieszeniu do dnia rozwiązania stosunku pracy w urzędzie obsługującym ministra właściwego do spraw finansów publicznych albo w jednostkach organizacyjnych KAS.
 

Wik

Użytkownik
Dołączył
14 Grudzień 2010
Posty
123
Punkty reakcji
14
wszystko co napisał wolny to prawda - pozwolę sobie to trochę rozwinąć...
jeżeli zostałeś ucywilniony tak jak napisał wolny to - jeżeli spełnisz warunki do otrzymania emerytury, możesz brać emeryturę i dalej pracować. Jeżeli pozostałeś w służbie, to musisz się zwolnić, by ubiegać się o emeryturę. By pracować w KAS musisz stanąć do naboru zewnętrznego. Jeżeli zmieniłeś korpus (czyli służbę na pracę) już po otrzymaniu propozycji w 2017 lub teraz zmienisz, to o emeryturę też możesz się ubiegać i ją otrzymasz bez zwalniania się z pracy ale będzie ona "zawieszona". Nie będą Ci jej wypłacać do czasu zwolnienia się z pracy.
Ale, ale.. art 174 ustawy o KAS został zmieniony ustawą z 11 maja o zm. ustawy o zaop. em. f.... poprzez dodanie pkt. 10 i 11 który wszedł w życie z dniem 01.01.2018. Dopiero po tej dacie jeżeli nastąpi ucywilnienie / zm . ze służby na stosunek pracy/ będzie emerytura zawieszona.
 

helena

Aktywny użytkownik
Dołączył
14 Październik 2009
Posty
445
Punkty reakcji
217
Liczą wszystkim od dnia wejścia w życie ustawy o służbie celnej, (akt mianowania nie ma teraz znaczenia o ile pełniłaś służbę w dniu 15 września 1999 r. Oczywiście bez L-4 czyli tak jak by go nie było
Wolny,
przepraszam, nieprecyzyjnie zapytałam,
chodziło mi, o to: czy liczą kwoty z aktów mianowania jakbyśmy nie mieli zwolnień (plus 13-ka)?,
do kadr mam ponad 120 km i chcę sama sobie policzyć, na zwolnieniach byłam rzadko, ale kilka razy przez te dwadzieścia kilka lat byłam i nie pamiętam ile razy i kiedy.
 

wolny

Aktywny użytkownik
Dołączył
11 Styczeń 2018
Posty
347
Punkty reakcji
173
Jeżeli chorowałaś w czasie kiedy płacono nam na L-4 100 procent to musisz tylko sobie obliczyć 13 tkę bez odliczania L-4, jeżeli chorowałaś w czasie kiedy płacono nam 80 procent to liczysz jak 100.
 
Ostatnia edycja:

standby2

Aktywny użytkownik
Dołączył
31 Sierpień 2009
Posty
836
Punkty reakcji
150
Czy obowiązuje okres wypowiedzenia w związku ze zwolnieniem ze służby? Jeżeli tak to na ile przed? Odsłużyłem 28,5 roku gwoli ścisłości
 

heisenberg

Dobrze znany użytkownik
Dołączył
19 Czerwiec 2016
Posty
514
Punkty reakcji
327
składasz wniosek o zwolnienie ze służby a 3-miesięczny termin zwolnienia biegnie od daty doręczenia Tobie decyzji administracyjnej o zwolnieniu ze służby. Oczywiście możesz wnioskować o datę wcześniejszą ale organ nie musi się przychylić. Zatem bez łaski 3 miechy + czas potrzebny organowi na erekcję .... decyzji i doręczenie. Myślę że w najlepszym razie 3 miesiące i tydzień może dwa, ale w pewnych okolicznościach (np w okolicach 01.03.2028r) uważam że jest prawdopodobne i pół roku a może nawet bezczynność organu, jak 80% towarzycha żuci papierami :).
A c o28 lat i 5 miesięcy - jeśli nie masz ich ożenionych z jakiś innych służb to w najlepszym razie 15.09.1999-28.10.2019 -> 20 lat i około półtora miesiąca.
 

standby2

Aktywny użytkownik
Dołączył
31 Sierpień 2009
Posty
836
Punkty reakcji
150
A c o28 lat i 5 miesięcy - jeśli nie masz ich ożenionych z jakiś innych służb to w najlepszym razie 15.09.1999-28.10.2019 -> 20 lat i około półtora miesiąca.

Dokładnie tak jest................Nie liczy się, że rozpocząłem w 1991
 
Do góry