Emerytury !!!

wolny

Aktywny użytkownik
Punkty reakcji
173
Wolny,
czyli teraz liczą jak mamy w aktach mianowania i jakbyśmy nie mieli zwolnień lekarskich? Potwierdź
Liczą wszystkim od dnia wejścia w życie ustawy o służbie celnej, (akt mianowania nie ma teraz znaczenia o ile pełniłaś służbę w dniu 15 września 1999 r. Oczywiście bez L-4 czyli tak jak by go nie było

jjarm

Użytkownik
Punkty reakcji
21
@wolny
trzeba dodać, że chodzi o 10 kolejnych wybranych lat kalendarzowych, które są na nowo przeliczane, nie uwzględnia się zmniejszenia kwot za przebywanie na zwolnieniach lekarskich.

Ostatnia edycja:

wolny

Aktywny użytkownik
Punkty reakcji
173
Przy ponownym przeliczeniu stosuje się kwotę przeciętnego uposażenia z dnia zwolnienia. Do tej pozy był to albo dzień zwolnienia albo dzień osiagnięcia wieku ( 55 lat ).

Lubieszyn

Aktywny użytkownik
Punkty reakcji
36
emerytura w SCS a praca w SCS. Czy można być emerytem i jednocześnie pracować w SCS jako cywil? Co na to przepisy KAS?

wolny

Aktywny użytkownik
Punkty reakcji
173
Tylko jeżeli zostałeś ucywilniony w 2017 roku, obecnie aby zostać emerytem musisz się zwolnić ze służby. Bez znaczenia jest również zmiana korpusu ze scs na sc.

in spe

Aktywny użytkownik
Punkty reakcji
133
emerytura w SCS a praca w SCS. Czy można być emerytem i jednocześnie pracować w SCS jako cywil? Co na to przepisy KAS?
Tylko jeżeli zostałeś ucywilniony w 2017 roku, obecnie aby zostać emerytem musisz się zwolnić ze służby. Bez znaczenia jest również zmiana korpusu ze scs na sc.
wszystko co napisał wolny to prawda - pozwolę sobie to trochę rozwinąć...
jeżeli zostałeś ucywilniony tak jak napisał wolny to - jeżeli spełnisz warunki do otrzymania emerytury, możesz brać emeryturę i dalej pracować. Jeżeli pozostałeś w służbie, to musisz się zwolnić, by ubiegać się o emeryturę. By pracować w KAS musisz stanąć do naboru zewnętrznego. Jeżeli zmieniłeś korpus (czyli służbę na pracę) już po otrzymaniu propozycji w 2017 lub teraz zmienisz, to o emeryturę też możesz się ubiegać i ją otrzymasz bez zwalniania się z pracy ale będzie ona "zawieszona". Nie będą Ci jej wypłacać do czasu zwolnienia się z pracy.

Grupa rezerwy

Aktywny użytkownik
Punkty reakcji
219
Jak przejdziesz na cywila prawo do emerytury mundurowej masz zawieszone - art.174 ust.11

W przypadku, o którym mowa w ust. 10, prawo do emerytury ulega zawieszeniu do dnia rozwiązania stosunku pracy w urzędzie obsługującym ministra właściwego do spraw finansów publicznych albo w jednostkach organizacyjnych KAS.

Wik

Użytkownik
Punkty reakcji
14
wszystko co napisał wolny to prawda - pozwolę sobie to trochę rozwinąć...
jeżeli zostałeś ucywilniony tak jak napisał wolny to - jeżeli spełnisz warunki do otrzymania emerytury, możesz brać emeryturę i dalej pracować. Jeżeli pozostałeś w służbie, to musisz się zwolnić, by ubiegać się o emeryturę. By pracować w KAS musisz stanąć do naboru zewnętrznego. Jeżeli zmieniłeś korpus (czyli służbę na pracę) już po otrzymaniu propozycji w 2017 lub teraz zmienisz, to o emeryturę też możesz się ubiegać i ją otrzymasz bez zwalniania się z pracy ale będzie ona "zawieszona". Nie będą Ci jej wypłacać do czasu zwolnienia się z pracy.
Ale, ale.. art 174 ustawy o KAS został zmieniony ustawą z 11 maja o zm. ustawy o zaop. em. f.... poprzez dodanie pkt. 10 i 11 który wszedł w życie z dniem 01.01.2018. Dopiero po tej dacie jeżeli nastąpi ucywilnienie / zm . ze służby na stosunek pracy/ będzie emerytura zawieszona.

helena

Aktywny użytkownik
Punkty reakcji
217
Liczą wszystkim od dnia wejścia w życie ustawy o służbie celnej, (akt mianowania nie ma teraz znaczenia o ile pełniłaś służbę w dniu 15 września 1999 r. Oczywiście bez L-4 czyli tak jak by go nie było
Wolny,
przepraszam, nieprecyzyjnie zapytałam,
chodziło mi, o to: czy liczą kwoty z aktów mianowania jakbyśmy nie mieli zwolnień (plus 13-ka)?,
do kadr mam ponad 120 km i chcę sama sobie policzyć, na zwolnieniach byłam rzadko, ale kilka razy przez te dwadzieścia kilka lat byłam i nie pamiętam ile razy i kiedy.

wolny

Aktywny użytkownik
Punkty reakcji
173
Jeżeli chorowałaś w czasie kiedy płacono nam na L-4 100 procent to musisz tylko sobie obliczyć 13 tkę bez odliczania L-4, jeżeli chorowałaś w czasie kiedy płacono nam 80 procent to liczysz jak 100.

Ostatnia edycja:

standby2

Aktywny użytkownik
Punkty reakcji
150
Czy obowiązuje okres wypowiedzenia w związku ze zwolnieniem ze służby? Jeżeli tak to na ile przed? Odsłużyłem 28,5 roku gwoli ścisłości

heisenberg

Dobrze znany użytkownik
Punkty reakcji
327
składasz wniosek o zwolnienie ze służby a 3-miesięczny termin zwolnienia biegnie od daty doręczenia Tobie decyzji administracyjnej o zwolnieniu ze służby. Oczywiście możesz wnioskować o datę wcześniejszą ale organ nie musi się przychylić. Zatem bez łaski 3 miechy + czas potrzebny organowi na erekcję .... decyzji i doręczenie. Myślę że w najlepszym razie 3 miesiące i tydzień może dwa, ale w pewnych okolicznościach (np w okolicach 01.03.2028r) uważam że jest prawdopodobne i pół roku a może nawet bezczynność organu, jak 80% towarzycha żuci papierami :).
A c o28 lat i 5 miesięcy - jeśli nie masz ich ożenionych z jakiś innych służb to w najlepszym razie 15.09.1999-28.10.2019 -> 20 lat i około półtora miesiąca.

standby2

Aktywny użytkownik
Punkty reakcji
150
A c o28 lat i 5 miesięcy - jeśli nie masz ich ożenionych z jakiś innych służb to w najlepszym razie 15.09.1999-28.10.2019 -> 20 lat i około półtora miesiąca.

Dokładnie tak jest................Nie liczy się, że rozpocząłem w 1991

Do góry